Skocz do zawartości
Fantom

Wybiórczy brak sygnału na kanałach z N'ki

Rekomendowane odpowiedzi

...

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie. Poszedłem do sklepu. Kupiłem najdroższy (najlepszy?) kabel SAT jaki był (3zł/m). Długość 6 metrów.

Moje stare kable mają po 15 metrów.

Podłączyłem bezpośrednio antenę(konwerter) i tuner. Kabel nie jest zgięty i przechodzi daleko od jakichkolwiek innych przewodó wysokiego napięcia.

Efekt .... brak efektu. Nic się nie zmieniło. Jak nie było FilmBox'a i HBO Comedy tak nie ma.

Wysiadam

Ze wszystkich teorii spiskowych pozostała jedna: ktoś sieje zakłóceniami w eterze i tafia akurat na moją antenę.

Próbowałem ekranować konwerter (folią metalową i blachą). Nic to nie dało.

Jeśli ma ktoś pomysł co z tym zrobić ... będę wdzięczny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając o Twoich ;kłopotach; przypomniał się mi podobny przypadek .Kolega też nie mógł odbierać niektórych częstotliwości tylko był to tuner chyba G.Interstar , a przyczyną był..zwykły telefon bezprzewodowy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając o Twoich ;kłopotach; przypomniał się mi podobny przypadek .Kolega też nie mógł odbierać niektórych częstotliwości tylko był to tuner chyba G.Interstar , a przyczyną był..zwykły telefon bezprzewodowy .

Hmm ... poza siecią Wi-fi nie mam w mieszkaniu innych źródeł sygnału.

Ale nie gwarantuje za sąsiadów. To jest duży blok.

Tak czy inaczej ... pojęcia nie mam co mogę jeszcze zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z siecią WIF Izapewne też ; kombinowałeś; , ale może warto jeszcze raz spróbować. Może najpierw wyłącz rekordera , następnie całkowicie sieć WIFI , jeżeli masz antenę , router . Włącz rekorder bez sieci , może to zaskoczy. Naprawdę trudno odgadnąć tą przypadłość :rolleyes: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam podobny przypadek. Winowajcą była ... przebiegająca obok radiolinia, która zakłócała. Rozwiązaniem było tylko i wyłącznie przestawienie anteny w inne miejsce, dalej od radiolinii.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam podobny przypadek. Winowajcą była ... przebiegająca obok radiolinia, która zakłócała. Rozwiązaniem było tylko i wyłącznie przestawienie anteny w inne miejsce, dalej od radiolinii.

Hmm ... wczoraj podczas oglądania bajki z DVD (mam taką małą wieżyczkę dla dziecka) mój synek zgłosił "bajka się psuje".

Podszedłem i faktycznie z głośników poza dźwiękiem bajki przebijała jakaś rozmowa. Z trzasków na początku i końca zdań wnoszę, że to krótkofalowcy sobie rozmawiali.

Może to jest przyczyna zamieszania?

Ale w takim razie boje się, że przestawnie anteny w granicach w których mogę to zrobić (4 metrowy balkon) nic nie pomoże :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki przypadek:

Zakłócenia na TV Magnavox - po naszemu Philips, sygnał z kablówki. Rozmowy przez krótkofalówkę słychać i widać w postaci poziomych pasków - dźwięk bardzo zniekształcony. Nagrałem efekty na VHS :) i idę w zaparte z płaceniem za kabel.

Zmiana kabla, cudowanie. Kabel bezpośrednio ze skrzynki na ulicy przez okno - to samo. Technik miał ze sobą stary, przenośny TV Mitsubishi. Na nim nie było zakłóceń. Ekranowanie mojego TV było do doopy. Nie wiem czy masz taką możliwość, ale spróbuj inny typ dekodera, czy będzie to samo.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj inny typ dekodera, czy będzie to samo.

Co rozumiesz przez dekoder?

Konwerter na czaszy już zmieniałem. Tuner to Recorder N'ki ... w jaki sposób mam go zmienić na inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   Skoro przetestowales juz wszystko, moze pora wezwac zawodowych egzorcystow:

*Województwo dolnośląskie*

*Delegatura UKE we Wrocławiu*

Dyrektor: Marcin Woźniak

* Adres: 50-449 Wrocław, ul. Romualda Traugutta 1/7

* Tel. 71 348 86 50

* Fax 71-348-86-76

* e-mail: wroclaw@uke.gov.pl

Tylko czy oni sie zajmuja takimi zakloceniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez dekoder?

Konwerter na czaszy już zmieniałem. Tuner to Recorder N'ki ... w jaki sposób mam go zmienić na inny?

Biały zamiast czarnego,jak nie pomoże to już tylko przeprowadzka :)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały zamiast czarnego,jak nie pomoże to już tylko przeprowadzka :)

Przeprowadzka jest w planach ... za półtora roku ....

Białego miałem pół roku temu. O ile pamiętam FilmBox też nie chodził, HBO nie miałem.

A co do egzorcyzmów to kto wie. Może na początek zadzwonię i popytam.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]Próbowałem ekranować konwerter (folią metalową i blachą). Nic to nie dało.

Jeśli ma ktoś pomysł co z tym zrobić ... będę wdzięczny ...

No widzę że pełna desperacja miała miejsce.

Chyba najsensowniejszą na ten moment radą jest to co zaproponował binary w poście #36.

Jakby nic z tego nie wyszło to wtedy można cudować dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta, bo może ktoś nadal szuka...

Tak jak i ja szukałem u siebie... Zmieniłem 12-letni talerz na nową 90-tkę Coraba, cudowałem, regulowałem...

Tak samo jak u autora wątku: brak kanałów z tych samych częstotliwości.

Co się okazało? Zakłócenia sieje antena panelowa od internetu radiowego!

Panel był nad czaszą anteny sat. 

Wystarczyło przełożyć panel w mocowaniu, aby był po drugiej stronie masztu i wszystko śmiga!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...