Skocz do zawartości
Daroo7777

My Gaming HTPC , czyli wszystko o graniu na HTPC i nie tylko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wiele czasu poświeciłem na dobranie i przetestowanie mojego HTPC tak aby można było na nim grać w najbardziej wymagajace gry w najwyższe roździelczości . Jest to naprawde długa droga którą każdy zna doskonale która można skrócić nie koniecznie testując pełno podzespołów z oczywistych względów jakimi są temperatura ,cisza, gabaryty kart graficznych a przedewszystkim czas i pieniądze! Chciał bym aby ten temat ułatwił nam wszystkim to zadanie przez wzajemne podpowiedzi własnych doświadczeń i spostrzeżeń w stworzeniu HTPC dla najbardziej wymagajacych jakimi są przedewszystkim gracze choć nie tylko. Celem tematu jest moc i estetyka pracy tak niezbedna nam do przyzwoitej rozrywki. cool.gif

Na poczatek chciałbym się podzielić własnym komputerem:

-obudowa/Thermaltake DH102

-karta graficzna/Radeon HD 6950/6970

-procesor/AMD Phenom 1100T

-płyta glówna/Gigabyte GA-880GA-UD3H

-pamieć RAM/Corsiair Corsair 16 GHz-(4x4096MB) CL9 1600Mhz VENGEANCE

-chłodzenie procesora/Corsair Cooling Hydro H50

-chłodzenie karty graficznej/Arctic Cooling Accelero Xtreme

-dysk systemowy Samsung SSD 830-Series 128GB

-dyski twarde 3.5cala 1gb i 0,5gb samsung i seagate

-wiatrak 1x Noctua R8 Silent Case Fan 80mm, 1xNoctua 60mm

Poniżej znajduje się link do filmiku na którym jest pokazany proces zmian jaki przeszedlem do dzisiaj smile.gif Prosze o komentarze, spostrzeżenia, pytania zwiazane z tematem. Pozdrawiam.

Obudowy HTPC,mini ITX do krórych wchodzą gabarytowe karty graficzne:

*Thermaltake DH101,DH102(po wyjęciu kosza na dyski twarde)DH104(Radeon referencyjny HD 6950,6970 -27cm i więcej)

*Silverstone Sugo SG07 (wchodzi radeon HD 6990)

*Lian Li PC-Q08B (max 30 cm)

Edytowane przez Daroo7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój komentarz jest taki, że albo komputer określasz jako HTPC, co w większości przypadków oznacza możliwie małą, cichą i energooszczędną jednostkę, albo budujesz potężną maszynę do gier. Samo wrzucenie do zestawu obudowy z wyświetlaczem to jeszcze trochę mało, aby zaliczyć jednostkę do grupy HTPC. Ospojlerowanie samochodu nie robi z niego bolidu formuły pierwszej :). A tytuł wątku to jest dokładnie coś w stylu: "mój bolid formuły pierwszej, do komfortowej jazdy po mieście". To se ne da Panie. Jak dla mnie to jest typowy komputer do gier i znacznie bliżej mu do tej grupy. To tyle, tytułem komentarza, o który prosiłeś.

Co do samej jednostki, to cóż, jeśli składałbym uniwersalną maszynę, to byłaby to jednostka na i5-2500k plus płyta na Z68 z obsługą Virtu. Do grania byłoby szybciej, ciszej, mniej ciepła i prądu. Do HTPC przy Z68 i Virtu, grafika główna przechodziłaby w stan głębokiego uśpienia i nadal pozostałyby zalety 32nm procesora o bardzo małym poborze energii i przyzwoitej grafice wbudowanej, która jest nadal wystarczająca aż nadto do HTPC.

Twój obecny komputer, jak nic, nadal ssie w ilde około 100W, trudno tu mówić o warunkach choćby zbliżonych do optymalnego HTPC.

