Skocz do zawartości
belsatzar

R3250s a nagrywanie ze źródła zewnętrznego ( AV )

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Noszę się z zamiarem zakupu R3250s w celu zastąpienia nim nagrywarki DVD Philips, która po krótkim i nędznym żywocie wyzionęła właśnie swego elektronicznego ducha. W związku z tym mam pytanie do szanownych użytkowników R3250s. Czy ktoś z was próbował obrabiać na kompie pliki mpeg nagrane hyundai'em z wejścia AV ( podkreślam : z wejścia AV - np. z podłączonego magnetowidu, a nie zrzucone przez tuner DVB-T )? Mam tu na myśli prostą edycję typu wycięcie reklam, czy skrócenie materiału video np. porgramem TMPG Enc. Kwestia sprowadza się do tego, czy pliki mpeg nagrywane przez R3250s ( z wejścia AV ) są kompatybilne z formatem DVD. Pytam, bo swego czasu miałem okazję badać ten problem w odtwarzaczu multimedialnym EMTEC - totalna porażka. Emtec nagrywał teoretycznie mpeg o charakterystyce zgodnej z DVD ( 720×576, 25 kl/s, bitrate ok. 9000 ), ale program TMPG Enc w każdym przypadku dokonywał rekodowania całości materiału ( co oczywiście trwało wieki... ), a nie tylko miejsc w których zostały wstawione ( w wyniku edycji ) tzw. klatki kluczowe ( z czego wynika że mpeg EMTEC'a nie był w pełni zgodny z formatem DVD ). Niestety nie da się tego sprawdzić w sklepie, także pod tym względem musiałbym kupić kota w worku, chyba że... No właśnie. Chyba że ktoś z was się tym już zajmował ( a może zajmie? ) i zechce mi pomóc w tej kwestii. Ewentualnie czy można gdzieś "dorwać" próbki nagrań z hyundai'a.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak ktoś najzwyczajniej w świecie nagrał cokolwiek z wejścia AV w R3250s ( np. w jakości HQ ) i podzielił się plikiem. Proszę!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymóg, który stawiasz, będzie spełniony chyba wyłącznie przez zewnętrzne nagrywarki DVD. Każdy materiał wgrany bezpośrednio na dysk np. z magnetowidu, będzie miał potworny rozmiar. :( Chyba, że nagrywarka dokona w "locie" ;) formatowania, ale w tej sytuacji patrz na pierwszą moją myśl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według specyfikacji producenta ( dostępnej na stronie http://www.hyundaimbox.pl/mBox_R3250S.html ) MBox R3250S przechwytując sygnał video z wejścia AV generuje plik mpeg ( czyli nagrywa ) o następujących parametrach :

- rozdzielczość : 720×576

- 25 kl/s ( PAL )

- dźwięk stereo mpeg1 layer 2

- bitrate różny ( w zależności od wybranej jakości - np. tryb HQ to 9,5 mbps )

I teraz najważniejsze : profil tego mpeg'a to MP@ - czyli main profile - tyle podają. Niestety nie podają drugiej wartości ( po @ ) - poziomu ( mpeg generowany przez stacjonarne nagrywarki DVD to MP@ML - czyli MainProfile@MainLevel ).

Jeżeli plik mpeg generowany przez MBox R3250S miałby charakterystykę MP@ML, to śmiało można by zastąpić tym urządzeniem stacjonarną nagrywarkę DVD, ponieważ plik mpeg byłby wówczas zgodny ze standardem DVD. A to skutkowało by bajecznie łatwym montażem na PC i możliwością nagrywania materiału na płytki możliwe do odtworzenia na dowolnym odtwarzaczu DVD! :)

Czyli mamy równanie z jedną niewiadomą. Pytanie brzmi jaki poziom ma mpeg generowany przez MBox R3250S? Dlatego doprecyzowuję moją prośbę do szanownych forumowiczów. Proszę o sprawdzenie charakterystyki mpeg'a nagranego z wejścia AV przez MBox R3250S.

Jaki ma profil i poziom. Standard DVD to MP@ML.

Edytowane przez belsatzar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam co prawda TR11 a nie R3250s, ale soft jest dokładnie ten sam.

W każdym razie u mnie nagrywa z wejścia AV w standardowym MPEGu, który bez problemu daje się edytować w dowolnym sofcie (ja używałem np. Cyberlink PowerDirector do robienia DVD ze zgranego z VHS materiału).

