Skocz do zawartości
pmcomp

Wielki test kalibracji TV - czy to jest rzeczywiście potrzebne?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś myśli, że kalibracja niczego nie daje to żyje w błędzie. :D 
Tryb kalibracji:
-pełna kalibracja pod źródła HD i 4K (SDR)
-kalibracja dla treści Ultra HD z HDR: Dolby Vision
-profil do konsoli (*w przypadku telewizorów LG i Panasonic gratis) 

Dziękuję serdecznie ekipie z skalibrujtv.pl za profesjonalnie wykonaną usługę. ?? 

Edytowane przez Donnie_Darko
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Donnie_Darko napisał:

Jeśli ktoś myśli, że kalibracja niczego nie daje to żyje w błędzie. :D 
 

 Jeśli ktoś myśli, że pełna kalibracja warta jest więcej niż 5% ceny telewizora, to żyje w obłędzie. :D 
 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tv jak kosztuje w dniu premiery 20k pln wydanie 1k pln na kalibracje jest ok? Jeśli idąc tokiem Twojego myślenia to ten sam tv za 20k pln po jakimś czasie spadnie z ceny na 10-15k pln to już się nie opłaca wtedy kalibrować? O ironio haha

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2018 o 16:55, ewaldus napisał:

Wydać 1k to można na kalibracje TV za 20k, a nie za 5k.

Ja bym powiedział, że wydać na kalibrację (i bynajmniej nie jest to 1k) można wtedy, gdy chcemy uzyskać obraz najbliższy temu co widział reżyser. Czasem potrafią to telewizory nawet tańsze niż 5k ;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Maciek nie miałby tej usługi to i tak jego odpowiedź ma sens ale widać, że poniektórym kij za głęboko wszedł. ? Albo myślą, że proces kalibracji to zabawa 4 suwakami w prawo lub w lewo, a szefuncio zgarnia hajs jak za zboże. ?

  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Somebody101 napisał:

A co innego masz powiedzieć skoro na tym zarabiasz ;)

Nic więcej nie będę mówił, bo na argumentum ad personam się nie odpowiada. Zamówisz kiedyś kalibrację, lub zobaczysz ją podczas naszego publicznego występu to bedzieny mogli wrócić do dyskusji, bo póki co jesteś kolejnym przeciwnikiem czegoś czego nie poznałeś. Jak, z resztą, większość osób mających obiekcje ;)

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, jakiś czas temu popełniłem takie oto wideo w którym tłumaczę (i pokazuję) czym jest kalibracja TV. Jak się Wam podoba? ;)

 

  • Plusik 3
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba się,tylko nie popełniłem a nagrałem...

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak obserwuję od dłuższego czasu na forum paru frustratów i smuciarzy do których należą m.in kolega powyżej @RHJG czy @Robert_1988_KrK chociaż jest ich więcej ?. Ten drugi to już totalny hejter hdtvpolska i fanatyk sony. Koledzy jak się do czegoś przypierd.. to polecam być pewnym w 100% albo napisać jakiś fajny argument. 

@RHJG: https://synonim.net/synonim/popełniać 

Podstawy szkolnictwa. Sprawdzenie w google zajęło mi 12 sekund. Ja wiem, że na nic Was więcej nie stać niż napisanie jakiegoś postu ale jak już go piszecie to zastanówcie się dwa razy. 

ps. Film extra. Bardzo profesjonalnie zrobiony. Pasuje do profesjonalnej kalibracji :D 

Edytowane przez MarcinC
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz kolego Marcinie,że pozostanę przy swoim zdaniu.Wg mnie lepiej brzmi w tym kontekście "nagrałem".Proszę drogi Marcinie bez osobistych wycieczek personalnych...Dziękuję.Pozdrawiam RH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

LG OLED65B7

skalibrowany tryb kino (pierwsze zdjęcie) vs fabryczny tryb technicolor (drugie zdjęcie)

różnica jest niewielka

zdjęcia oczywiście nie oddają rzeczywistości (są prześwietlone) ale poglądowo wrzucam

czy warto robić kalibrację ? jeśli kupujemy drogi tv (powyżej 10 tys) to tak

czy da się bez niej żyć ? spokojnie

skalibrowany kino.jpg

fabryczny technicolor.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój post można równie dobrze w ogóle wykasować. Nie wnosi nic do tematu kalibracji i świadczy o tym, że nie rozumiesz na czym polega mimo, że temat wałkowany jest od lat. Jakieś losowe zdjęcia zrobione jakimś aparatem z jakimiś ustawieniami i każdy ogląda to na losowym monitorze. U mnie na ekranie widzę spore różnice w wielu aspektach (twarz Bonda masakra...jakaś żółta i różowa, koszula biała i niebieska lol). Ale co z tego? U innej osoby będą inne. Nadal nic to nie mówi. Czy obraz jest bliski, może bardzo bliski a może bardzo daleki od kalibracji do normy. Sto tysięcy razy już było to tłumaczone: kalibracją sprowadzasz ekran do pewnych norm. Taki za 2tyś czy taki za 20tys. Nie ma to żadnego znaczenia ile kosztował telewizor. I nie przez prymat ceny telewizora rozważa się kalibrację. I tyle. Te normy nie mogą być fabrycznie dostępne w tv. Jeżeli chcesz oglądać film jak został zrobiony to robisz fachową kalibrację. Znam wiele osób co chcą mieć taki obraz na tv za 2tyś. Bo są fanami filmów. Kalibracji nie rozważa się przez pryzmat ceny tylko przez pryzmat efektu, który jest jeden i konkretny. Albo się to chce kupić albo nie.

