Skocz do zawartości
Gmeru

Sony na CES 2012: Nowe odtwarzacze Blu-ray Disc™ i zestawy kina domowego — wyższy poziom rozrywki

Rekomendowane odpowiedzi

News

Obraz czterokrotnie ostrzejszy od Full HD, innowacyjne głośniki oraz filmy i muzyka z całego świata



  • Interpolacja obrazu do standardu 4K — jeszcze ostrzejszy obraz o jakości ponad 4 razy lepszej niż Full HD
  • Bogaty, mocny i niezwykle precyzyjny dźwięk z głośników z cieczą magnetoreologiczną
  • Technologie Super Bit Mapping i Internet Picture Enhancer — świetna jakość rozrywki z Internetu



Zobaczyć naprawdę znaczy uwierzyć

W nowych odtwarzaczach Blu-ray Disc™ Sony wszystko zaczyna się od ostrzejszego, wyraźniejszego obrazu — bez względu na to, czy jego źródłem jest płyta Blu-ray, płyta DVD, czy przesyłany strumieniowo z Internetu program. Nawet filmy z YouTube™ dzięki optymalizacji jakością zbliżają się do standardu HD.

Miłośnicy najbardziej zaawansowanych rozwiązań z pewnością zwrócą uwagę na nowy odtwarzacz Blu-ray Disc™ BDP-S790, który umożliwia interpolację obrazu do standardu kinowego 4K. Format ten, będący następcą High Definition, przeszło 4 razy przewyższa rozdzielczością obecny standard Full HD.

Nowe standardy dźwięku

Nowe zestawy kina domowego mogą się poszczycić jeszcze czystszą reprodukcją dźwięku — zarówno 3D w najnowszych filmach z Hollywood, jak w kameralnych serialach telewizyjnych.

Wśród dostępnych ustawień pojawiło się również takie, które zapewnia komfortowe warunki słuchania poprzez automatyczne korygowanie nagłych skoków głośności dźwięku — na przykład po rozpoczęciu reklam. Możliwość skupienia się na dialogach, bez nagłych wybuchów innych spektakularnych efektów dźwiękowych, pomaga w śledzeniu kluczowych momentów akcji.

Kolejną istotną funkcją jest automatyczna kalibracja, która służy do zapewnienia optymalnego dźwięku niezależnie od rozmieszczenia głośników. Instalację poszczególnych elementów zestawu dodatkowo ułatwia zastosowanie w wielu modelach bezprzewodowych tylnych głośników.

Wszystkie nowe zestawy kina domowego z serii N są wyposażone w innowacyjne głośniki z cieczą magnetoreologiczną. W porównaniu z tradycyjnymi głośnikami odznaczają się one nie tylko nieskazitelnym, niemal pozbawionym zniekształceń brzmieniem, lecz również większą sprawnością energetyczną i mniejszymi wymiarami.

Jeszcze więcej możliwości wyboru

Teraz więcej odtwarzaczy Blu-ray Disc™ i zestawów kina domowego Sony jest wyposażonych w Wi-Fi. Pozwala ona z łatwością korzystać ze stale powiększającej się oferty materiałów rozrywkowych, które można wyświetlać na telewizorze LED.

Wszystkie materiały dostępne są dzięki funkcji Sony Internet TV: niezliczone filmy, teledyski, seriale, serwis YouTube™.

Naciskając jeden przycisk podczas oglądania lub słuchania, można poznać tytuł odtwarzanego utworu albo szczegółowe informacje o filmie. Równie łatwe jest odtwarzanie muzyki lub zdjęć ze smartfonu lub tabletu na dużym ekranie telewizora: wystarczy skorzystać z nowej funkcji „rzucania” i przesłać muzykę lub zdjęcie do odtwarzacza Blu-ray Disc™ albo zestawu kina domowego łatwo i szybko.

Na podobnej zasadzie można odtwarzać na dużym ekranie filmy i muzykę z komputera: w tym celu należy po prostu połączyć urządzenia przez domową sieć.

