Skocz do zawartości
ew123

JVC DLA X30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem tu nowy i mam pewien problem.Jestem na 100% zdecydowany na Projektor JVC DLA X30 ale nie wiem jaki ekran do niego zakupić.

Salon w którym chcę go zainstalować ma biały sufit i jasne ściany,jasne meble,podłogę i problem w tym że za nic nie mogę go pomalować na ciemny kolor, żona wtrąci się i teraz poradźcie który kupić.

Wiele osób doradza mi szary z 0.8 gain,ale ja wiem {siędzę już parę lat w tematyce AV} że jest to niemożliwe ze względu na to że bardzo zależy mi na trybie 3D i właśnie przez okulary migawkowe projektor traci sporo na jasnosci a kinowe projektory nie są aż tak jasne jak biznesowe do tego ekran 0.8 i cieżki bagaż pochłonie wiele światła.

A znowu ekrany białe tu często gain wynosi 1.2 są idealne dla zaciemnionych popmieszczeń dedykowanych kinom 3D, ale niestety nie za dobre dla dobrze naświetlonych salonów gdzie przy jasnych scianach kontrast traci na wartości tak więc poradźcie użytkownicy Projektorów JVC X3 jakie macie ekrany aby dobrać jakiś kompromis.

W salonie głównie zależy mi na obrazie 3D i dlatego kupuję ten projektor gdybym chciał tylko 2D to pewnie wziałbym nadal świetną JVC 350-tkę jest w kilku sklepach jeszcze do kupienia.

Tak więc doradźcie jaki ekran zakupić czy pójść na kompromis {szary} zbyt mała kolekcja płyt BD 3D czy jednak mimo wszystko zdecydowanie biały.

W salonie nie mam rolet za to są żaluzję.Dzięki za każdą fachową pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...to lepszym rozwiązaniem będzie zakup jakiegoś innego projektora za mniejszą kase... bo projektory JVC zazwyczaj kupują ludzie co chcą mieć dobry obraz w 2D ...ten projektor nie jest stworzony do trybu 3D on ma być tylko dodatkie do trybu 2D :rolleyes: ... jak masz takie warunki czyli jasne ściany i nie zależy ci na trybie 2D, a koniecznie uparłeś się na projektor JVC to lepszym rozwiązaniem będzie jasny ekran gain min. 1,0 lub większy ... ale to tylko do trybu 3D bo jak byś chciał oglądać 2D to przy jasnych ścianach i takim ekranie to obraz będzie porażka i nie wykorzystasz możliwości projektora będzie za widno w pomieszczeniu co odbiję się na kontaście , a przecież z tego projektory JVC są słynne że mają to coś :rolleyes: ...

acha nie wiem czy czytałeś na zagranicznych forach ludzie piszą że nowe projektory JVC trochę cofneły się w tył jeśli chodzi o tryb 3D w stosunku do projektorów z zeszłego roku , a chodzi tu o powidoki przesłuchy .. ponoc w tym nowym modelu jest gorzej pod tym względem niż w seriach X3,X7.X9 :rolleyes: ...

Pozdro ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem tu nowy i mam pewien problem.Jestem na 100% zdecydowany na Projektor JVC DLA X30 ale nie wiem jaki ekran do niego zakupić.

Salon w którym chcę go zainstalować ma biały sufit i jasne ściany,jasne meble,podłogę i problem w tym że za nic nie mogę go pomalować na ciemny kolor, żona wtrąci się i teraz poradźcie który kupić.

Wiele osób doradza mi szary z 0.8 gain,ale ja wiem {siędzę już parę lat w tematyce AV} że jest to niemożliwe ze względu na to że bardzo zależy mi na trybie 3D i właśnie przez okulary migawkowe projektor traci sporo na jasnosci a kinowe projektory nie są aż tak jasne jak biznesowe do tego ekran 0.8 i cieżki bagaż pochłonie wiele światła.

