Skocz do zawartości
jan04

sony hdr cx 360 a ntsc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rozważam zakup w usa kamery jw, ale mam jedną wątpliwość, w jej opisach jest ntsc, bez pal i nie wiem czy film nagrany w hd będę mógł oglądać na swoim telewizorze przez HDMI, Niestety nie wiem, jak się ma rozdzielczość full hd do zapisu barwnego ntsc, w innej przecież rozdzielczości. Pozostaję z nadzieją że Ktoś wyjaśni to laikowi, bez zbędnych złośliwości. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojęcia "PAL" i "NTSC" troszkę się zmieniły w dobie kamer full HD.

Najogólniej można to wyjaśnić tak:

2) kamery "PAL" nagrywają 25 k/sek (lub 50 k/sek z przeplotem)

3) kamery "NTSC" nagrywają 30 k/sek (lub 60 k/sek z przeplotem)

Rozdzielczość jest taka sama: 1920x1080

Co do odtwarzania:

1) komputer poradzi sobie z tym doskonale

2) kamera (jeśli ma wyjście HDMI) wyśle obraz do TV który go wyświetli (na 90% zrobi to dobrze)

3) różnej maści playery HD również sobie z tym poradzą

Większość telewizorów obsługuje natywnie 50 i 60Hz

Chociaż oczywiście na ma nigdy pewności ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odtwarzania:

1) komputer poradzi sobie z tym doskonale

Nie tylko sobie poradzi, ale zrobi to lepiej niż z materiałem z europejskiej kamery. Póki, co dla większości monitorów komputerowych praca w 60Hz to standard, a w 50Hz pracują nieliczne. Do tego, jeżeli zamierzamy umieszczać filmy w sieci, to większość stron np. youtube, vimeo, itp. konwertuje wysłane nagrania do swojego „standardu” z 30/60 klatkami na sekundę.

2) kamera (jeśli ma wyjście HDMI) wyśle obraz do TV który go wyświetli (na 90% zrobi to dobrze)

I tu znowu może się okazać, że 60Hz na telewizorze może być lepsze od 50Hz choćby na przykładzie Panasoniców z ostatnich dwóch lat.

Ale żeby niebyło tak kolorowo są i minusy. Przy nagraniach w sztucznym świetle czasami gryzie się 50Hz z 1/60s w kamerze „NTSC”. Kamera wtedy automatycznie (lub ręcznie) przechodzi na 1/100s, co powoduje utratę czułości kamery. Niektóre odtwarzacze stacjonarne nie mają przełączania Pal/NTSC/Auto i czasami próbują na siłę sygnał 60Hz wypuścić w 50Hz.

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ łącznie i edycja materiału w programach do edycji, tutaj mogą być problemy, ktoś Ci da materiał w PAL a Ty będzie chciał połączyć materiał ze swoim i będą schody.

W PMB mam NTSC i PAL bo mam dwie różne kamery z różnymi systemami, jednak trzeba ujednolicić albo w tą albo w tamtą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , że ogólnie nie jest tak źle jak myślałem i można skusić się na tańszą kamerę w usa zwłaszcza że transport tylko w 1 stronę.

Dziękuję za wyjaśnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można nie ma problemów jak z SD.

Jeśli jest duża różnica w $

Jeśli nie to sobie daruj i biery PAL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...