Skocz do zawartości
Fantom

Tani chiński player HD - mini recenzja

Rekomendowane odpowiedzi

Jak patrzę na parametry: AVC@L4.0/8Mbitów/AAC 128kbitów stereo ... to na 100% pójdzie. Ale sprawdzę.

... i poszło bez problemu.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No widzisz, tez mis ie tak wydawalo.Moj tv bez problemu łyka film z takimi parametrami a jednak nie mam fonii w tych filmach :/

Pozrawiam.

Slicznie dziekuje za test ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slicznie dziekuje za test ;)

No problem :)

Dodam, że dźwięk był chociaż bardzo cichy. Musiałem dać na TV głośność na 50 (skala do 100) podczas gdy normalnie oscyluje między 10 a 20.

A ja dalej próbuję znaleźć brakujące polskie znaczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Co do napisów. Przetestowałem trochę.

Generalnie gdy włączy się "CE Europe" i zapoda napisy w formacie SRT (kodowanie Win1250) to litery łŁńŃóÓ są poprawnie. Reszty nie ma.

Jednak myślę że Chińczycy włożyli jakąś czcionkę która zawiera wszystkie polskie znaczki ... kwestia odgadnięcia w jakim formacie kodowania ...

Nie mam jakiegoś dobrego i pewnego konwertera napisów więc testy preparuje ręcznie.

Jak już będę wiedział co to jest to obiecuję, że napiszę prosty konwerterek :)

Konwerterek lub nawet konwerter jest niepotrzebny, otwierasz Notepadem plik z napisami i zapisujesz "jako" z kodowaniem UTF-8. ;)

Edit: Jakiś konwerter niewątpliwie przyda się do zmiany kodowania większej ilości plików, dobry byłby nawet jakiś prosty edytor tekstu oferujący przetwarzanie wsadowe.

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W programie To Srt Converter można ustawić kodowanie docelowe Unicode UTF-8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ... gdyby to było takie proste to już dawno bym to zrobił (jestem informatykiem).

Podpowiem ... to nie jest UTF-8 chociaż jest to w unicode'zie. Zgadzają się tylko 3 literki (łńóŁŃÓ). Reszta jest gubiona.

Możliwe że chińczycy wzieli jakieś inne kodowanie. Na razie nie mam pomysłu jakie. Sprawdziłem kilka.

Jak pewnie wiecie w unicode'zie litera jest kodowana na 2 bajtach. Daje to 65536 kombinacji.

Wyszukiwanie brutaforce metodą prób i błędów raczej nie wchodzi w grę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hmmm w miejsce ą, ę itp wstawia krzaczki, kwadraciki czy nie wyswietla ich w ogole?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm w miejsce ą, ę itp wstawia krzaczki, kwadraciki czy nie wyswietla ich w ogole?

Nie wyświetla w ogóle.

Jak mi starczy cierpliwości to jutro zrobię "generator napisów", który mi stworzy napisy co sekundę inna literka.

Powstawiam kolejne kody liter i przekonam się czy gdzieś te polskie znaki są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom,

1) ja tam prace z polskimi znakami (w sumie tylko to wstrzymuje mnie przed zakupem jako chwilowy zastepczak do czasu pojawienia sie nowych Dune

2) mozesz podlinkowac ten model ktory ma wieksza pamiec ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) ja tam prace z polskimi znakami (w sumie tylko to wstrzymuje mnie przed zakupem jako chwilowy zastepczak do czasu pojawienia sie nowych Dune

2) mozesz podlinkowac ten model ktory ma wieksza pamiec ?

1) Nie mam za bardzo czasu aby sprawdzić te polskie litery. Ale zrobię to.

2) http://www.ebay.com/itm/Mini-4GB-1080P-HD-HDMI-SD-USB-Media-Player-MKV-RM-RMVB-Black-/230691296852?pt=PCC_Drives_Storage_Internal&hash=item35b645d654#ht_3333wt_1396

Tylko kupowanie go (w tej cenie) nie ma za bardzo sensu, bo za 46$-34$=12$=40zł można już kupić 8GB pendrive'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A wiec paczuszka dzisiaj do mnie dotarla, czekalem az 8 dni, co mnie zdziwilo ze tak szybko przyleciala. Dziala bardzo szybko, sprytnie, napisow rzeczywiscie nie wyswietla prawidlowo. Dziwi mnie jednak jedna rzecz, nie chce mi puscic na 6 kanalow. Podpialem go bezposrednio do amplitunera poprzez hdmi a amplituner mam podpiety do tv na hdmi out. Caly czas mi wyswietla pcm ;/

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Axolotl a ustawiłeś w opcjach dźwięku HDMI RAW ?

wtedy to amplituner dostanie bitsrem do zdekodowania

Dolby Digital lub DTS.

