Skocz do zawartości
gutierez

co kupic odtwarzacz blu ray czy sieciowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam problem co kupic.Mam tv 3D i chcialbym odtwarzac na nim mkv,m2ts i 3D.Czy lepiej kupic odtwarzacz blu ray czy sieciowy?Czy jest roznica w jakosci odtwarzania miedzy tymi sprzetami przy tym samym materiale?Chcialbym,zeby odtwarzalo to wszystko bez ciec i klatkowania,zeby mozna bylo podlaczyc dysk 3,5'' i zeby bylo kompatybilne z kinem domowym.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Dune Smart B1 - relatywnie tanio i masz wszystko najlepiej jak to obecnie mozliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Dune Smart B1 - relatywnie tanio i masz wszystko najlepiej jak to obecnie mozliwe

Nie ma tu chyba obslugi 3D,a taki mam tv...Podobno dobre odtwarzacze blu ray daja znacznie lepszy obraz,jak sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma

te dobre pdtwarzacze korzystaja dokladnie z tej samej elektroniki

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma

te dobre pdtwarzacze korzystaja dokladnie z tej samej elektroniki

Jesteś użytkownikiem tych sprzętów o których piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz to akurat wszędzie jest podobny bo HD to HD a jak zobaczysz różnicę to masz medal. Jakość to będzie zależeć od tego jaki masz telewizor a nie odtwarzacz. To on ma największy wpływ na to jaki widzisz obraz.

Z tym 3D to kwestia czy będziesz oglądał Blu-ray 3D? Bo jak nie to filmy w side by side z sieci bez problemu chodzą na odtwarzaczach sieciowych.

Dysku 3,5 to włożysz do Blu-raya typu Sony, Samsung czy LG (co innego po USB). To jest domena odtwarzaczy sieciowych. Ja np. mam Popcorna i jest ok. Jedynie czego nie załaduję to Blu-ray 3D. Od tego mam inne zabawki. Mobor podał Dune. Też ok.

W sumie wszystko sprowadza się do tego 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,szukam odtwarzacza blu ray 3D z odtwarzaniem mkv,m2ts i mozliwoscia podlaczenia duzego dysku ntfs.Zalezy mi tez zeby dobrze skalowal material do 1080p.Mam na oku yamahe bd-s1067,ale nie mam pewnosci co do duzych dyskow.Mial ktos z nia do czynienia,a moze znacie cos podobnego?Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz to akurat wszędzie jest podobny bo HD to HD a jak zobaczysz różnicę to masz medal. Jakość to będzie zależeć od tego jaki masz telewizor a nie odtwarzacz. To on ma największy wpływ na to jaki widzisz obraz.

Z tym 3D to kwestia czy będziesz oglądał Blu-ray 3D? Bo jak nie to filmy w side by side z sieci bez problemu chodzą na odtwarzaczach sieciowych.

Dysku 3,5 to włożysz do Blu-raya typu Sony, Samsung czy LG (co innego po USB). To jest domena odtwarzaczy sieciowych. Ja np. mam Popcorna i jest ok. Jedynie czego nie załaduję to Blu-ray 3D. Od tego mam inne zabawki. Mobor podał Dune. Też ok.

W sumie wszystko sprowadza się do tego 3D.

Na innym forum spotkalem sie z opinia,ze yamaha bd-s1067 skaluje obraz zdecydowanie lepiej niz pc i odtwarzacze sieciowe,dlatego pytam. Co do plyt to raczej watpie,pewnie bede sciagal m2ts po 40-50GB,dlatego potrzebuje obslugi tego formatu i dostepu do duzych dyskow,min.2 TB,a tv mam panasonic 55vt30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalowanie SD to co innego niż ocenianie obrazu HD (a jeżeli myślałeś o skalowaniu HD to nie ma czegoś takiego. Obraz HD jest wszędzie praktycznie taki sam). Po drugie nikt nie porównuje tutaj do PC. PC zostawmy na boku, bo trudno się do tego porównać.

TV masz takiej klasy, że uwierz mi ale to on wykonana całą robotę a obraz HD z filmów wieczorem z każdego źródła HD będzie piękny.

