Skocz do zawartości
Mol

Philips 32PF5321 - SZAJS !!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem Philips 32PF5321/12 i ... mam pionowe pasy, takie jakby ciemniejsze obszary, gorzej podświetlone.

Niem jak to opisać fachowo.
Pasy te są stałe tzn nie zmieniają swojego położenia:
- po wyłączeniu/ włączeniu TV z prądu
- niezależnie od podania sygnału
- nawet przy wyświetlaniu "niebieskiej planszy" można je zauważyć

Od czego to może być? Tak się pocieszam że jest to jakieś zabrudzenie matrycy, może jakieś powłoki szklanej ? Telewizor ma 2 tygodnie. Wziąłem go na raty więc cięko go chyba będzie oddać do sklepu czy wymienić na nowy:-(

Czego powodem są te pasy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jarwisz' post='19694' date='03.11.2006, 14:59 ']
serwis się kłania

pozd
[/quote]

Serwis ? po 2 tygodniach ?

Ale co masz na myśli ? dlaczego są te pasy ? Może "philipsy tak mają" ? Rozwiń swoją myśl ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Mol' post='19692' date='03.11.2006, 15:55 ']
Witam,

Kupiłem Philips 32PF5321/12 i ... mam pionowe pasy, takie jakby ciemniejsze obszary, gorzej podświetlone.

Niem jak to opisać fachowo.
Pasy te są stałe tzn nie zmieniają swojego położenia:
- po wyłączeniu/ włączeniu TV z prądu
- niezależnie od podania sygnału
- nawet przy wyświetlaniu "niebieskiej planszy" można je zauważyć

Od czego to może być? Tak się pocieszam że jest to jakieś zabrudzenie matrycy, może jakieś powłoki szklanej ? Telewizor ma 2 tygodnie. Wziąłem go na raty więc cięko go chyba będzie oddać do sklepu czy wymienić na nowy:-(

Czego powodem są te pasy ?
[/quote]Masz pecha. To są dobre TV. Teraz tylko serwis. 2 tygodnie i po problemie (wytrzymasz). Niestety to lampy źle podświetlają (chyba się kończą). Przyjadą i zabiorą a po 2 tygodniach (max) masz jak nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to raczej ciężko Ci będzie pomóc. Zostaje tylko serwis. Nie rozumiem tylko skąd taka panika u Ciebie. Jak masz gwarancję to z niej po prostu skorzystaj (czy nie masz?). Usterki się zdarzają - takie życie :rolleyes:

Edytowane przez blur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(strzelam, bo mało danych)

...jeżeli masz "2 pionowe słupy" przeważnie ciemniejsze - ustawione w pewnych odlagłościach od boków.....to raczej TV sprawny, a kłócą Ci się masy urządzeń do niego podłączonych (najczęściej brak separacji gniazdka TV kablowej)


Ps - podłącz "goły" TV (tylko zapięty kabel sieciowy i nic ponadto, nawet anteny) i sprawdź (można wtyczkę sieciową odwracać...) Edytowane przez hojlo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='hojlo1' post='19747' date='03.11.2006, 18:07 ']
(strzelam, bo mało danych)

...jeżeli masz "2 pionowe słupy" przeważnie ciemniejsze - ustawione w pewnych odlagłościach od boków.....to raczej TV sprawny, a kłócą Ci się masy urządzeń do niego podłączonych (najczęściej brak separacji gniazdka TV kablowej)
Ps - podłącz "goły" TV (tylko zapięty kabel sieciowy i nic ponadto, nawet anteny) i sprawdź (można wtyczkę sieciową odwracać...)
[/quote]


Tak właśnie mam, 2 pasy a nawet 3, równe pionowe. Tylko że:
- mieszkam w domu i sieć energetyczna jest ok, leci z tego samego gniazdka
- do TV podłączony jest nbox nie kablówka

Więc serwis, ok zadzwonię i zobaczymy co powiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Mol' post='20978' date='08.11.2006, 13:25 ']Tak właśnie mam, 2 pasy a nawet 3, równe pionowe. Tylko że:
- mieszkam w domu i sieć energetyczna jest ok, leci z tego samego gniazdka
- do TV podłączony jest nbox nie kablówka

Więc serwis, ok zadzwonię i zobaczymy co powiedzą.[/quote]

A jak masz podłączonego Nboxa, po HDMI? Jeśli tak to koniecznie powyłączaj w opcjach wszelkie polepszacze obrazu typu redukcja szumów itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...