Skocz do zawartości
dragonfly

Moje wizje się spełniły...Cideko.

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomego naciągnąłem na zakup w Komputroniku Cideko Simple Box i jeżeli chodzi o szybkość działania to jestem pod wrażeniem.

1. Obsługa klawiatury z myszą jest banalna i żadnego przycinania. Jakość wykonania według mojej oceny na 9/10. Jeden punkt mniej bo mogli by zamiast baterii dać akumulator jak w Air Keyboard Chatting czy Conqueror

6. Wszystkie filmy jakie miałem do testów odtwarzane są bardzo szybko zarówno w podglądzie jaki i normalnie uruchamiane. Jedyny problem jaki zauważyłem to obsługa DTS TR HD - nie miałem dźwięku na amplitunerze ale to akurat mało istotne dla mnie, DTS HD MA działa bez problemu.

@Johny_be1 - dzięki za wyczerpujące informacje :)

1. Jeżeli chodzi o baterie to jak to mówią - na dwoje babka wróżyła. Wbudowany akumulator z czasem się zużyje. A nie wiadomo jak z dostępnością i ile taki aku może kosztować. Za to zamiast baterii można stosować akumulatorki z którymi nie ma tego problemu - można je dostać wszędzie.

6. Jeżeli chodzi o dzwięk TR HD to o tym wiedziałem i mnie to akurat nie boli - raz że nie mam sprzętu grającego który obsługuje taki dźwięk, dwa że uważam że DTS jest na tyle doskonały że ja osobiście niczego więcej od dzwięku nie oczekuję.

Mam jeszcze dwa pytania:

1. czy ktoś wie może jak Cideko radzi sobie z zewnętrznymi dyskami zasilanymi z USB ? Bo z tego co wiem urządzenia tego typu bardziej lubią dyski które mają swoje własne zasilanie.

2. Czy ktoś testował jakieś karty WIFI pod USB ?

Edytowane przez danyboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Johny_be1 - dzięki za wyczerpujące informacje :)

1. Jeżeli chodzi o baterie to jak to mówią - na dwoje babka wróżyła. Wbudowany akumulator z czasem się zużyje. A nie wiadomo jak z dostępnością i ile taki aku może kosztować. Za to zamiast baterii można stosować akumulatorki z którymi nie ma tego problemu - można je dostać wszędzie.

6. Jeżeli chodzi o dzwięk TR HD to o tym wiedziałem i mnie to akurat nie boli - raz że nie mam sprzętu grającego który obsługuje taki dźwięk, dwa że uważam że DTS jest na tyle doskonały że ja osobiście niczego więcej od dzwięku nie oczekuję.

Mam jeszcze dwa pytania:

1. czy ktoś wie może jak Cideko radzi sobie z zewnętrznymi dyskami zasilanymi z USB ? Bo z tego co wiem urządzenia tego typu bardziej lubią dyski które mają swoje własne zasilanie.

2. Czy ktoś testował jakieś karty WIFI pod USB ?

No bardzo mnie to urządzenie zainteresowało. To rozwiązanie z bateriami które można zamienić przecież na akumulatorki jest O.K. No nie zgodzę się z Tobą co jakości DTS. Spróbuj obejrzeć film w DTS HD Master Audio. Różnica kolosalna. Ale ten akurat format widzę że Cideko obsługuje.

Podłączam się pod pytanie jak ze współpracą tego playera z zewnętrznym twardym dyskiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. czy ktoś wie może jak Cideko radzi sobie z zewnętrznymi dyskami zasilanymi z USB ? Bo z tego co wiem urządzenia tego typu bardziej lubią dyski które mają swoje własne zasilanie.

2. Czy ktoś testował jakieś karty WIFI pod USB ?

Chyba będę sobie mógł samo odpowiedzieć na te pytania. Podzwoniłem trochę i dowiedziałem się że

Ad.1 Urządzenie było testowane z zewnętrznym dyskiem 2,5 calowym 250 GB WD Passport i nie było żadnych problemów z działaniem.

