Skocz do zawartości
Prokop80

HDMI passthru

Rekomendowane odpowiedzi

Staram się uruchomić HDMI passthru w moim amplitunerze SC-LX83. W HDMI setup ustawiłem control na ON (tak jest opisane w instrukcji).Niestety po wyłączeniu amplitunera sygnał znika. Sygnał do amplitunera podawany jest z HTPC na grafice Radeona HD6850 przez HDMI. Co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze funkcja Control sluzy do kontrolowania innych urzadzen ( czyt. telewizora). Nie znam menu tego Pionka ale poszukalbym opcji pass through w pierwszej kolejnosci w podmenu dotyczacym upscalowania/rozdzielczosci wychodzacego sygnalu.

Edit: kwerenda na avforums.com wyrzucila cos takiego:

Quote:

Originally Posted by Pondus77

Has anybody got the LX83 to allow HDMI passthrough during standby?

Pondus77

This feature will only work if you have the "HDMI Control" feature switched on and all components "HDMI Control" compatible. Last time I checked this meant Pioneer, Panasonic and Sharp kit. Sky boxes do not appear to work.

It seems this is a bit of a half-baked feature!

Dave

Byc moze wiec Control: On ma znaczenie. Niestety nie znalazlem wyjasnienia jak uzyskac zamierzony efekt. ale mamy tutaj uzytkownikow Pioneer-ow wiec moze ktos pozniej rzuci pomocna rada.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się, po włączeniu tej funkcji jest możliwość kontrolowania innych urządzeń, ale również pozwala ona na uruchomienie funkcji passthru, tak pisze w instrukcji. Oprócz tego, po uruchomieniu funkcji control jest możliwość ustawienia 2 trybów passthru normal i ECO (tryb oszczędny). Ale jak pisałem passthru nie działa. Przejrzałem całe menu i nic nie znalazłem więcej.

No i wszystko jasne, działa tylko z urządzeniami z funkcją control. Bezsensu, czy chociaż jedna firma nie może zrobić sprzętu bez idiotycznych ograniczeń? Ciężko było zrobić passthru jak to mają inne firmy, dla wszystkich urządzeń. Dzięki binary za pomoc.

Edytowane przez Prokop80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze nie pomoglem.

Kolejny glupi (pospieszny) pomysl: nowe FW?

Przecwiczyles juz to pewnie, ale zapytac musze.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze nie pomoglem.

Kolejny glupi (pospieszny) pomysl: nowe FW?

Przecwiczyles juz to pewnie, ale zapytac musze.

Jak mi napiszesz co znaczy FW to odpowiem na twoje pytanie :)

Ale dowiedziałęm się nowej rzeczy. Z serwisu pioneera napisali że HDMI control(CEC) mają wszystkie urządzenia z HDMI 1.3. Czyli powinno działać passthru. Na razie zapytałem ich co źle robię, czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FW - firmware. Po polsku oprogramowanie wbudowane.

A na marginesie to jestes moim bohaterem. Serio! Chyba niewiele osob decyduje sie przeczytac manuala czy skontaktowac z Customer Support. A czesto jak im to zaproponujesz, jasli nawet jest to ostatnia deska ratunku, traktuja to jako potwarz i reaguja nerwowo. Taka juz nasza polska przypadlosc.

Mam nadzieje ze znajdziesz rozwiazanie swojego problemu i opiszesz je tutaj, ku pomocy innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FW - firmware. Po polsku oprogramowanie wbudowane.

A na marginesie to jestes moim bohaterem. Serio! Chyba niewiele osob decyduje sie przeczytac manuala czy skontaktowac z Customer Support. A czesto jak im to zaproponujesz, jasli nawet jest to ostatnia deska ratunku, traktuja to jako potwarz i reaguja nerwowo. Taka juz nasza polska przypadlosc.

Mam nadzieje ze znajdziesz rozwiazanie swojego problemu i opiszesz je tutaj, ku pomocy innym.

Hehe co to jest firmware to wiem. Nowego nie ma, jest jeden. Akurat w Pioneerze tego nie przerabiałem, ale w HK AVR 255 parę razy. Jak się człowiek chce czegoś dowiedzieć to i babę do diabła wyśle :). Co do serwisów to różnie jest z nimi, jeśli się znają i nie naraża ich to na koszta to pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dla porównania mam tak z KD sony: instrukcja podaje że gdy mam Active Standby po wyłączeniu cały sygnał (audio i video) będzie przekazywany do tv (czyli powinny grać głośniki tv). A rzeczywistość jest taka że obraz jest przekazywany ale audio nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...