Skocz do zawartości
chanelz

Czy Polsat szyfruje wyjście HDMI?

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zgrać film nadawany z dekodera Cyfrowego Polsatu. W przypadku złącza cinch nie ma problemu, tuner wszytsko odbiera i można nagrywać, ale w rozdzielczości PAL. Szukałem jak zgrać materiały w HD i długo mi zajęło, ale znalazłem takie urządzenie (http://www.hauppauge.co.uk/site/products/data_hdpvr.html) do tego tzreba kupić konwerter z HDMI na component, który co prawda jest analogowy ale jednak obsługuje HD. W miedzyczasie wyczytałęm, że większość dostawców tv satelitarnej szyfruje wyjscie HDMI (cokolwiek by to znaczyło). Czy cyfrowy Polsat to szyfruje? Jeśli tak to w jaki sposobi moj TV to odszyfrowuje? Czy więc wydanie ponad 1000 zł zda się cokolwiek by nagrywać w HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..bez hdcp strippera.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak da się jakoś nagrać bo widzę, że ludzi wrzucają materiały w HDTV i to w dużej części takie które na 100% były chronione HDCP.

Da się to zamknąć koszt kupna potrzebnych fantów do 1000 zł?

binary, gdzie można kupić taki stipper?

Czytałem że ludzie uzywają też HDFury

http://www.amazon.co.uk/HDfury-1080P-HDMI-Converter-Transcoder/dp/B000SOPWS8/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1317221233&sr=1-1

Co oprócz tego musiałbym kupić by jednak nagrać cos z CP?

Edytowane przez chanelz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale nie interesuje sie watkiem nagrywania z HDMI i nie potrafie Ci pomoc.

Jesli wrzucisz w google haslo HDCP stripping, hdcp stripping device czy cos w tym stylu, zapewne znajdziesz jakies interesujace watki lub nazwy urzadzen a wtedy droga prosta. niedawno na pewnym portalu z secondhandami widzialem takie urzadenie ale opis nie zawieral slowa o cechach funkcjonalnych urzadzenia, wiec lepiej najpierw pozbieraj nazwy urzadzen a pozniej szukaj wg nich. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak zrobiłem. Chyba juz wszystko wiem co i jak, nie jest to tania zabawa, wyszło mi 1600 zł za wszystko z przesyłką.:/

Edytowane przez chanelz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno "ale" dotyczące HDFury.

Ten device (urządzenie) konwertuje sygnał HDMI na RGB lub YUV (czyli sygnał analogowy).

Taki sygnał trzeba ponownie zakodować do postaci cyfrowej. Czyli kolejne urządzenia np. Hauppauge 1212.

Tak czy inaczej konwersja ta nie będzie zupełnie bez wpływu na jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak da się jakoś nagrać bo widzę, że ludzi wrzucają materiały w HDTV i to w dużej części takie które na 100% były chronione HDCP.

Dekodery n-ki ITI-5800S, ITI-5800SX, ITI-5720SX mają aktywne wyjście YPbPr (component), gdzie pojawia się obraz w tej samej rozdzielczości co na wyjściu HDMI. Dotyczy to wszystkich kanałów telewizyjnych (nie dotyczy VoD).

Z tego co wiem, to HDFury konwertując obraz z HDMI do componenta załącza na wyjściu component ochronę Macrovision, gdy źródłowy sygnał miał załączoną ochronę HDCP. Chcąc więc do nagrywania korzystać z HDFury upewnij się, że Twoje urządzenie nagrywające omija Macrovision 7.x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacznie prościej to nagrać na niededykowanym tunerze PVR wyposażonym w odpowiedni moduł CAM.

Tunery PVR ready nagrywają na pena, koszt takiego tunera to około 300..400 pln.

Otrzymamy plik *.ts który można konwertować do dowolnych postaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co tak kombinować?

Moduł CI od CP + PVR z CI i możliwością przeniesienia nagrań na PC. Będzie: prościej, bez straty jakości, bez urządzeń o delikatnie mówiąc wątpliwej legalności. a do tego zapewne też sporo taniej.

