Skocz do zawartości
bart-azazel

FLAC jakie ustawienia do tego kodeka jest w c200 na passthrugh?? jaki codek przetwarza flac-i?

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie jak w temacie.

chcial bym ustawic oftwarzanie flackow na passthrugh, a reszte wszystko na downmix.

uzywam c200 jako tylko odczyt plikow flac, dalej przesylam to do rDac-a firmy Arcam (Dac - przetwornik analogowo cyfrowy) i nie chce zeby popcorn conwertowal ten sygnal, chce zeby zrobil to Dac. zastosowanie audiofilskie ;]

poza tym ogladam filmy i za kazdym razem zmieniam wszystkie ustawienia audio a downmix na passthrugh i z powrotem, a fajnie bylo by miec to skonfigurowane na stale.

ktory kodek odpowiada za konwert Flac-kow??

thx

bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FLAC to format bezstratnej kompresji danych audio. Odtwarzacz dekompresuje materiał do pierwotnej postacji (czyli PCM z odpowiednią ilością bitów i kHz, tak jak materiał źródłowy). Taki sygnał można przesłać złączem cyfrowym do DAC.

Nie ma mozliwości przesłania po złączu cyfrowym FLACa bez odkompresowania. Żaden DAC nie akceptuje takiego sygnału, nie ma na to stadardów dla złącz cyfrowych.

Jeżeli DAC potrafi rozpakowywać format FLAC to tylko traktując go jako plik czytany z nośnika pamięci, nie pobierany w czasie rzeczywistym złączem audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miechy FLAC a PCM jest tylko taka roznica ze PCM to stały bitrate a FLAC to zmienny - i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym się podpiąć z moim pytaniem w temacie ,by nie zakładać nowego. Otóż chodzi mi o oprogramowanie.

Jakim programem najlepiej robić FLAC ? O czym trzeba wiedzieć i na co zwracać uwagę robiąc Flac .

Mile widziany byłby taki programik który ściąga z automatu okładki i uzupełnia tagi , może być płatny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Exact Audio Copy. Zgrywa z CD i ściąga metadane (tagi i obrazek okładki z freeDB), kompresji dokonuje za pomocą flac.exe umieszczonego w katalogu EAC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co piszecie BARDZO MNIE INTERESUJE. Mam ochotę też nabyć do mojego popcorna c200 ARCANa. Jak to w praktyce wyglada? Czy faktycznie przetwornik ma zbawienny wpływ na jakość dźwięku??? Jak to co piszecie odnosi się do plików wav??? Pliki wav zaczęły mnie teraz bardziej interesować ze wzgledu na sterowanie popcornem z tabletu (tablet sony s). Zainstalowane programy w tablecie działają ale nie widzą plików flac poza programem Droided Media Tank. Tyle, ze ten nie działa jak należy. Twonky Mobile działa o.k. ale nawet na otagowanych plikach nie pokazuje okładek a co gorsza nie przewija sie pasek czasu. Czy ktoś ma jakieś rozwiązanie? Dodam, że tablet sony w technologii dlna wysyła pliki do popocorna ale tylko mp3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...