Skoro masz takie oczekiwania to ja bym kupił odtwarzacz sieciowy. Mnie np. zależy na napisach do m2ts a te praktycznie dostępne są tylko z odtwarzaczy sieciowych.

W sumie masz jeszcze np. coś w stylu OPPO. On w tej chwili łyka też wszystko (z forum i testu wynika, że także ISO, poczytaj bo już nawet nie pamiętam). I ma Blu-ray 3D. To chyba najlepsze rozwiązanie.

Ja osobiście korzystam z Popcorna C200 (sporadycznie bo sporadycznie ale korzystam bo ma kieszeń na dysk więc wkładam i wyjmuję w sekundę - super wygodne) ale głównie oglądam filmy na płytach Blu-ray i do tego mam odtwarzacz dedykowany. I tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki MAŁY co? Tylko, że kolega chce wszystko i do tego Blu-ray 3D. No to Dune np. Skoro i tak ma iść ISO... specjalnie do 3D to kupić za grosze jakiś odtwarzacz Blu-ray dowolnej firmy.

W sumie to nie wiem jaki jest tak naprawdę budżet ale skoro jest tak dobry telewizor to chyba nie jest mega mały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj Gmeru uwaznie co mu polecam to zrozumiesz ze NIC wiecej nie potrzebuje oprocz DUNY

No, chyba ze mu się zamarzy wyrafinowany tor audio (cholera wie po co) - wtedy zgoda- Oppo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o yamaha bd-s1067?Kosztuje niecale 2000 pln i wszystko podobno pieknie smiga.A wczesniej chodzilo mi o skalowanie do 1080p.I nie zgadzam sie,ze kazdy film z tv z kanalu hd wyglada super-mam Nke z dobrym sygnalem i dobra jakosc filmu widze tylko czasem na hbo albo nfilm.Dlatego zeby w pelni wykorzystac mozliwosci odbiornika tv chce kupic dobry sprzet do puszczania materialu.

Edytowane przez gutierez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz skalowac? DVD? Masz taka potrzebe? jakas wielka kolekcje z ktora szkoda ci sie rozsztac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi DVD to po pierwsze...

A co sądzicie o yamaha bd-s1067?Kosztuje niecale 2000 pln i wszystko podobno pieknie smiga.A wczesniej chodzilo mi o skalowanie do 1080p.I nie zgadzam sie,ze kazdy film z tv z kanalu hd wyglada super-mam Nke z dobrym sygnalem i dobra jakosc filmu widze tylko czasem na hbo albo nfilm.Dlatego zeby w pelni wykorzystac mozliwosci odbiornika tv chce kupic dobry sprzet do puszczania materialu.

A po drugie co ma piernik do wiatraka? Czyli co ma satelitarne HD to twojego tematu? Mowa jest o najwyższej jakości czyli filmach Blu-ray. Typy dostałeś. A Yamahy pewno prawie nikt nie wiedział na oczy bo po co? Nisza. Na pewno ładnie skaluje SD jak każdy w tej chwili szanujący się odtwarzacz Blu-ray. Myślisz, że czyta m2ts? Zamiast dalej zadawać pytania przeanalizuj co zostało już napisane w tym temacie (czyli przeanalizuj forum i podane tutaj odtwarzacze a znajdziesz to co szukasz) oraz odpowiedz na wszystkie zadanie w nim pytania to może jeszcze jakaś porada padnie :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat''-TV masz takiej klasy, że uwierz mi ale to on wykonana całą robotę a obraz HD z filmów wieczorem z każdego źródła HD będzie piękny''. -Tv sat to chyba tez zrodlo hd?Myslisz o fhd,piszesz hd.Dlaczego yamaha to nisza?Odtwarzacz sieciowy w sumie najbardziej by mi odpowiadal,bo obsluguje duza ilosc formatow,wyswietla napisy pl,mozna podlaczyc dysk ntfs,ma wbudowanego klienta bittorrent,zre malo pradu.Ale czy na pewno jest obsluga 3D?Jak jest z prockami sieciowki kontra blu ray?Ktore lepsze?Na innym forum ktos sie wypowiedzial,ze ma kilka roznych zrodel(pc,odtwarzacz sieciowy i blu ray) i pod wzgledem jakosci obrazu i dzwieku yamaha bije wszystko.Nie znalazlem nigdzie takiego fachowego testu-porownania.Na calosc z kinem domowym planuje wydac okolo 6000 pln.Wedlug uzytkownikow yamaha czyta m2ts.

