Skocz do zawartości
Gęsior

Gdzie znaleźć ustawienia kalibracyjne dla HX820?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Ktoś, gdzieś natknął się na profesjonalne nastawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle wygląda to:

Scene : General

picure mode : custom

backlight : 1

picture : 80

brightness: 49

color: 50

hue: 0

color temp: warm 1

sharpness : 50

noise/mpeg/dot reduction : off

reality creation : off

smooth gradation : low

motionflow: smooth

cinemotion: auto 2

advance settings:

black corrector: off

adv contrast enhancer: off

gamma :0

LED Dynamic control: Standard

Auto light limiter/clear white/liver color/detail henhancer/edge enhancer/skin neutralizier ff

Ip conversio preferencene:quality

White balance:

R-Gain: -5

G-Gain: -1

B-Gain: -6

R-Bias: 0

G-Bias: 0

B-Bias: 0

ambiet sensor" off

all the other sensors: off

power saving: off

Akurat to jest z AVS więc musiałbyś sobie przestawić język na angielski bo nie mam siły tłumaczyć tego wszystkiego ;-). Tylko te ustawienia będą dawać Ci dość realistyczny obraz, kinowy. Sprawdź, możesz dać znać jak efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gmeru. Napisałem tego posta zanim Maciek wpadł do mnie i skalibrował mi pudło. Ale sprawdzę jeszcze i te ustawienia i dam znać jak to wygląda.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gmeru. Napisałem tego posta zanim Maciek wpadł do mnie i skalibrował mi pudło. Ale sprawdzę jeszcze i te ustawienia i dam znać jak to wygląda.

Pzdr

Sprawdź, bom sam ciekaw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

zrobiłem porównanie dwóch ustawień: Maćka i te, które podał Gmeru.

Materiałem do testów były filmy HD puszczone w ciemnym pomieszczeniu. Wybierałem sceny ciemne, jasne i zbliżenia na twarz.

Najpierw ja szczegółowo przyjrzałem się różnicom a potem poprosiłem żonę żeby wypowiedziała się co jej się bardziej podobało (te same sceny).

And the winner is....Maciek.

Ustawienia Gmera nie są złe, ale jak dla nas za ciemne, za zimne. W jednym aspekcie wypadały lepiej - zbliżenia na twarz (bardziej naturalne kolory).

Generalnie żona przy opisywaniu swoich wrażeń na ustawieniach Maćka mówiła, że jej się to po prostu przyjemniej ogląda, ładniej wygląda i jest o wiele lepiej.

Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy to było też: "przyjemniej wygląda a tamto jest za zimne"

Jak oba ustawienia mają się do siebie pod względem technicznym nie mam pojęcia, ale na moje "kulawe oko" to Maćka kalibracja jest lepsza.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawie je tylko za zgodą Maćka. W końcu za te ustawienia mu zapłaciłem a on z tego żyje.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiemy przeciez ze na to aby czyjes ustawienia pasowaly u kogos innego (mowie o tym samym modelu) jest nikla szansa, dlatego spokojnie mozesz wstawiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to wszystko było takie UNIWERSALNE, to przecież nic nie stoi na przeszkodzie aby producent tak ustawił po wyjściu z fabryki.

To, że tak nie jest udowadniano już wielokrotnie - jest zbyt wiele zmiennych aby był to proces w 100% powtarzalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, na waszą odpowiedzialność ;)

Dajcie znać jak u Was to wygląda.

Wejścia docelowe wspolne

tryb obrazu kino1

podswietlenie 5

kontrast 99

jasnosc 47

nasycenie 50

odcien G1

temperatura barw cieple2

ostrosc 57

redukcja zakl wyl

redukcja mpeg wyl

redukcja punkt wyl

tworzenie realizmu recznie

rozdzielczosc min

filtrowanie zaklocen min

lagodna gradacja wyl

motionflow wyl

tryb filmu automat1

zawansowane ustawienia:

korekcja czerni wyl

zaaw zwiekszenie kontrastu wyl

gamma -1

dynamiczna kontrola led standardowa

automat. ograniczanie swiatla wyl

czystosc bieli wyl

zywy kolor wyl

balans bieli:

wzmocnienie r -3

wzmoc g 0

wzmoc b -5

przes r +1

przes g +1

przes b +1

uwydatnianie szczeg wyl

uwydatnianie krawedzi wyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co? Sprawdzał ktoś? Zamieść, zamieść, a tera cisza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co? Sprawdzał ktoś? Zamieść, zamieść, a tera cisza?

Nie dziw się za bardzo. Ja od roku nie mogę sie doprosić o jakieś sugestie, ewentualnie konkretne ustawienia dla HX900. Względnie chociażby porównania i opinie posiadaczy w/w modelu. Kilka postów wyżej prosilem o to przy okazji Twoich postów. Żadnego odzewu. Mało tego - przed ok rokiem poprosiłem grzecznie na forum o opinię na temat możliwej wartości laptopa Apple. Fakt - nie był pierwszej młodości. Poza tym nie był mój i zrobiłem to na prośbę starszego czlowieka. I czego się doczekalem - kpin. Tu najczęściej można przeczytac o wygorowanych ambicjach i wyższości świąt bożego narodzenia nad świętami wielkanocy, a poza tym można obserwować niewyberdne kłótnie pomiedzy POSIADAcZAMI a POSIADACZAMI dla których żaden inny sprzęt poza ich własnym nie ma żadnej wartości. Pozdrawiam (w szczególności admina i moderatorow którzy muszą to wszystko czytac).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się podzielę refleksją, chociaż rzeczywiście każdy odbiornik jest inny po wprowadzeniu ustawień podanych przez Gęsiora rzeczywiście można powiedzieć, że obraz jest miły dla oka, przyjemniej się ogląda, kolory nie są nachalne a jednocześnie zachowują nasycenie i wierność. Jest jeszcze jedna rzecz, którą warto podkreślić a mianowicie po sprawdzeniu planszami testowymi 10% gray, 100 white i 100% black zauważyłem na gray, że optycznie zniknęły z matrycy "chmurki" co miało miejsce w oryginalnych ustawieniach producenta.

Mam do Was jedno pytanie ponieważ użytkownikiem 820 jestem dosłownie o kilkudziesięciu godzin co oznacza "wejście docelowe"? Czy to jest tak, że kalibracja w ustawieniach obrazu jest wspólna dla wszystkich trybów? ( film, gry, animacja itp?) Swoją drogą nie stwierdziłem u siebie trybu obrazu kino1?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...