Skocz do zawartości
Gmeru

Panasonic na CES 2012: Nowe serie TV na rok 2012

Rekomendowane odpowiedzi

Edge led to najzwyklejsza w świecie tandeta.Trochę nieżle poszło to Samsungowi w serii d8000 przy edge ledach w ich wydaniu.OLED POKONA WSZYstkie WADY PLAZM I LCD LED.Wkrótce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
serwisy internetowe, 3d i odtwarzanie multimediów w tv to nie wszystko.

Nawet jako sceptyk muszę przyznać, że Kuro ustępuje także w płynności obrazu a obecnie już zdecydowanie w gradientach (do serii VT50), nie wspominając o znacznie większej (w Kuro) tendencji do utrwalania się obrazów.

OLED POKONA WSZYstkie WADY PLAZM I LCD LED.Wkrótce

Wiesz, ja już wyleczyłem się z tego "hura optymizmu oledowego". Ani to nie będzie wkrótce, bo w Polsce najwcześniej pewnie za rok ani nie będzie normalnie dostępne - bo póki co wyłącznie w 55 calach i cenie ponad 25.000. A więc dopiero za dwa lata, kiedy cena (zgodnie z prognozami) spadnie o ok. 40%, będziemy mogli zacząc ocenę czy faktycznie OLED pokonał wszystko, we wszystkich kategoriach. Bo tak naprawdę nikt z nas nie miał możliwości prawdziwej oceny jakości obrazu na OLED a Ci, którzy mięli XELa (malutki telewizor OLED firmy SONY), po jakimś czasie zgłaszali problemy z utrzymywaniem parametrów obrazu. A na targach to prawie wszystko ładnie wygląda. Także spokojnie... dopiero przyszłość pokaże. Wracając do tematu - jako "plazmowy sceptyk" (co wyraźnie podkreślam), życzę dobrze i czekam na serię VT50! Wynika to m.in. z braku konkurencji w postacie Full LEDów, niechęci do czekania kolejnych kilkunastu miesięcy oraz z niechęci do kupowania telewizora w cenie małego samochodu (cena OLED). Ja już wiele razy pisałem - dla mnie bojętnie, plazma, oled, sed, lcd czy jeszcze coś innego - byle jak najmniej wad, najlepsza możliwa jakość obrazu i w miarę przystępna cena.

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jako sceptyk muszę przyznać, że Kuro ustępuje także w płynności obrazu a obecnie już zdecydowanie w gradientach (do serii VT50), nie wspominając o znacznie większej (w Kuro) tendencji do utrwalania się obrazów.

Wiesz, ja już wyleczyłem się z tego "hura optymizmu oledowego". Ani to nie będzie wkrótce, bo w Polsce najwcześniej pewnie za rok ani nie będzie normalnie dostępne - bo póki co wyłącznie w 55 calach i cenie ponad 25.000. A więc dopiero za dwa lata, kiedy cena (zgodnie z prognozami) spadnie o ok. 40%, będziemy mogli zacząc ocenę czy faktycznie OLED pokonał wszystko, we wszystkich kategoriach. Bo tak naprawdę nikt z nas nie miał możliwości prawdziwej oceny jakości obrazu na OLED a Ci, którzy mięli XELa (malutki telewizor OLED firmy SONY), po jakimś czasie zgłaszali problemy z utrzymywaniem parametrów obrazu. A na targach to prawie wszystko ładnie wygląda. Także spokojnie... dopiero przyszłość pokaże. Wracając do tematu - jako "plazmowy sceptyk" (co wyraźnie podkreślam), życzę dobrze i czekam na serię VT50! Wynika to m.in. z braku konkurencji w postacie Full LEDów, niechęci do czekania kolejnych kilkunastu miesięcy oraz z niechęci do kupowania telewizora w cenie małego samochodu (cena OLED). Ja już wiele razy pisałem - dla mnie bojętnie, plazma, oled, sed, lcd czy jeszcze coś innego - byle jak najmniej wad, najlepsza możliwa jakość obrazu i w miarę przystępna cena.

