Skocz do zawartości
Jeziorko

Harman 255 - nie działa Cyfrowy Polsat przez HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem z Harmanem 255 i Cyfrowym Polsatem.

Polsat mam podłączony przez euro oraz przez HDMI (dla kanałów w HD). TV odbiera przez euro jednak jak przełaczam w harmanie na cable/sat niestety nie odbiera telewizja - 2 miesiące temu wszystko było ok.

Dodatkowo do harmana mam podłączoną konsolę ps3 i wszystkie działa.

Podłączyłem Polsat pzrze HDMI bezpośrednio pod TV i też działa.

Prosze o pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam ten sam problem,tuner Polsatu to hd5000.

Połączenie go z amplitunerem (hk avr 355)przez HDMI objawia się ciemnością.

Ani dźwięk ani obraz nie maja zamiaru się pojawić.Nadmienię ze wyłączyłem HDCP.

Wszystkie inne moje urządzenia podłączone w ten sposób działają prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam avr265 i polsat sagem eis88.

miałem identycznie jak koledzy opisują brak sygnału. Zastanawiałem się nawet czy hdmi nie są uszkodzone posprawdzałem polaczenia sat-tv i inne urządzenie -avr i działały

na gorąco wyciągałem kabel hdmi z tunera sat i wkladałem pare razy go zrestartowałem. W pewnym momencie zaskoczyło i działa teraz nawet jak przepnę gniazdo w avr to działa dalej

wykluczyłem uszkodzone kable gniazda itp sam jestem zdziwiony co było ale w końcu ruszyło

jedyny minus ze pilot Harmana nie obsługuje tunera polsatu, przynajmniej mi się nie udało go zmusić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam dekoder hd 3000 cyfrowego polsatu i na nim rownież nie działa

Edytowane przez Jeziorko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam temat. Takze mam problem z polaczeniem Polsat Cyfrowy HD z Harman Kardon 255. Puscilem tylko po kablu HDMI do amplitunera i nic. Myslalem ze wina kabla ,pozmienialem ale takze bez efektu. Widze, ze inni takze maja problem z Polsatem udalo sie komus to polaczyc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ustawieniach dekodera patrzyłeś ? możliwe,że musisz zmienić wyjście audio w dekoderze.
Podaj mi jeszcze model dekodera czy to jest Hd 3000,HD 5000,HD 6000 bo tak ciężko

Edytowane przez media-centrum.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem 2 dekodery polsatu HD3000 i HD5000. Posiadam kino Harmana AVR260 i mam ten sam problem. Sygnał HDMI z dekodera jest normalnie odczytywany w TV a w Harmanie niestety brak sygnału. Dodam że probowałem juz z włączonym i wyłączonym HDCP. Nawet ostatnio uaktualniłem firmware w AVR i nic nie pomaga. O co tu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z kolegą,który projektuje dekodery i powiedział mi,że dekoder HD5000 to straszne dziadostwo,HD3000 jakoś tam daję sobie rade,próbowałeś dzwonić na info-linię cyfrowego polsatu ?
Ogólnie mówiąc te dekodery to straszne dziadostwo jest podobno testerzy,którzy tam pracują nie testują wszystkiego,a później są takie problemy ;)

Edytowane przez media-centrum.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dzwoniłem na info-linie CP i rozmawiałem z działem technicznym. Ale to całkowita strata czasu. Gościu z którym gadałem był kompletnie niekompetentny. Teraz powinno paść pod jego adresem kilka epitetów. Sadzają tam ludzi chyba prosto z ulicy. Nie potrafią odpowiedzieć konkretnie na proste pytania.

A wracając do dekoderów to może i nie jest to super sprzęt, ale ten który posiadam jest (póki co) sprawny. Obraz wyświetla się po podłączeniu do TV zarówno w HD3000 i 5000. Dlatego problem nie leży po stronie nieprzetestowanego sprzętu. Więc czy może ktoś wytłumaczyć dlaczego kino domowe HK "nie widzi" sygnału HDMI z tych dekoderów?

Edytowane przez panTofeel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli dobrze rozumiem,to podłączasz Harmana z dekoderem pod HDMI i przez Scart'a Telewizor ?
Czy załóżmy HD3000 pod harmana ,a HD5000 pod TV ?
Sądzę,że nie da rady podłączyć pod dekoder harmana,ponieważ lipny jest dekoder,podłącz normalnie
Telewizor--->(HDMI)Dekoder--->(Analog)Harman.
Dlaczego tak się uparłeś na to HDMI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podłączam nic przez Scart'a. TV mam podpięte do wyjścia w Harmanie przez HDMI i różne źródła podłączone pod wejścia w Harmanie też przez HDMI. Dzięki temu wybieram sobie w Harmanie np. DVD, albo Game, albo SAT i mam od razu wybrane źródło dźwięku i jednocześnie odpowiedni obraz na TV. Nie trzeba wtedy oddzielnie przełączać źrodła obrazu w TV.

Dekoder jest jaki jest, może i lipny, a jednak podłączony bezpośrednio do TV wyświetla obraz, więc dlaczego Harman go "nie widzi"? Może to Harman nie jest taki super-[beeep]er?

To nie jest odpowiedz, "nie da rady podłączyć pod dekoder harmana, ponieważ lipny jest dekoder".

Co niby w nim jest takiego lipnego? Co mu brakuje? Może ktoś zna prawdziwa przyczynę i da się temu jakoś zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam hk avr 260

podlaczone do niego nc+, BluRay, xbox360, no i tv :)

od jakiegos czasu mam problem miedzy przełączaniem urządzen.

Np włączam HK TV i nc+ dziala. wył nc+ tylko włączam spowrotem - brak obrazu dźwięku, przełączam na BR brak dzwięku, obrazu, przełączam na xbox brak dzwieku obrazu itd

pomaga tylko wyłączenie wszystkiego i włączenie po kolei HR TV i wybrany sprzęt ale też nie zawsze .....

czasami się tez uda przełączyć między sprzętami ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...