Skocz do zawartości
ew123

JVC DLA X30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam....

3d jeszcze sie nie dorobilem ( transmitera + okularow)

troszke prezentacja w warszawie jak bylem mnie zniechecila. Obraz migal jak diabli, bardzo to przeszkadza.... no chyba ze trzeba poustawiac w menu zeby zmniejszyc migotanie ???? film jaki byl testowany to avatar 3d....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie miga. Obraz zyleta. Nic nie ustawialem w menu. Wlaczylem i dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czemu na pokazie w warszawie migalo i to jak diabli ?? dodam ze nie tylko mnie to denerwowalo.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie masz taki wzrok. Mnie tez nie miga nic... Żebym to czuł i przeszkadzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn mam lepsze odswiezanie od projektora ?? :>

ktos wypowie sie na temat ekranow ramowych firmy ADEO ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,czytam te wypowiedzi i jakos nie moge uwierzyc w to co widze

JVC X30 to jeden z najgorszych projektorów w swoim przedziale cenowym w 3D jak nie najgorszym.Jak ktos mowi ze jest super tzn ze nie ma pojecia co pisze i nie widział naprawde dobrych projektorów w 3D

Miałem mozliowsc testowania kilka projektorów "side-by-side" i niestety JVC to porażka,zreszta wejdz na forum AVS to jest ogromna ilosc tematów potwierdzająca tą teze.Wg mnie Epson bedzie w 3d lepszy i nie ma tu dwóch zdan.

JVC ma problem z "ghostingiem" i to jest najwieksza wada,to ze obraz ciemniejszy,to w zasadzie kazdy projektor tak ma ( w mniejszym czy wiekszym stopniu) ,natomiast jesli idzie o 2D to JVC nie ma sobie równych i tu juz inna bajka.

Jesli zalezy tobie tylko na 2D to nie ma co sie zastanawiac,bierz X30 ,natomiast jesli chcesz ogladac tez 3D i jeszcze masz w planie grac to ja bym rozwazył Sony HW30AES ,bardzo dobry w 2D,dobry poziom czerńi,bardzo dobre 3D i dobre motion co moze byc zauwazalne w grach.Ten PJ to kompromis wielu zadań,nie jest najlepszy w 2D ani w 3D ale ogólnie mozna polecic.Jesli zalezy ci tylko na 2D i filmach to zdecydowanie JVC.

Dodatkowo jest jeszcze sprawa awaryjnosci JVC,jest wiele zgłoszen co do lamp w seri X30/X70/X90 ze lampy sie "szybko wypalaja" szybka traca jasność a czesto sie zdarza ze exploduja po np. 500 godzinach.

Z tego co wiem problem jest w samych lampach które sie przegrzewaja i szybciej zuzywają,modele z ostatnich tygodni maja juz inne rozwiazania obudowy lamp,które maja spowodowac lepsze chłodzenie....wiec warto na to zwrócic uwage.

Co do ekranów polecam ekrany Kaubera ...sa ok ,widizałem Adeo i nie ma dla mnie zadnej róznicy a w cenie adeo jest drozszy....

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerzucilem juz sporo materialu 3D i z ghostingiem sie nie spotkalem. Widocznie teafil mi sie jakis uszdzony egzemplarz, bo do tej pory wszystko jest w porzadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yerzo

byc moze nie wiesz co to jest ghosting,dla wyjasnienia zaporzyczone z AVS zdjecia dla JVC X30 przez okulary JVC i Sony HW30AES przez okulary Sony

Tak wyglada JVC

sammysjvcrs45jvcglasses.jpg

a tak Sony

sammyshw30sonyglasses.jpg

Pewnie masz jakąs special edition JVC bo ja ich troche w zyciu zamontowałem i kazdy miał 3d do d...y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie mam, bo ja tego efektu u siebie nie widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od materiału. Na jednym trochę widać na innym w ogóle. Ale co tam, 3D to tylko dodatek więc nie ma co się spinać. Jest tego trochę ale sam wiem po sobie, że 95% to i tak 2D. A to jest boskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

jestem przed zakupem X70? Czytam od kilku dni forum i wiem co raz mniej :)) to jest jakaś masakra. Może ktoś mi naprawdę jasno powie warto kupować x70 czy wystarczy x30. Róznica w cenie jest dwukrotna. Teraz troszkę informacji, aby uzykać jak najlepszą pomoc.

Pokój 20m ściany boczne beżowe a na przeciwko ekranu ciemny fiolet. Projektor chcę powiesić w rogu pokoju ze względów estetycznych. X70 to monstrum :)) odległość od ekranu to 4m, rolety jasne.

1. X70 czy X30 - jeżeli x70 będzie potrzebna kalibracja

2. ekran biały czy szary - jaka marka. Zdecydowana większość to będzie 2D ale 3D też się pewnie zdaży.