Philips 9706 to raczej bajka w full led tylko mały 46 cali .Panasonic nie da mu rady bo Vt30 to przegrywa nawet z Hx920 Sony .Lg spieprzyło iloscią stref Lw980s.To prawda Oled nie dla nas bo za drogi ale za dwa lata to może być alternatywa.PLazma nie jest na dziś lepsza od full led lcd.A Panasonic popełnia w plazmach bardzo duże błędy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jako sceptyk muszę przyznać, że Kuro ustępuje także w płynności obrazu a obecnie już zdecydowanie w gradientach (do serii VT50), nie wspominając o znacznie większej (w Kuro) tendencji do utrwalania się obrazów.

to już robiłeś porównanie vt50 z kuro?

płynnośc może lepsza jak włączysz upłynniacz tylko nie każdy lubi tak oglądać, a w vt20/30 nie masz wyjścia albo upłynniacz albo falsecontouring.

co do utrwalania to absolutnie się nie zgodzę - seria panasa 20/30 daje w tym obszarze ciała - jest bez porównania gorzej niż w kuro.

co do gradientów to też jakoś nie mogę zauważyć wyższości - to panasonici mają problem z falsecontouringiem i posteryzacją - gdy kuro w tej kwestii jest bezproblemowy.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panasonic nie da mu rady bo Vt30 to przegrywa nawet z Hx920 Sony

OK. Jako wcześniejszy miłośnik tego modelu chętnie zapoznam się w czym wygrywa on z VT30 - ale poproszę konkretnie, punkt po punkcie (i zostawmy zużycie prądu bo to dla mnie nie jest istotne).

to już robiłeś porównanie vt50 z kuro?
co do gradientów to też jakoś nie mogę zauważyć wyższości - to panasonici mają problem z falsecontouringiem i posteryzacją - gdy kuro w tej kwestii jest bezproblemowy.

No Ty widzę już robiłeś... skoro nie możesz zauważyć wyższości. A tak w ogóle gradienty i falsecontouring to zupełnie inne pojęcia. W VT50 jest prawie 4 krotnie więcej przejść tonalnych niż w plazmach produkowanych do tej pory (za wyjątkiem profesjonalnej serii Panasonic VX, z której zresztą to rozwiazanie zapożyczono). Jako plazmowy sceptyk przyglądałem sie w VT30 wspomnianym przez Ciebie mankamentom i przyznam, że zauważyłem coś może dwa razy. W przeciwieństwie do raczej śmiesznie słabych kątów (jak za 10.000 zł) w LEDach, widocznej ingerencji lokalnego przyciemniania no i okropnemu smużeniu, które mamy zamiast falseconturingu po wyłączeniu "polepszaczy". No ale pomijając już wszystko - wśród modeli na 2012 właściwie brak Full LEDów, to o czymś jednak świadczy i jednocześnie stawia technologię LCD na pozycji typowo "dla mas" - czyli: cieniutkie i ładne obudowy, milion internetowych dodatków a obraz... no cóż, obraz jakiś JEST :) Przyznam, że takie podejście producentów LCD mnie zirytowało.

co do utrwalania to absolutnie się nie zgodzę - seria panasa 20/30 daje w tym obszarze ciała - jest bez porównania gorzej niż w kuro.

Tak? To porozmawiaj np. z Kolegą Gmeru... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Jako wcześniejszy miłośnik tego modelu chętnie zapoznam się w czym wygrywa on z VT30 - ale poproszę konkretnie, punkt po punkcie (i zostawmy zużycie prądu bo to dla mnie nie jest istotne).

No Ty widzę już robiłeś... skoro nie możesz zauważyć wyższości. A tak w ogóle gradienty i falsecontouring to zupełnie inne pojęcia. W VT50 jest prawie 4 krotnie więcej przejść tonalnych niż w plazmach produkowanych do tej pory (za wyjątkiem profesjonalnej serii Panasonic VX, z której zresztą to rozwiazanie zapożyczono). Jako plazmowy sceptyk przyglądałem sie w VT30 wspomnianym przez Ciebie mankamentom i przyznam, że zauważyłem coś może dwa razy. W przeciwieństwie do raczej śmiesznie słabych kątów (jak za 10.000 zł) w LEDach, widocznej ingerencji lokalnego przyciemniania no i okropnemu smużeniu, które mamy zamiast falseconturingu po wyłączeniu "polepszaczy". No ale pomijając już wszystko - wśród modeli na 2012 właściwie brak Full LEDów, to o czymś jednak świadczy i jednocześnie stawia technologię LCD na pozycji typowo "dla mas" - czyli: cieniutkie i ładne obudowy, milion internetowych dodatków a obraz... no cóż, obraz jakiś JEST :) Przyznam, że takie podejście producentów LCD mnie zirytowało.

Tak? To porozmawiaj np. z Kolegą Gmeru... ;)

Po co pisać o powidokach bleknącej czerni brudnej bieli wypaleniach ekranu skokach jasności greenhostingu itd . setny raz? Panasonic produkuje buble.Prosze przejrzeć posty na temat tego modelu i zobaczyć jak przybywa niezadowolonych użytkowników i nie chodzi tu o zużycie prądu tylko.Hx 920 ma różwnież wady ale w obrazie 2 d jest dużo lepszy(świetnie skaluje sd) moim zdaniem niestety też znacznie droższy.

