Skocz do zawartości
buku

Nadchodzi KRÓL - 55" OLED LG - MAJ 2013 ? :) LG 55EM960V OLED TV

Rekomendowane odpowiedzi

Wyłapałem pierwszy minus, bardzo refleksyjny ekran. Design powala na kolana, samsung super oled tez rewelka.

Ceny około 8 tys $$$:(

P.S Co mi tam OLED, czytam o VT50, najmniejszy 55" !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę czwarty filmik, ten chyba ma najlepszą jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S Co mi tam OLED, czytam o VT50, najmniejszy 55" !!!

Panas dołączył do grona "numorkowego szaleństwa" jak widzę... a co... pomińmy serię 40 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie zbaczajmy z tematu. Panas ma już temata na forum o nowych seriach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie najbardziej ciekawi jak wierną repordukcję obrazu zapewni ten panel. Z tego co się dowiedziałem dotychczas gamut OLEDÓW różni się znacznie od obecnych rozwiązań:

fractionofgamut.th.jpg

oledgamut.th.jpg

- Gamut obejmuje większą przestrzeń barw od telewizorów LCD CCFL, White LEDów, PDP, ale nie tak dużą jak np. RGB LED. Gamut zawiera dużo więcej barw stosunku do przestrzeni barw sRGB (która współdzieli współrzędne wierzchołkowe ze standardem do którego kalibrujemy telewizory -Rec 709) a niebieski wierzchołek jest poważnie przesunięty i może powodować poważne problemy w reprodukcji obrazu.

- Minimalna jasność panelu to 0, czyli brak światła :D Do komfortowego odlądania przy takim ustawieniu powinniśmy mieć pokój idealnie zaciemniony, w przeciwnym wypadku umkną nam niektóre elementy obrazu (cienie). Dla widzów wieczornych lub dziennych trzeba będzie ręcznie podnieść minimalną jasność panela. W dzień tak głęboka czerń przyniesie problemy ;)

- OLEDy są mniej czytelne niż LCD przy dużej ilość światła padającego na matrycę:

diffusereflectance.th.jpg

Wiele kwestii pozostaje niewyjaśnionych dopóki ekrany nie trafią masowo na rynek. Jaka jest natywna gamma takiej matrycy? Czy kanały RGB są całkiem niezależne od siebie? Jak z trwałością i czasami reakcji subpixeli? Tak czy inaczej dobrze, że wreszcie technologia OLED ma swój debiut, podejrzewam sporo namiesza na rynku wyświetlaczy. Czy będzie miała jakieś wady? Zobaczymy ;)

Mnie tylko martwi, że filmy i nagrania wydawane z roku na rok wciąż bazują na tym samym, przestarzałym modelu barwnym, przez co trzeba ograniczać możliwości telewizorów, aby uzyskać dobrą jakość. Po kilkunastu latach segment filmowy pozostał skostniały i nie zabiera się za dystrybucję filmów w szerszej palecie barw, choćby w XVYCC, ani za stosowanie większej głębi, a przecież wyświetlacze sprzedane na przestrzeni kilku ładnych lat są gotowe na te standardy. Także dopóki nie otrzymamy lepszych materiałów źródłowych, rewolucja oledów polegać będzie na wyeliminowaniu wad dzisiejszych wyświetlaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jeden film z youtube 1080p, czas od 1:22 widać wyraźnie rozmiar pikseli matrycy

Edytowane przez pedro1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Minimalna jasność panelu to 0, czyli brak światła :D Do komfortowego odlądania przy takim ustawieniu powinniśmy mieć pokój idealnie zaciemniony, w przeciwnym wypadku umkną nam niektóre elementy obrazu (cienie). Dla widzów wieczornych lub dziennych trzeba będzie ręcznie podnieść minimalną jasność panela. W dzień tak głęboka czerń przyniesie problemy ;)

Stosunkowo prosto byliby pewnie w stanie przekalibrowywać ustawienia sterowania diod w zależności od ilości światła padającego na telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zeby tylko tak się nie zaczeło dziać z tymi TV ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby tylko tak się nie zaczeło dziać z tymi TV ;-)

Ta reklama jest super!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem wczoraj zajety i nie ogladalem pokazu LG.

Czy ktos obiecal kiedy te telewizory trafia na rynek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planują w drugiej połowie 2012 ale pewnie zejdzie do jesieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED 55 cali już w maju na rynku!

LG początkowo planowało uruchomienie sprzedaży swego najnowszego dzieła w drugiej połowie tego roku. Jednak niespodziewanie dyrekcja postanowiła przyspieszyć i właśnie pojawiła się oficjalna informacja, że 55-calowy OLED pojawi się w sklepach już w maju.

