Skocz do zawartości
George_Stark

Yamaha 765 + dodatkowe końcówki mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zamierzam kupić dobrej jakości trzy kanałową końcówkę mocy na głośniki frontowe i podłączyć ją do Yamahy. Docelowo dążę do zbudowania systemu w oparciu o procesor/preamp i końcówki mocy (na razie planuję system 5.1 - trzykanałowa końcówka na przód i stereo na tył). Czy do momentu zakupienia procesora, Yamaha, ze swoim pre amp wyraźnie zyska na jakości brzmienia przednich kanałów? Czy jej wyjście pre amp jest w miarę dobrej jakości? Czy może jednak nie będzie znacznego przeskoku jakościowego w dźwięku?

Edit: Może ktoś z Was próbował już takiego rozwiązania?

Edytowane przez George_Stark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zamierzam kupić dobrej jakości trzy kanałową końcówkę mocy na głośniki frontowe i podłączyć ją do Yamahy. Docelowo dążę do zbudowania systemu w oparciu o procesor/preamp i końcówki mocy (na razie planuję system 5.1 - trzykanałowa końcówka na przód i stereo na tył). Czy do momentu zakupienia procesora, Yamaha, ze swoim pre amp wyraźnie zyska na jakości brzmienia przednich kanałów? Czy jej wyjście pre amp jest w miarę dobrej jakości? Czy może jednak nie będzie znacznego przeskoku jakościowego w dźwięku?

Edit: Może ktoś z Was próbował już takiego rozwiązania?

Napisz co w tej chwili masz i jak jest podłączone . Co to za Yamaha ?

Edytuję : sorki nie spojrzałem na tytuł tematu .

Podłączysz końcówki mocy do amplitunera to poprawi się tylko kino domowe( odciążone są końcówki mocy w ampli ) , stereo nie gdyż przedwzmacniacz amplitunera zryje sygnał .

Podłącz na razie zintegrowany wzmacniacz stereo do ampli .

Amplituner pre-out Front L R ----- wzmacniacz stereo zintegrowany input np. AUX

KOLUMNY FRONTOWE MAJĄ BYĆ PODŁĄCZONE TYLKO DO WZMACNIACZA STEREO .

W CZASIE AUTOMATYCZNEJ KALIBRACJI SYSTEMU POKRĘTŁO GŁOŚNOŚCI WZMACNIACZA STEREO MA BYĆ USTAWIONE NA GODZINĘ 12 .

Analogiem np. z DVD do do wzmacniacza stereo ( wtedy masz dobre stereo ) , cyfrowym do ampli .

UWAGA PO ODSŁUCHU KINA GAŁKĘ W WZMACNIACZU PRZEKRĘĆ Z POWROTEM NA MNIEJ .

http://hdtvpolska.com/topic/24043-pomoc-w-doborze-glosnikow-do-51/page__p__233862__fromsearch__1#entry233862

Twoja Yamaha ma najprawdopodobniej słabe pre - out . Do stereo się nie nada.

Czytaj od postu nr 12

http://www.audiostereo.pl/koncowka-mocy-a-pre-out-amplitunera_86206.html/page__p__2265025__fromsearch__1#entry2265025

Edytuję : w ostatnim linku chodzi o to , że w amplitunerach niskobudżetowych i ze średniej półki sygnał do pre - out brany jest z " odczepów końcówek mocy " , a potem zmniejszany wielokrotnie .

Żeby było dobre pre - out w ampli to musi dany amplituner mieć wbudowany oddzielny zasilacz dla przedwzmacniacza " trafo "

Takie trafo ma np. jakieś Onkyo zaczynające się na 9 - set

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

czytam wątek z linku, który podałeś. Ale zaznaczam, że mi chodzi tylko o kino domowe, nie stereo. Ile zyskam ma jakości dźwięku z końcówkami, korzystając na razie z Yamahy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

czytam wątek z linku, który podałeś. Ale zaznaczam, że mi chodzi tylko o kino domowe, nie stereo. Ile zyskam ma jakości dźwięku z końcówkami, korzystając na razie z Yamahy.

Zyskasz dużo w kinie domowym .

Znam to z własnego doświadczenia , mam Yamahę RX V 750 .

Zacznij najpierw zasilać fronty z końcówek mocy .

Jeżeli kupisz końcówkę mocy trzy kanałową , to zasil i centralną .

Edytuję : jakie masz kolumny ?

Edytuję : to Ty masz tylko kolumny frontowe ?

No bo w moim przypadku jest system głośnik sztuk 5 ( w tym frontowe to są podłogówki ), a one najwięcej zużywają prądu . Odciążenie końcówek mocy duże daje .

Jednak w Twoim przypadku jedynych kolumn frontowych monitorów , też w kinie powinno się poprawić ( zakładam z twego opisu " o mnie" że tylko masz monitory na frontach )

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zyskasz dużo w kinie domowym .

Znam to z własnego doświadczenia , mam Yamahę RX V 750 .

Zacznij najpierw zasilać fronty z końcówek mocy .

Jeżeli kupisz końcówkę mocy trzy kanałową , to zasil i centralną .

Edytuję : jakie masz kolumny ?

Edytuję : to Ty masz tylko kolumny frontowe ?

No bo w moim przypadku jest system głośnik sztuk 5 ( w tym frontowe to są podłogówki ), a one najwięcej zużywają prądu . Odciążenie końcówek mocy duże daje .

Jednak w Twoim przypadku jedynych kolumn frontowych monitorów , też w kinie powinno się poprawić ( zakładam z twego opisu " o mnie" że tylko masz monitory na frontach )

Tak właśnie zamierzam – trzykanałową końcówką napędzę trzy przednie kanały, a dodatkową stereo tyły. Na koniec kupię dobry pre amp kina domowego i będę szczęśliwy :) Ale póki co muszę działać stopniowo.

Kolumny to B&W 685 (monitory). Mam 4 sztuki + centralny z tej serii

Zależy mi nie tyle na uzyskaniu większej potęgi brzemienia, co na polepszeniu jakości całego pasma: barwa, detale itp. Chciałbym wyciągnąć więcej z Bowersów niż Yamaha.

EDIT: Zakupiłem końcówkę Myryad MA 360. Foto i wrażenia opiszę niebawem.

Edytowane przez George_Stark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...