Producenci produkuja edge ledy bo głupi klient chce cienkiego ładnego tv za nieduze pieniadze.

Zobacz w markecie co potrafi philips 9706 w otoczeniu 4 wybranych losowo tv - ale on jest gruby i brzydki z pięknym obrazem .Miażdzy każdego a kosztuje w 46 więcej niz plazma Vt30 w 55.Sony tez nie daje mu rady- zobacz katy i czy widzisz smuzenie które wystąpuje bardzo w idiotycznym tanim tv Sharpa 630 .Bubel jakich mało za 6 k 60 cali.Phlilipsd ma jasnosć i kontrast niemożliwy do osiągnięcia przez nikogo niestety tylko w 46 calach.Eisa to doceniła.http://www.kinodomowe.idg.pl/news/373983/Nagrody.EISA.20112012.rozdane.Sony.i.Philips.triumfatorami.html

Obraz na Panasie wyglada jak za mgłą.Do tego lcd mówisz smużą a plazmy jak crt migoczą.....

Oczywiście ze plazmy w większosći przypadkó dają lepszy równomierny obraz w porównaniu do edge ale ja zawsze krytykowałem tanie cienkie lcd.Smukłosci sie nie podziwia (to nie oled) tylko obraz.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak? To porozmawiaj np. z Kolegą Gmeru... ;)

1 osoba to już powód do wniosku że kuro jest bardziej podatny na utrwalania - dziwna teoria.

na tym i drugim forum jest conajmniej kilkanaście osób co osiągnęło to co Gmeru na modelach serii 20 i 30 (w tym ja).

dla mnie tu po prostu Kuro jest o niebo lepszy.

A tak w ogóle gradienty i falsecontouring to zupełnie inne pojęcia. W VT50 jest prawie 4 krotnie więcej przejść tonalnych niż w plazmach produkowanych do tej pory (za wyjątkiem profesjonalnej serii Panasonic VX, z której zresztą to rozwiazanie zapożyczono). Jako plazmowy sceptyk przyglądałem sie w VT30 wspomnianym przez Ciebie mankamentom i przyznam, że zauważyłem coś może dwa razy.

co do gradientów to wskazałem też na posteryzację - w Kuro jej nie widze wogóle - na gt20 i owszem trochę się pojawia razem z falsecontouringiem.

co do przejść tonalnych się nie wypowiem - w Kuro są płynne i nie mam do tego zastrzeżeń więc trudno mi dojrzeć jak 4 razy więcej przejść tonalnych na papierze poprawi obraz skoro już teraz jest ich tyle że niestanowi to żadnego problemu.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwisy internetowe, 3d i odtwarzanie multimediów w tv to nie wszystko.

No tak, za to czerń i właściwie tylko czerń to wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak tak kochacie Kuro to na konkurencyjnym forum jest Pioneer Lx5090 50 cali za jedyne 3 koła.darmo!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o matrycę.

panasonic ma je kiepskie w porównaniu z kuro - czerń 10 razy gorsza, falsecontouring, lekka posteryzacja.

jakby dac tegoroczną elektronikę do matrycy z kuro2 to naprawdę nie byłoby co zbierać z panasonica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co pisać o powidokach bleknącej czerni brudnej bieli wypaleniach ekranu skokach jasności greenhostingu itd . setny raz? Panasonic produkuje buble.

Oj, plejak... naprawdę przesadzasz. To wszystko o czym piszesz dotyczyło starszych i niższych modeli. Sam miałem podobne zdanie ale sprawdziłem! Panasonic produkuje takie same "buble" jak Sony czy Samsung i LG - tak dziś wyglądają technologie na rynku. Wszystko ma swoje wady ale, żeby zobaczyć niektóre z nich trzeba jednak sporo złej woli.

Producenci produkuja edge ledy bo głupi klient chce cienkiego ładnego tv za nieduze pieniadze.

Tak, tu zgadzamy się w 200% !

Obraz na Panasie wyglada jak za mgłą.Do tego lcd mówisz smużą a plazmy jak crt migoczą.....

Naprawdę (jako plazmowy sceptyk a nie miłośnik pdp) tego nie zauwazyłem. To jak wygląda obraz w kinie? Jak za brudną szybą? Co do migotania, to widzi je podobno kilkanaście procent ludzi. A więc trzeba sprawdzić przed zakupem.

1 osoba to już powód do wniosku że kuro jest bardziej podatny na utrwalania - dziwna teoria.

