Skocz do zawartości
Fantom

Tani chiński player HD - mini recenzja

Rekomendowane odpowiedzi

Biegając przed świętami po ebay'u zauważyłem ciekawostkę.

Miniaturowy media player w cenie ... 34$ (z darmową przesyłką).

Poszperałem troszkę na sieci. Znalazłem informacje na rosyjskich forach internetowych. Opinie były niezłe chociaż mało szczegółowe.

Niewiele się namyślając kliknąłem "Kupuję" :)

Nazywa się po prostu ... Mini1080.

Dziś (po 3 tygodniach) paczuszka dotarła.

8c9b2427e8fe.jpg

Większa fotka: http://naforum.zapodaj.net/8c9b2427e8fe.jpg.html

Jak widać po rozmiarach jest niewielki. Jakieś 63*60*13 mm. Waga 50 gram.

Wykonana z aluminium obudowa ma "elegancko" wytłoczoną nazwę.

Z tyłu obudowy znajdują się złącza: zasilanie (5V) i wyjścia HDMI,YPbPr i AV/optical.

Z przodu: wejście kart SD i jedno USB.

Prawdę mówiąc, w tej obudowie, więcej by się nie zmieściło :)

Lista czytanych formatów video jest imponująca:

MKV/AVI/TS/TP/MP4/M4V/MOV/V0B/PMP/MPG/M2TS/FLV/WMV/RM/RMVB/MPEG1 2 4/ASF/DIVX(HD 1080P)/WMV9 VC-1/H.264 SP MP HP/H.263 BP

Audio również nie najgorzej:

MP3, WMA, OGG, AAC, FLAC, APE, AC3, DTS, ATRA.

Refleksje?

Szybko się uruchamia. Około 15 sekund.

Ładne i czytelne menu. Brak polskiego języka.

Opcje wyświetlania: od PAL/NTSC do 1080i/p 24/50/60Hz.

Przeglądanie dysków odbywa się w czytelny i prosty sposób. Podłączenie nawet dużego dysku (1TB) trwa sekundy. Player nie indeksuje całej zawartości dysku. Robi to podczas przeglądania.

Tak więc żadnych przestojów.

Odtwarza naprawdę wszystko. Nie znalazłem filmu (puściłem z losowych 20 pozycji z mojej kolekcji) z którym by sobie nie poradził.

Radzi sobie nawet z nieobrobionymi filmami z kamer SD/HD (formaty ASF i MOV).

DTS potrafi zmiksować do stereo.

Czyta napisy: SRT i ASS. Można regulować wielkość czcionki, kolor, kolor obwódki liter, odległość od dolnej krawędzi obrazu, kodowanie znaków (brak polskiego).

Podłączyłem do niego: 3 pendrive'y (4,8 i 16GB), 3 dyski (160,500,1000 GB) w formatach FAT32 i NTSC. Czyta wszystko.

Porządny zasilacz. Mam dysk 2.5 cała w obudowie USB która nie ma zasilania. Rzadko który komputer radzi sobie dobrze z tym dyskiem ponieważ bierze więcej niż 500mA prądu.

Mini1080 poradził sobie bez problemu :)

Zdjęcia (z 6Mpixelowej lustrzanki) wczytują się w ciągu około 2 sekund. Pokazuje miniaturki podczas przeglądania katalogów.

Dobry slide show (dużo płynnych i ładnych efektów), jako podkład można puścić MP3'kę. Zmiana zdjęć już od 2 sekund.

Nie testowałem jeszcze obrazów ISO chociaż w deklaracjach producenta jest napisane, że sobie radzi.

Żeby nie było zbyt słodko ... minusy:

1) Brak polskiego języka w menu.

2) Brak polskiego języka w napisach, ale jest coś takiego jak CE Europe i West Europe. Niektóre polskie litery się wyświetlają. Myślę że problemem może być kodowanie.

Wszystkie moje napisy są w formacie SRT z kodowaniem Windowsa (1250). Może trzeba by przekonwertować do ISO albo Windows 1257 ? Sprawdzę i dam znać.

3) Pliki MPEG2 z wysokim bitratem (testowałem na plikach o przepływności 25 Mbitów) nie chodzą płynnie. Obraz jest lekko szarpany. Z H264 i AVC chodzą dobrze chociaż najlepszy plik na jakim testowałem miał 17 Mbitów.

4) Pilot, jak widać na zdjęciu, to konstrukcja wybitnie budżetowa. Gorszego się nie dało zrobić. Ale od czego są piloty uniwersalne :)

Zresztą za parę dolarów więcej można chyba kupić nowszą wersję playerka. Lepszy pilot i wbudowana pamięć Flash (nawet do 8GB).

To tyle na szybko. Jak pomęczę dokładniej napiszę więcej.

