Skocz do zawartości
Mr_Jones

AMOI - Aktualne ceny.

Rekomendowane odpowiedzi

Amoi Elite LC42T1E > 1450.- EUR [w DE] ; do odbioru w PL 6750.- PLN.

Dopisujecie inne modele, bo sprzedawcom w PL wydaje sie ze ten produkt to moze nie wiadomo ile kosztowac w polsce. Moze cos ich to troche nauczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..to ja proponuję zakup pozostałych modeli na rynku czyli
Sony, Panasonic, Samsung, LG, Philips, Pioneer, Sharp,
kupowac tylko w DE, bo w sklepach ceny w PL wyższe o 30% conajmniej !!

Jakoś to cię nie boli Mr Jones

Kolego cena to nie wszystko !!!!!! do tego VAT 22%, 19%, transport, support 24 m-ce door to door, TV zastepczy, itd....to wszystko daje cenę produktu

proponuję czepiac się np Sony PL, które chce za 46" X 22999 pln, a można go kupić w DE w cenie 14tys !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale liczyc umie :)

1450EUR zawiera 16% VAT, co daje netto 1250EUR.

Polski VAT na telewizory wynosi 22% to daje cenne brutto 1525EUR w polskich warunkach.
W tej niemieckiej cenie TEZ jest obsluga doo2door, telewizory 'podobno' sa produkowane w belgi wiec raczej ktos je transportowal do Berlina [same nie przyszly] i poniosl koszty. Gwarancja jak mi sie zadaje 24 miesiace jest wynikiem narzuconym przez UE a nie wymyslem polskim [w niemczech tez obowiazuje], place i koszty sa duzo wyzsze od polskich wiedz nie pier... mi tu ze to odgrywa znaczaca role w polskiej kalkulacji. Ciekawi mnie tylko to 19%, telewizor zastepczy i Itd. ;) ale jak sie sprzedaje 40szt na miesiac to takie koszty moga urosnac.
Aaaaa, zapomniales jeszcze doliczyc koszty zwrotow jak sie klientowi nie podoba telewizor i Ci go zwroci w ciagu dwoch pierwszych tygodni.

Niestety jestesmy w unii i nie stanowi problemu zamowienie np. Dennon'a na Amazon w dobrej cenie z europejska gwarancja na terenie DE przesylka jest wliczona w cene nawet masz odroczona platnosc za zamowiony towar [nie wiem jak z kosztami przesylki do PL]. I poraz kolejny mowie nie interesuje mnie polityka Sony, juz musieli zrobic restrukturyzacje koncernu bo niektore prodkuty nie przynosily dochodu - moze w cenie jest ich problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to kupuj w DE
Sony Cię nie interesuje ale akurat Amoi cię boli
to jedź i kupuj za 1400 euro, masz unię !!!
Dlaczego tego nie zrobiłeś tylko swoje żale i pretencje wylewasz tu !
Pewnie chciałbyś kupić w cenie DE i mieć full wypas w PL, gwarancja d2d, która na zakup tego towaru w DE nieobowiąuje w PL, a przydałoby się prawda? No i TV na wymianę w czasie naprawy również, ba ale tego nie ma kupując w DE !
Więc chciałoby się mieć wszystko za jak najmniej !! Każdy by tak chciał,
A widać napalony jesteś na Amoi, wiec trzeba wyładowac żale, ciekawe że reszat cię nie boli, jak inni przeginają z cenami na potęgę nie oferując nic wiecej ! Tu jest OK, ale te Amoi to za drogie, choć najtańsze w PL full HD a jedne z najlepszych !
Moze lepiej poszukać gdzie indzieć pomocy w leczeniu kompleksów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olatigid jestes upierdliwy :angry:

Napisalem co zawiera niemiecka cena, a nie ze mam miec sewis door2door z niemiec w polsce. Ty arumentujesz ze taka wysoka cena w polsce jest wynikem dodatkowych kosztow ktore wyszczegolniles - ja pisze ze to sa bzdury bo to samo zapewniaja w niemczech przy niskiej cenie. Jesli chodzi o naprawe TV to wytrzymam 2 tygodnie z innym swoim telewizorem, no chyba ze te Amoi sie psuja raz na kwartal [ale to nieprawda]. Dla wielu ludzi w Polsce te Twoje 30% roznicy jest kolosalna kwota przy podjeciu decyzji o kupnie wymazonego telewizora i moglbys ich wziasc pod uwage.