Klaus napisałem "np." a więc już nie jedna osoba czego nie rozumiesz bo sam piszesz

dla mnie tu po prostu Kuro jest o niebo lepszy.
No chyba, że Ty występujesz w kilku osobach.
co do gradientów to wskazałem też na posteryzację - w Kuro jej nie widze wogóle - na gt20 i owszem trochę się pojawia razem z falsecontouringiem.

Z tym, że GT20 to nie VT30 a już zupełnie nie VT50.

co do przejść tonalnych się nie wypowiem - w Kuro są płynne i nie mam do tego zastrzeżeń więc trudno mi dojrzeć jak 4 razy więcej przejść tonalnych na papierze poprawi obraz skoro już teraz jest ich tyle że niestanowi to żadnego problemu.

No widzisz a to ciekawe, bo akurat jest to znana bolączka wszystkich plazm z Kuro włącznie dlatego na targach podkreślano tą zmianę (inaczej byłoby to zupełnie bez sensu).

panasonic ma je kiepskie w porównaniu z kuro - czerń 10 razy gorsza

Ostrzegaj zanim coś takiego napiszesz jeszcze raz, to załóżę pampersa :D Skąd Ty masz takie dane? Z Marsa czy Z Wenus? Może jakieś konkretne źródła tych 10 krotnych rewelacji?

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale ja nie pytałem jakie urządzenie generuje obraz przypominający kinowy, tylko jak nazwałbyś obraz kinowy - za mgłą czy za brudną szybą. To różnica. Na marginesie akurat plazma generuje obraz bardziej przypominający kinowy niż lcd, właśnie ze względu na jego łagodniejszy charakter.

plejak - patrząc na powyższy post - nic dziwnego, że projektor przypomina projektor :)

Na moją prośbę, żebyś konkretnie w punktach napisał dlaczego HX920 pokonuje z łatwością VT30 odpisałeś tylko, że:

Hx 920 ma różwnież wady ale w obrazie 2 d jest dużo lepszy
To dla mnie zdecydowanie za mało przy wydatku rzędu 7 czy 8 tys zł.

klaus - przeszukałem sobie Forum... Faktycznie jest kilka postów o falsecontouringu ale... niestety wszystkie Twoje.

Podsumowanie - chcąc kupić telewizor trzeba szerokim łukiem omijać dziwne dyskusje na forach internetowych. Nie same fora, na których są ciekawe rzeczy (w tym testy) ale te wszystkie wywody i próby udowodnienia "przeciwnikowi", że jest w błędzie lub na innych manowcach. To owszem, może i jest zabawne ale na dłuższą metę jednak męczące i zbędne.

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialeś w kinie wypalone logo warner brothers albo powidok?.Plazma za 2-3 lata wyląduje w lombardzie - tam jest miejsce tej technologii nawet ze znakiem Kuro.Niestety smutna prawda.

Dobrze że wchodzi Acta.Zamknie nam forum i ...usta na zawsze.He he...

Edytowane przez plejak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plejak, przykro mi to stwierdzić ale przeskakujesz z tematu na temat, unikasz konkretnych odpowiedzi i na każdym kroku ziejesz nienawiścią do plazm. W jakim celu? Szanuję każde zdanie ale bez przesady. Dla ścisłości na plazmach także nie widziałem wypalonego logo warner brothers a jedynie powidok tvn24. Co więcej, kiedyś na kineskopowym monitorze komputerowym widziałem wypalone na stałe kolumny NOrton Commandera :) Wszystko zależy od świadomości użytkowników.

Plazma za 2-3 lata wyląduje w lombardzie - tam jest miejsce tej technologii nawet ze znakiem Kuro.Niestety smutna prawda.

Raczej napisałbym, że to "Twoja prawda". Zresztą jak na dobre wejdą inne technologie to wyląduje tam także lcd więc nie widzę powodów do otwierania szampana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus napisałem "np." a więc już nie jedna osoba czego nie rozumiesz bo sam piszesz No chyba, że Ty występujesz w kilku osobach.

czyli znasz kogoś jeszcze? tylko Gmeru ? 1 osoba?

ja nie widziałem nigdzie postu osoby której by się coś utrwaliło (poza Gmeru) w Kuro tak trwale jak można coś utrwalić na panasonicach vt20/30 zgodnie z postami ich posiadaczy.

