Skocz do zawartości
ew123

JVC DLA X30

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm przed chwilka sprawdzalem czy moj kabel hdmi nadaje sie do 3d i jest wszystko OK, ale.... jak puszczam film 2d z odtwarzacza bluray to obraz mam na caly ekran, a jak zapodalem 3d przez ps3 to obraz jest mniejszy od ekranu ;/ o co tu chodzi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru powiedz mi prosze jak zalaczaja sie okularki PK-AG1 ?? dzis przyszla paczka ze sklepu i troche jestem rozczarowany.... okularki ewidentnie byly uzytkowane bo sa brudne i szkla sa porysowane od wycierania ;/ no i za diabla one nie dzialaja. wlaczam film w 3d, transmiter podpiety i nic sie nie dzieje. tak samo widze jak bez okularow tylko troche ciemniej. Jak mozna zauwazyc ze okularki dzialaja ?? Bateria jest w srodku, nie ma zadnego zabezpieczenia przed zuzyciem.... no i tak na marginiesie... patrzac na fotki z google to w opakowaniu sa nakladki na nos i etui na okularki. Czy tak powinien wygladac zestaw ?? Bo jezeli tak to u mnie nie ma etui ;////

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być fabryczny zestaw w pudełku: okulary, noski, pokrowiec itp. No bez pokrowca to trochę mało fajnie... (woreczek). Skąd je masz? Może być na prywatną wiadomość. Jak pisałem wyżej też miałem problem z aktywacją 3D za pierwszym razem. Musiałem spiąć projektor na krótko z BD playerem oraz PS3, wtedy 3D poszło i potem już przez ampli też idzie zawsze automatycznie.... ale jest to upierdliwe. Ja walczyłem 4h....

Okulary zawsze same się odpalają. To ich zaleta. A po czym poznasz, że będzie 3D? Jak pokaże Ci się w prawym rogu 1080/24. Jak będzie 1080/60 to nici z 3D. Po tym najłatwiej poznać czy zaskoczyło 3D. Ale na filmie a nie na menu. Na menu itp może być info o 1080/60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na X3 było ok : / Idę też sprawdzić softy najnowsze...

ps. no widzę, że jest nowy soft do X30. Muszę sprawdzić jaki jest aktualny.

Jak sie wgrywa nowy soft? Nic sie nie uwali? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru wyslalem ci wiadomosc, dostales moze ??

Tak. Zatem okulary moim zdaniem do wymiany. Chyba, że nie chce Ci się bawić. Z info, która podałeś wygląda, że wszystko jest ok. Widzisz to 3D czy nie? :))))) Może jakiś inny tytuł niż Hugo? Tak jak napisałem okulary automatycznie się aktywują po odpaleniu filmu 3D. Ściemniają się i włala. Najlepiej menu zobacz z BD. Hugo i inne filmy mają menu w 3D. Od razu widać czy pasek wychodzi z ekranu z opcjami czy nie. Jak nie to masz coś z okularami. A wiem, że mają tendencję świrować. Włoży też i wyjmij bateryjkę.

Co to znaczy, że kupiłeś w JVC Polska? Wysyłkowo czy jak?

Jak sie wgrywa nowy soft? Nic sie nie uwali? :)

Spinasz proja z kompem kablem Ethernet. Ustawiasz odpowiednie IP na PC i proju. I wgrywasz. Aha wolałem to robić na starym lapie z XP - łatwa konfiguracja. Pełna instrukcja:

http://www3.jvckenwo...date/index.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gmeru przeczytaj prosze nowa wiadomosc :)

no i pupa blada, starszych modeli juz nie ma i nie bedzie. Przysla nowe pk-ag2. Ktos z Was uzywa tych nowszych modeli ?? Jakie wrazenia ??

Edytowane przez chiboogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz na forum bo przyda się to innym. Pozwolę sobie Ciebie zacytować jak nie masz nic przeciwko:

Mam jeszcze jedno pytanie. Dziwnie zmienia sie obraz, tzn jak ogladam 2d to obraz jest na calosci ekranu, tak jak ustawilem, wiadomo. A jak puszczam 3d to obraz nie jest na calosci tylko widac jakby sie troche zmniejszyl i nie jest do samych borderow. A co cidekawe menu tej plyty 3d jest normalnie na calosci...

Hmmm w ogóle na to nie zawróciłem uwagi. Aż dzisiaj odpalę, sprawdzę.

Co do nowych okularów. Po prostu jak masz porównanie do zobaczysz, że nowe nieco niekorzystanie wpływają na kolory. Jest lekko żółtawo. Ale jak nie masz porównania to w sumie nie powinieneś tego odczuć :)

Dobrze, że odesłałeś okulary.... trochę dziwna akcja. Niepoważna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gmeru przeczytaj prosze nowa wiadomosc :)

no i pupa blada, starszych modeli juz nie ma i nie bedzie. Przysla nowe pk-ag2. Ktos z Was uzywa tych nowszych modeli ?? Jakie wrazenia ??

