Skocz do zawartości
mp425

Co wybrać RX-A1010 a może RX-V2067 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .

Od pewnego czasu planuję zakup i po wielu zmianach zostały te dwa modele

RX-V2067 i nowość RX-A1010 ( RX-A2010 będzie poza zasięgiem cenowym dla mnie ).

Do nich będą podpięte MA RX6 na początek stereo ( to już zdecydowane ).

Pokój 23 m2 więc nie za wielki i pewnie docelowo zostanę przy 5,0 albo 5,1 .

Na które parametry zwracać szczególną uwagę ? co jest istotną różnicą między

nimi , a co niema specjalnego znaczenia ? . Muzyka i filmy 50/50 głównie

mp3 , avi i N-ka .Wiem ,że najlepiej posłuchać ale to nie takie proste .

Z góry dzięki za życzliwe i fachowe rady .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .

Od pewnego czasu planuję zakup i po wielu zmianach zostały te dwa modele

RX-V2067 i nowość RX-A1010 ( RX-A2010 będzie poza zasięgiem cenowym dla mnie ).

Do nich będą podpięte MA RX6 na początek stereo ( to już zdecydowane ).

Pokój 23 m2 więc nie za wielki i pewnie docelowo zostanę przy 5,0 albo 5,1 .

Na które parametry zwracać szczególną uwagę ? co jest istotną różnicą między

nimi , a co niema specjalnego znaczenia ? . Muzyka i filmy 50/50 głównie

mp3 , avi i N-ka .Wiem ,że najlepiej posłuchać ale to nie takie proste .

Z góry dzięki za życzliwe i fachowe rady .

Pobieżnie poszukałem i stwierdziłem że waga obydwu amplitunerów jest podobna . Ja bym brał już nowszy .

Tutaj jest niewiele o nim :

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/68516-yamaha-ciezka-artyleria-nadciaga.html

Edytuję : brałbym na Twoim miejscu mając odpowiednią ilość pieniędzy do wydania .

Gdym nie miał ich aż tak dużo to bym kupił nowy Yamaha RX V1900

Edytuję : pomyślałem sobie , że jeśli na razie stereo , to kup wzmacniacz dwukanałowy np . Yamaha A S1000 ( prawdopodobnie dobrze gra z kolumnami MA ).

Wiem że jest drogi , ale gdy w przyszłości będziesz robił zestaw 5.1 to kupisz ampli tańszy z ( obowiązkowo z wyjściem pre-out 5.1 lub 7.1 i podłączysz go pod wzmacniacz dwukanałowy

Wiem prawie na pewno że wzmacniacz zintegrowany A S1000 ma taką funkcję która omija wbudowany przedwzmacniacz i pokrętło głośności . Jest to przystosowanie do współpracy z kinem domowym . ( nie mylić to z rozłączaniem zwór sekcji przedwzmacniacza z końcówkami mocy )

Dlaczego Ci to proponuję ? Dlatego :

http://hdtvpolska.com/topic/24043-pomoc-w-doborze-glosnikow-do-51/page__p__233862__fromsearch__1#entry233862

Edytuję : Tu masz o tej użytecznej funkcji we wzmacniaczu stereofonicznym zintegrowanym , zacznij czytać od postu nr. 15 :

http://www.audiostereo.pl/polepszenie-dzwieku-audio-a-kinie-domowy_54604.html/page__pid__2236179#entry2236179

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasa na RX-A1010 się znajdzie i żonę tez już przekonałem :D .

Na Audio Klanie próbowałem zrobić porównanie ale coś mi nie wychodzi .

RX V1900 nie ma funkcji sieciowych jeśli dobrze poczytałem ,DLNA + radio internetowe

mają dla mnie znaczenie , dodatkowe strefy nie (2067) ,lepszy procesor od obrazu -

HQV high-class chipset “VHD1900” for HD/SD Video - co to jest ? i czy ma duże znaczenie ?

Moc do MA RX6 z RA-A1010 wydaje się wystarczająca w zupełności (?) ,

na coś jeszcze mam zwrócić uwagę ?

Na rozwiązanie typu wzmak + ampli się nie piszę ,a 5,1 to kwestia miesiąca/dwóch .

Edytowane przez mp425

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasa na RX-A1010 się znajdzie i żonę tez już przekonałem :D .

Na Audio Klanie próbowałem zrobić porównanie ale coś mi nie wychodzi .

RX V1900 nie ma funkcji sieciowych jeśli dobrze poczytałem ,DLNA + radio internetowe

mają dla mnie znaczenie , dodatkowe strefy nie (2067) ,lepszy procesor od obrazu -

HQV high-class chipset “VHD1900” for HD/SD Video - co to jest ? i czy ma duże znaczenie ?