Kolejna uwaga, fatalnie połączyłeś pamięci, rozwalasz sobie możliwość pracy w Dual Channel, łącząc parę dwójek z jedną czwórką. Jest to najgorsze możliwe połączenie. Doradzam jak najszybciej to zmienić, szczególnie że pamięci teraz tanie, więc odbędzie się to niewielkim kosztem. najlepiej wrzucić 2 x 4GB.

Jedziemy dalej, zamiast stosować 2 dyski rotujące, lepiej dać jeden dysk większy. Tak jak jest teraz, to więcej wibracji, głośniej, cieplej, wydłużone czasy dostępu do plików, z racji na konieczność przeszukiwana dwóch fizycznych nośników rotujących. A już zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem byłoby dać niewielki dysk SSD na system i duży dysk rotujący na dane. Wizualnie przyśpieszy Ci to system znacznie.

Jaką masz dokładnie grafikę? Pytam, bo niektóre z tych Radeonów miały Biosy, w których nieprawidłowo było zaimplementowane przechodzenie grafiki w idle 2D.

No i na koniec, jaki masz zasilacz? Może i tu warto by było coś powalczyć jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ze Sławkiem.

Ideą komputerka HTPC jest: cisza, energooszczędność, małe gabaryty, ładny wygląd.

Twój "potwór" spełnia tylko jedno z tych kryteriów: ładny wygląd (a i to sprawa dyskusyjna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na początku chcę podziękować za komentarze a czy się zgadzam i z czym nie zgadzam to opisze poniżej.

Zacznę od tego że HTPC tworzyłem z myslą o filmach w jakości full HD. Początek był taki, jak zapewno z nas dużo zaczynało, od zwykłego PC podłaczonego do telewizora kablem S-Video...

Ale do rzeczy. Czasy się zmieniają i nie każdemu wystarcza, mała, "skromna jednostka". Gry to też multimedia i naprawdę cieszmy się że możemy upnąć coraz to wydajniejsze podzespoły do naszych multi medialnych skrzynek. Ja tu nikomu broń Boże niczego nie narzucam. Celem tego tematu jest pomoc w stwożeniu "potworów" jak to niektórzy określaja , w ładnych obudowach o zastosowaniu wiekszym niż przyjety standart. Napisałem w poście wyżej, że najważniejszym dla mnie zadaniem jest cisza. Co do zużycia prądu to nikt już nie pamieta ile kiedyś czerpały prądu projektory.

W moim Thermaltake DH102 mam karte graficzna od firmy Power Color Radeom 6950,referencyjna która posiada duall bios. Bios nam od modelu wyżej czyli od Power |Color 6970 co spisuje sie doskonale. Jeśli chodzi o zasilacz to jest to raczej nieznanej szwedzkiej marki RAW DEAL PLUS 620W. Zastanawialem się żeby go wymienić na jakiś lepszy ale to za jakiś czas. Zasilacz sie nie grzeje komputer jest stabilny, przeprowadziłem testy. Jesli macie propozycje inneg to czekam na podpowiedzi. Jak składałem HTPC to wtedy nie było na rynku procesorów Intel Sandy Bridge. Coraz bardziej jestem jesdnak przekonany że nastepnym krokiem bedzie Intel.

Karty graficzne z seri HD 6900 maja w AMD VISION opcje power control seting co poznala nam zwiekszenie lub obniżenie pobieranego prądu w wiadomych celach. Pamieć RAM bedzie dokupiona. Pozdrawiam.

P.S. Jaki dysk SSD polecacie na sata 3? Chcę zakupic 2 dyski bo myśle o podłaczeniu w RAID.

Edytowane przez Daroo7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Jaki dysk SSD polecacie na sata 3? Chcę zakupic 2 dyski bo myśle o podłaczeniu w RAID.