Uzywam od poczatku i jest ok. Jak napisal Gmeru, aktywuja sie same. Proste ladowanie przez USB. Regulowany nosek gora, dol (chociaz nie wiem po jaka cholere :)

Nie mam porownania z AG1, wiec nie zaluje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nowe okularki przyszly, tym razem NOWE NOWE :)

Powiem tak, miedzy ogladaniem w domu a na pokazie jest wielka przepasc. Moge powiedziec ze migotanie jest akceptowalne i az tak nie przeszkadza. Na pokazie to 1 minuty wysiedziec sie nie dalo taki oczoplas byl. Popatrzylem troche na HUGO no i fakt, film nabiera nowego wymiaru w porownaniu z ver.2d.

Tak czy siak, nikt mi nie powie ze przy ogladaniu np 1h oczy nie bola ;/

Nic nie ustawialem w projektorze z funkcji 3d. Jest sens to ruszac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens może i jest bo można zniwelować crosstalk ale nie zawsze dobrze to działa. Np. jak go usuniemy to pojawi się znowu w innej postaci później więc znowu trzeba suwakiem zagrać. A ogólnie jest on bardzo mały więc chyba szkoda zachodu. Chyba, że na jakieś mega nie dopracowanej pozycji. Ale to nie boli: pobaw się :))))))

Do 3D trzeba się trochę przyzwyczaić. No i obejrzeć na spokojnie kilka całych filmów. Zdobyć doświadczenie w ocenie : ) Koniecznie zakup filmy z mojego podpisu: samoloty i Tahiti. One robią nieziemskie wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :)

mial juz ktos okazje przetestowac nowe okulary PK-AG3 ??

wiadomo ze duzo pomoze komunikacja (radiowe) bo bardzo mnie wk... jak ani podglosic ani sciszyc ....

ale ciekaw jestem samych okularow..... widzial kto ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie je "załatwiam". Dam znać. Fajnie bo nie wiedziałem, że nowy model wyszedł. Ciekawe jak z barwą obraz... 2 były jakieś żółtawe. Kalibracje mam zrobioną na 1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem właśnie. Ale to chyba w zestawie skoro na radio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...

ostatnio ogladajac film w formacie 2.40:1 zauwazylem ze obraz jest dziwnie zakrzywiony w poziomie (foto)

co moze byc przyczyna ?? troche mnie to denerwuje.

59a6b076ef77ea365c80653f6fb8894219158_min.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

w czerwcu chcialbym zakupic ekran ramowy do mojego projka. Do tej pory obraz wyswietlalem na ekranie wlasnej produkcji :) Material byl bialy.

Co polecacie do tego projektora ?? Bialy czy szary ?? Dodam ze filmy wyswietlane sa w calkowitej ciemnosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch latach użytkowania i wyświetleniu okolo 1300h lampa odmówiła posłuszeństwa. Od kilku dni miałem wrażenie, że obraz zrobil się ciemniejszy i mniej wyraźny, a dzisiaj lampa przestała świecić. Gdzie w Warszawie można wymienić lampę?. Projektor jest już po gwarancji.

P.S.

Znalazłem filmik prezentujący wymianę lampy

Edytowane przez yerzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak na filmie, z tym że ja wolałem zamówić samą lampę (bez tego mocowania) z Chin i zapłacić 500 zł zamiast 2000. Świeci ~800h i na razie obraz igła.

Wysłane z mojego GT-I9505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak na filmie, z tym że ja wolałem zamówić samą lampę (bez tego mocowania) z Chin i zapłacić 500 zł zamiast 2000. Świeci ~800h i na razie obraz igła.

Wysłane z mojego GT-I9505

A da sie cos popsuc w trakcie wymiany samej lampy? :) zauwazylem, ze sa 4 sruby mocujace lampe do obudowy i dwa kabelki od zasilania. Znalazlem firme w warszawie ktora oferuje albo sama lampe, albo zamiennik w obudowie. Roznica w cenie dwukrotna. Lampa 600, w obudowie 1100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz samą lampę, tu nie ma czego popsuć ;-) 5 min. i lampa wymieniona.

Wysłane z mojego GT-I9505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powolne wypalanie lampy spowodowało, że przyzwyczaiłem się do wypranych kolorów. Po zamontowaniu nowej gałki oczne przeżyły szok. Część filmów muszę obejrzeć jeszcze raz, bo sporo straciłem na jakości obrazu.

Mam nadzieję, że nowa poświeci troszkę dłużej niż 1200h w trybie normal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...