Skocz do zawartości
don_bubas

Panasonic + Onkyo + Samsung + ... i co dalej?

Rekomendowane odpowiedzi

Panasonic TX-P42S20 + Onkyo TX-SR508 + Samsung BD-P1500 + ... i co dalej?

Od pół roku skromnie buduję sobie kino domowe. Z dobraniem TV i ampli jeszcze kłopotu wielkiego nie miałem, ale z głośnikami wolę się poradzić mądrzejszych od siebie.

Generalnie słuchać filmów bezpośrednio z telewizora absolutnie nie cierpię. Toteż od roku korzystam z rozwiązania tymczasowego (Sennheiser HD 598). Nie powiem, przez ampli brzmią [beeep]iście, jak na moje skromne wymagania, ale swoje ograniczenia mają. Przede wszystkim trudno się nimi dzielić :-) Nadeszła więc pora na zestaw głośnikowy.

Mam 1500 zł i niewielki pokój (3,5x4,5 m), więc skłaniałem się do dobrego zestawu 2.1. Ale zaraz wyczytałem, że nawet do małej przestrzeni warto upchnąć większy zestaw, ale np. zrezygnować z suba, może dokupić później. A więc 5.0? Na razie znalazłem to:

http://www.ceneo.pl/3427390s

http://www.ceneo.pl/279207s

Ale może polecicie coś innego?

PS

Wiem, że sam BD jest mega słaby i planuję go w tym roku wymienić na jakiegoś panasa z nadzieją na obsługę TV i BD jendym pilotem, ale to na gwiazdkę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Quadrale i nigdzie nie łaź po sklepach ( pierwszy raz proponuję głośniki bez wcześniejszego odsłuchu , tu na tym forum jest wiele użytkowników którzy mają je z Onkyo , są zadowoleni ).

Głośniki te słuchałem w Media Mark i porównywałem z innymi droższymi , grały najlepiej ( wzmacniacz był HK wielokanałowy )

Jamo ile razy pobieżnie słuchałem ( niskobudżetowe modele ) to mi nie pasowały , miały stłumione średnie tony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak wyżej,sam je mam i spokojnie możesz brać je w ciemno QQ5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam u siebie w domku Quadrala Quintas 700 wraz z centralnym i surround 500

graja nie przeciętnie ;)

najlepiej jakbyś sprawił sobie płytkę z muzyka Audio poniższymi utworami:

1. Ulver - Februaru MMX (4:11)

2. Samavayo - Payback (4:33)

3. Seven Yaer Riot - Autumn Rain (3:39)

4. Semiomime - Transistor (2:56)

5. Projekt Warszawiak - Ząbkowski (4:56)

W/w utworki pokażą Ci jak grają poszczególne kolumny ;)

przy czym track 4 pokaże całe pasmo przenoszenie w kolumnie (dla mnie utwór bomba do testów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcąc żeby grało nieprzeciętnie , to trzeba celować nie w ten przedział cenowy ( o źródle dźwięku i wzmacniaczu nie trzeba wspominać )

Za tą cenę przeciętny dźwięk to wielki sukces ( porównuję z wyższymi półkami )

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,no i co kolega wybral? moze by sie podzielil wrazeniami z odsluchu bo sam bede niedlugo dobieral naglosnienie do onkyo tx nr 609,wstepnie tez myslalem o jamo bo wydawal mi sie ten zestaw niezlym kompromisem cena-jakosc,ale wiadomo jak ma sie kupic i zalowac to lepiej dolozyc i miec banana),zatem czekam na opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z radami zdecydowałem się na Quadral Quintas 5000. Z racji wyjazdów urlopowych nie miałem okazji jeszcze w pełni zestawu przetestować. Na chwilę obecną jestem jednak bardzo zadowolony. W moim niewielkim w sumie pokoju brzmią naprawdę zacnie. Na Tronie BD zabrakło mi trochę bassu, ale kupno suba na razie odłożyłem w czasie.

Nie mam wielkiego doświadczenia w ocenie głośników, ale zważywszy na budżetowy charakter mojego zestawu - jest dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...