Chcesz kupić dwa dyski SSD żeby połączyć je w RAID?? Ale w jakim celu? Szybkości to na pewno nie poprawi. Zresztą podejrzewam, że taniej będzie kupić jeden z dwukrotnie lepszym transferem. No chyba że zależy ci na bezpieczeństwie danych ... ale w HTPC ... hmm?

Jeśli masz wystarczająco dużo kasy (a widzę, że nie oszczędzasz) to zakup jakiegoś SSD'ka z transferem na poziomie 500 MB/s. Wystarczy w zupełności.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Jaki_dysk_SSD_jest_najlepszy._-_Test_porownawczy-4074.html

PS. HD6900 z poborem 180W ... nie mam pojęcia jak chcesz wyciszyć zasilacz komputera i kartę graficzną aby uzyskać ciszę wymaganą dla HTPC :)

Nie obraź się ale cisza absolutna to ZERO wiatraków.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym dysku OCZ SSD RevoDrive 3 120GB PCIe

875 MB/sek zapisu

975 MB/sek odczytu

SandForce® SF-2281

Czy dyski na pci-e mają przyszłość?

Edytowane przez Daroo7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślisz o tym dysku OCZ SSD RevoDrive 3 120GB PCIe

875 MB/sek zapisu

975 MB/sek odczytu

SandForce® SF-2281

Czy dyski na pci-e mają przyszlość?

Co myślę? Myślę, że jeśli cię na niego stać to kupuj :)

Ja bym tego nie zrobił (nawet gdybym na to miał pieniądze). Sensowność zakupu niewielka.

Jako magazyn danych zdecydowanie za mały. Jako dysk systemowy zdecydowanie za duży (nie mówiąc o stosunku szybkość/cena).

Za 600zł kupisz 120GB z transferami 500 MB/sek.

Chcesz HTPC do grania?

Procesor: I7-2600S 4 rdzenie, 8 wątków, 3.8GHz, i tylko 65W

Chłodzenie procka: coś pasywnego i super wydajnego (na ciepłowodach), 65W można schłodzić niemal bezgłośnie

Zasilacza: PICO PSU 200W (trudne do dostania ale są)

Grafika: HD6850 z pasywnym chłodzeniem i tylko 115W

Płyta, pamięć, obudowa i reszta: co ci się tam podoba

Dysk na system: SSD 120GB 560MB/sek

(np: http://allegro.pl/nowosc-mushkin-chronos-deluxe-120gb-560-515-i1930614277.html )

(Kontroler SANDFORCE SF-2281 i 90.000 IOPS ... bardzo dobre parametry)

Możesz w obudowie dać jeden wolnoobrotowy (800obr/sek) wiatrak do przeganiania powietrza. Wystarczy.

Gdybym miał zbędne 3-4 tyś to właśnie taki zestaw bym sobie zafundował.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje SSD "500" starczy w zupełności. Mysle o jakimś bardzo dobrym zasilaczu z 800w ale z tym się nie spieszy bynajmiej do premiery Intel Ivy Bridge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje SSD "500" starczy w zupełności. Mysle o jakimś bardzo dobrym zasilaczu z 800w ale z tym się nie spieszy bynajmiej do premiery Intel Ivy Bridge.

Po co ci 800W zasilacz? Czyżbyś chciał wsadzić do komputera dwie karty HD6990 ?

Proszę ... zmień temat tego posta. To co robisz to nie są HTPC tylko "potwory" dla hardcorowych graczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ... z takim podejściem wszytko można :)

Chociaż nawet w tym "HTPC" są dwa wiatraki: zasilacz i w obudowie. I to nawet (jak się wsłuchasz) słychać na filmiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj telewizor też ma wiatrak i jak sie przysłucham to go słysze cholerka. :)

Co do "potwora" to uwierz mi ale jest naprawde bardzo cichy. Spedziłem mnóstwo czasu by był przyjemny dla ucha. :D Szukam dla ciebie specialnie pewnego filmiku napewno ci sie spodoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością obejrzę :) Tak dla ciekawości.