Pozdrawiam

hrab1a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem hrab1a :)

Mógłbyś może jeszcze napisać jak długo trwa u ciebie robienie DVD z tego zgranego materiału VHS Cyberlinkiem? Ile trwa przerobienie na DVD na przykład półgodzinnego materiału zgranego Hyundai'em z VHS?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem hrab1a :)

Mógłbyś może jeszcze napisać jak długo trwa u ciebie robienie DVD z tego zgranego materiału VHS Cyberlinkiem? Ile trwa przerobienie na DVD na przykład półgodzinnego materiału zgranego Hyundai'em z VHS?

Pozdrawiam

Witam, przed chwilą zgrywałem wesele z magnetowidu ;-)

Z ustawieniami HQ wyszło 10,7 GB (czas nagrania 2h44m)

Jakość całkiem dobra, miałem kiedyś stacjonarną nagrywarkę DVD która radziła sobie bardzo dobrze i jakość jest porównywalna.

Nagrywałem na R600 (odpowiednik R3150)

Podzieliłem ten duży plik na połowę programem Mpg2Cut2 (bardzo szybko, zero renderowania, tylko podział), a później Nero Vision zrobiłem z dwóch połówek dwie płyty w formacie DVD-Video.

Nero Vision bardzo szybko wczytał pliki, jedynie trochę kodował ponieważ połówka pliku ważyła jakieś 5,3 GB i musiał automatycznie dostosować wielkość do płyty DVD (4,7 GB).

U mnie na procesorze core i5 robił jedną płytę około 30 min (łącznie z wypaleniem).

To są dane surowej nagrywki:

Format : MPEG-PS

File size : 10.8 GiB

Duration : 2h 44mn

Overall bit rate mode : Variable

Overall bit rate : 9 394 Kbps

Video

ID : 224 (0xE0)

Format : MPEG Video

Format version : Version 2

Format profile : Main@Main

Format settings, BVOP : Yes

Format settings, Matrix : Default

Format settings, GOP : M=3, N=12

Duration : 2h 44mn

Bit rate mode : Variable

Bit rate : 8 951 Kbps

Maximum bit rate : 9 800 Kbps

Width : 720 pixels

Height : 576 pixels

Display aspect ratio : 4:3

Frame rate : 25.000 fps

Standard : PAL

Color space : YUV

Chroma subsampling : 4:2:0

Bit depth : 8 bits

Scan type : Interlaced

Scan order : Top Field First

Compression mode : Lossy

Bits/(Pixel*Frame) : 0.863

Stream size : 10.3 GiB (95%)

Audio

ID : 192 (0xC0)

Format : MPEG Audio

Format version : Version 1

Format profile : Layer 2

Duration : 2h 44mn

Bit rate mode : Constant

Bit rate : 256 Kbps

Channel(s) : 2 channels

Sampling rate : 48.0 KHz

Compression mode : Lossy

Delay relative to video : -116ms

Stream size : 301 MiB (3%)

Pozdrawiam.

Edytowane przez Pasikonik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać nic ująć do postu Pasikonika :-)

U mnie 20min. materiał przerabiał tyle, co potrzeba zapisać pliki .vob na dysku (kilka minut).

Pozdr.

hrab1a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanko - jakim kabelkiem podpięliście magnetowid do tego urządzenia ?

EURO lub CHINCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Za pomocą TR11 zgrywam materiał z VHS do mpeg2. Gdy próbuję zrobić z tego pliku DVD np. za pomocą Nero Vision dla przykładowo 4GB potrzebne miejsce na płycie to 8GB. Kiedyś materiał z VHS zgrywałem bezpośrednio do komputera (karta graficzna z VIVO) i po zrzuceniu tego na płytkę zajmowane mmiejsce było porównywalne z wielkością pierwotnego pliku.

Nie wiem skąd może wynikać ten problem - porównywałem plik, który kiedyś zgrałem za pomocą komputera (A) i TR11 (E) : kodowanie jest takie same, zauważyłem że w pliku A są dwie ścieżki natomiast w E oprócz ścieżki dla obrazu i dźwięku były ścieżki dla napisów. Myślałem, że to może być przyczyną, ale niestety doprowadzenie pliku E do postaci jak plik A (obraz i dźwięk zapisasne na tych samych ścieżkach) nie pomogło.

Czy ktoś może wie jak można rozwiązać ten problem?

Pzdr,

s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...