Edytowane przez Pizzojad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno "ale" dotyczące HDFury.

Ten device (urządzenie) konwertuje sygnał HDMI na RGB lub YUV (czyli sygnał analogowy).

Taki sygnał trzeba ponownie zakodować do postaci cyfrowej. Czyli kolejne urządzenia np. Hauppauge 1212.

Wiem, planuje zamówić: http://www.amazon.co.uk/Hauppauge-Capture-Definition-Hardware-Encoders/dp/B001M0MY10/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1317230876&sr=8-1

Tak czy inaczej konwersja ta nie będzie zupełnie bez wpływu na jakość obrazu.

Oczywista oczywistosc, ale straty nie będą bardzo wielkie.

Edytowane przez chanelz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co tak kombinować?

Moduł CI od CP + PVR z CI i możliwością przeniesienia nagrań na PC. Będzie: prościej, bez straty jakości, bez urządzeń o delikatnie mówiąc wątpliwej legalności. a do tego zapewne też sporo taniej.

Czyli musze kupić to: http://www.strefakomputerowa.com/produkt/44/434/MODULY_DOSTEPU_I_KARTY_DO_DEKODEROW/Modul_Cyfrowy_Polsat_HD_CAM_Cyfrowy_Polsat_Modul_CAM_Modul_CI_Karta_Cyfrowy_Polsat_PROMOCJA_.html

A jaki PVR z CI będzie najodpowiedniejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacznie prościej to nagrać na niededykowanym tunerze PVR wyposażonym w odpowiedni moduł CAM.

Tunery PVR ready nagrywają na pena, koszt takiego tunera to około 300..400 pln.

Otrzymamy plik *.ts który można konwertować do dowolnych postaci.

Możesz zapodać linka/i do takiego tunera? Nie chce kupić jakiegoś co koduje pliki do nie wiaodmo jakiego formatu:/

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chanelz tak to jest ten moduł CP. Można go kupić jako prepaid a później wziąć w CP abonament na to urządzenie.

Uważaj na moduły z drugiej ręki, wcześniej ustal czy CP zgodzi się na zamianę użytkownika.

Ja używam następujących tunerów :

- Humax iCordHD z wbudowanym dyskiem, drogi ale warto,

można zgrywać nagrania poprzez sieć lokalną programem Total Commander ( pliki *.ts )

- Opticum HD X403p ( nagrywa na penie i zewnętrznym dysku, który można podłączyć do kompa przez usb )

http://www.hollex.pl/odbiorniki-hd/odbiorniki-hd/1624-odbiornik-opticum-hd-x403phttp://www.hollex.pl/odbiorniki-hd/odbiorniki-hd/1624-odbiornik-opticum-hd-x403p

tutaj forum użytkowników :

http://forum.satkurier.pl/viewforum.php?f=17

Na jakim kanale chcesz nagrywać ? Sprawdzę i potwierdzę poprawność, czasami zdarzają się różne "zawirowania" w strumieniu.

Pamiętaj o obowiązujących prawach autorskich.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z n-ką nie ma problemu. Wyjście COMPONENT - Hauppauge 1212 i wszystko śmiga pięknie. Sprzętowa kompresja w locie - do 13Mbps, dźwięk DD 2.0 lub 5.1

Format wyjściowy TS , M2TS lub od razu AVCHD.

Czy cyfrowy Polsat nie ma tunerów z component ? Wybrać może jakiś niezależny tuner z możliwością nagrywania, zapakować kartę CP i po temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BoDeX w iCordzie i opticum także można po component, tylko po co jak tuner nagrywa gotowy plik ( opticum np na pena 16GB )

W tunerach n to jest jedyna możliwość, Pliki nagrane na dysku są szyfrowane.

Dodatkowo w niededykowanym tunerze nagrywamy dla C+ i CP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównajmy koszta.... Hauppauge - 150 $ .

Twoja propozycja jest owszem, klarowniejsza, ale tutaj dostajemydodatkowo także uniwersalny, przydatny video-grabber .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...