Na Amoi'a nie jestem napalony bo mam inne plaskie telewizory u siebie w domu, a Amoi widzialem napewno wczesniej niz Ty slyszales o tej marce w Polsce.

Mojego pierwszego posta nie czytales dokladnie, tam jest cena tego modelu do kupienia w Krakowie na fakture VAT czyli 'do odbioru w PL 6750.- PLN'. Czy aktualnie Amoi sa 'jednymi z najlepszych' to moze ocenia uzytkownicy - bo cos mi sie tutaj na forum przewija Sharp, Samsung i Toshiba ktore na pewno kosztuja mniej niz proponowana cena monroe 2200 EUR. Skonczyly sie czasy katalogowych cen sprzetu, teraz powinno rowniez uwzgledniac sie tzw. 'streetprice' czyli kwote za jaka realnie jestes kupic ten produkt w sklepie. Nowy Philips 42PF9731D katalog mowi cos o 4400EUR a mozna go kupic obecnie za 3200EUR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mr_Jones: spokojnie, masz 100% racji. olatigid po prostu walczy o swoje pieniąze (czytaj nick od końca). A co do stylu w jakim to robi: to już ocenią czytelnicy forum.

P.S. Mr_Jones: gdzie konkretnie moża kupić panel w podanej przez Ciebie cenie? Edytowane przez verde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
apropos znajomosci marki ! to cię rozczaruje Mr JOnes !
Byłem pierwszym posiadaczem Amoi w PL !!

nie bronię cen na TV, bo jest tak jak piszesz, zgadzam się, tylko nie zgadzam, się że tylko na Amoi jest przebitka, ale na wszystkie marki, to co piszesz dotyczy wszystkim marek bez wyjątku ! U nas w PL, sklepy narzucają conajmniej 15-20% marży a i wiecej, natomaist w DE rynek jest tak konkurencyjy, ze o marze 5% wiekszosc moze tylko pomazyc, poza tym, tam jest zupelnie inna polityka producentów! U nas wiekszosc z nich trzeba nowosci w szafie, czekajac az wyrzeda się starocie, potem nowosci sa kolosalnej kwocie !

A odnosnie kosztów np transportu w DE vs PL, to nie zgodze się w części !! Niedawno wysyłałem przesyłkę DHL do DE, jak równiez zamawiałem w DE, no i ku mojemu zdzwieniu,
wysyłka paczki 15kg do DE, DHLem PL kosztowała 71,75 euro, a z DHL DE do PL, taka sama, bo chodziło o wymienę wadliwego sprzetu 34,99 euro !!!
Ciekawostka, ale tak jest wystarczy porównac cenniki PL i DE !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz olatigid mie zastanawia kwestia która w ogóle nie jest poruszana przez polskich dystrybutorów, mianowicie koszta funkcjonowania firmy, a zwłaszcza koszta pracownicze, taki niemiecki sklep zatrudnia w swoim sklepie pracowników i płaci im niemieckie stawki, co wlicza do kosztów w sprzedawanym towarze, płaci im z reguły od 5 do 10 razy więcej niż analogiczny właściciel sklepu w Polsce. A jednak w sklepie niemieckim jest taniej (a można jeszcze zastanowić się nad innymi kosztami: wynajem lokalu, koszta reklamy, koszta mediów)...
no i potem się jeszcze taki polski dystrybutor dziwi, że klienci kręcą nosami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koszty lokali, magazynów sa obecnie wyższe w PL, niż DE !!
płace odwrotnie, tak jak pisałem marże np w siaciach np MM siegaja nawet 100%,
takie sa fakty, a w DE 3-8% !
MM np kupuje na rynek PL 1000 LCD TV Philipsa 32" w cenie 400 euro sztuka, po czym sprzedaje go w markecie za 900 euro !!! czyli 3600 w super promocji !!! Taka jest nasza rzeczywistość !
W DE nie sprzeda go w cenie 700 euro !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mylisz się,
nikt nie jest w stanie zamawiać takich ilości jak Metro AG w Europie, nawet EW to pikuś, bo nie pozycjonują się w sprzęcie wysokiej klasy markowym, tylko jak najtanszym