Pytanie mile widziane :)

Tylko nie pytajcie o dźwięk HD, odtwarzanie 24Hz itp. Nie mam niestety sprzętu aby to sprawdzać (brak amplitunera i TV akceptującego 24Hz).

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne cudeńko, ale....bo zawsze musi byc jakieś ale... ;) Do sypialnianego TV bez MPEG-4 zakupiłem tuner telewizji cyfrowej. Kosztował 145 PLN brutto, z gwarancją 24 miesiące. Ma wszystko to, co w Twoim opisie, a dodatkowo oczywiście tuner MPEG-4 z AC-3. Polskie menu, czyta napisy txt z polską czcionką. Jedyny mankament, to duże dyski powinny mieć własne zasilanie, jeżli można to nazwać mankamentem.

Ale ogólnie, to fajno mieć takie wynalazki. Jak firmowe klocki zaczynają dymić przy próbie ruszenia jakiegoś pliku, zawsze jest to coś. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sypialnianego TV bez MPEG-4 zakupiłem tuner telewizji cyfrowej.

Zdradź nazwę tego tunera. Kiedyś długo szukałem ale wszystkie tunery które były na rynku miały mocno ograniczone formaty audio/video albo nie czytały dysków w NTFS'ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pojawiło się dużo tego typu tunerów DVB-T pełniących zarazem funkcję odtwarzacza multimedialnego np. WIWA HD-50, WIWA HD-80, WIWA HD-90, WIWA HD- 100, FERGUSON ARIVA T60, FERGUSON ARIVA T65 itd. Dla każdego coś dobrego. Ja miałem w rękach WIWA HD-50. Kupiony z przeznaczeniem ożywienia starego TV CRT u rodziców. Mała konstrukcja wpinana bezpośrednio pod SCART. Działa wszystko co ma działać. Multimedia jako dodatek z minusem za małe możliwości konfiguracyjne playera ale do dvix i mkv starczy. Cena w EURO-AGD-RTV tylko 119zł.

Poczytaj TUTAJ

Edytowane przez sebaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIWA, FERGUSON

Z tego co czytałem tunery te mają bardzo niedopracowane oprogramowanie odtwarzające filmy.

Brak DTS'u, kłopoty z odtwarzaniem bardziej egzotycznych formatów (RMVB,ASF), wolna obsługa zdjęć itd.

To wszystko zniechęciło mnie do prób zakupu. Może źle zrobiłem ... nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bardzo ciekawa propozycja, jak za takie pieniadze.Moglbys podac bezporedni link do aukcji n ktorej kupowales? I jeszcze prosilbym o link do tej nowszej wersji playerka ;)

POzdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa propozycja, jak za takie pieniadze.Moglbys podac bezporedni link do aukcji n ktorej kupowales? I jeszcze prosilbym o link do tej nowszej wersji playerka ;)

Wklep sobie w wyszukiwarkę na ebayu: Mini 1080 ... takie małe niebieskie coś to właśnie to.

Wersja za 33.99$ jest moja. Nowsze wersje wyglądają tak samo. Różnią się pilotem i pamięcią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

NO to zamowienie zlozone, zobaczymy co to bedize za cacko, najwazniejsze zeby sprane przyszlo i wykrylo moj dysk ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...2) Brak polskiego języka w napisach, ale jest coś takiego jak CE Europe i West Europe. Niektóre polskie litery się wyświetlają. Myślę że problemem może być kodowanie.

Wszystkie moje napisy są w formacie SRT z kodowaniem Windowsa (1250). Może trzeba by przekonwertować do ISO albo Windows 1257 ? Sprawdzę i dam znać...

Zapewne działa UTF-8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne działa UTF-8.

Zaraz posprawdzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam tani i mały player WIWA HD-5.

Jest sporo droższy od Mini1080 a specyfikacja wygląda na identyczną z tym chińczykiem (poza oczywiście polskim językiem).

Co do napisów. Przetestowałem trochę.

Generalnie gdy włączy się "CE Europe" i zapoda napisy w formacie SRT (kodowanie Win1250) to litery łŁńŃóÓ są poprawnie. Reszty nie ma.

Jednak myślę że Chińczycy włożyli jakąś czcionkę która zawiera wszystkie polskie znaczki ... kwestia odgadnięcia w jakim formacie kodowania ...

Nie mam jakiegoś dobrego i pewnego konwertera napisów więc testy preparuje ręcznie.

Jak już będę wiedział co to jest to obiecuję, że napiszę prosty konwerterek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym się zachwycacie - chyba, że tylko cenę.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym się zachwycacie - chyba, że tylko cenę.

Dokładnie ceną :) No i wielkością. Możesz to włożyć do kieszeni spodni (wraz z 2.5 calowym HDD) i zabrać do przyjaciół.