No widzisz a to ciekawe, bo akurat jest to znana bolączka wszystkich plazm z Kuro włącznie dlatego na targach podkreślano tą zmianę (inaczej byłoby to zupełnie bez sensu).

usłyszałeś to niby z ust marketingowca na targach? był może z Panasonica? spytałeś go skąd wymyślił sobie te wskaźniki?

niestety nie miałem pampersa - bzdur marketingowych nie uznaję - poproszę o niezależny test to pokazujący a nie ulotke reklamową - i jakbyś nie wiedział ja nawiązuję do serii vt20/30 a nie prototypu z targów którego nikt nawet obiektywnie nie testował.

i dla twojej wiedzy pionki zawsze miały genialne przejścia tonalne i kuro żadnych w tej kwestii problemów nie ma.

no ale Panasonic miał co poprawiać jak widac nie tylko w moim gt20 ale i vt30 "(Posterization Mild, though worse with poor source)"

Ostrzegaj zanim coś takiego napiszesz jeszcze raz, to załóżę pampersa :D Skąd Ty masz takie dane? Z Marsa czy Z Wenus? Może jakieś konkretne źródła tych 10 krotnych rewelacji?

http://www.hdtvtest.co.uk/Pioneer-PDP-LX5090/Calibration.htm

vs

http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-p50vt30b-p50vt30-201106061171.htm

tylko że pionier miał jeszcze model z dwukrotnie lepszą czernią niż ten 509.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plejak, przykro mi to stwierdzić ale przeskakujesz z tematu na temat, unikasz konkretnych odpowiedzi i na każdym kroku ziejesz nienawiścią do plazm. W jakim celu? Szanuję każde zdanie ale bez przesady. Dla ścisłości na plazmach także nie widziałem wypalonego logo warner brothers a jedynie powidok tvn24. Co więcej, kiedyś na kineskopowym monitorze komputerowym widziałem wypalone na stałe kolumny NOrton Commandera :) Wszystko zależy od świadomości użytkowników.

Raczej napisałbym, że to "Twoja prawda". Zresztą jak na dobre wejdą inne technologie to wyląduje tam także lcd więc nie widzę powodów do otwierania szampana.

Plazmy już znikają z rynku.Sam Pamasonic je ogranicza.To nie prawda plejaka tylko fakt.Oledowi bliżej do lcd a crystal led Sony do led.Sony juz dawno przewidziało upadek plazm tak jak upadek Rzymu tez był podobno niemożliwy.Jedynie upadek planety małp był w wyobrażni,Moderator czuwa.

Szampana czas otworzyć sprawdza się Powrót do przyszłości Spielberga z roku 1984.

Oledy przyjdą szybciej niz myślisz.Plazmy tylko dla konserwatystów amatorów i wielbicieli starych technologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KLAUS

Tylko zobacz jakiego rzędu to są wartości! Nie jestes w stanie (jak twierdzisz) zobaczyć 4 krotnie większego gradientu (z ok. 6000 do ok. 23.000 przejść tonalnych) a zobaczysz różnice w czerni na trzecim miejscu po przecinku!!?? Zresztą to też już było, że w Kuro ta czerń została osiągnieta kosztem bieli. A dla pełnej jasności doczytaj w tym samym teście, że LCD LED Samsunga osiąga wartość... 0 cm/m2! Świetne wartości osiąga też HX920, jednak one wszystkie oglądane w ciemniejszych warunkach przegrywają.

Nie znam 20 osób z Kuro, nie mamy aż tylu muzealników i kolekcjonerów na Forum ale Ty także nie podajesz konkretów a o utrwaleniu powidoków na VT30 pisały chyba zaledwie dwie czy trzy osoby.

A cytat... no cóż chyba nie wiesz co znaczy "with poor source". Te nieudolne docinki o marketingowym bełkocie pozostawiam bez komentarza. Tak samo mogę zarzucić, że pozytywne dla Kuro testy były sponsorowane przez Pioneera (czego nie robię) i tak bez końca będzie trwała ćwierćinteligencka wymiana zdań. Nie bawi mnie to. Podtrzymuję swoją wcześniejszą opinię o trzymaniu się z daleka od dziwnych dyskusji.

Dlatego proponuję skończyć rozpoczynającą się kolejną idiotyczną dyskusję, tym razem premierowo ze mną w roli "obrońcy plazm". Widzę, że nawet w tym obozie są rozłamowcy, którzy mając czy też uwielbiając Kuro podpalili by wszystko co związane z Panasonicem. Śmieszne to i niskie. Dlatego pozdrawiam i życzę dalszego, pełnego samozadowolenia tryskania jadem :lol:

P.S.