większość sklepów netowych w PL jedzie na marży max 12-15%, jeśli więcej to nie przeżyje ! Ale duża liczba też daje marże na poziomie 2-3%, tylko że oszukują wówczas Klienta i fiskusa, nie wystawiając np faktur i nie płacąc podatków, i jesli zakupując towar np z rynku EU, to dodatkowo zarabiają na tamtejszym vacie !
Kasę to zarabiają sieci RTV, nie sklepy netowe ! Żaden internetshop nie jest w stanie kupować duze ilosci, by je magazynowac, to sa koszty, a tylko przy dużych ilościach mozna mówić o cenach zakupu zblizonych do MM, a za takie marze jakie np ma MM powinni karać !!!

Czepiacie się Amoi, a w ofercie jest poza tym 250 innych modeli LCD TV, w większości tańsze niż w innych netowych sklepach, może ich trzeba by sie czepiać i pytać dlaczego ! Edytowane przez olatigid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>apropos znajomosci marki ! to cię rozczaruje Mr JOnes !
>Byłem pierwszym posiadaczem Amoi w PL !!

Mozesz podac jaki to byl model, numer seryjny ? Zobaczymy kiedy to bylo.


Nie uwazasz ze wlasnie ta polityka cen katalogowych powoduje ze te 'nowosci' sa chowane w szafie, a dopiero po wyprzedaniu starego wedruja na polki ? Moze te wyprzedaze w niemczech pomagaja sklepom-producentom oproznic magazyny. Polityka producenta jest jednolita bierzesz okreslona ilosc dostaniesz okreslony upust i nie ma to znaczenia czy to polska czy niemcy. Nie wiedzialem ze polski dystrybutor zamawia towar do siebie DHL'em ?! :( Sorry ale moze lepiej odrazu zamawiac do klienta, zawsze bedzie taniej o koszty transportu po polsce - sam piszesz ze sa 50% roznice.

Niemiecki pracodawca chcac zaplacic pracownikowi niemieckiemu 2100eur, musi wydac na pracownika okolo 4000eur. Pokaz mi pracownika polskiego salonu audio-video ktory powoduje wydanie 4000eur brutto na pensje.
Koszty lokali musisz porownywac odpowiednio do miast nie mozna porownac kosztow Warszawskich do Drezna, a raczej musisz je porownac do Monachium - i wyjdzie Ci napewno ze w Monachium jest ciut wiecej.

>MM np kupuje na rynek PL 1000 LCD TV Philipsa 32" w cenie 400 euro sztuka, po czym sprzedaje go w >markecie za 900 euro !!! czyli 3600 w super promocji !!! Taka jest nasza rzeczywistość !
>W DE nie sprzeda go w cenie 700 euro !

Zrozumialem ze MM w DE nie sprzeda tego Philipsa w cenie 700eur tylko ponizej, bo inaczej nikt go w DE nie kupi nikt. Jesli to prawda to zapewniam Cie ze w MM, Saturnie, Promarkt nic takiego nie ma miejsca - w tej cenie i ponizej to sobie max. mozesz kupic 32" ale firmy SEG, Universum. W jednej sieci z okazji rocznicy powstania mozna kupic LCD-TV LG 32 LC3R za 750eur tylko problemem jest go zastac na polce co niektorych sklepow tej sieci. Reklamy reklamami nie zawsze prawde mowia tez w niemczech.

Przesadnie wysokim cenom Amoi w polsce mowie stanowczo NIE !!! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

mam wrazenie ze w tej dyskusji brakuje czegos. Otoz opinii kogos kto ten telewizor w tej wlasnie firmie kupil. Moze sie myle, ale ciekawe czy ktoras z osob tak zdecydowanie pietnujacych ceny w digitalo faktycznie ten telewizor tam kupila? I ktora ma jakies pojecie nt. prowadzenia tego typu interesu.
Oczywiscie ze w DE jest taniej. malo, w USA jest jeszcze taniej. owszem, po czesci przez marze. Ale i po czesci przez o niebo wieksza sprzedaz. I niech nikt mi nie mowi ze gdyby u nas ceny byly nizsze, np. takie jak w De to u nas sprzedaz bylaby podobna. Jesli sprzedaje sie w bogatym spoleczenstwie to latwiej sprzedac duze ilosci na nizszej marzy, ryzyko ze cos nei zejdzie albo znaczaco potnaieje zanims ie towaru nie sprzeda (a przeciez rynek RTV czy komputerow jest pod tym wzgledem rynkiem bardzo wysokiego ryzyka) i sie do interesu dolozy i to sporo.