Ja jednak preferuję coś mniejszego. Właśnie składam sobie "potworka" o wymiarach 225x215x76 mm.

Jak dobrze pójdzie to jeden niskoobrotowy wiatraczek w całej obudowie wystarczy. A może uda się nawet bez.

Dzięki karcie HD5570 będzie można nawet pograć. Wiem że dla ciebie to bardzo marniutka grafika ale mi wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazlem. Tym napewno byś nie pogardził. Świetny wygląd jak dla mnie :D

Edytowane przez Daroo7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością obejrzę :) Tak dla ciekawości.

Ja jednak preferuję coś mniejszego. Właśnie składam sobie "potworka" o wymiarach 225x215x76 mm.

Jak dobrze pójdzie to jeden niskoobrotowy wiatraczek w całej obudowie wystarczy. A może uda się nawet bez.

Dzięki karcie HD5570 będzie można nawet pograć. Wiem że dla ciebie to bardzo marniutka grafika ale mi wystarczy :)

Każdy składa według własnych potrzeb :D Polecam noctue według mnie to świetne, jedne z najlepszych wentylatorów, jak nie najlepsze.

Edytowane przez Daroo7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazlem. Tym napewno byś nie pogardził. Świetny wygląd jak dla mnie :D

No ładne ... faktycznie ładne :)

Jakieś dwa tygodnie temu rozważałem nawet "projekcik" obudowy wykonany z plexi.

Ale trzeba mieć na to czas a ja go nie mam ... :(

Jak znajdę chwilkę to dorobię sobie może ekran LCD (mono, 240x64). Elementy czekają już w szufladzie. Tylko polutować i oprogramować.

A nuctuę znam ... i zrobię wszystko aby nie była potrzebna ;)

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślę? Myślę, że jeśli cię na niego stać to kupuj :)

Ja bym tego nie zrobił (nawet gdybym na to miał pieniądze). Sensowność zakupu niewielka.

Jako magazyn danych zdecydowanie za mały. Jako dysk systemowy zdecydowanie za duży (nie mówiąc o stosunku szybkość/cena).

Za 600zł kupisz 120GB z transferami 500 MB/sek.

Chcesz HTPC do grania?

Procesor: I7-2600S 4 rdzenie, 8 wątków, 3.8GHz, i tylko 65W

Chłodzenie procka: coś pasywnego i super wydajnego (na ciepłowodach), 65W można schłodzić niemal bezgłośnie

Zasilacza: PICO PSU 200W (trudne do dostania ale są)

Grafika: HD6850 z pasywnym chłodzeniem i tylko 115W

Płyta, pamięć, obudowa i reszta: co ci się tam podoba

Dysk na system: SSD 120GB 560MB/sek

(np: http://allegro.pl/nowosc-mushkin-chronos-deluxe-120gb-560-515-i1930614277.html )

(Kontroler SANDFORCE SF-2281 i 90.000 IOPS ... bardzo dobre parametry)

Możesz w obudowie dać jeden wolnoobrotowy (800obr/sek) wiatrak do przeganiania powietrza. Wystarczy.

Gdybym miał zbędne 3-4 tyś to właśnie taki zestaw bym sobie zafundował.

HD 6850 pod obciążeniem potrzebuje jakieś 250W wraz z platforma 350 W. Musze przyznać że zasilacz PICO PSU 200W jest może i dobrym rozwiązaniem ale karta niestety zamocna . Co do reszty to jest ok ,ale myśle że chłodzenie wodne Corsair Cooling Hydro lub inne by było wskazane. Cieżko schłodzić jak komp leży w szafce i nie ma odpowiedniej wentylacji. O przepraszam HTPC B)

Edytowane przez Daroo7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na początku chcę podziękować za komentarze a czy się zgadzam i z czym nie zgadzam to opisze poniżej.

