Skocz do zawartości
Matka Chrzestna

Samsung pdp ps42s5s + sagemcom HD? czy warto

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie się ładnie przywitam, bo nowa tutaj jestem ;)

Mam obecnie taki sprzęt:

- cyfra+ (siła sygnału zgrubnie- 59/100, siła precyzyjnie- 31/100)

- telewizor samsung plasma PS42S5S (ma złącze hmdi, rozdzielczość deklarowana w internecie to 852x480 - w instrukcji nie mogę tego znaleźć)

- dekoder philips dsx 6010/91D + antena standardowa dołączona do zestawu z konwerterem rozdzielającym na 2 kable

Opis problemu:

- pan w punkcie cyfry zaproponował mi ostatnio dekoder hd sagemcom dsi87 za 129 zł na własność. Pogrzebałam przez google i poczytałam trochę o rozdzielczościach i hdtv:

http://hdtvpolska.com/topic/13449-rozdzielczosc-852x480-jest-sens/

http://www.insomnia.pl/__HDTV__-t206613-s1.html

http://www.ecoustics.com/electronics/products/articles/118003.html

- Ze znalezionych informacji wnioskuję, że najprawdopodobniej mój tv może nie wyświetlać kanałów hd w takiej jakości jakiej by się oczekiwało.

1. Biorąc pod uwagę, iż nie planuję wymieniać tv w ciągu najbliższych 2 lat pytanie brzmi - czy warto brać ten dekoder przy takim zestawie sprzętowym? Może nie chodzi tu o jakość obrazu, ale o perspektywy na przyszłość - czy przy rozbudowie sprzętu za około 2 lata będzie szansa, że ten dekoder zadziała dobrze. Dodam jeszcze, że najczęściej oglądamy tvn, polsat, canal+, national geographic, discovery. Męska część widowni mecze czasem ogląda.

2. Wiem, że to może nie ten dział, ale mam jeszcze jedno pytanie. Od jakiegoś czasu obserwuję dziwną przypadłość - w tygodniu jakość kanałów jest w porządku. Gdy przychodzi piątek, sobota, niedziela (i jest jakiś fajny film na tvn ;) ) obraz tvn'u się rozpikselowuje, wiesza, zacina, jakkolwiek to określimy. Rodzina relacjonuje, że ten problem dotyczy tylko obrazu tvn. Czy problem leży po stronie mojego sprzętu, sygnału satelity czy też to techniczny problem tvn? Podobny problem zaobserwowała rodzina w tym samym mieście, jakieś 2 km ode mnie. Mieszkamy w terenie podgórskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dekoder wymieniaj na 100%. Tak czy siak będzie lepiej. Ale telewizor też trzeba już zmienić :) Koniecznie na coś minimum HD Ready ale oczywiście zapewne będzie to już Full HD bo to większość TV na rynku.

Co do drugiego problemu to nie pomogę. Ale wymień ten dekoder. To już mówiąc brutalnie: złom ;):o Musisz mieć dekoder HD!

Oczywiście nie spodziewaj się cudów bo dedykowane dekodery C+ są wolne i delikatnie mówiąc: mało porywające. Jedynie Pace PVR będzie w miarę ok. On by był najlepszy w twoim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... Tylko, że ten Pace PVR jest obecnie na wynajem, a to mnie raczej nie interesuje.

Poza tym z nagrywania tylko ja bym korzystała (uroki starszych osób w domu) i aż taki sprzęt mi chyba nie potrzebny. Zdaję sobie sprawę, że mój zestaw jest starszy, jednak wymiana na razie nie wchodzi w grę.

Za około 2 lata skończy się moje życie w rozjazdach i wtedy mogę myśleć o wymianie sprzętu na coś konkretniejszego. Teraz coś doraźnego szukam. Czytałam specyfikację tego Sagema. Nie jest to jakiś superekstra mocarz, raczej przeciętniak za (chyba) dość rozsądną cenę.

Pytanie tylko czy jest sens wzięcia go teraz i potencjalnej wymiany za 2 lata razem ze sprzętem?

No i pytanie czy do niego wystarczy standardowy talerz z zestawu wymienianego wcześniej - pan w punkcie C+ powiedział, że oferta dotyczy samego dekodera bez talerza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2 lata nic się nie zmieni jeżeli chodzi o jakość HD. Więc ten dekoder będzie cały czas ok. Za to jak zmienisz telewizor to różnice na pewno zobaczysz :-). Talerz przydałby się 80cm. Jak masz 60 to może być czasem problem przy odbiorze kanałów HD (jak będzie burza czy mocny śnieg itd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, z tym sygnałem może być racja. Zwłaszcza na jesieni, gdy z gór wiatr wieje. Głowę chce urwać a co dopiero sygnał...

Antena nie wiem, chyba 60 jest faktycznie.

Dobra, to chyba wszystkiego się dowiedziałam :)

Dziękuję bardzo za pomoc i życzę Ci Wesołych i Spokojnych Świąt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...