Skocz do zawartości
adamwolf

n v Cyfra

Rekomendowane odpowiedzi

Jest różnica. A jest ona spowodowana jakością dekoderów n-ki.Jakość obrazu HD jest lepsza niż w c+ ale co najbardziej rzuca się w oczy(uszy) to jakość dźwięku w dekoderach n.Dźwięk jest naprawdę super.Jestem dystrybutorem n oraz c+ i miałem przyjemność potestować obie platformy.Mimo że ocie mają taki sam format nadawania sygnału to wiele jednak zależy od jakości dekodera.zauważyłem że cyfra wypuszcza coraz to gorsze dekodery! jeśli ktoś ma dostęp do dekodera C+ philips dsr7201 i nowego pace z dyskiem 500 gb to prosze sobie porównać różnice widać gołym okiem(z korzyścią dla philipsa)I jeszcze jedna uwaga-żeby wszystko zagrało nie zapomnijmy o dobrym kablu HDMI!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, mam dokładnie przeciwne zdanie niż przedmówca. Mam dekoder Pace PVR Cyfry i CLRA n-ki. Wg mnie obraz z dekodera n-ki jest gorszy, sporo ciemniejszy, i zbyt kontrastowy. Co do dźwięku, to bardzo poważną wadą (nie wiem czy dekodera czy sposobu nadawania przez n-kę) jest straszna różnica w poziomie głośności - przy tym samym ustawieniu poziomu głośności na ampli, są kanały których prawie nie słychać oraz takie które ryczą jak wściekłe.

Uwagę o kablu HDMI pominę litościwym milczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwagę o kablu HDMI pominę litościwym milczeniem.

A dla mnie to bardzo cenna uwaga ;)

Z której dowiadujemy się aby takiej "opinii" nie brać pod uwagę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się co do nowego CLRA n-ki. W poprzednim moim poście nie dodałem że mowa o starych poczciwych N boxach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uwagę o kablu HDMI pominę litościwym milczeniem.

To ja zapraszam do siebie, podaruję Ci z litości kabel HDMI.

Tylko uprzedzam lojalnie, że na nim 1080p i 1080i nie uświadczysz. A ładny jest, gruby i chyba ma nawet złocone końcówki B).

BTW podłączcie sobie nboxa po componencie to się miło zdziwicie.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko uprzedzam lojalnie, że na nim 1080p i 1080i nie uświadczysz. A ładny jest, gruby i chyba ma nawet złocone końcówki B).

Czyli jest po prostu uszkodzony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi...

Ależ rozumiesz. Chcę Ci podarować niedobry kabel HDMI ponieważ w odpowiedzi stwierdziłeś, albo ja to tak odczytałem, że nie trzeba kupować dobrych kabli HDMI. Dlatego ode mnie będzie niedobry, a Tobie się na pewno przyda :unsure:.

A ja twierdzę wręcz przeciwnie, że nalezy kupowac nie tylko dobre kable HDMI ale nawet bardzo dobre kable HDMI. A dobty czy bardzo dobry to niekoniecznie znaczy że np. taki po 1000 zł/mb.

Bo niedobre nie działają poprawnie albo wcale.

I tyle :).

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vader,chcę kupić nowy telewizor i zbiegło się z tym że kończy mi się umowa z Cyfrą .

Dużo słyszałem że jakość n jest lepsza,dla mnie to ważne ale czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vader,chcę kupić nowy telewizor i zbiegło się z tym że kończy mi się umowa z Cyfrą .

Dużo słyszałem że jakość n jest lepsza,dla mnie to ważne ale czy to prawda?

No więc koledzy ci odpowiedzieli.

Większość kanałów jest wspólnych dla wszystkich platform. Różnic więc między nimi nie będzie.

Natomiast tunery które służą do odbioru sygnału mogą różnie dekodować obraz używają algorytmów ulepszających/wyostrzających/odszumiających/itp obraz.

O ile w wypadku N'ki jest to ten sam jeden tuner o tyle w wypadku Cyfry+ możesz sobie wybrać spośród całej gamy tunerów. I to może robić różnicę w odbiorze.

Czy na tyle dużą aby było się o co bić ... nie wiem. Pewnie ile ludzi tyle opinii.

Nie obiektywny osąd nie masz co liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że wybór jest nie tylko spośród dekoderów Cyfry, ale i innych dostępnych na rynku - Cyfra w przeciwieństwie do n-ki nie paruje dekoderów z kartą. To duża zaleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...