Plazmy już znikają z rynku.Sam Pamasonic je ogranicza

Plejak, dobry człowieku co i gdzie Tobie znika? Wszyscy ograniczają produkcję, Sony sięga po najtańsze matryce z Tajwanu i inwestuje głónie w telefony a Crystal LED to prototyp który może wejdzie a może nie za parę lat. OLED szybciej niż myślę? Myślę, że w Polsce będzie najwcześniej pod koniec roku i nie mylę się. Zresztą przy takich cenach może być nawet jutro - zniknie szybciej niż się pojawi. Twierdzisz, że wycofanie się Sony prawie 10 lat temu z produkcji plazm to zdolność przewidywania? Gratuluję poczucia humoru. A plazmy, lcd, ledy i inne nie dla konserwatystów, purystów czy innych "stów" tylko dla każdego to co chce i to co uważa za najlepsze. To wszystko. Od lat wielu krzyczało - koniec tej czy innej technologii, nadchodzą telewizory laserowe, nadchodzi coś tam jeszcze. I nic nie nadeszło a VT50 to akurat nie prototyp jak pisał klaus tylko już seryjny produkt, który wchodzi na rynek w marcu. Wtedy zapraszam do dyskusji o konkretach :D

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KLAUS

Tylko zobacz jakiego rzędu to są wartości! Nie jestes w stanie (jak twierdzisz) zobaczyć 4 krotnie większego gradientu (z ok. 6000 do ok. 23.000 przejść tonalnych) a zobaczysz różnice w czerni na trzecim miejscu po przecinku!!?? Zresztą to też już było, że w Kuro ta czerń została osiągnieta kosztem bieli. A dla pełnej jasności doczytaj w tym samym teście, że LCD LED Samsunga osiąga wartość... 0 cm/m2! Świetne wartości osiąga też HX920, jednak one wszystkie oglądane w ciemniejszych warunkach przegrywają.

Nie znam 20 osób z Kuro, nie mamy aż tylu muzealników i kolekcjonerów na Forum ale Ty także nie podajesz konkretów a o utrwaleniu powidoków na VT30 pisały chyba zaledwie dwie czy trzy osoby.

A cytat... no cóż chyba nie wiesz co znaczy "with poor source". Te nieudolne docinki o marketingowym bełkocie pozostawiam bez komentarza. Tak samo mogę zarzucić, że pozytywne dla Kuro testy były sponsorowane przez Pioneera (czego nie robię) i tak bez końca będzie trwała ćwierćinteligencka wymiana zdań. Nie bawi mnie to. Podtrzymuję swoją wcześniejszą opinię o trzymaniu się z daleka od dziwnych dyskusji.

Dlatego proponuję skończyć rozpoczynającą się kolejną idiotyczną dyskusję, tym razem premierowo ze mną w roli "obrońcy plazm". Widzę, że nawet w tym obozie są rozłamowcy, którzy mając czy też uwielbiając Kuro podpalili by wszystko co związane z Panasonicem. Śmieszne to i niskie. Dlatego pozdrawiam i życzę dalszego, pełnego samozadowolenia tryskania jadem :lol:

P.S.

Plejak, dobry człowieku co i gdzie Tobie znika? Wszyscy ograniczają produkcję, Sony sięga po najtańsze matryce z Tajwanu i inwestuje głónie w telefony a Crystal LED to prototyp który może wejdzie a może nie za parę lat. OLED szybciej niż myślę? Myślę, że w Polsce będzie najwcześniej pod koniec roku i nie mylę się. Zresztą przy takich cenach może być nawet jutro - zniknie szybciej niż się pojawi. Twierdzisz, że wycofanie się Sony prawie 10 lat temu z produkcji plazm to zdolność przewidywania? Gratuluję poczucia humoru. A plazmy, lcd, ledy i inne nie dla konserwatysów, purystów czy innych "stów" tylko dla każdego to co chce i to co uważa za najlepsze. To wszystko. Od lat wielu krzyczało - konieć tej czy innej technologii, nadchodzą telewizory laserowe, nadchodzi coś tam jeszcze. I nic nie nadeszło a VT50 to akurat nie prototym jak pisał klaus tylko już seryjny produkt, który wchodzi na rynek w marcu. Wtedy zapraszam do dyskusji o konkretach :D

OK obnażymy wady Vt50 Panasonica już w maju tego roku.Na bank.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klaus - przeszukałem sobie Forum... Faktycznie jest kilka postów o falsecontouringu ale... niestety wszystkie Twoje.

coś słabo szukałeś bo o falsecontouringu w serii 20 trąbiło całe avforum.

a ja się pytałem na tutejszym forum jaki jest poziom tego FC bo mam na to nadwrażliwość a przygotowywałem się do zakupu.

jak chcesz udowodnić swoje teorie to przynajmniej nie kłam - rózne osoby z forum mi to potwierdzały (np. sławek).

a jak wg ciebie problem nie istnieje to ciekawe czemu testerzy z avforum cieszą się ze w serii vx300 usunęli coś co nie istniało

http://www.avforums.com/review/Panasonic-Professional-VX300-TH65VX300-65-Inch-3D-Plasma-TV-Review.html

chyba są przekupieni. albo czarny pr.

