Skocz do zawartości
Daroo7777

My Gaming HTPC , czyli wszystko o graniu na HTPC i nie tylko

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do adminów > czy moża wiecej filmików zamieścić ? Zależy mi na tym bo można wiecej przekazać niż się opisuje. Pozdrawiam.

Dziekuję za przychylenie się do mojej prośby. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Ten tekst "rybka albo pipka" mnie rozbawił :D . Ja gram w Crysis 2 w full hd detalach. Co prawda z mego kompa jest troche piekarnik, ale przy radeonie 6950<6970 to normalne i jeszcze z Crysis 2. Gram oczywiscie w DX11. Posiadam tagże chłodzenie wodne na procesorze (Corsair H50) i spisuje się znakomicie.

...

Cieszę się razem z tobą :D , pozostaje kilka razy już rzucane pytanie czy to jeszcze jest HTPC czy raczej podrasowany komp do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moja propozycja : Sprzedaj tego AMD i kup coś na IVY Bridge (już niedługo , nie musi być wypas) i płytę z chipsetem Z77 . 4 GB ram wystarczy. Zainwestuj w dobre wentylatory i dobrze pomyśl na ich rozłożeniem . Wbrew pozorom da się złożyć cichy , "zimny" i wydajny komputer. Potem Radeona 7850 i jest cicho i wydajnie. Jako nośniki SSD (60-120GB) na system i jakiś 2,5 cala 5400 obr na dane. Do tego dobry zasilacz o wysokiej sprawności np Seasonic (wystarczy Ci 500-550W).

Pograsz , obejrzysz wideo i nic się nie zagotuje.

PS. Panu od połączenia 6850 i PicoPSU (nawet 200W) gratuluje poczucia humoru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moja propozycja : Sprzedaj tego AMD i kup coś na IVY Bridge (już niedługo , nie musi być wypas) i płytę z chipsetem Z77 . 4 GB ram wystarczy. Zainwestuj w dobre wentylatory i dobrze pomyśl na ich rozłożeniem . Wbrew pozorom da się złożyć cichy , "zimny" i wydajny komputer. Potem Radeona 7850 i jest cicho i wydajnie. Jako nośniki SSD (60-120GB) na system i jakiś 2,5 cala 5400 obr na dane. Do tego dobry zasilacz o wysokiej sprawności np Seasonic (wystarczy Ci 500-550W).

Pograsz , obejrzysz wideo i nic się nie zagotuje.

PS. Panu od połączenia 6850 i PicoPSU (nawet 200W) gratuluje poczucia humoru.

Czekam na IVY Bridge . Ale czy ten procesor będzie w miare zimny w stresie tego nie wiemy. Dysk SSD dawno chciałem dołożyć i chyba to zrobię w ten weckend. Co do karty też masz racje , zastanawiałem sie nad radeonem 7850/7870. Pomyśle nad wentylatorami ,chociaż już kupe czasu przesiedziałem i testowałem by chodziły one w miare cicho. Tak naprawdę to jest on cichym komputerem nawet w stresie. Ciekawostke zapodam że jest on cichszy niż mój stary laptop ;) :hura: A zasilacz najlepiej modularny. Co myślisz o tym ? Corsair AX 650W 80+ Gold . 650 W bo wole mieć troche zapasu. Nie ulega wątpliwości że sie przesiadam na intela bo na buldku się zawiodlem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair to dobry wybór , miałem kiedyś 520W , też modularny. Powinien być cichy . Rozważ Kingwina i Seasonica (szczególnie półpasywne modele). Przedw wszystkim bierz minimum z certyfikatem gold. Proca czy płytę zmienisz kilka razy a dobry zasilacz zostanie.Co do AMD vs Intel . Miałem bardzo dużo AMDków (od K5-90Mhz do Semprona 2500)i były super, ale od pojawienia się Core Duo to Intel odjechał . Wydajnościowo , prądowo i niestety też poniekąd cenowo (zresztą , zawsze byli drodzy). Niemniej jednak w kategorii AMD Brazos vs Intel ATOM to AMD jest górą.

Co do grafy to jeszcze ewetualnie trzeba poczekać na karty Nvidii , w topowej klasie pokonali radeona 7970 swoim nowym GTX 680. Karty serii 660 lub 650 (jak zwał tak zwał , chodzi o klasę średnią) mogą być ciekawe. Powinny pojawić się w ciągu 1-2 miesięcy .

jaką przewagę będzie miał IVY Bridge nad Sandy Bridge?

Zakładam niższe realne zużycie prądu (mniejszy proces 22nm) , a mniej prądu to mniej ciepła, tak niepożądanego w małych i ciasnych(lub niemałych ale upchniętych gdzieś w szafkach) obudowach HTPC. Mniej ciepła to mniej wiatraków i cichsza praca. Wydajnościowo różnicy dużej nie będzie.Podkręcanie wersji K powinno być lepsze Prawdopodobnie poprawią błąd związany z wyświetlaniem 23.976 klatek na sekundę , a to też ważne dla kinomaniaków. No i zintegowana grafika ma już co nieco pokazać .