Edytowane przez gutierez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam LG BD660: jest 3D; odtwarza mkv, m2ts u mnie z 1TB dysku bez problemu.

Jeżeli chodzi o skalowanie i porównanie do bd-s1067 nie wypowiadam się, bo nie znam tej yamahy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale są playery BD 3D z funkcjami sieciowymi i czytaniem zew. nośników ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale są playery BD 3D z funkcjami sieciowymi i czytaniem zew. nośników ... :)

Mozesz rozszerzyc temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ma rozszerzać?

masz to podane na talerzu w pierwszej odpowiedzi !

gdyby ci sie chcialo rozeznać temat wiedziałbyś co to za sprzet i co potrafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na innym forum nie pisali o odtwarzaczach Samsunga Lg , Philipsa...? Moze Onkyo albo Oppo chociaz?

Tutaj mozesz znalezc te informacje w sekcji poswieconej odtwarzaczom BD.

Jesli poswiecisz pare minut na czytanie, szybko stanie sie jasne, ze dzisiaj prawie wszyscy producenci sprzedaja odtwarzacze mogace odegrac podstawowe formaty multimedialne poza dyskami BD.

A mobor ma racje co do Duny... Na chwile obecna lepszego tanka nie ma.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na innym forum nie pisali o odtwarzaczach Samsunga Lg , Philipsa...? Moze Onkyo albo Oppo chociaz?

Tutaj mozesz znalezc te informacje w sekcji poswieconej odtwarzaczom BD.

Jesli poswiecisz pare minut na czytanie, szybko stanie sie jasne, ze dzisiaj prawie wszyscy producenci sprzedaja odtwarzacze mogace odegrac podstawowe formaty multimedialne poza dyskami BD.

A mobor ma racje co do Duny... Na chwile obecna lepszego tanka nie ma.

Nie korzystam z forum zeby sie klocic tylko zeby poszerzyc swoja wiedze,wiec jesli pisze cos niezgodnego z prawda wiaze sie to tylko z moja niewiedza.Prosze wiec o wytlumaczenie dokladnie.Ktos pisal,ze obsluga 3D w odtwarzaczach sieciowych bedzie mozliwa dopiero za kilka miesiecy z wypuszczeniem jakiegos nowego procesora.Czy naprawde jakosc materialu fhd(np.mkv 10GB) odtwarzana w Dune i np.Oppo bedzie taka sama?Czy Waszym zdaniem lepiej kupic blu ray czy odtwarzacz Dune do amplitunera i kina domowego?Zalezy mi na szybkim zakupie,bo moj laptop mimo ze z napedem blu ray nie radzi sobie z odtwarzaniem materialu fhd i 3D.Potrzebuje sprzetu do odtwarzania bezstratnego 3D,czyli chyba iso,czy poradza sobie z tym odtwarzacze?Moze lepiej kupic osobno blu ray i odtwarzacz,tansze,ale czy dadza rade?Zeby ogarnac caly temat to trzeba byc niezle obcykanym.Sorry za chaos w wypowiedzi,ale edytuje ten post co pare godzin.Podsumowujac-co radzicie?Chce odtwarzac 3D,mkv,m2ts(bede sie przerzucal na jak najlepsza jakosc oczywiscie kosztem wielkosci pliku),dobrze zeby byl klient bittorrent,oczywiscie super jakosc audio i video,odtwarzanie napisow,podlaczenie dyskow(najlepiej kilku w ntfs).Calosc ma grac z kinem domowym dosyc dobrej jakosci(ok.6000 za ampli i kolumny).Prosze o podpowiedzi i wyrozumialosc .Pozdrawiam.

Edytowane przez gutierez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnosnie Dune-co to znaczy,ze w przyszlosci bedzie odtwarzal niektore tresci 3D?Z braku hdmi 1.4 nie bedzie to chyba nic szczegolnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDMI 1.4 nie ma najmniejszego wpływu na odtwarzanie materiału 3d. Będzie co prawda bez dźwięku hd ale obraz będzie odtwarzany bez ograniczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...