Skocz do zawartości
brzozzz

jaki odtwarzacz HD do 400 PLN ???

Rekomendowane odpowiedzi

serdeczna prośba o Wasze typy odtwarzaczy HD w cenie do 400 PLN. Sprzecik ma byc prezentem dla teścia, który wciąż kupuje jeszcze dvd i wydaje na to fortunę :/ sprzęt będzie podłączony do TV 32 hd ready + małe KD sony z malutkimi satelitkami

na czym mi zależy w playerze ?

- odtwarzaniu mkv - właściwie będą to tylko tego typu pliki, kodeki mogą być użyte różne, z reguły 264

- choc nie ukrywam, ze bylbym zadowolony gdyby obsługiwał także ISO blu ray,iso DVD, m2ts, nawet divx, no i oczywiście formaty zdjęć

- dużo jest problemów z brakiem synchronizacji audio video, także tego oczywiście chciałbym uniknąć :

- aby mośna było bez problemów wybrać ścieżkę audio i napisy, bo z reguły filmy będą DUALaudio

- obsługa dysków 2,5 i 3,5" do 2TB ?

- aby nie było problemów z filmami skompresowanymi profilem powyżej 4.1 i reframes powyżej 5, bo gdzieś mi się obiło o uszy ze są z tym jakieś bajki.

- będą grane oczywiście pliki 720 i 1080, a jeśli chodzi o dźwięk to wystarczy stereo,(kd nie dość, że marne to jeszcze i tak rzadko kiedy używane).Oczywiście nie zaszkodzi jak będzie DTS po optyku lub coaxialu

- jeśli chodzi o LAN to nie jest potrzebny, chyba że rzeczywiście jest to przydatna rzecz to pls przekonajcie mnie :)

dzięki za wszelkie Wasze typy !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego ?: TRAXDATA MULTIMEDIA STATION 1080P LAN/MKV/TORRENT

Mam, używam i jestem zadowolony. Chyba spełnia wszystkie Twoje oczekiwania.

Ja kupiłem na iBOOD za ok. 300 zł (bez HDD).

http://pl-pl.forum.ibood.com/5914-odtwarzacz_multimedialny_traxdata_full_hd_z_nas_oraz_klientem_bittorrent/

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek,

muszę przyznać, że nie czytałem o tym odtwarzaczu, a chyba sprzet godny uwagi. Nie miałeś z nim żadnego problemu ? Synchronizacja dzwiek-obraz zawsze jest ? Wbudowane napisy, zewnetrzne, sciezki dzwiekowe - to wszystko zawsze działało ? Wiesz może czy player współpracuje z HHD samsunga HD204UI ? Chciałbym wypróbować sprzęt na swoim dysku to w takim razie jeszcze jedno pytanie. Czy po podłaczeniu player nie wymaga formatowania ?

Seba,

masz na myśli na przykład coś takiego Asus O!Play Mini FullHD ?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne żeby były dobre aktualizacje oprogramowania.

Ja mam WD Live i jest OK.

Najlepiej poczytaj o różnych, było już wszystko opowiedziane o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek,

muszę przyznać, że nie czytałem o tym odtwarzaczu, a chyba sprzet godny uwagi. Nie miałeś z nim żadnego problemu ? Synchronizacja dzwiek-obraz zawsze jest ? Wbudowane napisy, zewnetrzne, sciezki dzwiekowe - to wszystko zawsze działało ? Wiesz może czy player współpracuje z HHD samsunga HD204UI ? Chciałbym wypróbować sprzęt na swoim dysku to w takim razie jeszcze jedno pytanie. Czy po podłaczeniu player nie wymaga formatowania ?

Seba,

masz na myśli na przykład coś takiego Asus O!Play Mini FullHD ?

pozdr

Witam! Nie stwierdziłem żadnych opisanych przez Ciebie problemów z tym odtwarzaczem. Generalnie ma bardzo dobre oceny użytkowników. Co do współpracy z HHD samsunga HD204UI to niestety nie wiem jak to wygląda.

Na konkurencyjnym forum znajdziesz bardzo obszerny wątek na temat tego playera.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tanich które spełniają twoje oczekiwania to Natec HD-200 jest tani ok 330 zł ma pilota czyta wszystko mkv , bd iso i katalogi , nie zwiesza się można zamontować dysk 2tb do środka , czyta mp3 , jpeg . Można zmieniać kolory wielkość położenie czcinek srt. Czyta bez problemów polskie znaki. Kupiłem dzieciakowi do pokoju po zgrywałem wszystko z płyt dvd,cd,bd i spokój. W gościnnym mam Fergussona arive 310 i również jestem zadowolony łyka wszystko łączie z FLAC :) cena ok 450 zł

Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jeszcze jedno pytanie, czy wymienione traxdata i natec wymagaja formatowania dysku po wlozeniu ? Mam 2tb filmikow i nie chcialbym ich stracic, a kopiowanie tego wszystkiego na rozne dyski tez mi sie nie usmiecha :/

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżę temat, w związku z ewentualnymi kosztami co do obecnych HDD, zdecydowałem się na prezencik w postaci ASUSA O!play mini. Szczerze powiem, super sprzęt jak za tę cenę. Player nie miał problemów z zadnymi mkv. Napisy, srt, txt, sciezki dzwiekowe - wszystko ładnie można konfigurować, to co najwazniejsze działa bez zarzutu.

Dla siebie także bym ogarnał taki sprzęcik gdyby nie jedna wada. Jeśli player jest podłaczony do 32 cali to obraz jest ok, ale powyżej (47 LCD, projektor 100" ) obraz niestety nie powala :( Jak na sygnal HD jest mało ostry i nie widać wszystkich szczegółów. O wiele lepiej jest gdy filmiki idą przez laptopa. Kombinowałem na wszystkie sposoby z ustawieniami obrazu, ale niestety i tak czasami miałem wrażenie, że włączyłem dobrej jakości DIVX, a nie mkv 1080 :(

i teraz pytanko czy taki Natec lub Traxdata mają lepsze silniki graficzne od asusa ? Czy tu też można mieć podobne odczucia jak w asusie ?

dzieki

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...