Osobom oczekującym na rewolucję proponuję poczekac na Haswella (marzec kwiecień 2013) , ale tak można czekać w nieskończoność.

Edytowane przez tramall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dysk SSD zamontowany, system zainstalowany. Wybrałem dysk SSD Samsunga 830 series sata III /, 6 Gb/s, 128 GB , dlatego że jest to bardzo szybkmi dyskiem, no i bardzo cienkim i nawet za ładnym by leżał w obudowie :rolleyes: . Oczywiście poczytałem na jego temat przed zakupem. Nie będę się rozpisywał co do jego osiągów bo każdy wybierze to co lubi. Napisze tylko to że warto było. System ma takiego "kopa" dzieki niemu że nie ma co porównywać z dyskami talerzowymi. Dyski SSD są jak najbardziej wskazane by je montować w HTPC nie tylko dlatego że są bardzo szybkie i małe, ale dlatego że sie nie grzeją i są bezgłośne. Jedynym minusem to oczywiście cena i pojemność . Chociaż cenna coraz bardziej robi się przystepna a dysk w zupełności wystarczy na system i jeszcze pare gier :hura: . Windows 7 Ultimate zajmuje dość sporo miejsca,bo aż 35 giga ,ale 120 giga wystarczy no i jeszcze mam dwa dyski o pojemności 1.5 TB wiec mam gdzie upchać . Następną rzeczą bedzie zasilacz, lecz jeszcze nie teraz nie teraz. Napewno przyda się zrobić troche porządku z kablami.Pozdrawiam.

Tak to teraz wygląda> http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e0d02975622105cd.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/2c1e9cd8a896ba13.html

Edytowane przez Daroo7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką przewagę będzie miał IVY Bridge nad Sandy Bridge?

Fundamentalna zmiana, to nowy proces technologiczny 22 nm i nowy typ bramek przełączających, czyli nz bank mniejszy pobór energii i mniejsze TDP, przy tej samej, albo i lepszej, wydajności. W wydajnych komputerach HTPC to podstawa podstaw. Reszta newsów to już detale, ale obok tego usprawnienia, z naszego punktu widzenia, nie można przejść obojętnie.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zmodernizować mój HTPC, a mianowicie chcę mu zamontować blok wodny na karte graficzną oraz chłodnicę i pompkę. Tak naprawdę to nic nie wiem o chłodzeniu cieczą i dlatego proszę o pomoc. Chciałbym się dowiedzieć jakiej firmy polecacie i prosiłbym o porady zwiozane z tym tematem.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44 sekundy od włączenie do pulpitu ....

Żadna rewelacja ... bez problemu da się uzyskać wynik o połowę lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze sie da, ja mam 25 do 30 do pelnej funkcjonalnosci przy starszych i slabszych podzespolach w moim htpc.

Daroo7777: liczy sie od wcisniecia przycisku POWER :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze sie da, ja mam 25 do 30 do pelnej funkcjonalnosci przy starszych i slabszych podzespolach w moim htpc.

Daroo7777: liczy sie od wcisniecia przycisku POWER :)

A od kiedy bios ma coś wspólnego z dyskiem twardym? Może dlatego że.... bios mam za bardzo rozbudowany. ;) Chyba z powrotem wgram starszy bios bo ten nowy faktycznie się długo wgrywa. :glare:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy bios ma coś wspólnego z dyskiem twardym?

Faktycznie niewiele... Wprawdzie dawni czarodzieje znali takie zaklecie INT13H, ale w dobie Harrego Pottera, kazdy moze byc magiem, albo przynajmniej magikiem ;)

Nie przejmuj sie, jesli pisza Ci, ze jest dobrze, jesli laduje sie w 20 sek lub mniej. Zazdrosni sa pewnie i tyle ;)

A ten wyswietlacz jeszcze sluzy do czegos poza kontrola centralnego ogrzewania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kąd ty 44 sekundy wziołeś?

Z filmiku? W 12 sekundzie naciskasz na pilocie POWER a w 56 pokazuje się pulpit na TV ....

Natomiast ja się zastanawiam skąd ty to "z kąd wziołeś" wziąłeś :)

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:P

Faktycznie niewiele... Wprawdzie dawni czarodzieje znali takie zaklecie INT13H, ale w dobie Harrego Pottera, kazdy moze byc magiem, albo przynajmniej magikiem ;)

Nie przejmuj sie, jesli pisza Ci, ze jest dobrze, jesli laduje sie w 20 sek lub mniej. Zazdrosni sa pewnie i tyle ;)

A ten wyswietlacz jeszcze sluzy do czegos poza kontrola centralnego ogrzewania?

