Skocz do zawartości
muad

Podłączenie przez router, dziwny błąd

Rekomendowane odpowiedzi

Łączę się z moim Popcornem C200 przez router, od pewnego czasu zaczął się pojawiać problem. Gdy próbuje się łączyć wyskakuje błąd, wówczs przełączam wtyczkę w routerze do innego portu i jest ok, gdy wyłączę Popcorna i ponownie włączam problem znów się pojawia. Wtedy znów przełączam kabel do innego portu i wszystko działa.

Robiłem już update oprogramowania w routerze i popcornie ale to nic nie dało. Nie chcę za każdym razem przelączać bo w końcu coś uszkodzę, spotkał się ktoś z podobnym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś nic jak masz ustawiony adres IP w C200, czy statycznie, czy dostaje go z DHCP routera.

Jeśli dostaje go z DHCP to gdy wystąpi problem sprawdź czy C200 dostał adres.

Następna sprawa to czy router cały czas chodzi, czy włączasz go razem z C200? Jeśli włączasz go razem z C200 to spróbuj najpierw włączyć router i jak się uruchomi dopiero włączyć C200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Popcornie mam stały adres (wcześniej miałem dynamiczny - czasem w popcornie mi zmieniał końcówki zamiast.101 na .103, w menadżerze plików wówczas to zmieniałem ale problem z koniecznością wyciągnięcia kabla wciąż był)

router jest ciągle włączony, ostatnimi czasy znów kombinowałem i ciągle nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Popcornie mam stały adres (wcześniej miałem dynamiczny - czasem w popcornie mi zmieniał końcówki zamiast.101 na .103, w menadżerze plików wówczas to zmieniałem ale problem z koniecznością wyciągnięcia kabla wciąż był)

router jest ciągle włączony, ostatnimi czasy znów kombinowałem i ciągle nic.

Ustaw na routerze stałe IP dla Popcorna > oczywiście ustawiasz po nr karty sieciowej (aby uniknąć Twojego ew. pytania pt. Jak).

Wtedy będzie obojętne co ustawisz na Popcornie: auto czy stałe IP (oczywiście takie same jakie przydzieliłeś mu na routerze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się. Czy ustawienia routera mogę mieć wpływ na przepływ informacji z popcorna do tabletu przez router? Na tablecie w nie zależnie od zainstalowanego programau nie mam informacji o upływającym czasie utworu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest znany błąd (niedogodność) współpracy popcornów z tabletami. Nie obwiniał bym tu routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw na routerze stałe IP dla Popcorna > oczywiście ustawiasz po nr karty sieciowej (aby uniknąć Twojego ew. pytania pt. Jak).

Wtedy będzie obojętne co ustawisz na Popcornie: auto czy stałe IP (oczywiście takie same jakie przydzieliłeś mu na routerze).

Nie wiem czy prawidłowo robię to, ale próbowałem różnych konfiguracji w zakładce DHCP/Address Reservation dodałem IP i MAC Address (próbowałem z nr mac z kompa jak i z popcorna) i nadal nic. Tz jak przełączę kable ręcznie to od razu się łączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...