Jump to content
Sign in to follow this  
Gmeru

LG na CES 2012: OLED-owa rewolucja

Recommended Posts

News

OLED-owa rewolucja

Na tegorocznych targach CES koreański producent na pewno pokaże nowe telewizory wykonane w technologii OLED. Dlaczego jest to takie ekscytujące? Ponieważ OLED to nowa, znakomicie zapowiadająca się technologia. Telewizory w niej wykonane mają największe zalety ekranów LCD i plazm, bez przykrych wad obu rozwiązań.

Wyświetlają znakomitej jakości kolory, mają bardzo szybkie matryce nadające się idealnie do gier wideo, a przy tym wszystkim są niesamowicie cienkie. Prototyp, który zapowiedziało LG, ma zaledwie 4 mm grubości.

oledmaly.jpgGadająca sieć

W Las Vegas dziennikarze będą też mogli sprawdzić nową wersję pilota ruchowego Magic Remote. W najnowszej odsłonie jest on w stanie rozpoznawać komendy głosowe. Być może ta nowinka Koreańczyków zostanie wykorzystana w nowych funkcjach sieciowych płaskich telewizorów.

lgsmarttv.jpgZnane i lubiane

Na CES LG pokaże jednak nie tylko nowinki techniczne. Producent będzie chciał potwierdzić swoje panowanie w sektorze polaryzacyjnego 3D. Podczas targów IFA 2011 w Berlinie stoisko LG było w całości podporządkowane technologii 3D. Goście zwiedzali je w lekkich okularach rozdawanych przy wejściach.

Czy na CES będzie podobnie? Zapewne tak. LG nie osłabia promocji serii Cinema 3D. Co więcej, zapowiada kolejne nowości. Na pewno firma będzie promowała w Las Vegas trójwymiarowy monitor D43, wykorzystujący matryce IPS nowej generacji. Urządzenie konwertuje 2D do 3D w czasie rzeczywistym i pozwala na samodzielną regulację efektu głębi. Premiera D43 jest przewidziana na luty 2012 r., więc na CES nie może go zabraknąć.

Nowinki będą dotyczyły zresztą nie tylko samego sprzętu. LG pochwali się też ciekawymi dodatkami. Nowe okulary prezentowane pod koniec grudnia muszą pojawić się w USA.

okulary3dfotlg.jpgLG zaprezentuje także nowe telewizory z linii Cinema 3D wyposażone w supercienkie ramki (tzw. CINEMA SCREEN Design) o grubości zaledwie 1 mm. Dzięki zastosowaniu tej technologii oglądanie obrazu 3D ma być jeszcze przyjemniejsze.

Kolejną nowością LG na CES będzie wprowadzenie do telewizorów Smart TV usługi Google TV. Ta oparta na interfejsie Androida funkcja pozwala na korzystanie z aplikacji webowych na ekranie domowego odbiornika. Użytkownicy mają m.in. do dyspozycji przeglądarkę Chrome czy usługi VOD.

Wisienką na torcie tegorocznych targów CES będzie prezentacja 84-calowego telewizora LG o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli (Ultra Definition). Nie tylko wielkość i rozdzielczość telewizora będą imponujące. Zostanie on również wyposażony w ciekawe dodatkowe funkcje, takie jak system podnoszenia jakości materiału do wysokiej rozdzielczości i funkcja rozpoznawania komend głosowych.Źródło: Blog LG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...