Skocz do zawartości
Gmeru

Jak odpalić HD na Xbox360?

Rekomendowane odpowiedzi

Xbox360 wspiera formaty 480, 720p oraz 1080i. Jezeli posiadamy zestaw Premium to nie musimy sie już przejmować kupnem kabla ponieważ jest on już w zestawie. A jeżeli mamy zestaw Core potrzeba takiego kabla componentowego do TV LCD,lub Plazmy:

[img]http://hdtv.home.pl/Obrazki/Kable/x360component.jpg[/img]

lub VGA do monitora LCD,TV LCD, CRT lub Plazmy:
[img]http://hdtv.home.pl/Obrazki/Kable/x360vga.jpg[/img]

Przyklad oznaczeń na pudełku od gry:
[img]http://hdtv.home.pl/Obrazki/Kable/COD2.jpg[/img]

Do x360 nie ma kabla HDMI oraz DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siemka, mam takie pytanie: x360 w wersji pal obsluguje wyzsze rozdzialki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siemka, mam takie pytanie: x360 w wersji pal obsluguje wyzsze rozdzialki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jasior' date='01.07.2006, 23:53 ']siemka, mam takie pytanie: x360 w wersji pal obsluguje wyzsze rozdzialki?
[right][post="7075"][/post][/right][/quote]

Jasne, że tak! :) 720p oraz 1080i. Bez różnicy czy PAL czy NTSC. Do tego został stworzony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jasior' date='04.07.2006, 11:37 ']ok ;] Jeszcze jedno pytanie: wszystkie gry na x360 maja 720p?
[right][post="7144"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Wszystkie a sporo 1080i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
ok, thx za odpowiedzi! Edytowane przez jasior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sorki ze nie na temat360 ale mam tylko jedno pytanko a nie chcialem zakladac nowego watku- czy stary xbox skaluje w gore filmy dvd??? Dokladnie chodzi mi o XBMC czy mozliwe jest wyswietlanie na nim zwyklych filmow dvd skalowanych do 720p lub 1080i??? Bo wszedlem w ostry konflikt z chlopakami z "konkurencyjnego" forum i poszlo juz prawie na noze, ja twierdze ze nie skaluje a oni ze skaluje co wy na to??? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='apollo302' date='08.07.2006, 14:54 ']Panowie sorki ze nie na temat360 ale mam tylko jedno pytanko a nie chcialem zakladac nowego watku- czy stary xbox skaluje w gore filmy dvd???  Dokladnie chodzi mi o XBMC czy mozliwe jest wyswietlanie na nim zwyklych filmow dvd skalowanych do 720p lub 1080i???   Bo wszedlem w ostry konflikt z chlopakami z "konkurencyjnego" forum i poszlo juz prawie na noze, ja twierdze ze nie skaluje a oni ze skaluje co wy na to??? ;)
[right][post="7239"][/post][/right][/quote]

[quote]Q: Does XBMC and Xbox support HDTV (High Definition TV) resolutions?, and HDTV media?
A: Yes and no, but the answer is a little more complicated than that, you see: Xbox/XBMC can output 480p/720p/1080i (if you have a High Definition AV Pack/component cable) and upscale all low-resolution videos (like retail DVD-Video/Movies) to 720p (1280x720 pixel progressive) or 1080i (1920x1080 pixel interlaced) in hardware (linear upscale/upconvert). So XBMC have no problems with upscaling example DVD-video (720x480 NTSC/720x756 PAL) movies to HDTV 480p/720p/1080i. XBMC is even capable of playing native HD video (video/movies with native resolutions higher than 720x576) like 720p (1280x720) and 1080i (1920x1080), however there is here a big snag/limitation and that is that a standard Xbox only has a 733Mhz Intel Pentium-III CPU (processor) and that does not have the processing power to decode those native HD video resolutions, and that means you would only get maybe 10fps (frames per seconds) displayed which would appear so jerky because of all dropped frames that it will be un-viewable. The only solution if you want to play videos with native HD resolutions on Xbox is to buy or upgrade to a non-standard Xbox with a much faster CPU (processor), (like example the DreamX-1400 from FriendTech which has a 1480Mhz Pentium-III that is at least capable of decoding native HD videos that are have up to 720p in native HDTV video resolution. FriendTech do offers trade-in). Note! XBMC does not yet have DVD-menu support so note you only get video on DVD-Videos. Note! You must enable/setup your HDTV settings in Microsoft dashboard, (on NTSC Xboxes).
To make this even clearer XBMC capability on a standard Xbox (with Intel 733Mhz PIII CPU):
- 720x480 pixel video output to 480p HDTV (720x480 progressive) = OK! (eg not upscaled).
- 720x480 pixel video output to 720p HDTV (1280x720 progressive) = OK! (eg upscaled).
- 720x480 pixel video output to 1080i HDTV (1920x1080 interlaced) = OK! (eg upscaled).
- 1280x720 pixel progressive video output to 720p HDTV (native 1280x720 progressive) = FAIL!
- 1920x1080 interlaced video output to 1080i HDTV (native 1920x1080 interlaced) = FAIL!
Note! All above that state FAIL don't actually fail to play, it's just that the Xbox CPU is to slow to decode/render the high resolution so it will drop so may frames that is will be un-viewable.
PS! There are not many standalone DVD-players out there that can even upscale normal DVD-movies to 720p or 1080i and those that can are much more expensive than a modded Xbox ;-P
FYI; Microsoft® & DivX® recommend 2.4 Ghz PC + 384MB RAM for 720p MPEG-4 playback![/quote]

