Skocz do zawartości
spiczek

Zmiana amplitunera yamaha rx-v463 na 663,667

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Obecnie mam taki zestaw: Amplituner yamaha rx-v463, głośniki yamaha ns-555, ns-333, ns-444, jamo sub 300.

Muzyki słucham tylko na frontach ns-555. Mam możliwość wymienić się na nowy amplituner yamaha rx-v663, rx-v667, rx-v765. Do pierwszego muszę dopłacić 500zł, drugiego 800, trzeciego 900.

Pytanie, czy jest sens wymieniać amplituner, i czy to usłyszę? Nie interesują mnie dodatkowe funkcje tylko kwestie muzyczne. Te amplitunery maja możliwość podłączenia głośników bi-amp. Czy to jest słyszalne w rzeczywistości?

Do słuchania muzyki zakupię w najbliższym czasie jeden z tych CDków (muszę tylko udać się na odsłuch):

Harman Kardon HD 980

Yamaha CDX-497

Marantz CD 5003

Po przeczytanych testach kieruję się do harmana. Czy z tym CD jest sens zmieniać amplituner?

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz słuchał muzyki z samego ampli to nie warto zmieniać , w kinie też się za bardzo nie poprawi chyba ( no chyba że zwiększenie mocy w kinie wyjdzie na dobre )

Najlepiej żebyś kupił najtańszy z wymienionych ampli z wyjściem pre - out 5.1 lub 7.1 i do tego wzmacniacz dwukanałowy zintegrowany ( zmoże być używka , jeżeli interesuje Cię nowy to napiszę o przydatnej funkcji w wzmacniaczu dwukanałowym do połączenia kina z wzmacniaczem dwukanałowym , funkcja ta omija pokrętło głośności w wzmacniaczu stereo )

Poczytaj tu :

http://hdtvpolska.com/topic/24043-pomoc-w-doborze-glosnikow-do-51/page__p__233862__fromsearch__1#entry233862

Edytuję :

uote name='spiczek' timestamp='1316030907' post='257063']

Do słuchania muzyki zakupię w najbliższym czasie jeden z tych CDków (muszę tylko udać się na odsłuch):

Harman Kardon HD 980

Yamaha CDX-497

Marantz CD 5003

Po przeczytanych testach kieruję się do harmana. Czy z tym CD jest sens zmieniać amplituner?

Dziękuję

Przy wzmacniaczu dedykowanym do stereo jest sens poszukiwania lepszego źródła dźwięku , a nie przy amplitunerze niskobudżetowym wielokanałowym .

Edytuję : z czego Ty słuchasz płyt CD , z odtwarzacza DVD ?

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytuję : z czego Ty słuchasz płyt CD , z odtwarzacza DVD ?

na dzień dzisiejszy odtwarzam z dvd bądź z laptopa przez wyjście optyczne.

Przy wzmacniaczu dedykowanym do stereo jest sens poszukiwania lepszego źródła dźwięku , a nie przy amplitunerze niskobudżetowym wielokanałowym

Czyli co przy tym sprzęcie nie usłyszę różnicy DVD czy CD? Przecież chcę zmienić niskobudżetowy amp na lepszy.

Edytowane przez spiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dzień dzisiejszy odtwarzam z dvd bądź z laptopa przez wyjście optyczne.

Czyli co przy tym sprzęcie nie usłyszę różnicy DVD czy CD? Przecież chcę zmienić niskobudżetowy amp na lepszy.

Te które podałeś to nadal ta sama półka najniższa , różnice są w wyposażeniu i mocach , ( trzeba by dokładnie sprawdzić amplituner 765 zamykający chyba najtańszą serię ).

Nowsze amplitunery z tej samej półki wcale nie muszą lepiej grać od starych .

Analizując wcześniejsze czasy to na ogół było odwrotnie , nowe grały gorzej .

Na tych amplitunerach raczej różnicy nie usłyszysz . Chyba , że masz bardzo tanie DVD .

Napisz jakie masz DVD

Edytuję : zamień swój ampli na Yamahę 663 z wyjściem pre - out 5.1 za 500 PLN i kup wzmacniacz zintegrowany stereo używany za 400 PLN .

Za niewielkie pieniądze poprawisz znacznie kino domowe i " według Ciebie " przekonasz się co to jest dobre stereo nawet z odtwarzacza DVD .

Źródło dźwięku stereo zmienisz w przyszłości .

Edytuję : reasumując :

Wydanie na Yamahę 765 - 900 PLN -- marny efekt

Wydanie na Yamahę 663 + wzmacniacz stereo zintegrowany - 900 PLN -- efekt przejdzie twoje najśmielsze oczekiwania w kinie i w stereo .

Podejrzewam jednak , że nie chcesz dodatkowego pudełka w postaci wzmacniacza stereo , interesuje Cię tylko jeden amplituner .

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Yamahę rx-v459. Zakupiłem rx-v765 i uwierz mi, że podłączona do tych samych kolumn Yamahy grała o niebo lepiej. W dodatku posiada pre-out. Żałuję , że musiałem się z nią rozstać z przyczyn finansowych, ale takie jest życie i gdyby nie to na pewno by była u mnie do dziś.

Edytowane przez slawkor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Yamahę rx-v459. Zakupiłem rx-v765 i uwierz mi, że podłączona do tych samych kolumn Yamahy grała o niebo lepiej. W dodatku posiada pre-out. Żałuję , że musiałem się z nią rozstać z przyczyn finansowych, ale takie jest życie i gdyby nie to na pewno by była u mnie do dziś.

W takim razie niech pytający weźmie 765 , a w razie czego ma możliwość rozbudowy przyszłości systemu .