A znowu ekrany białe tu często gain wynosi 1.2 są idealne dla zaciemnionych popmieszczeń dedykowanych kinom 3D, ale niestety nie za dobre dla dobrze naświetlonych salonów gdzie przy jasnych scianach kontrast traci na wartości tak więc poradźcie użytkownicy Projektorów JVC X3 jakie macie ekrany aby dobrać jakiś kompromis.

W salonie głównie zależy mi na obrazie 3D i dlatego kupuję ten projektor gdybym chciał tylko 2D to pewnie wziałbym nadal świetną JVC 350-tkę jest w kilku sklepach jeszcze do kupienia.

Tak więc doradźcie jaki ekran zakupić czy pójść na kompromis {szary} zbyt mała kolekcja płyt BD 3D czy jednak mimo wszystko zdecydowanie biały.

W salonie nie mam rolet za to są żaluzję.Dzięki za każdą fachową pomoc.

Ja do X3 kupiłem ten: http://www.kauber.eu/pl/produkty/ekrany_projekcyjne_elektryczne/inceiling_czarnypas_pl

A tutaj trochę opisałem co i jak: http://hdtvpolska.com/topic/26862-projekt-kina-domowego/

Jest super. W 3D tak czy siak zawsze będzie ciemniej. Ale ile jest tego 3D.... i tak głównie będziesz jechał na 2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3D tak czy siak zawsze będzie ciemniej. Ale ile jest tego 3D.... i tak głównie będziesz jechał na 2D.

święta racja miałem też to napsiać w poście wyżej :rolleyes: ... a to co jest w 3D to ogólnie jest cienkie mało jest pozycji wartych uwagi co nie zmienia faktu że raz na jakiś czas coś fajnego pokazuję się w 3D ale to naprawdę na palcach jednej ręki można policzyć ... 98% materiałów w 2D i tak będzie oglądał :rolleyes:

do kolegi ew123 ja do projektora JVC X7 wybrałem taki ekran http://www.viz-art.pl/222/tension_prestige_grey.html

Edytowane przez kinder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę fajnie Gmeru zabudowałeś ekran Kauber robiłeś remont czy na etapie projektowania domu już wiedziałeś że chcesz mieć ekran z projektorem,ja mam goły sufit w salonie i nie wiem czy będzie sie go dało zabudować.

Jak mam wstawić zdjecia mego salonu abyś ci coś mi doradzili. Gmeru ekran szary oczywiście 0.8 gain prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ew123

Jaki ma być rozmiar ekranu, w jakiej odległości od niego będzie zainstalowany projektor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ew123

Jaki ma być rozmiar ekranu, w jakiej odległości od niego będzie zainstalowany projektor?

Rozmiar ekranu planuję 260x146 czyli ok 118 cali.

Instalację projektora planowałem na samym końcu salonu czyli z ponad 7 m od soczewki do ekranu ale ktoś mi to wybił z głowy po pierwsze był by to minimalny zoom a przez to jasność bardzo spadnie 11 FL i przy jasnych ścianach w ogóle nic nie było by widać a przy 3D z okularami to już nie ma o czym mówić, a po za tym JVC nie należy do super jasnych projektorów takich jak np. Epson. Tak więc projektor będzie możliwie jak najbliżej ekranu czyli maks. zoom 2x wyszło mi na kalkulatorze ok 3,6m jasność 18 FL.

Reasumując mogę w salonie zainstalować JVC albo przy minimalnym zoomie albo przy maksymalnym zoomie inne wartosci instalacyjne odpadają ze względu na układ pomieszczenia, moją żonę i żyrandole 90cm wys.

Będę musiał jeszcze zamówić czarny górny TOP tzw. border tak z 70-80cm + wymiary kasety 15-20cm aby ominąć żyrandol wys. 90cm.

No nie wiem czy jest to realne i czy według was da się to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wolałbym ekran z wyższym gain nawet tylko do 2D, szary mógłby się sprawdzić w trybie High lampy.

Według tego kalkulatora (opiera się o zmierzone wartości jasności projektorów) dla 118" ekranu o gain=1.0 przy maksymalnym zoom'ie, w trybie 3D uzyskasz 8fL (Dynamic Mode, Lamp High); czyli raczej ciemnawo.