Tommiyacht polecam ci jako zastepczak :) player WIWA HD-5

Edytowane przez Slawko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hmm a moglbys jasniej? W menu playerka nie ma nic co moglbym ustawic na hdmi raw .... poza tym dziwne jest to , ze nie chce mi puscic sygnaly wiekszego niz 720p 60hz.:/ COs jest nie tak:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fantom, moglbys napisac jak u Ciebie to wyglada?

Jak podpiales zabawke.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi sie nie chce walczyc z krzaczkami w napisach to po prostu usuwam polskie znaki na zwykle ascii 7 bitowe i z glowy :) Latwiej to zrozumiec niz przedzierac sie przez krzaczki roznego rodzaju :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a moglbys jasniej? W menu playerka nie ma nic co moglbym ustawic na hdmi raw .... poza tym dziwne jest to , ze nie chce mi puscic sygnaly wiekszego niz 720p 60hz.:/ COs jest nie tak:/

W menu głównym jest pozycja Settings.

Tam można ustawić, między innymi, rozdzielczość. Domyślnie jest właśnie 720p 60Hz. Zmień na 1080p 50/60Hz.

A co do dźwięku to już pisałem ... nie wiem bo nie mam amplitunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hmmm odnosnie obrazu to ustawiam na sztywno 1080p ale mi nie chce zatwierdzic, moze to wina kabla hdmi, chociaz w to watpie.

Natomiast jesli chodzi o dzwiek to sadzilem, ze poprzed hdmi poleci i obraz i dzwiek ....

Zamowilem jeszcze kabel toslink-jack zobaczymy co z tego bedzie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slawko1, dzieki za rade. Ta Viva wyglada calkie ok w stosunku do ceny, opinie sa raczej pozytywne. Dzis jade do euro kupic, cale 178 PLN

Edytowane przez tommiyacht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slawko1, dzieki za rade. Ta Viva wyglada calkie ok w stosunku do ceny, opinie sa raczej pozytywne. Dzis jade do euro kupic, cale 178 PLN

Daj znać jak się sprawuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo chetnie ale nie wiem czy moge zrobic to w tym miejscu. robi sie maly offtop. Gdyby nie "chinski" w temacie to moglbym spokojnie to napisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo chetnie ale nie wiem czy moge zrobic to w tym miejscu. robi sie maly offtop. Gdyby nie "chinski" w temacie to moglbym spokojnie to napisac.

Dawaj :)

Założyłem ten temat nie po to by zareklamować akurat "ten chiński player'ek" tylko sprowokować do wynajdywania fajnych i niedrogich zabaweczek.

Z chęcią bym posłuchał opini o np: ASMAX PlayBOX. Jego aktualna allegrowa cena to 109 zł. Ciekawe co daje za taką cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj :)

Założyłem ten temat nie po to by zareklamować akurat "ten chiński player'ek" tylko sprowokować do wynajdywania fajnych i niedrogich zabaweczek.

Z chęcią bym posłuchał opini o np: ASMAX PlayBOX. Jego aktualna allegrowa cena to 109 zł. Ciekawe co daje za taką cenę.

Cena tego Asmaxa jest atrakcyjna, ale jeśli chcesz oglądać filmy w formacie .mkv

to sobie daruj ten wynalazek, więcej problemów jak oglądania.

Brak dekodera DTS, a spora cześć filmów .mkv właśnie

ma dźwięk w tym formacie, chyba że posiadasz amplituner.

Minimum jakie warto kupić obecnie to WIWA HD-5, radzi sobie bardzo dobrze z .mkv w obojętnie jakiej rozdzielczości i ma wszystkie potrzebne dekodery dźwięku.

Lub Philipsa HMP3000, Asusa O!Play Mini, możliwości takie same jak WIWA HD-5 tylko lepsza jakość wykonania.

Wszystko na Realtek 1055.

Edytowane przez Slawko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się zwalczyć kwestię polskich znaczków w napisach ?

Szukam czegoś taniego - WIWA HD-5 nie do dostania, reszta > 200 ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie walczyłem. Player'ek leży w szufladzie i czeka.

Brak czasu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z karty SD można zgrać na dysk za pomocą tego urządzenia, czasem w podróży zagranicznej nie ma laptopa a to małe urządzenie by się chyba przydało.

Odtwarza pliki mts, m2ts 50p?

I co jest z niego dzwięk HD, bo mój WD live nie robi tego?

Lepszy on od WD Live?

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...