Skocz do zawartości
buku

Nadchodzi KRÓL - 55" OLED LG - MAJ 2013 ? :) LG 55EM960V OLED TV

Rekomendowane odpowiedzi

A przeczytałes dokładnie ... LG ogłosiło, że za miesiąc TV trafią do sprzedaży. Juz nie raz to słyszeliśmy.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi juz nawet o to, ze zapowiedz moze nie zostac spelniona, albo jest zagraniem wylacznie PR-owym. Warto wiedziec, co naprawde jest w oryginalnej wiadomosci, komentowanej i przekrecanej przez kolejne ogniwa lancuszka.

Notka z Routersa:

Wyraznie napisane jest o wyposazeniu 1400* sklepow w modele ekspozycyjne w Korei Pld, a kiedy firma zrealizuje zamowienia, to juz inna sprawa. Samsung tez wydaje sie byc gotowy ale ponoc "czeka".

Ja juz widzialem taka akcje 2 lata temu z telewizorami LG LCD 3D, ktore to staly na roznych kontynentach, na sklepowych ekspozycjach i promowaly pasywne 3D w pubach podczas rozgrywek pilkarskich transmitowanych przez SKY.

I co? Telewizory te nie trafily do sprzedazy, Trudno dzis nawet odkopac informacje na ich temat, bo oznaczenie seryjne zostalo przypisane zupelnie innemu modelowi, bez 3D.

Ja bardzo chcialbym zobaczyc informacje ze sklepow, ze naprawde sprzedaja, niezalezne testy i opinie uzytkownikow, Wtedy bedzie mozna uznac, ze LG sprzedaje, na razie to jedynie robi dobra mine do udzialowcow .

* - Jak tak sobie licze 1400 sklepow w samej Korei (w USA pewnie 5x tyle, w Europie tyle samo co w USA, a gdzie Japonia czy Australia?), a w planach na 2013 sprzedaz na poziomie 50.000 (przynajmniej takie sa prognozy rynkowe), to cos trudno mi pozbyc sie watpliwosci co do tego czy LG zamierza sprzedawac te telewizory w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem HQ150 obudź się ; ) > już taki wątek jest od.... maja 2012 ; )

Ale za to jak donoszą szpiedzy w MM i Saturn (wybranych oczywiście) pojawił się 84" 4K. Koszt 80tys bez zł. Sony 4K 109 ;) Trochę taniej ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraznie napisane jest o wyposazeniu 1400* sklepow w modele ekspozycyjne w Korei Pld, a kiedy firma zrealizuje zamowienia, to juz inna sprawa. Samsung tez wydaje sie byc gotowy ale ponoc "czeka".

Wygląda, jakby LG miało na stanie ze 2000 paneli wyprodukowanych na zapowiadaną w zeszłym roku premierę, które nie nadają się do sprzedaży na przykład ze względu na bardzo krótki czas życia matrycy. Chcą je teraz wykorzystać jako egzemplarze prezentacyjne, które pomogą im zebrać sporą ilość zamówień na model, nad którym jeszcze pracują. W sumie to pewnie chodzi tylko o to, aby utwierdzić klientów w przekonaniu, że to oni, a nie Samsung, są pierwsi. Wiadomo, że kto pierwszy zacznie sprzedaż, ten zgarnie większość zniecierpliwionych klientów.

Edytowane przez JackS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JackS.

Na to wlasnie wyglada..

Ustep z podlinkowanego przez Kolege slimaka :

Others TV makers were just showing prototypes of their OLED (Organic Light Emitting Diodes). LG announced at CES they had begun shipping their first generation OLED in Korea and will start US shipments this March (55EM9700 $12K). LG used CES to debut its second-generation model (55EA8800), set to ship later this year. The images looked amazing with completely inky blacks contrasting with very saturated, bright rich colors.

Zrodlo - hdguru : http://hdguru.com/hd-guru-top-picks-ces-2013-part-2/9833/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od poniedziałku w sprzedaży w Korei za 11000000 Wonów , czyli około 7500 euro. W Europie ma być w drugiej połowie roku, ale nie wiadomo za ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HQ150

Moze przeczytaj jeszcze raz, co napisalem kilka postow wyzej i co napisal Kolega JackS.

Jesli trzeba to moge Ci przetlumaczyc ten ustep o drugiej generacji OLED-ow LG (55EA8800).

Jaki model LG zamierza sprzedawac od poniedzialku? Dziwna o strategia - pokazac nowy model, na CES 2013, zapowiadajac jego wprowadzenie na rynek w ciagu kilku miesiecy, a uruchomic sprzedaz prototypowego modelu, ktory zaprezentowano i obiecano sprzedawac w roku ubieglym (CES 2012). Ja to widze jako chec pozbycia sie krotkiej, prototypowej serii. Czy to oznacza, ze LG juz dogadalo sie z Samsungiem w kwestii patentow i ze dopracowalo na tyle technologie aby wdrozyc ja do moasowej produkcji, tego nie dowiemy sie w poniedzialek.

Ja juz takie zagranie LG widzialem i moge sie zalozyc, ze wspomnianego przez Ciebie telewizora w sklepie nie kupisz.

No to gdzie ta twoja racja, ktora wygrywa z "nasza"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam

Gdzie Oledy od LG?

Widzial ktos? Kupil moze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ostatniej konferencji z przed paru dni padło magiczne pytanie. Odpowiedź: być może jesień za być może około 30-35tys zł (9000 - 10 000 F)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam OLED, czerń pewnie będzie słaba jakieś 0,0001 i ten fatalny kontrast ANSI 40 000: 1:)

a tak poważnie to strasznie jestem ciekawy.

P.S czytałem mega ciekawy artykuł odnośnie 4K, standardów HDMI, klatek wyświetlanych i po przeczytaniu doszedłem do wniosku że na 4K to trzeba poczekać jeszcze z kilka lat, może nawet dłużej niż na OLED bo na chwilę obecną nie ma to najmniejszego sensu gdyż praktycznie nie da się tego wykorzystać a co dopiero wykorzystać w 100% i nie chodzi tylko o brak źródła 4K ale 48 czy wiecej klatek na sec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wejdzie h265 i sprzęt zdolny to kodować i odtwarzać to całość jak najbardziej będzie miała sens (może trzeba będzie wprowadzić 4-warstwowe BD). A jak jeszcze nowa specyfikacja BD będzie przewidywać zmienny klatkaż (do 60 albo 72 fps, x2 przy 3D), rozszerzoną gamę kolorów i zapis 4:2:2 (i ktoś będzie tak wydawać filmy, na 100 GB przy h265 powinno dać radę) to w ogóle będzie cudnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...