Skocz do zawartości
mofo77

Yamaha RX-V1067 + Klipsch F-30

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was używa wspomnianego w temacie zestawu? Planuję zakup F-30 do amplitunera z opcją dokupienia B-20 oraz C-10 w niedalekiej przyszłości. Pokój ma jakieś 25m2. Muzyka (jazz, rock) 75%, filmy 25%. Z góry dziękuję za uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klipsy bym łączył bardziej z Onkyo np TX-NR808 i jeżeli chcesz wyjść cenowo lepiej na zakupie kolumn to bierz poprzedniczki F30 - dokładnie Klipsch Synergy F3/C2/B2

tu masz ceny frontów

F-30 http://audiodecor.pl/pl,product,8229193,kolumny,frontowe,klipsch,synergy,f,30,negocjuj,cene,dzis,wysylka.html?partner=1984

F-3 http://audiodecor.pl/pl,product,862414,kolumny,frontowe,klipsch,synergy,f,3,wisniowe,dzis,wysylka.html?partner=1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam onkyo 507 z zestawem klipsa F1/C1/B2, zestaw typowo kinowy, z dobrym basem, raczej gorzej wypada przy muzyce, ale posłuchać się da. Ale ogólnie rzecz biorąc onkyo i klipsch są dla siebie stworzone. Co do samego wyglądu tych F30, to jakoś nie przemawia do mnie całkowicie czarna konstrukcja i w dodatku ten tandetny lakierowany bass reflex. Rzecz jasna kwestia gustu. Dodam jeszcze, że SUB, jak dla mnie, zbędny. A wracają do tej muzyki, to u mojego znajomego, który akurat słucha dużo rocka, hard rocka i heavy metalu, stoją stare wharfedale i przy tego typu muzyce sprawują się o wiele lepiej. Pamiętaj, że wygląd to nie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że 808 i F-3 to trochę inna półka niż 507 i F-1 i nie mam na myśli tu tylko cenowej

Edytowane przez AR-kadius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. "Problem" w tym, ze RX-V1067 już mam i teraz chcę dobrać do niego jakieś fronty, tak, żeby ładnie grało to w stereo i najlepiej miało opcję dokupienia surround i centralnego z tego samego zestawu. Na fronty mogę wydać do 3000 zł. Może macie jakieś inne sugestie niż F3/30?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam onkyo 507 z zestawem klipsa F1/C1/B2, zestaw typowo kinowy, z dobrym basem, raczej gorzej wypada przy muzyce, ale posłuchać się da. Ale ogólnie rzecz biorąc onkyo i klipsch są dla siebie stworzone. Co do samego wyglądu tych F30, to jakoś nie przemawia do mnie całkowicie czarna konstrukcja i w dodatku ten tandetny lakierowany bass reflex. Rzecz jasna kwestia gustu. Dodam jeszcze, że SUB, jak dla mnie, zbędny. A wracają do tej muzyki, to u mojego znajomego, który akurat słucha dużo rocka, hard rocka i heavy metalu, stoją stare wharfedale i przy tego typu muzyce sprawują się o wiele lepiej. Pamiętaj, że wygląd to nie wszystko.

Kino domowe bez suba to porażka. Przednie głośniki basu nie dadzą nigdy takiego jak sub. Musi być i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat o tym to ja wiem, ale są głośniki które wydobywają z siebie naprawdę dobry bas i czasami sub nie jest tak konieczny jak by się wydawało. Wszystko zależy od "ucha". Jedni wolą jak czuć ładną głębię niskich tonów, a innym wystarcza to, co oferują fronty. Dlatego zakupu suba i tak dokonujemy zazwyczaj bo jakimś czasie, jeśli stwierdzimy, że zajdzie taka potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat o tym to ja wiem, ale są głośniki które wydobywają z siebie naprawdę dobry bas i czasami sub nie jest tak konieczny jak by się wydawało. Wszystko zależy od "ucha". Jedni wolą jak czuć ładną głębię niskich tonów, a innym wystarcza to, co oferują fronty. Dlatego zakupu suba i tak dokonujemy zazwyczaj bo jakimś czasie, jeśli stwierdzimy, że zajdzie taka potrzeba.

Fakt że każdy ma inne ucho ale nawet dobre głośniki nie zastąpią suba który schodzi nisko . Po prostu sub to inny wymiar basu. W filmach ma to ogromne znaczenie a to że suba się kupuje na końcu zazwyczaj jest spowodowane brakiem dostępności środków na koncie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt że każdy ma inne ucho ale nawet dobre głośniki nie zastąpią suba który schodzi nisko . Po prostu sub to inny wymiar basu. W filmach ma to ogromne znaczenie a to że suba się kupuje na końcu zazwyczaj jest spowodowane brakiem dostępności środków na koncie ;/

Z tym ostatnim jak najbardziej się zgodzę. Dobra nie dobiegam od tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...