Skocz do zawartości
Maco65

Panasonic SD90 - AVCHD czy 1080/50p ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nabyłem SD90 i mam dylemat jakiego formatu używać do nagrywania filmów ?

W instrukcji napisano, że 1080/50p to najwyższa jakość nagrywania przez kamerę ale można odtworzyć tylko przy użyciu kamery lub dołączonego oprogramowania. Z drugiej strony format AVCHD zapewnia gorszą jakość ale jest łatwo odtwarzany na komputerach czy media playerach bez dodatkowej konwersji.

I teraz mam dylemat czy:

1. nagrywać w najwyższej możliwej jakości - poświęcając więcej czasu na obróbkę i konwesję do formatów czytanych przez inne urządzenia?

lub

2. nagrywać w formacie AVCHD (gorszej niż 1080/50p) i bez problemy odtwarzać nagrane filmy na wielu urządzeniach (i kmputerach).

Poradźcie proszę !

Z góry dziękuję.

Edytowane przez Maco65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to nie tylko Twój dylemat. Wielu z nas ma podobne problemy. Ja robię materiały do wyświetlania przez sprzęt który aktualnie posiadam. Archiwizuję materiał na twardych dyskach w wersji oryginalnej, zwłaszcza ten, który stanowi dla mnie wartość szczególną. Kiedyś można do niego wrócić...tak robię z filmami, ale identycznie postępuję ze zdjęciami.

Każdy format się rozwija, powstają nowe technologie. Skasowanie materiału źródłowego zamknie Ci drogę do aktualizacji, dlatego warto zainwestować w jakiś zewnętrzny dysk do archiwizacji. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

też przechowuję materiały na dysku (domowy SAN).

Pochwal się proszę jak sobie radzisz z wyświetlaniem takich filmów na domowym telewizorze ?

czy konwertujesz do innego foramtu ?

Jakiego ?

Z góry dziękuję.

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoje pliki filmowe zapisuję na płytkach DVD w formacie AVCHD. Rozwiązanie najszybsze, najtańsze i z satysfakcjonującą jakością. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoje pliki filmowe zapisuję na płytkach DVD w formacie AVCHD. Rozwiązanie najszybsze, najtańsze i z satysfakcjonującą jakością. :)

... no faktycznie najszybsze (konwersja do AVCHD)-przy słabym kompie trwa wieczność nawet z podpietą kamerą), na płytce dvd góra 40 minut materiału .... Najlepsze rozwiązanie to twrdy dysk + odtwarzacz sieciowy . Dziś w zasadzie wszystkie sobie radzą z takim materiałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale za jakość trzeba płacić. Większość aplikacji do obróbki filmowej w rodzielczości HD wymaga porządniejszego procesora i większej pamięci RAM.

Spróbuj najprostszego rozwiązania - Windows Live Movi Maker, skoro nie grawerujesz potem płytki. Aplikacja prosta jak konstrukcja cepa, po polsku. Wymagania systemowe niewygórowane, zapisuje pliki nawet z 30 Mbit/sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... no faktycznie najszybsze (konwersja do AVCHD)-przy słabym kompie trwa wieczność nawet z podpietą kamerą), na płytce dvd góra 40 minut materiału .... Najlepsze rozwiązanie to twrdy dysk + odtwarzacz sieciowy . Dziś w zasadzie wszystkie sobie radzą z takim materiałem .

Odtwarzacz sieciowy musi chyba sporo kosztować żeby uciagnąć 1080/50p płynnie i bezproblemowo.

Najszybsze rozwiązanie to cała zawartość karty pamięci na grać na płytę i odtwarzać na najtańszym stacjonarnym odtwarzaczu bluray. A jeżeli odtwarzacz będzie miał problemy z czytaniem to robimy inaczej. Surowe pliki wideo *mts znajdujące się na karcie pamięci muksujemy w programie tsmuxer do formatu bluray. 40minut wideo przetwarza w 40sek. Metoda sprawdzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz sieciowy musi chyba sporo kosztować żeby uciagnąć 1080/50p płynnie i bezproblemowo.

Najszybsze rozwiązanie to cała zawartość karty pamięci na grać na płytę i odtwarzać na najtańszym stacjonarnym odtwarzaczu bluray. A jeżeli odtwarzacz będzie miał problemy z czytaniem to robimy inaczej. Surowe pliki wideo *mts znajdujące się na karcie pamięci muksujemy w programie tsmuxer do formatu bluray. 40minut wideo przetwarza w 40sek. Metoda sprawdzona.

