Skocz do zawartości
mad-usa

Dziwnie dzialajacy Sony DSC-TX7

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis przyszedl moj nowy aparat. Po otwarciu od razu wiedzialem ze wraca spowrotem gdyz plomba gwarancyjna byla zerwana, na ekranie LCD wszedzie jest klej, nie ma folii zabezpieczajacej iwsyztsko jest w srodku otwarte. Nie znalazlem tez zadnej karty w srodku a wydawalo mi sie, ze zawsze dorzucaja jakas mala.

W kazdym razie skoro aprat wraca to postanowilem wyprobowac go.

No i od razu rzucilo mi sie na oczy ze na filmie sa ... smugi, kreski , takie dziwne rzeczy jakby... nie bwiem aparat, karta czyc os nie wyrabialo, takie zaciecia filmu...

Pomyslalem ze to z tego ze wsadzilem tam stara 4gb karte z mojego stergo aparatu. Wiec otworzylem tez nowa karte Sandisk Extreme 200x i mam to samo.

Wiecie moze co jest grane? Tak ma byc?

Efekt byl taki sam obojetnie czy machalem paratem czy krecilem wolno.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ekranie LCD wszedzie jest klej, nie ma folii zabezpieczajacej

na wyswietlaczu nie ma folii - aparat jest tylko w takiej beżowej szmatce. Powinien miec za to przyczepioną etykietkę reklamową - po tym najłatwiej rozpoznać czy sprzet jest nowy

Nie znalazlem tez zadnej karty w srodku a wydawalo mi sie, ze zawsze dorzucaja jakas mala.

Karta gwarancyjna powinna byc

W kazdym razie skoro aprat wraca to postanowilem wyprobowac go.

No i od razu rzucilo mi sie na oczy ze na filmie sa ... smugi, kreski , takie dziwne rzeczy jakby... nie bwiem aparat, karta czyc os nie wyrabialo, takie zaciecia filmu...

Pomyslalem ze to z tego ze wsadzilem tam stara 4gb karte z mojego stergo aparatu. Wiec otworzylem tez nowa karte Sandisk Extreme 200x i mam to samo.

Wiecie moze co jest grane? Tak ma byc?

Efekt byl taki sam obojetnie czy machalem paratem czy krecilem wolno.

Aparat uszkodzony. Na moim egzemplarzu jest wszystko tip-top

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wrócił od kogoś a ci oni wysłali go Tobie, to właśnie mnie wkurza, towar powinien być fabrycznie zapakowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nawet lepieij, na pudelku jest naklejka Open Box.

Najbardziej interesuje mnie jednak o co chodzi z tymi kreskami. Zaraz cos 2wam nagram bo chcialbym wiedziec skad to sie wzielo i jak to nazwac... jesli w ogole jakos mozna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie- od tego trzeba zaczac- pudełko powinno byc oryginalnie zaklejone stickerem SONY (fabrycznie nienaruszonym)

Dla mnie to jest bezwględny warunek zakupu sprzętu który zawsze wymagam

Nie interesują mnie powody dla kórych sprzedawca musi zajrzeć do srodka. Jeżeli to zrobi - towaru może nie wysyłać

BTW Na filmie nie zauwazyłem żadnych nieprawidłowości - ale przyznaje ze ogladałem tylko w okienku mojego 24" monitora

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te smugi czy jakby zacięcia prawdopodobnie zlikwidujesz zmieniając ustawienia w programie którym odtwarzasz.W Media Player Classic HC ustaw strumień wyjściowy domyślny. W Power DVD nie wiem, musisz popróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem jakości nagrania nie mam żadnych zastrzeżeń. Film nagrany poprawnie.

Zibi ma racje. Jeśli coś jest nie tak to raczej szukaj w komputerze który to odtwarza.

1080p i 18Mbps ... do tego trzeba już trochę lepszego kompa. A przede wszystkim dobrze ustawionego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Splash lite pokqzuje chyba dobrze, nie jestem pewien, na pewno lepieij niz WMP.

Windows Media Player zacina

Media Player Classic HC dlugo mysli i w koncu jest tylko dzwiek, obojetnie czy dam strumien domyslny czy EVR.

Mam i5 x4 2.66ghz z 4gb ram i stara kartya 7800gt. Za malo?

Edytowane przez mad-usa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Media Playera musisz zainstalować kodeki np ffdshow i będzie gicio. Chyba, że masz jeszcze jednordzeniowy procesor to M2TS nie pójdzie płynnie.Wtedy pomoże wspomaganie sprzętowe karty graficznej.Więc u Ciebie to nie procek jest winien.

Edytowane przez Zibi W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to w tym aparacie masz 2 kodeki. Jeden z nich właśnie tak kreci filmy. Przełącz na ten drugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie sa dwa, jeden 18mb a drugi 9mb, czyli nie uzywac tego wiekszego?(cokolwiek to oznacza). Zalezy mi na najelepszej jakosci. Planuje zakup karty graficznej, ale czy to tylko przez nia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna nowa karta graficzna , "goły" i5 powinien to pociągnąć bez najmniejszych problemów (w pracy mi to chodzi na G6950 w MWP) - jeśli tak nie jest to sorry ,ale masz niezły burdel w tym kompie i od porządków w nim bym zaczął.Oczywiście możesz nagrywać też w MP4 zamiast Avchd , choć większego sensu w tym nie będzie skoro ma być obrazek jak najlepszej jakości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa codecki ? :)

Jakich to BZDUR ludzie nie wymyślą

AVCHD lub MP4 - faktycznie źle nazwałem. Wiem, ze stanowi to różnicę w jakości nagrania, ale z tego CO PAMIĘTAM w jednym z tych trybów tych pasków nie było.

Jakie BZDURY masz na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

codec jest TEN SAM

Avchd nagrywa plik MP4+struktura BluRay a MP4 to tylko sam plik. I tyle

Roznice są tylko w bitrate i rozdzielczosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa codecki ? :)

...

Bosz, jak to brzmi. Jeśli mógłbym coś zaproponować Koledzy, to może używajcie bardziej swojsko brzmiącego "Kodeka". A jeśli już koniecznie ma być "codec" to nie odmieniajcie tego wedle naszych zasad, bo zwoje mózgowe się prostują, jak się to usiłuje przeczytać.

"Izabella Scorupco siedzi na canapce i używa codecka" :D

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee tam - czepisz się :)

pisze szybko - czasami spogladajac jednym okiem na inna strone a uchem słucham radia - bledy wskakują, nie ma rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym, ze burdelu nie mam. Dbam o kompa.

Czym rozni sie wybor nagrywania filmow? Skoro mam 2 wyboru to jakosc bedzie 2 razy gorsza czy cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A instrukcja w pudełku byla ?

To juz jest normalne LENISTWO !!

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byla, ale przeciez ja odeslalem ten aparat Mobor!

Postow sie moich nie czyta? To juz jest normalnie Lenistwo!

Dzis wlasnie pare minut temu przyszedl nowy, tymn razem noweczka, opd godziny bawie sie tym efektem panoramy, dla mnie bomba:)

Nie moge odnalezc sie jeszcze w mENU, ALE TO CHYBA PRZEZ TEN TOUCHSCREEN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...