Skocz do zawartości
humptydupty

R3250s problem z XVid

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moim odtwarzaczem R3250s. Przy odtwarzaniu filmów niskiej rozdzielczości zakodowanych kodekiem XVid , odtwarzacz zawiesza się lub restartuje po około 20 minutach oglądania. Dotyczy to właściwie wszsystkich releasów krążących po sieci. Przy odtwarzaniu filmów wysokiej rozdzielczości 720p lub 1080p nie ma żadnych problemów.

Wgrałem najnowszy firmware, ale problem nie ustąpił. Spotkał się już ktoś z podobnym zachowaniem odtwarzacza? Nie wiem czy to wina konkretnego egzemplarza czy ogólnie przypadłość tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAK widać te odtwarzacze mają wady sprzetowe i to jakaś plaga. Mam go od roku i dosłownie nic się nie dzieje a czytam tutaj o tylu różnych problemach, że szok.

Ja bym zgłożył reklamację do sprzedawcy z tytułu rękojmi ale to zawsze trudna sprawa, a co na to importer? pytałeś?

Sprawa zbyt gorących dysków odpada w takim przypadku, wiec wina jakiegoś tranzystora zapewne, tylko można pogdybac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem problem do importera, firmy HumanMedia, ale na razie bez rezultatu. Proszono mnie o wysyłanie raportów z programu MediaInfo dla plików które powodują problem, próby przekodowania filmu przy użyciu programu media coder itp. Cały czas usiłują mi wmówić, że jest to raczej problem biblioteki zapisującej a nie samego odtwarzacza. Gdyby problem dotyczył jednego czy dwóch plików, miałoby to może i sens, ale zawiesiło się 8 na 9 przetestowanych, wszystkie z w miarę świeżych releasów.

Wożę się z nimi już ponad miesiąc, dlatego postanowiłem zapytać na forum, czy inne odtwarzacze również mają problemy z XVid'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja co prawda mam ten model z 1 tunerem, ale nie sądzę aby to było przyczyną. Jak czytam od wielu miesięcy to forum to widzę ewidentnie, że musi to być wina zgrania podzespołów hard, tak jak z pamięciami np do lapka, nie każda kość będzie z drugą pasowała i działała poprawnie, myślę, że to wina tanich podzespołów, które nie trzymają parametrów, bo ciężko inaczej to nazwać. Gdyby ogólnie się wieszał to bym próbował zwrócić uwagę na dyski, ja mam samsungi greeny 1TB, takie co wydzielają mniej ciepła, bo to jest na pewno przyczyna przegrzewanie, ale jak chodzi mp4 czy mkv a xvid nie, no to lipa, sprzęt musi być walnięty.

Ja bym im odesłał i niech sprawdzą bo takie wożenie sie mija się z celem. Za sprawdzenie zapłacisz pewnie grosze ale sprzęt nie bedzie irytował a tak to nic nie zrobisz, taka moja rada IMO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...