ps. Jeżeli ktoś ma porządnie ustawiony monitor to można ocenić klatki filmowe tylko w ten sposób: https://hdtvpolska.com/jak-zrobic-zdjecie-obrazu-na-telewizorze-porta/

ps2. A LG B7 ma całkiem niezły najlepszy tryb fabryczny pod filmy. Wszystko jest w teście tutaj: https://hdtvpolska.com/lg-b7-oled55b7v-test-modelu-2017-ultra-hd-hdr/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ależ rozumiem

zdjęcia możesz wyrzucić, a to co napisałem pozostaje aktualne, różnica jest niewielka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie potężna różnica. Przed kalibracją linie na krawacie są kompletnie postrzępione, jakbym oglądał SD. Do tego nie widać detali na kołnierzu:

2.jpg

1.jpg

A tak naprawdę to ani jedno z tych zjawisk nie występuje na B7 na fabrycznych ustawieniach ;) To tylko aparat inaczej wyłapał ostrość, ekspozycję i balans bieli. Tylej jest warte takie porównanie. Równie dobrze jedno zdjęcie może być niebieskie a drugie żółte, ale aparat na ustawieniu auto się do niego dostosuje i różnica się zatrze.

Niemniej, jeśli różnica dla Ciebie w ujęciu subiektywnym jest subtelna to najprawdopodobniej właśnie tak było na Twoim egzemplarzu TV, dlatego mamy politykę firmową - jeśli różnica jest nieistotna dla widza to nie ponosi kosztów.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, JAC_ZAR napisał:

ależ rozumiem

zdjęcia możesz wyrzucić, a to co napisałem pozostaje aktualne, różnica jest niewielka

Aktualne w twojej wyobraźni. To na pewno. Ale rozumiem, że nie masz nic już do dodania po moim poście a poruszyłeś kilka tematów a nie tylko różnice ze zdjęć z aparatu (bo nie wiem co można dodać do tak oczywistego tematu jak kalibracja i to jeszcze na mega popularnym B7 znanym na wylot) to tak jeszcze trzeba uszczypnąć: a może ktoś się zagapi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gmeru,

Co do Twojego ostatniego postu, to obrażanie gości portalu i Waszych klientów jest mało profesjonalne

Nie za bardzo wiem, co mógłbym jeszcze dodać

Napisałem o różnicy, którą ja widzę na swoim tv przed i po kalibracji, jest niewielka

Przecież dodałem, że zdjęcia nie oddają rzeczywistości

Kończę dyskusję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja rozwieję twoje wątpliwości: to nie są moi klienci ani klienci tego portalu. To nie jest portal o kupowaniu kalibracji tylko portal technologiczny tłumaczący zagadnienia z szeroko pojętego tematu HDTV w tym kalibracji. Mogę robić w tym temacie na co mam ochotę trzymając się go tak jak ty to robisz a w tym momencie mam ochotę prostować twoje stwierdzenia, które mogą wprowadzać w błąd ludzi, którzy mogą chcieć dokonać kalibracji z dowolnej firmy dostępnej w kraju. Szanuję pracę tych firm bo robią mega dobrą robotę jak np. firma skalibrujtv, która przygotowuje nam telewizory do testów na portalu i nie tylko. A takie posty jak twoje - moim zdaniem - szkodzą.

Jak nie widzisz różnicy to super. Na świecie są miliardy ludzi - zapewne wielu nie będzie widziało różnych rzeczy. Ale napisz to jednym zdaniem a nie wrzucasz jakieś fotki i piszesz jakieś głupotki, które nie mają nic wspólnego z tematem a potem wejdzie nowy gość na portal i jeszcze pomyśli, że np:

- kalibracja to jest najlepszy obraz (bzdura)

- kalibracja nadaje się tylko do drogich telewizorów (bzdura)

- po kalibracji za pomocą najlepszych urządzeń i programów z wynikami nie widać różnicy (ale względem czego? oka? bzdura)

- kalibrację można ocenić po dwóch zdjęciach zrobionych aparatem (bzdura)

itd. Mam pisać więcej?

