Skocz do zawartości
marcinek40

KAMERA HD HDC-SD90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje pomocy w wyborze kamery hd , mam kamere hd panasonic HDC-DX1 ,i jestem zadowolony z niej jakosc hd ,dzwiek 5.1 bateri trzyma 2 h ale denerwuja mnie te płytki wystarczaja na 15 min nagrywania i jest ona bardzo ciemna .Wystarczy troszeczke szarówki i jakosc drastycznie spada nie do przyjecia , wieczorem wogóle nie nagrywam ale w ciagu dnia jest rewelacja . Pora kupic cos innego wybór mój padł na HD HDC-SD90 znalazłem za 1550zł Moje pytanie jak z jakoscią , czy bede miał taka samą jak mam do tej pory i czy bedzie troszeczke jasniejsza nie wspomne juz o zapisie na karcie pamieci bo to główny argument przemawiający za nią , ale głownie mi zalezy na tej jakosci i zapisie na karcie pamieci , bo płytek juz mam dosyc .Jeszcze ogladałem kamere z hdd ale to jest dysk który jest b.wrazliwy na róznego rodzaju wstrząsy wiec wybór mój padł na karty. Ktos moze ma KAMERA HD HDC-SD90 i wypowie sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam tę kamerę Panasonic. Według mnie jest godna polecenia. Lekka, poręczna, niewielkie rozmiary, to jej atuty. Menu proste, szybkie, dotykowy wyświetlacz. Jakość nagrania bardzo dobra, do zastosowań domowych rewelacja. Dobra stabilizacja obrazu-mechaniczna i dodatkowo może być wspomagana elektronicznie. Jeżeli chodzi o jakość nagrań wieczornych, no cóż .... niby jest wzmocnienie cyfrowe, ale rewelacji nie ma, można powiedzieć nie jest źle w miarę statycznych obrazach, przy szybkich scenach sobie nie radzi. Uwidacznia się ziarenko od cyfrowego wzmocnienia. Odwzorowanie kolorów na dość wysokim poziomie, ostrość bardzo dobra, kontrast również. Pamiętać należy również ,że kodowanie dźwięku odbywa się systemie Dolby Digital 2.0. a nie 5.1. Zoom niezły, całkiem dobrze działa iZoom (częściowe powiększenie cyfrowe, trudno dostrzec na gotowym obrazie powiększenie cyfrowe) z całkiem cyfrowego radzę nie korzystać, chyba że materiał jest ważniejszy od jakości.

Według mnie porażką jest zasilanie kamery, dostarczony akumulator na długo nie wystarcza, a dodatkowe są bardzo drogie, a te o podwójnej pojemności to już kompletna przesada, do tego brak dobrych zamienników, sposób obsługi taniej chińszczyzny jest krótko mówiąc ryzykowny.

Kamera nagrywa standardowo w formacie AVCHD i to jest OK, większość odtwarzaczy rozumie już ten format i nie ma problemu...ale. Tu pojawia się przeplot. Do poczytania oddzielnie, ja jeszcze nie zgłębiłem tego problemu, więc wymądrzał się nie będę, najważniejsze ,że na TV przeplotu nie widać, myślę ,że jest usuwany w trakcie obróbki na kompie. Kamera podobno jako jedna z pierwszych nagrywa również w trybie 1080p i bardzo dobrze sobie z tym radzi, tylko należy pamiętać ,że ten tryb nie jest kompatybilny z Avchd, o czym kamerka informuje stosownym komunikatem przy przełączaniu w ten tryb.

Problemem są również filtry... 41,5 mm, szukam od dłuższego czasu filtra UV,jako ochronnego, nie ma takiej średnicy.

Co do wyboru między HDD a kartą , ja miałem ten sam problem, wybór ostatecznie padł na kartę, ze względu na dużo mniejszą awaryjność rozwiązania i cenę.

Aha możliwość nagrywania w 3D po podłączeniu konwertera, to moim zdaniem też zaleta. Szkoda tylko że punkt zbieżności jest tak blisko - 1,5 metra (obiekty bliżej tej odległości "wychodzą z ekranu").

Mam nadzieję ,że moje wypociny się przydadzą. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp i chyba sie skusze na nią jeszcze rozpatruje sony ponoc w nocy lepiej nagrywa ale jakos do firmy panasoc mam zaufanie POZDROWIONKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Sony wygra w przypadku nocnych nagrań. O ile oczywiście porównujemy modele z podobnej półki. Na forum Sony można znaleźć sporo komentarzy na ten temat.

Pozdrawiam

cogito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Sony wygra w przypadku nocnych nagrań. O ile oczywiście porównujemy modele z podobnej półki.

To są mity, obecnie obie firmy są porównywalne.

Google tłumacz: „…w pierwszej części wewnętrzne oświetlenie około 150 luksów natężenia światła.

W drugiej części słabego oświetlenia wideo świetle sytuacji z około 20 luksów jest tworzony. „

Sony HDR-XR 160 E

http://www.aktiv-verlag.com/~webvideos/testvideos/2011/sony/Sony_XR160.MTS

Panasonic HDC-SD 99 EG

http://www.aktiv-verlag.com/~webvideos/testvideos/2011/panasonic/Panasonic_SD99.MTS

Sony HDR-CX 700 VE

http://www.aktiv-verlag.com/~webvideos/testvideos/2011/sony/Sony_CX700.MTS

Panasonic HDC-HS 900 EG

http://www.aktiv-verlag.com/~webvideos/testvideos/2011/panasonic/Panasonic_HS900.MTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...