Przy minimalnym zoom'ie (maksymalnej odległości) jasność obrazu będzie za niska nawet w 2D, chyba że ekran miałby większy gain; czyli zostaje opcja z bliższym ekranu montażem.

Co do jasności, JVC katalogowo ma niewielką, lecz jeśli porównasz zmierzoną dla ustawień kinowych, to okazuje się że świeci całkiem przyzwoicie... ;)

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wolałbym ekran z wyższym gain nawet tylko do 2D, szary mógłby się sprawdzić w trybie High lampy.

Według tego kalkulatora (opiera się o zmierzone wartości jasności projektorów) dla 118" ekranu o gain=1.0 przy maksymalnym zoom'ie, w trybie 3D uzyskasz 8fL (Dynamic Mode, Lamp High); czyli raczej ciemnawo.

Przy minimalnym zoom'ie (maksymalnej odległości) jasność obrazu będzie za niska nawet w 2D, chyba że ekran miałby większy gain; czyli zostaje opcja z bliższym ekranu montażem.

Co do jasności, JVC katalogowo ma niewielką, lecz jeśli porównasz zmierzoną dla ustawień kinowych, to okazuje się że świeci całkiem przyzwoicie... ;)

Dzięki za info czyli przy minimalnym zoomie projektor jak najdalej od ekranu odpada ponieważ będzie za ciemno nawet do 2D,a przy maksymalnym zoomie będzie wyglądało to dobrze w 2D i 3D mam rozumieć.

Czyli ekran biały szary odpada a teraz jeszcze jaki wziąć współczynnik odbicia gain powyzej 1.0 czy wystarczy 1.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zainteresuj się szarym filtrem ND2 + biała powierzchnia, wtedy podczas seansów 2D będziesz miał zainstalowany filtr na obiektywie i tym samym odpowiednik szarego ekranu, a dla filmów 3D po prostu zdejmiesz w/w filtr, dzięki czemu będzie zachowana odpowiednia jasność (jvc w tym trybie nie grzeszą lumenami).

Posiadasz jasne ściany, sufit (pewnie meble też), więc dokładając do tego ekran Matt White, spowoduje mocną kastrację kontrastu w 2D. Z kolei powłoka Matt Grey jest nie do przyjęcia dla 3D(jvc), więc sposób z filtrem będzie najbardziej elastyczny, dopasowując się  zarazem do każdego materiału. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie taki filtr ND2 mogę kupić czy są jakieś wymiary pod każdy projektor jak to wygląda i ile kosztuje.

Do Kinder i Gmeru wy macie ekrany szare Mat Grey o jakim współczynniku odbicia gain.

Czy są ekrany szare o o gain większym niż 1.1, a sprawdziłem Stewart Filmscreen GreyHawk i FireHawk ale cena jest miazga.

Edytowane przez ew123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem matt grey bo ekran ma tylko 80' i zoom prawie na maksa. W 2D przesłona skręcona na -8, w 3D oczywiście otwarta na maksa. Wyświecone prawie 600h. W 3D jest poezja. Także nie przesadzajmy z tą jasnością. Oczywiście czytam zachodnie fora i tam są maniacy którzy dają gain nawet 2,8 - tyle że mają wypasione salki kinowe z czarnymi ścianami i 140'. Trzeba też pamiętać że przy bardzo wysokim gainie projektor powinien być ustawiony centralnie, żadnego lens shiftu.

@windmill

Bardzo fajny kalkulator

Edytowane przez montas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Kinder i Gmeru wy macie ekrany szare Mat Grey o jakim współczynniku odbicia gain.

0,8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem matt grey bo ekran ma tylko 80' i zoom prawie na maksa. W 2D przesłona skręcona na -8, w 3D oczywiście otwarta na maksa. Wyświecone prawie 600h. W 3D jest poezja. Także nie przesadzajmy z tą jasnością. Oczywiście czytam zachodnie fora i tam są maniacy którzy dają gain nawet 2,8 - tyle że mają wypasione salki kinowe z czarnymi ścianami i 140'. Trzeba też pamiętać że przy bardzo wysokim gainie projektor powinien być ustawiony centralnie, żadnego lens shiftu.