Producent na swoich koreańskich stronach poinformował:

LG Electronics zdecydowało się zorganizować inaugurację sprzedaży swojego 55-calowego telewizora OLED podczas festiwalu filmowego w Cannes, w okresie od 16 do 27 maja 2012 roku. Po inauguracji w Europie firma planuje rozwijać działania marketingowe na całym świecie.

Producent przy okazji podał planowaną cenę OLED-a.
Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami wyniesie ona ok. 8000 dolarów

źródło:

rtv.gadzetomania.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG - 55EM9600 trafi do sprzedaży już w maju 2012 w cenie ~ 7 900 $.

“LG Electronics decided to arrange the launching event of its 55-inch OLED

TV during the Cannes Film Festival period from May 16 to 27,”

źródło : http://www.flatpanel...l&id=1332831891

;

Musiałem zaakcentować w zmianie tematu ... :)

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno był już taki news... teraz znowu. Czyli chyba to prawda. No to robi sie ciekawie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7900$ :D

sprzedaję samochód i biorę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mi nie mówcie ze was nie stać szanowni forumowicze na drobne 8000$. Właśnie oglądałem tvn i w/g nich ale nie tylko bo tvp i polsat bredzą identycznie, to u nas jest lepiej niz w Szwajcarii a Norwegia i jej mieszkańcy nam zazdroszczą i większość ich mieszkańców juz się tu chce przeprowadzić. Pochanke z Kraśko i Gugałą ogłaszają wprost ze Włosi w Mediolanie jedzą juz tylko znaleznione kasztany, w innych krajach same klęski i niepokoje a u nas milowe kolejki u Swarowskiego i 99% zadowolonych z rządu i prezydĘta. Więc Was pytam w czym problem? 8 tys to pikus i kazdego juz Polaka na to w/g tusko-palikotów stać. A was jak nie stac to chyba jestescie z PiS'u albo jakieś mohery albo te 45% mających w d***e ich wszystkich.

Sorry za mały off-topic ale gdy oglądam tą propagandę to jakbym widział urbana w dzienniku tv w latach 80tych, gdzie właśnie szefem od propagandy był dzisiejszy szef tefałen! Więcej na wikipedii.

P.S Pioneer oraz Panasonic będą wkrótce produkować OLED, pozdr,

Edytowane przez Tony72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszukując się analogii z debiutem plazm ( Philips 42" , rozdzielczość 480 linii, cena 69 900 ówczesnych złotych , czyli 40 razy drożej niż

aktualna propozycja w tym rozmiarze, o jakości nawet nie wspomnę ) to w przypadku szybkiej komercjalizacji należy liczyć na spore obniżki

cen ... po jakimś czasie oczywiście. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo nie od dzis, ze problemy technologiczne nie blokuja wprowadzenia nowych produktow, tak bardzo, jak problemy prawne.

Firmy staraja sie blokowac sprzedaz rozwiazan konkurencyjnych, opozniac je, czy partycypowac bezposrednio w zyskach z ich sprzedazy, dochodzac swych roszczen patentowych czy odszkodowan. Nie wszystkie sprawy nabieraja takiego takiego rozglosu jak te zwiazane z duzymi graczami typu Apple, Samsung czy Microsoft ale jest ich coraz wiecej. Ciekawe jak bedzie w przypadku wprowadzania wyswietlaczy OLED na szerokie rynki. Juz robi sie glosno o pierwszych problemach "pozatechnicznych". Z pewnoscia bedzie ich coraz wiecej, bo nowa technologia w wyswietlaczach, moze byc decydujaca dla strategii rozwoju i budowania pozycji w tym segmencie rynku dla wielu firm.

Ponizsza notka nie zwiastuje oczywiscie niczego powaznego, ale stawiam dolary przeciw orzechom, ze zobaczymy jeszcze prawdziwa walke miedzy rywalami, a ringiem nie beda wylacznie sklepy.

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1333698097

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaram się jak HD w 2006 roku :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2006 to 37'' Amoi kosztował 8,5k którego zresztą kupiłem, Philips 37'' "ważył" 17k. To były ceny :wacko:

Myślę że OLEDy zaczną tanieć już w przyszłym roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

a mialy byc tak rewolucyjnie tanie :blush: czekam na crystal led

Edytowane przez zerga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz niedługo bedziemy pisać tak, kupiłem sobie OLED'a PANASONY'ka, :) w/g ostatnich doniesien o współpracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...