Skocz do zawartości
adrianprzybylinski

Filmy blu ray 720p

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam takie pytanie.

Mam film Harry.Potter.And.The.Deathly.Hallows.Part.1.720p.BluRay.x264-TWiZTED Z tego wynika że będzie mieć rozdzielczość 1280x720 a faktycznie ma 1280x54 i wychodzą czarne paski których nie znoszę.

Co jest spowodowane takim stanem rzeczy? I czy można coś z tym zrobić?

Proszę o odpowiedź :)

Sory jak post zdublowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam film Harry.Potter.And.The.Deathly.Hallows.Part.1.720p.

Z tego wynika że będzie mieć rozdzielczość 1280x720 a faktycznie ma 1280x54 i wychodzą czarne paski których nie znoszę.

Co jest spowodowane takim stanem rzeczy? I czy można coś z tym zrobić?

1280 x 54 to jest jedna grubsza linia w poprzek ekranu.:lol:

A jeśli jest to 540, to wszystko w porządku ponieważ film jest nagrany w formacie kinowym a nie telewizyjnym 16/9

Tak, możesz się pozbyć czrnych pasów poprzez ZOOMowanie lub nabycie telewizora 21:9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o 544 :)

Ale zoomowanie utnie mi boki wiec też będzie źle :(

Czyli zostaje mi tylko pogodzenie się z takim stanem jakim jest albo zacząć kupować filmy a nie kraść jak tona polaka przystało.

Bo ja myślałem że przy ripowaniu filmu ktoś sobie wymyślił taką rodziałkę żeby zmniejszyć wagę filmu. Ale skoro źródłem jest płyta Bluray to ona ma rozdzielczość 1280x720 czy filmy są też wydawane 1280x544 (mówimy o filmach na płytach bluray kupowanych np. w Empikach)? Bo już się gubię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zoomowanie utnie mi boki wiec też będzie źle :(

Albo rybki, albo akwarium - innej metody nie ma, to film "kinowy", a nie "telewizyjny"

Czytać, czytać , czytać ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja myślałem że przy ripowaniu filmu ktoś sobie wymyślił taką rodziałkę żeby zmniejszyć wagę filmu. Ale skoro źródłem jest płyta Bluray to ona ma rozdzielczość 1280x720 czy filmy są też wydawane 1280x544 (mówimy o filmach na płytach bluray kupowanych np. w Empikach)? Bo już się gubię

Blu-ray jest w 1080p czyli 1920x1080 ale jeśli film był kręcony w formacie kinowym 21:9 (2,39:1) to ma rozdzielczość 1920x800 ale dalej nazywany jest 1080 bo po co tyle różnych oznakowań wymyślać, po prostu na tv panoramicznym 16:9 widać pasy na górze i na dole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...