3. Jaki uchwyt bo to jednak 15kg :)) musi mieć regulację góra - dół?

Proszę o pomoc za którą z góry dziękuję.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to mam do załatwienia w dobrej cenie X7 ( nówka nigdy nie otwierana chyba ostatnia taka w PL :))) X30 biała i X90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że z rogu pomieszczenia uzyskasz właściwą geometrię obrazu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

witam. Aboslutnie nie mam pojęcia... Chcę tak dać z powodu gabarytów :).... Druga kwestia to wisząca na środku pokoju lampa :) pewnie będzie przeszkadzać? w temacie projektorów i ekranów jestem naprawdę zielony.

Edytowane przez baldi77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zapomnij o rogu pokoju i przesuwaniu obrazu w pionie/poziomie przy pomocy uchwytu, wszelkie cyfrowe korekcje zniekształceń degradują jakość obrazu, a zresztą zdaje się JVC w ogóle nie posiada nawet takiej funkcji.

JVC posiada możliwość odchylenia obiektywu (tzw. lens shift) zarówno w płaszczyźnie pionowej jak i poziomej, która nie psuje jakości obrazu, więc nie jest wymagane idealne ustawienie projektora na wprost od ekranu, ale jeśli chodzi o poziom to mówimy tutaj o odchyłach rzędu kilkudziesięciu cm. X70 ma możliwość przesunięcia obrazu w poziomie do 34% i 80% w pionie, czyli przy obrazie o szerokości 200cm mógłbyś przesunąć obraz w poziomie o 68cm tyle, że trzeba pamiętać iż regulacja w poziomie ogranicza regulację w pionie (i na odwrót), czyli np. maksymalne przesunięcie obrazu w poziomie ogranicza praktycznie do zera możliwość regulacji obrazu w pionie.

Co do nieszczęsnej lampy to zależy od jej gabarytów i tego na jakiej wysokości będzie zamontowany ekran oraz projektor. Uchwyty sufitowe są o różnych wysokościach więc tutaj nie ma żadnego problemu, a zresztą zawsze pozostaje możliwość ustawienia projektora np na półce...

Do 3D raczej ekran biały... jeśli możesz sobie pozwolić na ekran stale wiszący na ścianie to oczywiście najlepszym i stosunkowo tanim wyborem będzie ekran ramowy, najlepiej o proporcjach 2.40:1 jeśli kupujesz projektor głównie do oglądania filmów, a jeśli w grę wchodzi jedynie ekran zwijany i masz kasę, (a skoro zastanawiasz się nad X70 to zapewne ci jej nie brak) to proponuję wieloformatowy ekran elektrycznie zwijany z napinaczami, np. coś takiego :)

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do X70/X90 trzeba mieć specjalne pomieszczenie bo inaczej to szkoda kasy. Zero okien itp. a do tego kalibracja. Bo tak to wątpię byś zobaczył różnicę między 3 a 7. Ja na pierwszy rzut oka nie widzę nawet na 90 po wyjęciu z pudła. Nie ma szans. Muszą być idealne warunki. Ale tak też chociażby pisał Filip Kulpa w audiovideo przy teście x90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Wczoraj troche sie pobawilem x30 i co zauwazylem to to ze na ustawieniach FILM jakosc obrazu jest duzo gorsza, mniej szczegolow i 2 plan rozmazany. Z kolei na CINEMA obraz jest jak zyleta, nie ma do czego sie doczepic. Jedyne co zauwazylem to to ze przy FILM kolory sa jakby bardziej naturalne. Ale moge sie mylic...... Jakie macie odczucia na swoich x3, x30 ??

Aha wczoraj ogladalem ambitne kino pt. x-men first class :) i w paru miejscach jak kamera sie przesowala to obraz normalnie byl jakby poklatkowy. O co tu chodzi ?? Wina sprzetu czy to jest tak nagrane ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz taką opcję alla "100Hz w telewizorach" czyli Clear Motion Drive (chyba bo nie pamiętam na 100%) ale do wyboru jest: mode1, 2,3,4 itp. I to poprawia Ci płynność obrazu. Aż do efektu teatru....

Co do trybów to mnie w sumie żaden na 100% nie pasi. Cinema oczywiście najbardziej ale kurczę to nie jest to. Muszę Maćka ściągnąć kiedyś jak będę miał czas. Z tego sprzętu da się dużo wycisnąć. Nawet z serii 3/30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej pasuje Cinema. Natomiast ostatnio przy ogladaniu Conana "odkrylem" funkcje ustawienia 3D. Obraz robi sie sporo jasniejszy i wyrazniejszy, ale wentylator wchodzi na wyzsze obroty i robi sie sporo glosniej.

