Skocz do zawartości
gutek1

Zestaw do oceny.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

To mój pierwszy post na tym forum.Proszę o wyrozumiałość jeśli pytanie zamieściłem w niewłaściwym dziale.

Zamierzam zakupić zestaw Telewizji N ,sąsiad ma Cyfre+ na małej antenie 60 cm.Czasami narzeka na zacinanie się obrazu i gdy usłyszał o moich planach z N-ką zaproponował wspólną antenę z konwerterem quad.

Upatrzyliśmy już zestaw złożony z :

1.Antena Corab 900

2.Konwerter quad Inverto Black Premium

Czy to dobry zestaw do odbioru dwóch platform ?

Czy antena ma być 90 czy może 80 ?

Pozdrawiam i dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnał z satelity HotBird jest bardzo delikatny, zwłaszcza dla programów HD. Dlatego większy talerz będzie Wam ułatwiał właściwie ustawienia, a sygnał na konwerterze będzie miał odpowiednią jakość. Następny element, kluczowy w instalacji, to przewód antenowy. Niekiedy idealne ustawienie czaszy i konwertera zostaje zniwelowane niskimi parametrami przewodu. Doradzam przewód z miedzianym oplotem. Jeżeli nie jest osiągalny, to stalowy, ale koniecznie z wydrukiem parametrów na izolacji.

Co do pytania w poście. - Sygnał zdecydowanie łatwiej ustawić w zachodniej części Polski. Tu antena o średnicy 80 cm jest całkowicie wystarczająca. Im dalej na wschód, tym lepszy będzie talerz o większej średnicy, ale bez przesady. Różnica między 80 a 90 w efekcie jest aptekarska. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gutek1 zastanów się jeszcze czy masz zamiar oglądać dodatkowo kanały z satelity Astra. Jeżeli tak to w przypadku zakupu Nrecordera dobrym rozwiązaniem było by zakupienie konwertera Monoblock Quad i anteny 85-90 cm. , lub zainstalowanie tzw. ; zeza; Hot Bird>Astra , a w tym przypadku dwa konwertery i dwa przełączniki Diseqc.

2 gutek 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mieszkam w południowo-zachodniej Polsce , okolice Wałbrzycha.Wybraliśmy talerz 90 cm aby mieć "zapas"mocy oraz jakości sygnału.Ważne jest dobranie pary antena-konwerter aby z zestawu "wycisnąć"maximum.Para którą dobraliśmy Corab 900 + Inverto Black Premium quad to zgrana para?

Przewód mamy już kupiony to Triset 113 sądząc po opiniach w necie to dobry wybór?

Czy różnice w parametrach sygnału uzyskanego z anteny 80 a 90 są duże na korzyść 90-ki?

Pozdrawiam.

Edytowane przez gutek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam w przeszłości miałem antenę Corab 90 i konwerter Golden Interstar i na Pomorzu ;wyciągałem; 100%jakości i siła 95%( chociaż siła jest mniej ważna ) . Konwertery Inverto to produkt z wysokiej półki , a kabel spełni swoje zadanie dobrze ( mam go już ponad cztery lata). Tak więc instalujcie i cieszcie się z oglądania programów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...