Oczywiście nie musisz się zgadzać, w końcu od tego jest forum dyskusyjne żeby dyskutować i prezentować swoje racje i swój sposób postrzegania konkretnego problemu :).

Zacznę od tego że HTPC tworzyłem z myslą o filmach w jakości full HD. Początek był taki, jak zapewno z nas dużo zaczynało, od zwykłego PC podłaczonego do telewizora kablem S-Video...

W moim Thermaltake DH102 mam karte graficzna od firmy Power Color Radeom 6950,referencyjna która posiada duall bios. Bios nam od modelu wyżej czyli od Power |Color 6970 co spisuje sie doskonale.

Powercolora masz? A który model dokładnie, jedno czy dwugigowy? Jesteś pewien, że to referent? Dualbios w Powercolorze akurat nie determinował tego, że będzie to referent. A właśnie karty tej firmy miały skopany tryb idle. No ale skoro wgrałeś bios od 6970, to może i jest akurat referent...

Jeśli chodzi o zasilacz to jest to raczej nieznanej szwedzkiej marki RAW DEAL PLUS 620W. Zastanawialem się żeby go wymienić na jakiś lepszy ale to za jakiś czas.

Nie znam modelu, więc nie skomentuję. Ze swej strony jak zawsze polecam wysokie modele BeQuieta, wentylatory w nich są po prostu boskie i tyle :).

Zasilacz sie nie grzeje komputer jest stabilny, przeprowadziłem testy. Jesli macie propozycje inneg to czekam na podpowiedzi. Jak składałem HTPC to wtedy nie było na rynku procesorów Intel Sandy Bridge. Coraz bardziej jestem jesdnak przekonany że nastepnym krokiem bedzie Intel.

I słusznie, Sandy to dobry kierunek, szczególnie do komputera uniwersalnego, do wielorakich zastosowań. Do tego płytę na Z68 i nic więcej do szczęścia nie potrzeba. Będzie śmigać jak przeciąg.

Karty graficzne z seri HD 6900 maja w AMD VISION opcje power control seting co poznala nam zwiekszenie lub obniżenie pobieranego prądu w wiadomych celach.

Obawiam się, że power control settings, to nie do tego służy. To jest ustawienie maks TDP na chipset graficzny, powyżej którego podkręcana karta zacznie się automatycznie spowalniać. To jest takie swoiste zabezpieczenie przed przegrzaniem przy maksymalnym obciążeniu. Czyli całkiem nie to o co chodzi aby obniżyć pobór prądu "w wiadomych celach". Do tego służy undervolting z poziomu jakiegoś programu sterującego pokroju MSI Afterburner. Ale to też zależy od dostępności regulacji napięć, czyli wracamy do pytania o dokładny model karty. Mając już przećwiczone stabilne napięcia po undervoltingu, możemy pokusić się o modyfikację biosu dla idle 2D, za pomocą Radeon Bios Editora i wgranie takiego biosu z nowymi, niższymi, napięciami do karty. To jest prawdziwa modyfikacja wydajnej karty graficznej i dostosowania jej pod zastosowania HTPC.

Pamieć RAM bedzie dokupiona. Pozdrawiam.

Nie tylko dokupiona, ale dokupiona i zamieniona. Koniecznie wywal tę jedną kostkę pracującą samodzielnie, bo to ona psuje cały efekt i nie pozwala działać całemu systemowi w dual channel.

P.S. Jaki dysk SSD polecacie na sata 3? Chcę zakupic 2 dyski bo myśle o podłaczeniu w RAID.

Każdy, na jakimś w miarę nowym kontrolerze. Na przykład OCZ SSD Agility3 Series lub dowolny jego klon innej firmy. Co do RAIDa to bym się tak nie rozpędzał. Kup jeden, zobaczysz jak to zap..., znaczy się szybko działa ;) i zrezygnujesz z pomysłu o Raidzie. Na cóż Ci ten RAID? Ten dysk i tak będzie ze 4 do 5 razy szybszy od tego co masz teraz w systemie.