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru,
Może nie są to Twoi klienci, ale są to klienci Macieja. Zresztą ja też jestem jego klientem. Sam materiał wideo jest de facto reklamą firmy Macieja, bo odnosi się kilka razy do strony skalibrujtv.pl, a sam film został opublikowany nie z Waszego konta, ale z konta SkalibrujTV, więc nie jest zupełnie tak, że jest to jedynie materiał informacyjny o kalibracji. Co do profesjonalizmu kalibracji firmy Macieja nikt nie ma żadnych zarzutów, ale chyba każdy ma prawo pisać o SWOICH odczuciach po kalibracji. Dla jednej osoby różnice będą więc niewielkie, a dla innej duże. Poza tym nie rozumiem, czemu wypowiedź kolegi @JAC_ZAR nie ma nic wspólnego z tematem. Temat brzmi: "Wielki test kalibracji TV - czy to jest rzeczywiście potrzebne?", więc w mojej ocenie jak najbardziej dotyczy tematu. Zdjęcia oczywiście najpewniej przekłamują, ale jakoś nie zwracacie uwagi na inne zdjęcia publikowane tu na forum (np. OLEDów na planszy 5%), które mają zdecydowanie zbyt wysoką ekspozycję. Więc pls - trochę więcej obiektywizmu.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co wnosi twój kolejny post do tego tematu? Nic. Każdy ma prawo i pisze. Co jeszcze odkryłeś? :D Ja prostuję bzdury, które zostały wypisane przez @JAC_ZAR (jak ktoś to uważa za obrażanie to polecam nie wchodzić na forum bo forum służy do takich dyskusji a obrażać to dopiero można się zacząć tylko to = ban) aby jeszcze raz powtórzę: ktoś kto tu wejdzie zielony a nie jak Wy - wyjadacze, nie pomyślał, że np:

- kalibracja to jest najlepszy obraz (bzdura)

- kalibracja nadaje się tylko do drogich telewizorów (bzdura)

- po kalibracji za pomocą najlepszych urządzeń i programów z wynikami nie widać różnicy (ale względem czego? oka? bzdura)

- kalibrację można ocenić po dwóch zdjęciach zrobionych aparatem (bzdura)

Więc te zmieszania i inne śmieszne minki to tylko złośliwości z waszej strony. Ale mi to wisi - serio - prosto i dosadnie. Przywykłem już do tego i patrzę przez palce bo w innym wypadku to już by to forum w powietrze wyleciało patrząc co wyprawiacie w tematach LCD / OLED.

Co do do skalibrutv. Klient nasz Pan. Firma płaci za reklamę to ma reklamę. Tak jak player, Centra Sony, Samsung itd itd itd. Nie rozumiem o co chodzi. Mam tłumaczyć zasady działania Portali w sieci? Reklama to jedno ze źródeł utrzymania. Np. jak reklama z telewizji ? Firma dostała pozwolenie na umieszczenie filmu reklamowo-edukacyjnego bo jak dla mnie jest ZAJEBIŚCIE ZROBIONY. Ma ktoś z tym jakiś problem? :D I jeszcze dodam, że firma której właścicielem jest Maciej Koper składa się z wielu osób (Macieja już nie spotkacie generalnie na prywatnych kalibracjach od dłuższego czasu...chyba, że dla totalnych maniaków, którzy chcą go spotkać osobiście) a On ze swojej strony poświęca czas i jest od zawsze elementem tego portalu za co mu bardzo dziękuję. Dzięki temu macie m.in takie testy a nie inne czyli praktycznie najlepsze na świecie. Po polsku.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez nikogo nie zmuszany zamówiłem kalibrację projektora sony HW65 i wczoraj stało się - różnica na korzyść jest u mnie bezdyskusyjna. W każdym aspekcie obrazu. I tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia, dlaczego fachowcy robiący tak skomplikowane jak współcześnie telewizory/panele, nie sprzedają swoim klientom już skalibrowanych tv ? Przecież tym hasłem  "tv  skalibrowany profesionalnie" mogli by zarabiać dodatkowe krocie za swój sprzęt. Ps. Zastanawiające jest że ekrany komputerów/notebook'ów/apple MAC wyglądają bardzo poprawnie (wręcz rewelacyjnie) bez kalibracji i to nawet te najtańsze sprzęty, w porównaniu do tv wyciąganych z pudełka ?

Edytowane przez Dobry, Zły i Brzydki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie ma kalibracji uniwersalnej. Robi się ją zawsze pod konkretne warunki. I dlatego mam pytanie do Panów Kalibratorów: jaki praktyczny sens ma kalibracja tv i monitorów oglądanych o rożnej porze dnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, cinemahd said:

Ponieważ nie ma kalibracji uniwersalnej. Robi się ją zawsze pod konkretne warunki. I dlatego mam pytanie do Panów Kalibratorów: jaki praktyczny sens ma kalibracja tv i monitorów oglądanych o rożnej porze dnia?

Kolory w zależności od pory dnia się nie zmieniają, jeśli po kalibracji biały to biały, zielony to zielony, itd., to będą takimi niezależnie od tego czy masz w pokoju jasno czy ciemno.

A kalibrację z uwzględnieniem luminancji pod konkretne oświetlenie otoczenia to tzw. tryb 'dzień' i 'noc' - w 99% wystarczają te dwa tryby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...