Chyba się kolego wczoraj upiłeś że takie bzdury wypisujesz. Czysty system to się zgadza. Tak, ten komputer służy do centralnego ogrzewania. :D Wszystkie najmocniejsze katry graficzne seri Radeon 6900, 7900 oraz najmocniejsze gtx seri 500 i seri 600 nagrzewają się ponad 80 stopni wiec z żalami to proszę do AMD i NVIDIA. :P Napewno wasze są owiele szybsze i prawdziwe HTPC, mój to podróba :( Nie umiecie nic pożytecznego wnieść to tematu i piszecie tylko że to be, a to złe, niedobre i tego się nie da zrobić.. . Takie żeczy typu że, "kup se intela sandy czy ivy bridge " to nawet 12 letni dzieciak wie, wiec chłopaki postarać się troszeczkę i wiecej wyrozumiałości i zrozumienia.Pozdrawiam.

Edytowane przez Daroo7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:P

Chyba się kolego wczoraj upiłeś że takie bzdury wypisujesz. Czysty system to się zgadza. Tak, ten komputer służy do centralnego ogrzewania. :D Wszystkie najmocniejsze katry graficzne seri Radeon 6900, 7900 oraz najmocniejsze gtx seri 500 i seri 600 nagrzewają się ponad 80 stopni wiec z żalami to proszę do AMD i NVIDIA. :P Napewno wasze są owiele szybsze i prawdziwe HTPC, mój to podróba :( Nie umiecie nic pożytecznego wnieść to tematu i piszecie tylko że to be, a to złe, niedobre i tego się nie da zrobić.. . Takie żeczy typu że, "kup se intela sandy czy ivy bridge " to nawet 12 letni dzieciak wie, wiec chłopaki postarać się troszeczkę i wiecej wyrozumiałości i zrozumienia.Pozdrawiam.

P.S. Jeśli dla was temperatura procesora 38 stopni i 46 karty graficznej, podczas zwykłego przeglądania internetu jest wysoka to co ja wam mam napisać? Wiem,wiem że na filmiku jest wyższa temperatura. Nagrałem ten filmik po graniu w Crysis 2 w Full HD w trybie ENTUZJASTA przy 60 klatkach i przy temperaturze 80 stopni czyli w normie . Filmik miał też przedstawiać że za pomoca dodatkowego wyświetlacza można kontrolować temperaturę. Można też to robić na ekranie głównym ale wkur..wia mnie że coś tam widnieje na wierzchu. Nagram nowy filmik z nową temperaturą i będziecie napewno zadowoleni. Czy nie mam racji? :) Z kąd mieliście wiedzieć i się domyśleć że wcześniej grałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Daroo7777.

Tutaj masz racje. Troche naduzylem mocnych smakolykow wiec i pod koniec dnia nabralem cierpkiego tonu.

Mozesz mi wybaczyc, mozesz sie dalej boczyc. Prawda jest taka, ze z ta kontrola temeratury to ja tak sobie zazartowalem, a TY widze na powaznie.

To teraz powaznie powtorze. Robisz cos jeszcze z tym wyswietlaczem poza wyswietlaniem jak bardzo masz nagrzane w piecu? Jakies sterowanie multimediami, kiedy TV wylaczony czy cos w ten desen? Wygaszasz go, kiedy ogladasz film czy tak Ci swieci i wyswietla przychodzace maile w miedzyczasie? ( nie nabijam sie teraz - to kac..chyba).

Napisales HTPC w tytule to teraz sie tlumacz z rzeczy naszym sercom bliskich ;)

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie chce boczyć tylko się wymieniać spostrzeżeniami. :P:rolleyes: :rolleyes: Wyświetlacz może nie jest doskonały ale jest mi naprawdę przydatny. Mam na tym małym wyświetlaczu niezależny pulpit dzięki programowi Actual Multiple Monitors .W tym programie możesz ustawić tak , że podczas ogladania się wygasza . Problem polega na tym że u mnie nie chce coś to działać .Wygasza mi mały monitor podczas nie używania komputera przy czym duży TV wyświetla pulpit. W filmach nie działa i się nie wygasza. Napewno idzie to skonfigurować i jesli masz jakiś pomysł to czekam na podpowiedz. Zawsze go można wyłączyć ale przyjemnie by było jak by automatycznie się wygaszał. :_bezradny: Co do kaca. Wypij sobie piwko, bo nie dobrze jest jak za szybko alkohol z krwi ucieka. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz przedewszystkim mi służy aby sterować komputerem nie włączając TV kiedy chce np. muzyki posłuchać, radia internetowego lub skopiować jakiś plik itd. Służy mi tagże do podglądu tv jak przeglądam internet lub jak pracuję na komputerze.

Edytowane przez Daroo7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tej płycie głównej / Asus SABERTOOTH Z77 .. Czy ktoś posiada tę płyte główną? Bardzo mnie ciekawi opinia na jej temat.

2be3a28b599c01bem.jpg

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polećcie budżetową grafę pod starsze gierki która wejdzie do wąskiej obudowy.

Może gtx-a 260, czy coś nowszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...