Moc do MA RX6 z RA-A1010 wydaje się wystarczająca w zupełności (?) ,

na coś jeszcze mam zwrócić uwagę ?

Na rozwiązanie typu wzmak + ampli się nie piszę ,a 5,1 to kwestia miesiąca/dwóch .

To bierz ten nowszy i nie wnikaj , on więcej ma niż potrzebujesz i to co oboje jednocześnie nie możemy zrozumieć " z bełkotu marketingowego "

HQV high-class chipset “VHD1900” for HD/SD Video --- lepszy procesor do przetwarzania obrazu np. ze starego systemu telewizyjnego do HD ????

Moc pojęcie względne .

W amplitunerach jest mierzona na wysterowany jeden kanał ( zależy jeszcze przy jakich zniekształceniach , coś tam , coś tam ).

Kiedyś miałem tylko amplituner wielokanałowy Yamahę RX V750 podpiętą pod głośniki JBL E 90 , no i grało .

Zrobiłem ze dwa razy za głośno no i obwody ochronne amplitunera zadziałały , wyłączył się .

Twoją przyszłą maszyną można głośno grać bez zniekształcenia dźwięku ( i tak nie będziesz długo utrzymywał duży poziom głośności , chyba żonka wyjdzie z domu )

Edytuję tu jest trochę danych , brzmi bardzo obiecująco :

http://www.q21.pl/yamaha-rx-a1010.html

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bierz ten nowszy i nie wnikaj , on więcej ma niż potrzebujesz

I tak chyba zrobię , poczekam kilka/kilkanaście dni , aż się pojawi w zaprzyjaźnionym sklepie .

Mam pytanie z innej beczki : kabelki do kolumn 2x2,5 mm ( Profigold PGC7254 15 zł/mb )

wystarczą na początek ? jakoś nie mam przekonania , że kable " grają " i że 2x4mm po 30 zł/mb to

niezbędne minimum . Czytałem wiele postów odnośnie kabli i jakoś do mnie

nie przemawiają dodatkowe srebrne nitki itp , choć z drugiej strony może i coś w tym jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak chyba zrobię , poczekam kilka/kilkanaście dni , aż się pojawi w zaprzyjaźnionym sklepie .

Mam pytanie z innej beczki : kabelki do kolumn 2x2,5 mm ( Profigold PGC7254 15 zł/mb )

wystarczą na początek ? jakoś nie mam przekonania , że kable " grają " i że 2x4mm po 30 zł/mb to

niezbędne minimum . Czytałem wiele postów odnośnie kabli i jakoś do mnie

nie przemawiają dodatkowe srebrne nitki itp , choć z drugiej strony może i coś w tym jest ?

Na razie wystarczą :

http://hdtvpolska.com/topic/24924-okablowanie-do-kina-domowego/

Grom wie jak jest naprawdę . Do zaawansowanego sprzętu stereo to dobiera się przewody głośnikowe ze względu między innymi na dopasowanie brzmienia .

W amplitunerze wielokanałowym tego typu co chcesz kupić przewody głośnikowe nie mają tak dużego znaczenia . Oczywiście nie mam na myśli najtańsze . Te które proponujesz wystarczą .

W moim systemie fronty podłączone są pod wzmacniacz stereo kablami wykonanymi w sklepie audiofilskim za 400 PLN ( banany , konfekcja nie wiem jakiej marki ) , sam kabel to Monster Cable

Edytuję : na fronty z czasem dla świętego spokoju możesz kupić gotowe używane kable zarobione bananami ( zakładam że twój ampli akceptuje takie wtyki bo kolumny to na bank )

Edytuję :

http://allegro.pl/listing.php/showcat?id=67303&price_from=&price_to=&postcode_enabled=0&state=0&distance=1&postcode=&city=&prepareTime=0&buy=0&listing=0&listing_sel=2&listing_interval=7&view=gtext&order=t&clear_cookie=0&a_enum[4007]=all&a_text_f[3346][0]=&a_text_f[3346][1]=&a_enum[52]=2&change_attr=Poka%C5%BC

Edytuję : wstaw --- używane

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to 1067 ma strefy , jest 9.2 , ma więcej wejść z tyłu i ma więcej mocy .

810 jest 7.2 , wejść z tyłu mniej ale i tak mnóstwo , trochę słabszy - kwestia jakie kolumny ?

no i wygląd - te cztery przyciski nad klapką mi się nie podobały , wybrałem 1010 na dniach dojedzie :D

Sporo szczegółów o tych modelach jest na stronie Audio Klanu poczytaj - warto .

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...