Tylko zobacz jakiego rzędu to są wartości! Nie jestes w stanie (jak twierdzisz) zobaczyć 4 krotnie większego gradientu (z ok. 6000 do oko 23.000 przejść tonalnych) a zobaczysz różnice w czerni na trzecim miejscu po przecinku!!?? Zresztą to też już było, że w Kuro ta czerń została osiągnieta kosztem bieli. A dla pełwnej jasności doczytaj w tym samym teście, że LCD LED Samsunga osiąga wartość... 0 cm/m2! Świetne wartości osiąga też HX920, jednak one wszystkie oglądane w ciemniejszych warunkach przegrywają.

Nie znam 20 osób z Kuro, nie mamy aż tylu muzealników i kolekcjonerów na Forum ale Ty także nie podajesz konkretów a o utrwaleniu powidoków na VT30 pisały chyba zaledwie dwie czy trzy osoby.

A cytat... no cóż chyba nie wiesz co znaczy "with poor source". Te nieudolne docinki o marketingowym bełkocie pozostawiam bez komentarza. Tak samo mogę zarzucić, że pozytywne dla Kuro testy były sponsorowane przez Pioneera (czego nie robię) i tak bez końca będzie trwała ćwierćinteligencka wymiana zdań. Nie bawi mnie to. Podtrzymuję swoją wcześniejszą opinię o trzymaniu się z daleka od dziwnych dyskusji.

Dlatego proponuję skończyć rozpoczynającą się kolejną idiotyczną dyskusję, tym razem premierowo ze mną w roli "obrońcy plazm". Widzę, że nawet w tym obozie są rozłamowcy, którzy mając czy też uwielbiając Kuro podpalili by wszystko co związane z Panasonicem. Śmieszne to i niskie. Dlatego pozdrawiam i życzę dalszego, pełnego samozadowolenia tryskania jadem :lol:

skąd ty bierzesz takie opinie - czerń osiagnięta kosztem bieli? kuro w jasności nie ma żadnych problemów i osiąga spokojnie takie poziomy jak panas (mój świeci jaśniej niż gt20).

cytat który podważasz jest zaciągnięty z testu vt30 i linku jaki podałem. przynajmniej ktoś niezależny się pod tym podpisał - i nie jest to marketing.

a ty piszesz jakieś bzdury które chyba sam dorabiasz do swoich teorii - na dodatek jako źródło twojej wiedzy co jest? reklamówki panasa z targów? zasłyszane opinie posiadaczy panasoniców z kącika wzajemnej adoracji i pocieszania się?

rzeczywiście dyskusja bezsensowna - ja musze udowadniac coś cytując testy - ty wymyślasz jakieś bzdury bez podania źródła i jest to wg Ciebie prawda.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus - nie rozmawiamy o serii 20, halo pobudka!!! Nie zarzucaj mi kłamstwa bo to wystawia Tobie bardzo słabiutką opinię... nie idź tą drogą.

Seria VX to taki, plazmowy top i nie twierdzę, że usunęli tam coś co nie istniało ale "znaj proporcjum mocium Panie" - w telewizorze za 40 tys usunęli wszystko co mogli nawet najdrobniejsze niedociągniecia w tym zakresie, więc nie wciskaj że ten TWój falsecontouring jest w VT30 jakiś nie wiem jak duży. Tyle, bo Ty i tak wiesz swoje więc szkoda czasu.

Nie pisałem, że Twój Święty Kuro ma jakieś problemy z jasnością. Czytaj ze zrozumieniem treści. Bzdury? A skąd wiesz, ze pod testem podpisał się ktoś niezależny? Tak można bez końca - chciałem pokazac głupotę toczenia takich sporów.

A Ty plejak nie bądź takim ekshibicjonistą... Już wiemy, że na 100% skrytykujesz każdą plazmę bez wyjątku więc przyjmijmy, że to aksjomat!

Tak więć do klausa - Kuro jest na samym szczycie Olimpu telewizorów, to najlepszy i najdoskonalszy wynalazek od czasu żarówki. Gdyby powstała kolejna seria Kuro zostałaby wpisana jako dziedzictwo narodowe lub 8 cud świata. Do plejaka - plazmy to dno, złom i kilometr mułu! Trzeba być ograniczonym, żeby w ogóle spoglądać w stronę plazmy, nie mówiąc już o kupowaniu jej. Lepsze jest samobójstwo niż zakup plazmy. Po zamknięciu Panasonica, telewizory PDP będą zawieszane w celach więziennych jako dodatkowa kara dla więźniów z długimi wyrokami.