a ile trwa nagranie + ewentualna konwersja na płyte i ile się na niej mieści ??? i czy na pewno to będzie "chodziło na stacjonarnym BD . 1080/50p dziś "chodzi" na odtwarzaczach sieciowych za 300 zł. więc po sobie utrudniać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej konwersji na płytę. Bluray można kupić też za 300zł np LG. A ile zmieści się na płytę 25gb ? 4godziny materiału 1080/50p. Płyta bluray esperanza 3.25zł/szt w tubach 50szt na alldrogo, czas nagrania płyty 20minut i gotowa do domowego archiwum. Dla mnie ta forma jest najlepszą opcją gdyż jak przychodzą goście a mam puścić coś z kamery to biorę już gotowa płytę z archiwum i play. Tak z ciekawości jakie odtwarzacze sieciowe za 300zł łykają 1080/50p ? Bo trochę tego testowałem i wszystkie miały tylko możliwości na papierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej konwersji na płytę. Bluray można kupić też za 300zł np LG. A ile zmieści się na płytę 25gb ? 4godziny materiału 1080/50p. Płyta bluray esperanza 3.25zł/szt w tubach 50szt na alldrogo, czas nagrania płyty 20minut i gotowa do domowego archiwum. Dla mnie ta forma jest najlepszą opcją gdyż jak przychodzą goście a mam puścić coś z kamery to biorę już gotowa płytę z archiwum i play. Tak z ciekawości jakie odtwarzacze sieciowe za 300zł łykają 1080/50p ? Bo trochę tego testowałem i wszystkie miały tylko możliwości na papierze.

no skoro na 25 giga mieści ci się 4 godziny 1080/50p to widzę ,że masz pojęcie o czym w ogóle dyskutujemy .Ja mam WD-ka i łyka bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no skoro na 25 giga mieści ci się 4 godziny 1080/50p to widzę ,że masz pojęcie o czym w ogóle dyskutujemy .

sorki miałem ci screena zrobić z wyświetlacza kamery a tam zonk 7,3giga=42minuty. Co do tego "wd" to pewnie "tv live" testowałem na nim pliki mts 1080/50p, na jednym odtwarza na drugim nie, jednak najbardziej jakość mnie przeraziła, jest duża różnica gdy oglądamy z playera a bezpośrednio z kamery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BluRay nie odtwarza 1080 50p, chyba że jakiś najnowszy model i coś zmienili, sprawdź specyfikacje!

720p 50p odtworzy nie wyżej.

Najlepsza i najszybsza metoda 1080i (50i) i płytka BD 25GB bądź player zewnętrzny.

WD LIve coś koło 350zł

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BluRay nie odtwarza 1080 50p, chyba że jakiś najnowszy model i coś zmienili, sprawdź specyfikacje!

W specyfikacji nic nie ma na ten temat napisane a chyba mało prawdopodobne żeby bluray w locie przerobił z 1080/50p na 50i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dość stary odtwarzacz BD570 i 50p hula.Zarówno z płyty jak i z usb. Podobnie stary odtwarzacz Essentiel b view center kupiony za 160zł - podobnie. Chyba więc przesadzacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w linku, który podałem jest lista BD odtwarzających 50p:

LG BD 660, BD 670, BDC/BDS 590, HR 550 S, HR 570 S, HX 906 CB/PA/PX/SW/SX/TA/TX, HX 966 CZ/PZ/SZ

Panasonic alle 3D-fähigen Player und Recorder unterstützen 1080p

Sony Der Modelljahrgang 2010 spielt 50p per USB ab, aber nicht per Netzwerk,”

Oraz TV Sony:

“Alle seit April 2011 verkauften TVs unterstützen 1080p per USB und DLNA “

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Video

High-definition video may be stored on BD-ROMs with up to 1920×1080 pixel resolution at up to 59.94 fields per second, if interlaced. Alternatively, progressive scan can go up to 1920×1080 pixel resolution at 24 frames per second, or up to 1280x720 at up to 59.94 frames per second:[95]

Resolution Frame rate[a] Aspect ratio

1920×1080 29.97-i 16:9

1920×1080 25-i 16:9

1920×1080 24-p 16:9

1920×1080 23.976-p 16:9

1440×1080 29.97-i 16:9 (anamorphic)

1440×1080 25-i 16:9 (anamorphic)

1440×1080 24-p 16:9 (anamorphic)

1440×1080 23.976-p 16:9 (anamorphic)

1280×720 59.94-p 16:9

1280×720 50-p 16:9

1280×720 24-p 16:9

1280×720 23.976-p 16:9

720×480 29.97-i 4:3/16:9 (anamorphic)

720×576 25-i 4:3/16:9 (anamorphic)

slimak po grom Ty dajesz po niemiecku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w linku, który podałem jest lista BD odtwarzających 50p:

LG BD 660, BD 670, BDC/BDS 590, HR 550 S, HR 570 S, HX 906 CB/PA/PX/SW/SX/TA/TX, HX 966 CZ/PZ/SZ

Panasonic alle 3D-fähigen Player und Recorder unterstützen 1080p

Sony Der Modelljahrgang 2010 spielt 50p per USB ab, aber nicht per Netzwerk,”

Oraz TV Sony:

“Alle seit April 2011 verkauften TVs unterstützen 1080p per USB und DLNA “

Czy coś nowego w tym temacie? Tzn. które z nowszych odywarzaczy radzą sobie z 50p? Bo tej z tej listy to już trochę historia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...