EDIT

... Mysle o jakimś bardzo dobrym zasilaczu z 800w ale z tym się nie spieszy bynajmiej do premiery Intel Ivy Bridge.

Kupowanie przeszacowanego zasilacza to najczęstszy błąd. Musisz mieć świadomość, że zasilacze komputerowe (impulsowe) najlepiej pracują przy obciążeniu od 50 do 80% znamionowego. Jeśli kupujesz elektrownię pokroju 800W do 1000W, to większość czasu będzie pracować w skrajnie niekorzystnych dla siebie warunkach. Idle na poziomie 50-60W w dobrym uniwersalnym systemie, nad którym się zastanawiasz i jakieś 200 do 300W pod obciążeniem, spowoduje, że Twój zasilacz nigdy nie osiągnie optymalnych warunków pracy.

Wejdź sobie na stronę programu certyfikacji 80+ i obejrzyj sobie wykresy sprawności zasilaczy w funkcji obciążenia. Zobaczysz jak dramatycznie leci na łeb sprawność zasilacza niedociążonego. Do typowego komputera, powiedzmy i5-2400 i z grafiką HD6950 to nie więcej niż 500W. Większy nie ma po prostu sensu. To nie prawda, że większy zawsze oznacza lepszy. Ba, będzie wręcz szkodliwy, bo w idle będzie miał niską sprawność, znaczy będzie prądu ssał niepotrzebnie, a ten prąd nnie wyparowuje z niego ot tak sobie, zamienia się na ciepło. A ciepło = hałas.

Nie kupuje się helikoptera, żeby przemieścić się za jego pomocą na drugą stronę ulicy. Oczywiście nada się do tej czynności, tyle że będzie ona ciut drogo kosztować :).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jakieś dwa tygodnie temu rozważałem nawet "projekcik" obudowy wykonany z plexi.

Ale trzeba mieć na to czas a ja go nie mam ... "

No,no to kolega bardzo zdolny tylko czasu brakuje? :) Ja niestety chyba bym sobie z plexi nie poradził :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powercolora masz? A który model dokładnie, jedno czy dwugigowy? Jesteś pewien, że to referent? Dualbios w Powercolorze akurat nie determinował tego, że będzie to referent. A właśnie karty tej firmy miały skopany tryb idle. No ale skoro wgrałeś bios od 6970, to może i jest akurat referent...

Na 100% mam karte referencyjna 2 gigowa. Na początku miałem odblokowane tylko potoki z 1408 do 1536 lecz póżniej po zmianie chłodzenia stwierdziłem że jednak wgram bios od 6970 i tak uczyniłem. Z karta nie mam żadnych po problemów nawet w grach takich jak Battlefield 3 gdzie gram na ultra. Zauwarzyłem nawet że chodzi lepiej niż powina :) Nie bede z nią nic narazie robił tz. zmieniał jej napiecia procesora graficznego bo i po co jak gram w najnowsze gry na full detalach w Battlefield 3 z 40/50 fps. :) Co do regulacji poboru mocy to istnieje. Niewiem natomiast jak to sie sprawuje bez obciażenia.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/PowerTune_w_akcji-3508/strona/12514.html

Zacznę od tego że HTPC tworzyłem z myslą o filmach w jakości full HD. Początek był taki, jak zapewno z nas dużo zaczynało, od zwykłego PC podłaczonego do telewizora kablem S-Video...