Wszyscy happy? No to GIT. Dobrej nocy.

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja xelos pisałem ogólnie o serii 20/30 i ewentualnie vx300. bo o czym mam pisać?

rozumiem że ty o materiałach marketingowych vt50. z tym rzeczywiscie polemika jest trudna.

ty zarzucasz wszystkim testom nieobiektywność - a materiałom marketingowym nie.

wtedy rzeczywiście dyskusja nie ma sensu.

ale nie martw się najwazniejsze że dla ciebie panas jest co roku najlepszy.

a co do twojego tekstu:

"klaus - przeszukałem sobie Forum... Faktycznie jest kilka postów o falsecontouringu ale... niestety wszystkie Twoje."

to jest dla mnie kłamstwo - nazywam sprawy po imieniu (przeczytałeś kilka ostatnich postów i wyciągasz wnioski które mają mnie zdyskredytować, trzeba było przeczytać dyskusję o FC od początku)

nie moja wina że 90% ludzi tego nie widzi a ja tak. mam pecha.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ty zarzucasz wszystkim testom nieobiektywność - a materiałom marketingowym nie.

klaus, cała sprawa w tym że je niczego nikomu nie zarzucam :) Tylko Ty próbujesz mi to zasugerować. Ja dałem przykład, żeby pokazać bezsensowność takich sporów.

ale nie martw się najwazniejsze że dla ciebie panas jest co roku najlepszy.

Znowu nieprawda - "pojechałeś po całości" i na dodatek chyba mnie z kimś pomyliłeś. :lol: Nigdy nie chwaliłem plazm tej marki (innych również) ale nie dlatego, że spadły mi klapy na oczy, tylko dlatego że miałem takie a nie inne zdanie. Sytuacja jednak się zmienia i ortodoksyjne myślenie może zaprowadzić na manowce. Jestem otwarty na dobre rozwiązania i ciekawe propozycje bez względu na to czy jest to oled, sed, plazma, lcd czy jeszcze coś innego. Tak więc trafiłeś przysłowiową "kulą w płot", chociaż parafrazując to co napisałeś powiem: "Nie martw się klaus, najważniejsze że dla Ciebie Pionek co roku jest najlepszy - lepszy od wszystkiego" :D

Proszę podaj link do dyskusji o falsecontouringu, chętnie poczytam bo ja naprawdę nie znalazłem niczego oprócz kilku Twoich postów.

nie moja wina że 90% ludzi tego nie widzi a ja tak. mam pecha

No i sprawa się wyjaśniła. Tak już jest, jeden nie widzi 3D, ktoś inny znowu obserwuje mruganie plazmy i to jest normalne. Dlatego każdy powinien przed zakupem sprawdzić osobiści czy dany model odpowiada jego potrzebom. Wszystkim i tak nie dogodzi, zresztą akurat ja nie mam takich ambicji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Prawda jest taka ze dla entuzjastów wysokiej klasy obrazu na rok 2012 firmy przygotowały tylko DWIE propozycje:

1. Samsung E 8000 plazma

2. Panasonic VT50 plazma

Na CES nawet gość z Samsunga potwierdził ze na chwile obecną, nie licząc OLED, plazma wciąż generuje ogólnie najlepszą jakość obrazu. Nowa E 8000 ma wyraźnie lepszą czerń niż D 8000, lepszy kontrast i inne gadżety typu kamerka. Jeżeli będzie miał czerń VT30 to może to być super propozycja w dobrej cenie.

VT 50 to póki co wielka niewiadoma, nawet gość z Panasonic'a na CES mówił ze za wczesnie mówić o parametrach na rynek europejski, Energy Star obowiązuje i niestety może to być lekko wykastrowana wersja w stosunku do tej na USA.

Sony nie zaprezentowało niczego ciekawego, mało tego ich flagowy model to teraz EDGE LED.

Gdybym był zolennikiem tej technologii bardziej interesujący byłby dla mnie Samsung LED 8000/7000

Wynalazki typu 4K to tylko gadżety póki co nie poparte kontentem więc pieśń przyszłości raczej odległej.

Plejak a jaki jest twój typ na 2012 jesli można wiedzieć? Tylko nie pisz o OLED please bo dla 99,9% użytkowników tego portalu będzie poza zasięgiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...