Nowa, fascynująca karta w dziejach domowej rozrywki

— Zmienił się sposób, w jaki korzystamy z rozrywki, a nasze nowe odtwarzacze Blu-ray Disc™ i zestawy kina domowego na rok 2012 odzwierciedlają tę zmianę — mówi Anna Grzelewska, Product Manager Home Theatre & Home Video w polskim oddziale Sony. — Dziś nie chodzi już tylko o odtwarzanie kolekcji płyt DVD i Blu-ray Disc™, bo dziś użytkownicy chcą także korzystać z treści internetowych i oczekują, że będą one wyglądały i brzmiały lepiej niż na komputerze.

— Oglądanie na dużym ekranie filmu z serwisu YouTube™, przeoczonej audycji telewizyjnej, lub słuchanie muzyki... dzięki naszym najnowszym modelom dostęp do ulubionych treści jest łatwiejszy niż kiedykolwiek przedtem, a obraz i dźwięk mają jeszcze lepszą jakość – dodaje Grzelewska.

Produkty 2012:

s390y.jpg


BDP-S390



s490.jpg


BDP-S490



s790.jpg


BDP-S790



bdve490.jpg


BDV-E490



Odtwarzacze Blu-ray:

blu1.png



blu2.png



Kina domowe:

kino1.png



kino2y.png



kino3.png



kino4.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotek nie widać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma bo nie było. Może ktoś już ma. Ja poszukam później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajac SONY idę o zakład że wszystko to 2cm naleśniki w kolorze glossy

Plastik-fantastik :)

Dopóki nie zmienią designer'ów we mnie klienta mieć nie będą

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nic nie da się już wymyślić. Dla siedzących w temacie będą to zawsze kotlety. Dla nowych super rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nowe, solidne flagowce nie ma co liczyć - nabierających się na wielokilogramowe potwory już coraz mniej, zbyt szybko to goni, aby inwestować w ten segment.

Panas udowodnił, że za małą kasę można sięgnąć jakością Video-Olimpu , teraz ważne są dodatki typu 4K i inne bzdety .

ONKYO miało w wielkim stylu reaktywować top-zestaw Integra Research, ale coś cicho , chyba odpuścili na dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s390y.jpg

BDP-S390

s490.jpg

BDP-S490

s790.jpg

BDP-S790

bdve490.jpg

BDV-E490

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna specyfikacja BDP-S390

http://www.sony.pl/p.../TechnicalSpecs

Pełna specyfikacja BDP-S490

http://www.sony.pl/product/blu-ray-disc-player/bdp-s490#/TechnicalSpecs

Pełna specyfikacja BDP-S590

http://www.sony.pl/product/blu-ray-disc-player/bdp-s590#/TechnicalSpecs

Edytowane przez Mieschko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobić jakiś test? Bo jest opcja :_bezradny: A jak tak to jakiego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że 390 z 490 będzie najlepsze... Zamiast WiFi w 390 mogli by dodać 3D...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowany na 390. W SC w Gliwicach niestety nie wiedzą kiedy bedzie dostepny w sprzedazy. Jesli jest opcja testu to chetnie poczytam wlasnie test 390/490

Mieschko - a ja wlasnie jestem zadowolony ze w najnizszym modelu bedzie WiFi. Nie mam ochoty na układanie kabli przez całe mieszkanie. W Euro RTV AGD jest podana cena - 499. Do tej pory za model z wifi trzeba bylo zaplacic minimum 749 pln.

W specyfikacji nie znalazłem info o Bravia Internet Video, ale skoro daja wifi to chyba powinno byc, co ? :)

W sumie 490 od 390 wyjdzie tylko ok. 50-60 zl wiecej wiec zapewne sie skusze na model wyzszy :)

Edytowane przez Headstar_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gmeru prosze o test bdp-s790 jade na s560 i czas na wymiane i interesuje mnie tylko 790 ewentualnie 590 ale wolalbym 790 prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

headstar bedzie dostepny w polowie kwietnia 390 490 590 a 790 chyba w czerwcu

Edytowane przez zerga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej zrobić test 790 i 390 :-)

Można było by zestawić z jakimś nowym kinem domowym SONY. Oczywiście porównać same możliwości odtwarzaczy?

Ciekaw jestem jaka jest różnica pomiędzy nimi.

Pozdrawiam

Krzysiek

Edytowane przez Krzysiek1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już w bagażniku 390 i 790 więc bedą testy. 390 a 490 to to samo oprócz 3d i tego ze 390 ma wifi a 490 nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...