Ta yamaha 765 zamykała tańszą serię ?

Bo moja Yamaha Rx v750 dawno temu zamykała .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie masz DVD

Edytuję : zamień swój ampli na Yamahę 663 z wyjściem pre - out 5.1 za 500 PLN i kup wzmacniacz zintegrowany stereo używany za 400 PLN .

Za niewielkie pieniądze poprawisz znacznie kino domowe i " według Ciebie " przekonasz się co to jest dobre stereo nawet z odtwarzacza DVD .

Źródło dźwięku stereo zmienisz w przyszłości .

Edytuję : reasumując :

Wydanie na Yamahę 765 - 900 PLN -- marny efekt

Wydanie na Yamahę 663 + wzmacniacz stereo zintegrowany - 900 PLN -- efekt przejdzie twoje najśmielsze oczekiwania w kinie i w stereo .

Podejrzewam jednak , że nie chcesz dodatkowego pudełka w postaci wzmacniacza stereo , interesuje Cię tylko jeden amplituner .

DVD pioneer

Czyli jak to podłączam

DVD kablem analogowym na złącze cd in w amplitunerze AV, a z niego poprzez pre out kolejnym kablem analogowym do amplitunera stereo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVD pioneer

Czyli jak to podłączam

DVD kablem analogowym na złącze cd in w amplitunerze AV, a z niego poprzez pre out kolejnym kablem analogowym do amplitunera stereo?

W amplitunerze wykorzystujesz wyjście wielokanałowe pre out Front L R i łączysz ze wzmacniaczem stereo np. in AUX ( jest to połączenie dwóch wzmacniaczy , dwukanałowego i amplitunera wielokanałowego )

Analogiem z DVD bezpośrednio do wzmacniacza stereo pod każde wejście liniowe np. in CD

Cyfrowym z DVD do amplitunera wielokanałowego .

UWAGA : kolumny frontowe mają być podłączone tylko pod jeden wzmacniacz tzn. stereo .

Satelickie , centralna i sub pod amplituner wielokanałowy .

UWAGA : w czasie kalibracji automatycznej i oglądania kina , pokrętło głośności w wzmacniaczu stereo powinno być ustawione na godzinę 12 - stą .

UWAGA : po skończeniu oglądania kina domowego , ustaw z powrotem pokrętło głośności wzmacniacza stereo w granicach rozsądku .

Popatrz na mój system :

mpliltuner wielokanałowy wyjście pre - out wielokanałowe analogowe , wykorzystuje front kana lewy, prawy --- do wzmacniacza dwukanałowego np. wejście aux

DVD cyfrowym z amplitunerem wielokanałowym

cd analogowym z dwukanałowym wzmacniaczem

tuner ( oddzielne pudełko ) analogowym z dwukanałowym wzmacniaczem

dekoder N telewizja analogowym z dwukanałowym wzmacniaczem

dekoder N telewizja cyfrowym z amplitunerem wielokanałowym

komputer przez usb z dwukanałowym wzmacniaczem

Mogę sobie podłączyć np. DVD analogowym z dwukanałowym wzmacniaczem, lecz nie robię tego gdyż CD jest lepszym źródłem dźwięku stereo.

Kolumny frontowe podpięte z dwukanałowym wzmacniaczem

Reszta kolumn i sub z amplitunerem wielokanałowym.

Amplituner wielokanałowy - yamaha rxv 750

Wzmacniacz dwukanałowy ( bez wbudowanego tunera , nie mylić z amplitunerem dwukanałowym ) - pioneer a 9

CD - pioneer D6

DVD - yamaha S577

Tuner radiowy - Yamaha TX- 492 RDS

Kolumny front - Definitive Technology BP 8

Centralna - ACOUSTIC ENERGY EVO CENTER

Tylne - monitor audio bronze b2, dwie sztuki

sub - Definitive Technology ProSub 80

Edytuję : DVD Yamaha zepsuła się , mam teraz Toshibę .

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super dzięki za porady,

muszę w takim razie zmienić najpierw amplituner AV, na taki z wyjściem pre out, a potem dokupić wzmacniacz stereo.

Jedno bonusowe pytanie: Czy na yamaha ns-555 usłyszę zmianę sprzętu?

Edytowane przez spiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super dzięki za porady,

Jedno bonusowe pytanie: Czy na yamaha ns-555 usłyszę zmianę sprzętu?

Przy wzmacniaczu dwukanałowym na tych głośnikach na bank usłyszysz dużą zmianę dźwięku na dobre .

Dopiero teraz wygoglowałem co to masz za fronty . Myślałem że masz niższy model . W tej chwili nie wykorzystujesz ich potencjału .

Jest tylko jeden szkopuł . Żeby wycisnąć z nich jak najwięcej , trzeba dokonać odsłuchów wzmacniaczy dwukanałowych ( stereo ) , z kilka . Ta zasada tyczy się do wszystkich kolumn . Tylko jak to zrobić , skoro wzmacniacz ma być kupiony używany ?

Z nowym można by napotkać wiele problemów , pewnie trudno znaleźć sklep który ma na stanie takie kolumny , no i wzmacniacze w odpowiedniej cenie .

Jednak na razie nie zaprzątaj tym sobie głowy . Każdy porządny wzmacniacz dwukanałowy położy amplituner wielokanałowy ( nawet ze średniej pułki ) w stereo .

Kupując używany wzmacniacz mógłbyś zadać pytanie : czy ktoś ma , lub miał takie kolumny z różnymi wzmacniaczami stereo i który najlepiej współpracował ?

Edytuję : a co tyczy się do zamiany twego obecnego amplitunera na Yamahę 765 to masz odpowiedź w poście nr.5

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...