Skocz do zawartości
mikee72

Problem z zaprogramowaniem dekodera DVB-C

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw WSTĘP :) Moja kablówka (Poznań-Winogrady) oprócz kanałów analogowych udostępnia kilkadziesiąt niezakodowanych kanałów cyfrowych. Są one dostępne tak po prostu - odbieram je bez problemu na TV LCD Samsung z wbudowanym dekoderem DVB-C (bez karty abonenckiej).

W drugim pokoju mam mniejszy LG z DVB-T i mogę korzystać tylko z sygnału analogowego. Zakupiłem więc na allegro dekoder dvb-c Philips DCR2022 oraz później Samsung DCB-B270R. To są proste dekodery SD, oba pochodzą z holenderskich kablówek (ale nie są brandowane!) i oba spełniają parametrami wymagania mojej kablówki.

Teraz PROBLEM :( W obu dekoderach występuje ten sam, identyczny: nie ma automatycznego skanowania i programowania kanałów. W opcji "manual scan" muszę podać Frequency, Network ID, Modulation, Symbol rate. Wszystkie parametry podaję z tabeli częstotliwości od operatora, ale nikt nie wie co to jest Network ID (pięć cyfr)?! Niemniej po podaniu parametrów (i tego Network ID np: 1111) na pasku "signal status" pojawia mi się pasek, świadczący chyba o jakości albo sile sygnału i on czasem drgnie lekko - znaczy się dekoder "widzi" sygnał. Dalej naciskam OK czyli start szukania. Trwa to chwilę i dekoder pisze że znalazł 0 kanałów TV i 0 kanałów radiowych.

PYTANIE: Czy ktoś ma wiedzę, czy da radę skorzystać z takiego dekodera i odbierać niezakodowany sygnał cyfrowy?! Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem i nigdzie nie mogę znależć rozwiązania tego problemu. Czy ma ktoś jakiś pomysł lub zna rozwiązanie?

Znalazłem rozwiązanie: Potrzebne jest konieczne wpisanie ID Network. W mojej sieci to 00001. O informacje koniecznie prosze sie pytac u swoich operatorów.

Edytowane przez lukmarq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...