Przypomnialem sobie jeszcze, ze mam problem z konwersja 2D-3D. Po wlaczeniu tej funkcji projektor sie zawiesza. Nie dzialaja żadne funkcje,przyciski i miga zielona dioda. Pozostaje tylko twardy reset, czyli wylaczenie z pradu. Boje sie troszke o stan lampy, bo wtedy nie dziala chlodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Forumowicze proszę o pomoc. Jak uchwyt muszę kupić do projektora JVC X70 i ekranu Suprema Andromeda FA-M92. Czy musi to być jakiś długi uchwyt aby projektor wisiał na środku ekranu czy może być przy samym suficie? Jeżeli możecie to proszę o szybką odp. Chciałbym zdążyć kupić i zamontować wszystko przed EURO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Wczoraj troche sie pobawilem x30 i co zauwazylem to to ze na ustawieniach FILM jakosc obrazu jest duzo gorsza, mniej szczegolow i 2 plan rozmazany. Z kolei na CINEMA obraz jest jak zyleta, nie ma do czego sie doczepic. Jedyne co zauwazylem to to ze przy FILM kolory sa jakby bardziej naturalne. Ale moge sie mylic...... Jakie macie odczucia na swoich x3, x30 ??

Spostrzeżenia trafne. Na FILM przestrzeń barwna jest bliższa wzorca, podczas gdy przy CINEMA kolory są zdecydowanie za bardzo nasycone i wychodza poza standardową przestrzeń barwną. Dzięki temu FILM sprawia wrażenie naturalnego trybu. Poniżej wykres przedstawiający różnice w przestrzeni kolorów - czyli jakie kolory wyświatlane są w ramach obu ustawień:

JVC_Cinema_vs_Film_Gamut.jpg

Więcej szczegółów możesz widzieć na FILM ponieważ ma nieco lepszą Gammę niż na trybie CINEMA, co daje nieco lepsze odwzorowanie szczegółów... chociaż też można ręcznie ustawić dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt na cinema od razu widać, że twarze są bardzo przekolorowane. Wykres tylko to potwierdza. Więc jak już to właśnie film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłem małą wymianę i zdecydowałem się przejść z X3 na X30. Zmiana nie wielka ale w 3D widzę poprawę bo tylko o to mi chodziło. Najfajniejsza jest pełna opcja regulacji 3D (głąbia itp). Sami decydujemy czy crosstalk ma być czy nie (chociaż nie zawsze się to sprawdza ale mamy na niego duuuży wpływ podczas gdy w X3 w ogóle nie ma takich opcji). W żadnym TV nie spotkałem się z taką ilością regulacji tego nieprzyjemnego często efektu (chociaż i tak w tym roku to już prawie przeszłość... ) Już na cinema jest dość jasno gdzie na X3 jedyny tryb akceptowalny to 3D. Trzeba przyznać, że naprawdę dobrze działa konwersja 2D do 3D. Po wielu testach X70 i X90 doszedłem do wniosku, że nic więcej do zwykłego salonu nie potrzeba bo i tak X30 rozwala na łopatki i można z niego kalibracją wycisnąć jeszcze duuużo więcej. A 4K okazało się zwykłym skalerem widocznym z 50cm : / Polecam z czystym sumieniem > sprzęt za aktualną kasę jest naprawdę mega.

aha nowe okulary to jakaś pomyłka. Obraz robi się żółtawy w ogóle kolory robią się dziwne. Mają być niby jaśniejsze ale różnica jest w sumie żadna natomiast kolory to porażka. Polecam modele poprzednie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha nowe okulary to jakaś pomyłka. Obraz robi się żółtawy w ogóle kolory robią się dziwne. Mają być niby jaśniejsze ale różnica jest w sumie żadna natomiast kolory to porażka. Polecam modele poprzednie...

czyli lepiej wybrac pk-ag1 od pk-ag2 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie. W nowych jest zdecydowanie negatywny wpływ na kolory. Na ostatnim zlocie mieliśmy na głowie naraz i te i te. Każdy miał podobne odczucia. A szkoda bo są moim zdaniem delikatnie wygodniejsze. Trochę mniejsze, lżejsze. Bujdą jest też to, że nowe są jaśniejsze. Praktycznie nie widać różnicy. Ale sam projektor świeci jaśniej i to to ma wpływ na lepszy odbiór 3D. Ale nie okulary...

Aha jedna rzecz, która mnie wkurza bo na dobre zacząłem się bawić X30 od wczoraj to to, że wariuje trochę z Onkyo 5008 : ( Na krótko jak spinam jest ok i playery widzą wyświetlacz jako 3D. Ale już przez Onkyo idzie sygnał 1080/60 (a do 3D powinno być 1080/24p) i idzie info z płyty, że wyświetlacz nie jest 3D.

Pomogło spięcie na krótko a potem przepięcia na ampli. No ale za każdym razem nie będę tak robił... dzisiaj będę dalej sprawdzał. Coś z ustawieniem Onkyo....

Na X3 było ok : / Idę też sprawdzić softy najnowsze...

ps. no widzę, że jest nowy soft do X30. Muszę sprawdzić jaki jest aktualny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...