Pamiętam nawet jak dziś jak kondesatorek wlutowywałem by mieć kolor a nie białoczarny obraz(chociaż bialy i czarny to też kolor). :D

A z zasilaczem to przesadziłem troszeczkę,taki już jestem. :( Poczytam na temat tej marki zasilaczy co mi poleciłeś. Dzięki za poradę :)

Edytowane przez Daroo7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD 6850 pod obciążeniem potrzebuje jakieś 250W wraz z platforma 350 W. Musze przyznać że zasilacz PICO PSU 200W jest może i dobrym rozwiązaniem ale karta niestety zamocna . Co do reszty to jest ok ,ale myśle że chłodzenie wodne Corsair Cooling Hydro lub inne by było wskazane. Cieżko schłodzić jak komp leży w szafce i nie ma odpowiedniej wentylacji. O przepraszam HTPC B)

Wszędzie w internecie podają (np. tu: http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html) że HD6850 ma TDP 127W. Nie wiem skąd wziąłeś te 250W ...

A wykład o zasilaczu który zrobił ci Sławek weź sobie do serca. Wkładanie zasilacza 1000W do komputera jest jak podłączenie 32GB ramu do komputera z prockiem x286 :)

Wyobraź sobie, że jest możliwość złożenia bardzo silnego komputera (Sandy Bridge, chipset Z68 z Lucid Virtu, silna grafika) który w Idle zużywa np. 30W energii. I to jest sztuka.

Twoje "produkcje" nie są niestety optymalne. Poczytaj w internecie, poucz się, zobaczysz jakie błędy popełniasz.

A co do obudowy plexi to zamawiasz odpowiednio przycięte kawałki tutaj: e-pleksi.pl

Potem tylko nawiercić odpowiednie otwory (przyda się mały stół do frezowania), posklejać, skręcić i gotowe. Nic wielkiego. Tylko trochę czasu.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie w internecie podają (np. tu: http://www.benchmark...arator-gpu.html) że HD6850 ma TDP 127W. Nie wiem skąd wziąłeś te 250W ...

A z tąd wziołem... http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Aktualizacja_Radeon_HD_6850_vs_GF_GTX_460_1_GB-3340/strona/11635.html

Co do zasilaczy to musze sie oczytać. Przyznam szczerze że tylko WATY widzę.

Kurdę jak zrobisz tą obudowe to mam nadzieję że się pochwalisz. Łatwo pisać że nic wielkiego ,lecz dla mnie to sztuka :)

Edytowane przez Daroo7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze sie nie obrazac i nie pisac ze nie na temat.

Proobowaliscie jak Wam to dziala w Polsce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie troszkę odrzucają te "problemy SB z 23.976"

Tak to pewnie zmieniłbym mojego już ponad 4 letniego htpc(buda:VC4000SNS) na ..i3 2100T/2105.

A kusiło mnie bardzo ostatnio.

Mam jeszcze mały komputerek na atomie 330 działający 24/h,,i z chęcią bym połączył zadania obydwu komputerków w jedno urządzenie.

Jednak mnie interesuje system bez karty graficznej dodatkowej.

Może warto zaczekać na Ivy/hd7xxx...jeszcze mniejszy pobór prądu...pewnie jeszcze mniejsze wydzielanie ciepła.

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie troszkę odrzucają te "problemy SB z 23.976"Tak to pewnie zmieniłbym mojego już ponad 4 letniego htpc(buda:VC4000SNS) na ..i3 2100T/2105.A kusiło mnie bardzo ostatnio.Mam jeszcze mały komputerek na atomie 330 działający 24/h,,i z chęcią bym połączył zadania obydwu komputerków w jedno urządzenie.Jednak mnie interesuje system bez karty graficznej dodatkowej.Może warto zaczekać na Ivy/hd7xxx...jeszcze mniejszy pobór prądu...pewnie jeszcze mniejsze wydzielanie ciepła.

Może na procesorze AMD A6 X4 3650 2,6GHz FM1 zbuduj HTPC. Mają wydajniejszą grafike niż intel Sandy Brige i są stosunkowo tanie.Może warto zaczekać na Ivy jeśli cena nie wchodzi zbytnio w grę :) Pozdrawiam.

Edytowane przez Daroo7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...