Ludzie, u nas jest inna mentalnosc i inne zachowania klienta. W DE czlowiek idzie i nie szuka 20 sklepow gdzie taniej tylko jesli go stac to kupuje i tyle. U nas tak bedzie moze za 10 lat. Moze za 15.

Oczywiscie ze sa wyjatki, ale nie oszukujmy sie, kase sie robi na tych co po prostu na to stac. Jak mozna u nas planowac interes na 3% marzy skoro zeby zejsc z cena zakupu trzebaby kupic pewnie ze 100 sztuk? A jak myslicie ile tych telewizorow (dany model) rozejdzie sie w Polsce? Ciekawe ile sie sprzedaje dziennie. Zalozmy ze z 2-3. moze sie myle, moze wiecej ale watpie. Bylbym zaskoczony. Zatem jesli na rynku jest silne oczekiwanie redukcji cen, to trzeba byc gotowym na to ze wiele osob poczeka na moment kiedy ceny beda minimalne. Wiec nie ma zadnej gwarancji sprzedazy ani plynnosci. trudno mowic o duzych inwestycjach bo spadek cen w ciagu 1-1.5 miesiaca o 30% jest praktycznie pewny dla nowych modeli. Policzcie sobie ile trzeba zrobic na tych "drogich" sztukach zeby pokryc to ryzyko i ew. straty.

tak samo jest w komputerach ale tam przetrwaly tylko sklepy ktore maja duze obroty. A moga byc tanie (porownywalnie lub tnaiej niz w reszcie EU) tylko dlatego ze sprzet komputerowy od dawna nie jest towarem luksusowym i ma go wiekszosc mlodych ludzi. A telewizory tej klasy wciaz ma moze 2-3%.

Slowem: uwazam ze ocena cen digitalo jako zdecydowanie wygorowanych jest przesadzona. oczywiscie ze wolalbym sam zaplacic mniej, ale ludzie! Dajcie innym zarobic. Tym bardziej ze robia to legalnie a nie tak jak dziesiatki "importerow".

jesli wszyscy by tak dzialali jak taki prywatny maloskalowy import to nigdy sie nic w tym kraju nie zmieni. Chcesz sam prosperowac, daj innym zarobic, te pieniadze trafia do obiegu i moze kogos bedzie stac na zaplacenie uczciwie Tobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualna cena w niemczech to 1320,- eur co daje przy obecnym kursie zlotowki 5000zL :() jak widac wyprzedaz cala para idzie. Przewidywana cena to 1250 poczatkiem lutego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

[quote name='Mr_Jones' post='23163' date='20.11.2006, 01:15 ']
Aktualna cena w niemczech to 1320,- eur co daje przy obecnym kursie zlotowki 5000zL :() jak widac wyprzedaz cala para idzie. Przewidywana cena to 1250 poczatkiem lutego.
[/quote]

Nie mam żadnych udziałów w digitalo ale powiem Ci gościu - znajdź sobie inne forum żeby się wypłakać nt wysokich cen Amoi w Polsce. Nie musi być internet - piaskownica wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc albz74 :(
Kazdy kto mysli wie skad wynikaja roznice w cenach. Na razie sie to nie zmieni, ale za kilka lat zapewne tak. Kupowanie w DE czy innym kraju moze i jest tansze, ale czesto pozornie. Ponadto kupujac w Polsce od POLSKIEGO dystrybutora otrzymujesz POLSKA gwarancje, instrukcje i serwis. Kupujac TV w DE z wyprzedazy musisz zapierdzielac do helmutow z byle naprawa - i w tym wlasnie momencie przewaga cenowa "magicznie" znika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