Za niewiele ponad 100 zł dostajesz coś co odtwarza niemal wszystko i mieści się w kieszeni.

W specyfikacji chwalą się nawet DTS-MA passthrough, ISO DVD, ISO BR(Light) a nawet obsługą kart Wi-FI (na jednym chipsecie).

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dubel

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andsie1 nie każdemu jest potrzebny player typu Popcornhour C-300 cz Xtreamer Prodigy.

Mi np. są niepotrzebne opcje sieciowe serwisy internetowe itp,

Zależało mi tylko na bezproblemowej obsłudze popularnych formatów Video i Audio

z zewnętrznego nośnika danych przez USB.

Takie właśnie są Media Playery oparte o Realtek 1055,

tanie, bez aktywnego chłodzenia, nie grzeją się,

sprawna obsługa .MKV wiec po co przepłacać ?

Edytowane przez Slawko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam gorąco w styczniowym upale. B)

1/ andsie1 - niczym się nie zachwycamy. Piszemy, a przynajmniej ja napisałem, że tego typu "CUŚ" warto mieć w domu, aby nie irytować się zbyt często. Mi zdarza się, dostać pliki, których nie mogę otworzyć ...chyba że użyję laptopa i googli. ;)

Tymczasem presja towarzystwa jest taka, że ma być z wypasem, dźwięk w głosnikach, obraz na LCD...zresztą, chyba sam wiesz o czym piszę. I wtedy zachowujesz twarz. Jesteś "specem", bo dałeś radę. :lol:

2/ Fantom - ja poszedłem po bandzie i mam Arivę 50.

czyta MKV,DTS, Blu-ray ISO, wyświetla napisy w trzech wielkościach i kilku kolorach...tworzy prezentacje zdjęć...sorki, bo to sprawdzałem szczególnie. Położył się na plikach FLAC. Trudno, coś musi zaboleć. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj ten program, jest bardzo dobry do hurtowej zmiany napisów do formatu STR

http://znetcs.pl/ToSrtConverter

Nie ma tego czego oczekuję. Lista kodowań polskich znaczków nie jest za wielka. To co wszędzie.

Boje się że Chińczycy wymyślili coś specjalnego :(

W najgorszym razie będę szukał polskich liter metodą prób i błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym się zachwycacie - chyba, że tylko cenę.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Otóż to. Jednochipowe badziewie. Podobną funkcjonalność ma moja - także kieszonkowa - Nokia N8

Także ma wyjscie HDMI< odtwarza filmy HD, mogę nawet podpiac pod nią klawiaturę, mysz oraz dysk twardy :)

No i co z tego? Popcorna i tak nie zastąpi

Podobnych gadżetów na Alibabie są tysiace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor litości ... porównujesz N8 kosztującą 1200 zł z urządzeniem za 120 zł :)

Nikt nie twierdzi, że zastąpi Popcorna. Bo dla Ciebie na pewno nie zastąpi.

Ale dla ludzi mniej wymagających, potrzebujących pudełka które przeniosą w kieszeni nada się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Jednochipowe badziewie. Podobną funkcjonalność ma moja - także kieszonkowa - Nokia N8

Także ma wyjscie HDMI< odtwarza filmy HD, mogę nawet podpiac pod nią klawiaturę, mysz oraz dysk twardy :)

No i co z tego? Popcorna i tak nie zastąpi

Podobnych gadżetów na Alibabie są tysiace

Chciałbym zobaczyć jak podłączasz swoją Nokie pod kino domowe i oglądasz film .MKV w full HD z dźwiękiem 5.1

Widzę że dla niektórych jest problemem to że obecnie nie trzeba wydawać 400-600 zł na playera aby bezproblemowo oglądać filmy.

Edytowane przez Slawko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ciezko zrozumiec, ze sa na swiecie ludzie, ktorzy cenia sobie prostote, maja gdzies design i nie chca wydawac fortuny na playery, ktorych baza jest non stop uzupelniana o nowe modele.Postep idzie tak do przodu, ze popcorny, xtreamery itp. beda za chwilke stare a moj mini 1080p bedzie wiecznie nowy jak pomysle , ze dalem za niego 120 zl :] Taka moja mala dygresja. Fantom, mala prosba, jak upne gdzies film z mojej kamery, moglbys sprawdzic czy bedzie chodzil?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Dawaj.

Odnoście designu. Mi się podoba. Miniaturowa aluminiowa obudowa mieszcząca się w dłoni, podobna do iPod'ów.

Czy można wymyślić coś bardziej estetycznego? :)

Widzę, że parę osób zrozumiało ideę. To niczego ma nie zastępować. To jest uzupełnienie ... tanie uzupełnienie zestawu A/V.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...