@windmill

Bardzo fajny kalkulator

Dla 80 cali to nie taniej i lepiej było by w twoim przypadku zastosować trochę tylko mniejszą plazmę 65 cali 3D Panasonic TX-P65VT30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zainteresuj się szarym filtrem ND2 + biała powierzchnia, wtedy podczas seansów 2D będziesz miał zainstalowany filtr na obiektywie i tym samym odpowiednik szarego ekranu, a dla filmów 3D po prostu zdejmiesz w/w filtr, dzięki czemu będzie zachowana odpowiednia jasność (jvc w tym trybie nie grzeszą lumenami)...

Jeśli dobrze się orientuję, to wzmiankowany JVC ma regulowaną przysłonę którą można zmniejszać ilość emitowanego światła. Wobec tego filtr jest absolutnie zbędny. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze się orientuję, to wzmiankowany JVC ma regulowaną przysłonę którą można zmniejszać ilość emitowanego światła. Wobec tego filtr jest absolutnie zbędny. ;)

Czyli Panowie podsumujmy i zdecyduję co zrobić.

Ekran Matt Grey czyli szary o współczynniku odbicia 0.8 gain.

JVC DLA X30 bez żadnego filtra ND2

W 2D będzie poezja czyli 99% materiału BD,DVD,n-ka,PS3 przesłona skecona w moim przypadku na -7 w trybie 2D + średnia moc lampy w ustawieniach.

W 3D będzie dobry może nawet bardzo dobry obraz z BD 3D przesłona otwarta w całosci a JVC ustawiony na maksymalnym zoomie 2x lampa w trybie High Brightens pełna moc żarówki.

Te nowe JVC posiadają także funkcję konwersji 2D-3D czy ktoś widział jak to działa na BD 2D,DVD,-n-ka i PS3 czy nie ma sensu używać tego trybu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Panowie podsumujmy i zdecyduję co zrobić.

Ekran Matt Grey czyli szary o współczynniku odbicia 0.8 gain.

JVC DLA X30 bez żadnego filtra ND2

W 2D będzie poezja czyli 99% materiału BD,DVD,n-ka,PS3 przesłona skecona w moim przypadku na -7 w trybie 2D + średnia moc lampy w ustawieniach.

W 3D będzie dobry może nawet bardzo dobry obraz z BD 3D przesłona otwarta w całosci a JVC ustawiony na maksymalnym zoomie 2x lampa w trybie High Brightens pełna moc żarówki.

Te nowe JVC posiadają także funkcję konwersji 2D-3D czy ktoś widział jak to działa na BD 2D,DVD,-n-ka i PS3 czy nie ma sensu używać tego trybu.

w 2D nie będzie poezji na pewno no chyba że zmienisz projekotr na wyższy + odpowiednie pomieszczenie ...

co do konwersji 2D do 3D to szkoda oczu na to :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...

dzisiaj uruchomilem poraz pierwszy projka... obraz w porownaniu z poprzednim poezja, ( scena avatara prawie na samym poczatku co statek kosmiczny przycumowany jest do stacji ....... normalnie teraz widze ze wszedzie sa gwiazdy w czarnej przestrzeni :)

pytanie mam takie....

jakie macie ustawienia x-30, na co warto zwrocic uwage w ustawieniach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Czy mial ktos stycznosc z ekranami firmy ADEO SCREEN ?? Zainteresowal mnie model: AdeoPlano Velvet.

Dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Czy mial ktos stycznosc z ekranami firmy ADEO SCREEN ?? Zainteresowal mnie model: AdeoPlano Velvet.

