Skocz do zawartości
A.Brozi

Start nagrywania z eurozłącza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowym użytkownikiem NTR82 i oczywiście mam problem ;)

Gdy zaplanuję nagranie od konkretnej godziny to urządzenie włącza się na ok. 3 minuty przed zaplanowaną godziną nagrania (tak też napisano w instrukcji i nie ma tam informacji czy i w jaki sposób można by te 3 minuty zmienić).

Chcę nagrywać z dekodera TV TOYA - mogę w nim zaplanować nagranie konkretnego programu, ale dekoder włączy się dokładnie o godzinie, na która zaplanowano początek programu. I nie bardzo widzę w jaki sposób mógłbym tę godzinę zmienić - przesunąć o te 3 minuty. Czasu systemowego dekodera też zmienić się nie daje.

Problem polega na tym, że NTR włącza się wcześniej, zauważa, że na eurozłączu nie ma sygnału (będzie dopiero za 3 ok. minuty), informuje mnie o tym na ekranie TV (tylko że TV jest wyłączony, a mnie i tak nie ma w domu) po czym rezygnuje z zaplanowanego nagrania.

Sprawdziłem, że można zostawić dekoder włączony - wtedy jest OK. Ale to raczej "proteza" niż rozwiązanie.

Zna może ktoś sposób na planowanie nagrań w takim układzie?

Czołem

AB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś pewien że w tunerze nie możesz ustawić włączenia 3 min przed programem? Nie ma opcji ręcznego wprowadzenia czasu nagrywania lub korekty zaplanowanych nagrań. Domyślam się że programujesz z EPG i wpadają dokładne godziny rozpoczęcia nagrywania.

To jedyne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś pewien że w tunerze nie możesz ustawić włączenia 3 min przed programem? Nie ma opcji ręcznego wprowadzenia czasu nagrywania lub korekty zaplanowanych nagrań. Domyślam się że programujesz z EPG i wpadają dokładne godziny rozpoczęcia nagrywania.

To jedyne rozwiązanie.

Szkoda.

To jest typowy dekoder TV TOYA. Obejrzałem wczoraj wszelkie możliwe opcje i nie widzę żadnej możliwości przyspieszenia zaplanowanego włączenia.

Myślałem czy może istnieje możliwość zmuszenia NTR do dłuższego wyświetlania informacji o braku sygnału - np. do 3 minut ;) może by się połapał, że sygnał się pojawił. A jeszcze lepiej byłoby kazać mu nagrywać niezależnie od tego czy sygnał jest czy nie. W najgorszym razie nagrałby 'bardzo ponury film' - do skasowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sam sobie odpowiem - może się komuś tak gapowatemu jak ja przyda ;)

Przy planowaniu nagrania w dekoderze TOYA nie można zmienić godziny rozpoczęcia nagrania, ale później można wejść w Menu - Konfiguracja - Planowanie nagrań i tam można zmienić czas rozpoczęcia i zakończenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...