Jump to content
Sign in to follow this  
lis22

common interface a TVHD na kartę

Recommended Posts

Mój monitor ( Samsung Sync Master P2470HD )ma z boku w klapce tzw.Common Interface - czy mogę w to wejście podłączyć Cyfrowy Polsat na taką kartę?

byłem dziś przypadkiem w salonie cyfrowego Polsatu i sprzedawca stwierdził że jeżeli mam wejście na kartę to mogę podpisać umowę na 16 miesięcy,dostać kartę za 1 zł i przez pół roku mieć trzy pakiety za darmo

tylko czy na pewno mogę w to wejście podłączyć taka kartę i czy potrzebuję do tego anteny satelitarnej?.

Jeśli można ja odpisze, a sprawa jest prosta monitor samsunga posiada tuner DVB-T (naziemna cyfrowa) i jeśli się nie mylę DVB-C (kablówkowa) ale nie posiada DVB-S (satelitarna) i dlatego nic nie da włożenie modułu np z CP czy C+ bo nie ma jak podłączyć talerza więc nie ma możliwości odbioru kanałów z satelity.

Common Interface być może przyda się w przyszłości jeśli kablówki udostępnią moduły lub telewizja naziemna zakoduje nie które kanały.

Witam. Jestem nowy i jeszcze jestem zielony w te sprawy.

Otóż posiadam telewizor samsung syncmaster T220HD z wejściem common interface. Problem w tym, że ten tv nie obsługuje MPEG4 tylko MPEG2, a chciałbym odbierać darmową naziemną telewizję cyfrową. Znalazłem karty konwertujące MPEG4 do MPEG2 takie jak np. te:

http://sklep.pomar.p...n-interface-%29

http://allegro.pl/li...2&change_view=1

i teraz kilka moich pytań:

1. Czy taka karta będzie działać w moim tv i czy rzeczywiście będzie konwertować obraz MPEG4 na MPEG2?

2. Czym różni się taka karta od typowego dekodera/tunera DVB-T.

3. Czy to się w ogóle opłaca? (awaryjność, płynność obrazu itp.)

4. Jeśli lepsza jest karta CI to jakiej firmy?

Liczę na pomoc. Pozdro :)

Edited by cocokx

Kup sobie zewnętrzny niedrogi tuner DVB-T i po problemie. Osobiście kupiłem Technisata za 160 zł (wielkość książki), z wyjsciami component i hdmi. W Warszawie odbieram kilka programów z "powietrza" w tym 2 HD(Polsat HD i TVN HD),następnie biorę go ze sobą na Mazury i tam też działa...bardzo uniwersalne i "mobilne"urządzenie , polecam.

Mimo wszystko jeśli jest taka możliwość wolałbym kartę Ci, ponieważ nie chcę się bawić dwoma pilotami, a i jeśli jest wejście Ci to czemu go nie wykorzystać?

Nawet jak już kupisz sobie karte CI ską pewność co do prawidłowego działania na Twoim tv, wydasz kase , za chwile kupisz nowy tv i ....CI?? do kosza? Co do dwóch pilotów, to pilot od tv jest tylko do włączenia i regulacji głośniści , a drugi do zmiany kanałów....

Nie kupie nowego tv, bo ten jest nowy :). A nie prościej gdy jednym pilotem włączamy tv, regulujemy głośność i zmieniamy kanały? Według mnie prościej.

tak jak kolega wyżej polecam tuner zewnętrzny!

DLACZEGO? tak jak kolega napisał możesz się zdziwić że moduł ci nie zadziała,a druga sprawa że jeżeli już zadziała to i tak nie będziesz miał kanałów w jakości HD z tego powodu że moduł dekoduje do mpeg-2 tylko do rozdzielczości SD :rolleyes: a prawdopodobnie TVP-1 i TVP-2 ma ruszyć przed EURO w HD

z góry tak na zakończenie tuner jaki ci mogę polecić DVB-T to np. Ferguson ARIVA T65 oprócz odbioru DVB-T tunerek potrafi odtworzyć filmy w HD przez usb z dysku http://www.ferguson-digital.eu/pl/telewizja-naziemna/319-ferguson-ariva-t65.html

Dobra. Sprawa wygląda tak. Dowiedziałem się, że mój tv jest na liście nie obsługiwanych przez tą karte, więc zrobię tak jak radzicie i kupię tuner zewnętrzny. Mam tylko takie pytanie co do tego Ferguson ARIVA T65. Czy on się nie będzie zacinał/powoli działał. Z doświadczenia wiem, że niektóre tunery tak mają i jest to bardzo denerwujące. Co prawda ten ma procesor 550MHz, ale nie wiem jak to odnosi się do innych. Co o tym sądzicie?

u moich dwóch znajomych akurat ten model śmiga bez zarzutu-nie zacinają się i szybko kanały przerzuca,filmy w HD bez problemu mieli

Edited by AR-kadius

W takim razie biorę go. Teraz jeszcze tylko pytanie o kabel HDMI. Jestem zielony w tych sprawach, a nie chciałbym potem żałować decyzji. Czy możecie mi polecić jakiś dobry kabelek od alledrogo? Myślę, że 3 metry wystraczą.

http://allegro.pl/li...d&change_view=1

EDIT:

Co myślicie o tym?

http://allegro.pl/3m-kabel-hdmi-hdmi-2160p-full-hd-3d-1-4a-filtry-i2124362463.html

Edited by cocokx