Dziekuje za odpowiedz

witam...

dzisiaj uruchomilem poraz pierwszy projka... obraz w porownaniu z poprzednim poezja, ( scena avatara prawie na samym poczatku co statek kosmiczny przycumowany jest do stacji ....... normalnie teraz widze ze wszedzie sa gwiazdy w czarnej przestrzeni :)

pytanie mam takie....

jakie macie ustawienia x-30, na co warto zwrocic uwage w ustawieniach ??

witam...

dzisiaj uruchomilem poraz pierwszy projka... obraz w porownaniu z poprzednim poezja, ( scena avatara prawie na samym poczatku co statek kosmiczny przycumowany jest do stacji ....... normalnie teraz widze ze wszedzie sa gwiazdy w czarnej przestrzeni :)

pytanie mam takie....

jakie macie ustawienia x-30, na co warto zwrocic uwage w ustawieniach ??

Witam

Mam pytanie stego co czytam to stales sie szczesliwym posiadacze JVC DLA-X30. Tez zastanawiam sie nad kupnem tego projektora lub Epson EH-TW9000W chociasz powiem szczerze ze wolal bym JVC DLA-X30 tylko czytam od jakiegos czasu forum i opinie i ponoc JVC nie daje rady z obrazem 3D ?Czy faktycznie jest taki ciemny obraz w tym trybie 3D a jak z glebia i wychoddzeniem obrazu po za ekran z ostroscia? Czy ogladales juz jakis film 3D czy masz juz to przetestowane? Faktycznie jest tak kiepsko?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj sobie np. Legends of Flight to będziesz zbierał szczękę z ziemi przez pół dnia :D :D :D :D :D :D i nie, nie będzie za ciemno albo za mało wychodzenia. Materiał Panie: to podstawa. I w dużej mierze to od niego zależy efekt końcowy. Przy tym każdy "telewizorek 3D" odpada w przedbiegach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym teraz sa jasniejsze okulary i obraz w porownaniu do 2D wcale nie jest ciemniejszy. Ja od wtorku szukam szczeki po calym domu i nie moge jej odnalezc. Lykam wszystko co ma 3D w opisie(Bluray, Canal+ 3D, mkv SBS). W porownaniu do mojego poczciwego Hitachi PJ-TX100, JVC generuje taka czern, ze powiedzenie "ciemno jak w (_._) " nabiera nowego znaczenia. Teraz obowiazkowo zmiana ekramu na szary ramowy i pomalowanie pokoju na ciemny kolor.

P.S.

Dzeiki Gmeru za namiary. Arek to prawdziwy pasjonat i profesjonalista. Wisze Ci przynajmniej szesciopak. Podaj adres do wysylki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pozatym teraz sa jasniejsze okulary i obraz w porownaniu do 2D wcale nie jest ciemniejszy. Ja od wtorku szukam szczeki po calym domu i nie moge jej odnalezc. Lykam wszystko co ma 3D w opisie(Bluray, Canal+ 3D, mkv SBS). W porownaniu do mojego poczciwego Hitachi PJ-TX100, JVC generuje taka czern, ze powiedzenie "ciemno jak w (_._) " nabiera nowego znaczenia. Teraz obowiazkowo zmiana ekramu na szary ramowy i pomalowanie pokoju na ciemny kolor.

P.S.

Dzeiki Gmeru za namiary. Arek to prawdziwy pasjonat i profesjonalista. Wisze Ci przynajmniej szesciopak. Podaj adres do wysylki ;)

Ja mam jeszcze projektorek Mitshubishi HC 3100 no i czas na zmiane na nowy (w koncu mam juz go 6 lat) :unsure:

Mam jeszcze 2 pytania co do JVC DLA-X30 ?? Mam Ekran elektryczny z napinaczami, Graues Tuch Gain=0,9 czy bedzie on dobry do JVC ??

a jak podlacze PS 3 lub PC to tez bedzie mozna pograc w jakosci 3D ??? A jeszcze jedno czy JVC DLA-X30 to 3D Full-HD ?? czy moze obraz 3D jest 3D READY ???

Czyli lepszym wyborem bedzie JVC DLA-X30 czy moze Epson EH-TW9000W ??????

Pozdrawiam:

Edytowane przez TANGO 11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...