Skocz do zawartości
Galbraith

Tuner DVB-T z nagrywarką

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowy mam nadzieję że w dobre podforum trafiłem z tym tematem.

Mam problem, poszukuję skrzyneczki a'la multibox z Tunerem naszej kochanej rodzimej cyfrowej telewizji naziemnej z możliwością nagrywania kanałów na wbudowany dysk / lub zewnętrzny nośnik danych np. pendrive. Z tym że jest jeden bardzo ważny dla mnie warunek, musi posiadać możliwość nagrywania jednego programu podczas gdy oglądany jest inny. I tutaj jest na prawdę wielki problem. Telewizor to 32" Sharp niestety z Mpeg 2 i trzeba coś do niego dobrać, skoro dedykowanej karty CI z tunerem nie wydano.

Dzisiaj przywlokłem prosto z Wielkiej Brytanii Tuner HD firmy Ross - który trafił do sklepu w którym pracuję, więc pozwoliłem sobie go przetestować. Udało się odebrać bez większych problemów i z dziecinną łatwością wszystkie kanały DTV, EPG poprawnie wyświetlane możliwość nagrywania, wpinam pendrive na próbę jakiś 1GB. Podążając za instrukcją wybrałem sobie w EPG program na konkretnym kanale do nagrania, załączyłem inny kanał oglądam sobie spokojnie i w pewnym momencie ciach przełączyło mi na uprzednio wybrany do nagrania program i koniec pieśni. Na jakość nagrania narzekać nie mogę na prawdę ładnie sobie poradziło zmieściło bez problemu prawie godzinę materiału. Niestety program, który chciałem w tym czasie obejrzeć musiałem już z Analoga sobie puścić. Wynik tuner pozytywnie przeszedł testy działania niestety nie spełnił moich oczekiwań.

Błagam o pomoc w znalezieniu odpowiedniego Tunera / Multiboxa / innego ustrojstwa, które pomoże mi oglądać jeden kanał a nagrywać inny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mi do głowy nie przychodzi oprócz tunera na linuxie z wymienialnymi głowicami, ale to będzie kosztować dużo więcej niż telewizor. Bez sensu.

Możesz używać dalej aktualnego tunera dvb-t, a jak będziesz chciał coś extra nagrać i masz laptopa to można mały tuner DVB-T USB wykorzystać i dodatkowe nagranie na kompie zachować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w robocie mam Kruger & Matz. Niestety nie miałem jeszcze ani okazji ani możliwości jego przetestowania, natomiast powinien on spełnić Twoje oczekiwania. Nie jest to jakaś bardzo wysoka półka, kosztuje on ok. 230zł, ale póki co nie miałem na niego żadnych zwrotów serwisowych ani zastrzeżeń ze strony klientów, więc mogę jedynie wywnioskować, że jakoś sobie radzi.

EDIT

Sprawdzę jaki to model i dam znać. Chyba, że uda Ci się do tej pory samemu wyszukać na necie.

Edytowane przez samir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@samir no muszę przyznać że cena niewygórowana, bo jedyne póki co które udało mi się odszukać z podobną funkcjonalnością są od EMTEC'a i koszt najtańszego ok. 1100zł :/

Sprzedajecie również wysyłkowo? ;). Ogólnie to mało kto z takich "mądrych głów" które sprzedają podobne sprzęty mają pojęcie czy taka funkcjonalność w danym modelu się znajduje, a jednak jest to niezbędne.

EDIT: http://www.krugermatz.pl/pl/9065-tuner-dvb-t-do-telewizji-cyfrowej-mpeg-4--twin-tuner--kruger-matz takowego posiadacie? widzę że tutaj jest taka możliwość cena niewygórowana a koszt 16GB pendrive teraz nie jest wysoki, a taki w zupełności wystarczy do moich, a raczej mojej wiekowej cioteczki, zastosowań.

@jajo9 wiesz jakby to było dla mojego użytku to bym pewnie podobnie zrobił, ale dla 73letniej Cioteczki jednak potrzebne jest urządzenie najlepiej z polską instrukcją i z nieskomplikowaną obsługą. Ten Ross którego przywlokłem ma prostą obsługę, wybierasz na EPG program wciskasz 2x zielony przycisk i się nagra bez problemu, tyle że zaś angielskie menu bez polskiej instrukcji a mnie troszeczkę cierpliwości brakuje do tłumaczenia tego :) więc musi być to urządzenie z polską instrukcją :)

Edytowane przez Galbraith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w robocie mam Kruger & Matz. Niestety nie miałem jeszcze ani okazji ani możliwości jego przetestowania, natomiast powinien on spełnić Twoje oczekiwania. Nie jest to jakaś bardzo wysoka półka, kosztuje on ok. 230zł, ale póki co nie miałem na niego żadnych zwrotów serwisowych ani zastrzeżeń ze strony klientów, więc mogę jedynie wywnioskować, że jakoś sobie radzi.

EDIT

Sprawdzę jaki to model i dam znać. Chyba, że uda Ci się do tej pory samemu wyszukać na necie.

Używam osobiście, oraz przekonałem swego brata. Jest to Kruger&Marantz KM00186. - Twin. Ma dwie głowice. Umozliwia jednoczesne nagrywanie 2 różnych programów oraz oglądanei trzeciego jednocześnie. Cena - mniej niż 200 zet.

Rekomenduję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Kruger&Marantz KM00186. Twin. Ma dwie głowice. Można jednocześnie nagrywac 2 różne programy, oraz oglądac trzeci. Wszystko w tym samym czasie.

Cena poniżej 200 zet.

Rekomenduję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do podpięcia zewnętrzengo nośnika na USB - wg informacji od osoby, która trudni się sprzedażą i montażem, osoba ta nie spotkała się z tunerem DVB-T bez gniazda USB, a tym samym każdy tuner będzie miał możliwosć nagrywania programu.

co do problemu oglądania jednego programu i nagrywania innego, w czasie, gdy zewnętrzne tunery tanieją z tygodnia na tydzień [chyba można kupić już za ok. 100 PLN], pomyślalbym o dwóch niezalzeżnych tunerach. bez eksperymentowania i w przypadku awarii jednego, masz drugi sprzęt, który będzie dzialać dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@samir no muszę przyznać że cena niewygórowana, bo jedyne póki co które udało mi się odszukać z podobną funkcjonalnością są od EMTEC'a i koszt najtańszego ok. 1100zł :/

Masz w zasadnie dwie opcje. Albo tak jak Ci podali koledzy zwykły tuner z dwoma głowicami i możliwością nagrywania na zewnętrznej pamięci (i to jest najtańsze) albo odtwarzacz plików z dwoma tunerami jak np.

za ok 670zł który stanowi już dość mocne centrum multimedialne. Oczywiście tak tunerów jak i odtwarzaczy posiadających dwa tunery jest znacznie więcej i wystarczy poszukać np. w skąpcu. Ja kupiłem LG MS450H za ok 400zł na allegro i jest super. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą opcją w tym temacie może być Manta DVBT05. Dwa tunery DVBT i do tego sporo możliwości odtwarzacza sieciowego, opcja montażu dysku wewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie za 100 zł tuner DVB-T i za 200 przenośny HD 250 GB lepiej na tym wyjdziecie, bo macie uniwersalny przenośny HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

DVBT05 Manty byłby idealny ale jest właściwie niedostępny.

Za to Cabletech URZ0086 i Kruger&Matz KM00186 to dokładnie te same urządzenie z innym panelem i tez będzie OK. Kupisz znacznie taniej niż 200zł.

Zobacz tutaj

i tutaj

Pozdrawiam.

Edytowane przez Joki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...