Skocz do zawartości
marianowic

Nowe kolumny przednie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio przymierzam się do wymiany przednich kolumn do kina domowego.

Aktualnie posiadam zestaw 5.0: Emerald ht-300.

Wiem, że nie jest to najlepszy zestaw, ale jest to mój pierwszy zestaw kina domowego, przy budowaniu którego musiałem, niestety, sugerować się ceną.

Dlatego też chciałbym to wymienić stopniowo, a zacznę od kolumn przednich.

Swój sprzęt wykorzystuję do:

- oglądanie telewizji N: 60%

- filmy BD: 15%

- filmy i muza z laptopa: 15%

- gry: 10%

Głośniki podłączone są do Ampli: Yamaha RX-V465 (wszystko znajdziecie w mojej stopce)

Głośnik centralny oraz satelitki na razie zostaną z posiadanego zestawu.

Zależy mi tez na niskich tonach nowych głośników, gdyż ze względu na brak miejsca w aktualnym mieszkaniu, nie dokupię suba.

Rozmiar pokoju to jakieś: 5x3m.

No i najważniejsze, czyli możliwości budżetowe: powiedzmy do 1600zł za komplet, ale mogę dołożyć jeszcze troszkę, jak produkt będzie warty ceny.

W takim razie czekam na podpowiedzi i propozycje.

Zaznaczam że jestem kompletnym laikiem, jeżeli chodzi o szczegóły techniczne głośników i dźwięku, dlatego też zależy mi na waszych propozycjach.

Dzięki wielkie i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta propozycja jest najlepsza .

Musisz dokupić jednak centralny tej samej serii , w kinie jest to ważne .

http://www.zadowolenie.pl/tonsil-maestro-ii-s-180-orzech-----,21778

Edytuję : mam pytanie dla forumowiczów :

Czy wznowiono produkcję serii S ?

Czy w ogóle produkuje się teraz Mayestro II 180 ?

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Wiem, że w pierwszym poście wspominałem, iż potrzebuję kolumn - to nie do końca prawda, gdyż mogę zamontować nóżki pod mniejsze głośniki.

Dlatego też, co myślicie o: B&W 686 lub 685?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Do tematu chciałbym dołączyć jeszcze jedną sprawę.

Ostatnio odwiedziłem kilka sklepów, aby odsłuchać różne głośniki i jak zawsze sprzedawcy byli bardzo chętni do podzielenia się swoim doświadczeniem.

Z tego wyróżniają się dwie wersje, i chciałbym się Was zapytać, która z nich jest "bardziej prawdziwa":

1. Przy wymianie głośników do kina domowego trzeba koniecznie posiadać głośniki tej samej firmy/serii z tyłu i przodu + centralny - czyli cały zestaw 5.0.

2. Ważne aby tylko 2 głośniki (przód lub tył) były z tej samej serii.

W tym momencie jest to dla mnie ważne, bo chcę wymienić akurat dwie przednie kolumny z zestawu 5.0 na monitorki.

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej żeby były wszystkie z danego modelu

jeżeli chcesz komplet 5.0 bardzo dobrze grający za nie dużą kasę to proponuję Quadral Quintas 5000 - stosunek jakości do ceny

nie jedna osoba się wypowie na ich temat pozytywnie,co do negatywów śmiem twierdzić że ich nie będzie

lub dołożyć kasy do Quadral Quintas 6000 (więcej basu http://www.frazpc.pl/aktualnosci/617101,Quadral_Quintas_6000_-_nowy_wymiar_dzwieku.html )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...