[quote name='mikmac' post='23180' date='20.11.2006, 03:45 ']
czesc albz74 :D
Kazdy kto mysli wie skad wynikaja roznice w cenach. Na razie sie to nie zmieni, ale za kilka lat zapewne tak. Kupowanie w DE czy innym kraju moze i jest tansze, ale czesto pozornie. Ponadto kupujac w Polsce od POLSKIEGO dystrybutora otrzymujesz POLSKA gwarancje, instrukcje i serwis. Kupujac TV w DE z wyprzedazy musisz zapierdzielac do helmutow z byle naprawa - i w tym wlasnie momencie przewaga cenowa "magicznie" znika...
[/quote]

Witaj, przez chwilę wydawało mi się że nick znajomy tylko forum nie pasowało :)
Rozumiem kupowanie w DE albo nawet w USA jeżeli chodzi o playera mp3 za parę stówek a nie telewizor za kilka tys. To nie młynek do kawy albo mikser, który wyrzucisz jak się zepsuje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='albz74' post='23195' date='20.11.2006, 09:38 ']
Witaj, przez chwilę wydawało mi się że nick znajomy tylko forum nie pasowało :)
Rozumiem kupowanie w DE albo nawet w USA jeżeli chodzi o playera mp3 za parę stówek a nie telewizor za kilka tys. To nie młynek do kawy albo mikser, który wyrzucisz jak się zepsuje....
[/quote]


hmmm patrząc z własnych oraz znajomych doświadczeń dochodzę coraz bardziej do wniosku, ze to jednak teraz produkuje się jednorazówki, sprzęt wytrzymuje tyle ile trwa gwarancja , i psuje się zaraz następnego dnia kiedy kończy się gwarancja i wtedy okazuje, że oczywiście można taki sprzęt naprawić ale cena naprawy wynosi 90% ceny nowego i okazuje się, że lepiej kupić nowy niż naprawiać stary...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za offtop.....

Połowa postów (broniących wysokich kosztów) jest bez sensu.
Nikt nie mówi o imporcie produktu z zagranicy tylko o cenie identycznego produktu w Polsce i np. w Niemczech. Ceny są co najwyżej podobne, a bardzo często u nas wyższe - mimo wyższych kosztów pracowniczych i obciążeń pracodawcy w Niemczech(podatki wcale nie są niższe - w końcu trzeba utrzymać państwo socjalne).

"Koszty lokali są wyższe" - dokładnie to samo zachowanie w każdym wypadku, (piękne słowo wytrych uzasadniające każde irracjonalne zachowanie to - "wymóg unijny") - dlaczego ceny lokali są wyższe? Ponieważ pazerni deweloperzy podwyższają ceny - dlaczego? I tak znajdą się głupi i naiwni.... A potem biedni narzekają, że pracownicy uciekają do Irlandii - podwyżka dla pracownika? Nie. Przecież deweloper zarabia 100% więcej i nie będzie się dzielił z nikim (tutaj pojawia się magiczny zwrot - koszty pracownicze w Polsce są za duże...).
Ciekawostka - znajomy kupił mieszkanie od dewelopera w Krakowie, zapłacił (kredyt) mimo, że mieszkanie będzie gotowe za rok - płacił coś ponad 3000 PLNza m2, aktulnie czeka aż dostanie pismo z wypowiedzeniem umowy, zwrot wpłaconej kasy i "odszkodowanie" (2%) - dlaczego ponieważ koszty pracownicze oraz magazynowe wzrosły <_< - są już chętni po 5000 PLN.

--------

Żeby nie było całkowicie nie na temat, to mam przykład na własnej skórze dotyczący cen w Polsce i w Niemczech.
Cciałem kupić alufelgi do mojego samochodu sygnowane przez producenta, w PL podano mi cenę około 570 PLN, w DE 99 euro (wówczas około 400 PLN) - dealer uzasadniał to różnicą w VAT....

Nie dajmy się zwariować i mówmy o takich rzeczach łudząc się, że kiedyś "znormalniejemy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie - nie ma się co denerwować, tymi sprzedawcami, którzy chcą zrobić w Polsce "interes życia" naliczając horendalne marże. To już ich ostatnie chwile.