Upscaluje...chociaż na mnie nie robi to żadnego wrażenia :) Chodzi o jakość. Ale jednak to robi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurcze to w jaki sposob to zrobic niby?? Bawialem sie wczoraj pół nocy i jedyna co zobaczylem na wejsciu projektora to sygnał 525p z płyty dvd i nijak nie moglem uruchomic tego samego w 720p lub 1080i.....;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='apollo302' date='08.07.2006, 19:44 ']No kurcze to w jaki sposob to zrobic niby??  Bawialem sie wczoraj pół nocy i jedyna co zobaczylem na wejsciu projektora to sygnał 525p z płyty dvd i nijak  nie moglem uruchomic tego samego w 720p lub 1080i.....B)
[right][post="7244"][/post][/right][/quote]


Aby miec upscaling z Xbox360 musisz polaczyc tv/projektor po kablu VGA. Tylko wyjscie VGA supportuje upscaling, po component nie dziala. Jest to zwiazane z oplatami licencyjnymi.
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. I z góry przepraszam za banalne pytanie, ale jestem w temacie "zielony". Otóż jeśli chce podłączyć 360tkę kablem VGA do HDTV, to podłączam go pod wejście DVI, czy pod jakieś inne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Pomezz' date='01.09.2006, 14:52 ']Witam. I z góry przepraszam za  banalne pytanie, ale jestem w temacie "zielony". Otóż jeśli chce podłączyć 360tkę kablem VGA do HDTV, to podłączam go pod wejście DVI, czy pod jakieś inne??
[right][post="9398"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Pod wejście VGA (D-sub) jest na zielono:

[img]http://img56.imageshack.us/img56/213/vgadw7.jpg[/img]

Pod DVI może i się da ale musi być ono w stanie przesłać też analog czyli być: DVI-I Jeżeli jest tylko DVI-D to nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy podlaczajac przez VGA bede mial mozliwosc wyswietlenia pulpitu komputera na telewizorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ein' date='01.09.2006, 15:48 ']Czy podlaczajac przez VGA bede mial mozliwosc wyswietlenia pulpitu komputera na telewizorze?
[right][post="9402"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Ale o co chodzi? Bo tu jest o X360. Nierozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' date='01.09.2006, 16:51 ']Ale o co chodzi? Bo tu jest o X360. Nierozumiem.
[right][post="9415"][/post][/right][/quote]

Pardon cos mi na glowe spadlo :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dartman' post='9064' date='27.08.2006, 10:17 ']Aby miec upscaling z Xbox360 musisz polaczyc tv/projektor po kablu VGA. Tylko wyjscie VGA supportuje upscaling, po component nie dziala. Jest to zwiazane z oplatami licencyjnymi.
pozdrawiam[/quote]

Nie bardzo rozumiem. Czyli jak podlacze xbox'a 360 do tv po kablu typu component to filmy HD "nie beda HD" pomimo ustawien w setupie xbox'a np. 720p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='7242' date='08.07.2006, 17:33 ']Upscaluje...chociaż na mnie nie robi to żadnego wrażenia :) Chodzi o jakość. Ale jednak to robi...[/quote]

jednak musi być podłączony kablem component a konsola musi być przełączona w tryb NTSC
oczywiście cały czas mówimy o starym xboxie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...