W Polsce buduje sie teraz tyle fabryk telewizorów ciekłokrystalicznych, że ich ceny będą tu wkrótce najniższymi w Europie. Nie wiem czy wiesz, że za dwa lata w Posce będzie powstawać 40% całej europejskiej produkcji telewizorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mac6' post='23392' date='21.11.2006, 14:41 ']Nie wiem czy wiesz, że za dwa lata w Posce będzie powstawać 40% całej europejskiej produkcji telewizorów.
[/quote]

20% ukradna, 30% bedzie wadliwych. Reszta... coz, sprzedawcy podniosa marze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
[quote name='Mac6' post='23392' date='21.11.2006, 14:41 ']
Spokojnie - nie ma się co denerwować, tymi sprzedawcami, którzy chcą zrobić w Polsce "interes życia" naliczając horendalne marże. To już ich ostatnie chwile.

W Polsce buduje sie teraz tyle fabryk telewizorów ciekłokrystalicznych, że ich ceny będą tu wkrótce najniższymi w Europie. Nie wiem czy wiesz, że za dwa lata w Posce będzie powstawać 40% całej europejskiej produkcji telewizorów.
[/quote]

Ciekaw jestem od kiedy umiejscowienie fabryki ma wpływ na ceny sprzętu na tym rynku. Chyba że mówisz o egzemplarzach kradzionych z fabryki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Mac6 - w Polsce od przyszłego roku ma być produkowane 77% tv sprzedawanych w Europie - w każdym razie taka informacja podawana jest w prasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='albz74' post='23419' date='21.11.2006, 18:43 ']
Ciekaw jestem od kiedy umiejscowienie fabryki ma wpływ na ceny sprzętu na tym rynku. Chyba że mówisz o egzemplarzach kradzionych z fabryki
[/quote]

:D
A wczoraj pisałeś tak:
[quote]Rozumiem kupowanie w DE albo nawet w USA jeżeli chodzi o playera mp3 za parę stówek a nie telewizor za kilka tys. To nie młynek do kawy albo mikser, który wyrzucisz jak się zepsuje....[/quote]

To może jednak zgodzisz się ze mną, że w przypadku tak dużych produktów jak telewizor LCD HDTV odległość od miejsca produkcji ma pewien wpływ na cenę. :P

Oczywiście przy odpowiedniej zmowie producentów mogliby by oni, pomimo znacznie niższych kosztów dogadać się, że w Polsce nadal będą oferować telewizory drożej, niż w krajach, do których bedą je z Polski wywozić. Ale tak się nie stanie. Głównie dlatego, że zbyt dużo firm równocześnie rozpoczyna produkcję w Polsce. Gdy wyłamie się jeden - wszyscy pozostali zrobią to samo.

[quote name='k-d' post='23422' date='21.11.2006, 19:16 ']
@Mac6 - w Polsce od przyszłego roku ma być produkowane 77% tv sprzedawanych w Europie - w każdym razie taka informacja podawana jest w prasie.[/quote]

Tak ma być w 2010.
Dla porównania w 2005 wyprodukowano w Polsce ok. 1.4 miliona płaskich telewizorów. W 2010 będzie się ich tu produkować 35 milionów. To jest wzrost 25-krotny!!!

Edytowane przez Mac6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mac6' post='23425' date='21.11.2006, 17:45 ']
.......
Dla porównania w 2005 wyprodukowano w Polsce ok. 1.5 miliona płaskich telewizorów. W 2010 będzie się ich tu produkować 35 milionów. To jest wzrost 23-krotny!!!
[/quote]

[quote]Polska wyrasta na lidera produkcji telewizorów w Europie. Z analiz wynika, że w najbliższych latach Polska dzięki inwestycjom zagranicznym zdominuje europejski rynek. W 2010 r. zostanie wyprodukowanych w Polsce 38 mln telewizorów. Szacuje się, że w tym czasie Europejczycy kupią 49 mln sztuk tego sprzętu. Zapotrzebowanie europejskiego rynku zostanie w 77 proc. pokryte przez telewizory wyprodukowane w Polsce. W 2005 r. w Polsce wyprodukowano. około 36 mln telewizorów, co stanowi około 34 proc. produkcji europejskiej.[/quote]
[url="http://www.egospodarka.pl/18278,Kolejna-fabryka-telewizorow-w-Polsce,1,11,1.html"]link[/url]

Faktycznie może coś pokręciłem, ale w tym artykule chyba też - 38 MLN w 2010, a w 2005 36 MLN :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...