Ad.2 Współpracuje z kartą WIFI Cideko. Nie wiadomo jaki chipset tam siedzi więc nie wiadomo jakich zamienników można próbować. W tej chwili karta chyba nie do kupienia w polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do karty WiFi to karta dedykowana posiada chipset: Ralink RT3070, karty z tym chipsetem powinny współpracować z Cideko Simple Box. Karty od Nvatrona, EGreata i innych nie działają z tym urządzeniem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cideko ma mocny grunt (android) i podbije rynek odtwarzaczy multimedialnych w mig. Pytanie:

1. co z otoczeniem sieciowym (wiadomo ,że android tu kuleje)

2. minus: brak tunera (ale przy braku konkretnej ofert tv cyfrowej naziemnej to zaden problem), brak opcji recordera (IPLA to naprawde żadna alternatywa), uboga liczba wejść

Kurde chyba niebawem NTR 82 dam dziadkowi ;)

Cideko to jakby kolejny stage w produkcji urządzeń multimedialnych (poprzedni stage to ntry, popcorny , dune)

kolejny stage po cideko to na 100% telewizory z wbudowanymi funkcjami odtwarzaczy sieciowych, wg mnie kwestia roku na spopularyzowanie takich telewizorów...

NMT i dune mają dużo do zrobienia bo era czarnych prostopadłościanów i nudnych pilotów odchodzi w mrok przeszłości ;)

Edytowane przez dragonfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie bez najmniejszego problemu przegląda sieć SMB (standardowe otoczenie windows) łącznie z możliwością logowania.

Niebawem powinny pojawić się pierwsze testy urządzenia (zostały wysłane na testy i teraz czekamy:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cideko ma mocny grunt (android) i podbije rynek odtwarzaczy multimedialnych w mig. Pytanie:

Adroid podbil rynek i wciaz go podbija. Adnroid IMHO ma szanse podbic rynek odtwarzaczy multimedialnych.Kropka. Zas Cideko w obecnym ksztalcie to produkt posredni. Beda nowe, ladniejsze, lepsze.

1. co z otoczeniem sieciowym (wiadomo ,że android tu kuleje)

Moze w Lodzi kuleje. U nas ma sie dobrze

Kurde chyba niebawem NTR 82 dam dziadkowi ;)

Cideko to jakby kolejny stage w produkcji urządzeń multimedialnych (poprzedni stage to ntry, popcorny , dune)

kolejny stage po cideko to na 100% telewizory z wbudowanymi funkcjami odtwarzaczy sieciowych, wg mnie kwestia roku na spopularyzowanie takich telewizorow...

dragonfly ty zaliczyles chyba jakis back to the future czy co. Najpierw nowatorska obsluga klawiatury, teraz multimedialne odtwarzacze w TV "za rok".

Nie wiem jak w Lodzi ale reszta Polski uzywa ma takich telewizorow przez ostatnie 2 lata.

NMT i dune mają dużo do zrobienia bo era czarnych prostopadłościanów i nudnych pilotów odchodzi w mrok przeszłosci ;)

Usilowalismy Ci z Kolegami to wytumaczyc. Dzisiaj telefon potrafi wiecej niz Cideko. Pudelko wielkosci pilota, bezprzewodowo odgrywa filmy z sieci lokalnej czy internetu, na TV. Smartphone'a trzymasz w reku, wybierasz na dotykowym ekranie co chcesz, a on streamuje Ci z sieci telewizje HD czy filmy. Nie wiem czy ogarniasz. Masz pilota ktory jest jednoczesnie odtwarzaczem, spelniajacym przy okazji wiele roznych innych funkcji, ktorych ani Cideko ani zaden inny mediatank nie zrobi.

Nie chodzi mi bynajmniej o to ze telefony sa w stanie zastapic kazdy odtwarzacz, albo ze stanie sie to w niedalekiej przyszlosci, bo tak sie nie stanie ( z zupelnie innych niz technicze uwarunkowan). Chodzi mi o to zebys wreszcie choc na chwile wyrwal sie z tej "Lodzi", bo wstyd sie robi przed ludzmi z innych forów, jak tu takie rzeczy wypisujesz o obsludze klawiatury w NMTankach czy multimedialnych/smart telewizorach. FYI: Dzisiaj mamy monitory, ktorymi mozesz przegladac internet bez komputera. Do Lodzi pewnie tez niebawem dotra....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest także to, że coraz więcej firm zabiera się za odtwarzacze na Androidzie. Pierwszy model Elliona TVROI T1 (Hyundai) powinien trafić w PL do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu lub na początku lipca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adroid podbil rynek i wciaz go podbija. Adnroid IMHO ma szanse podbic rynek odtwarzaczy multimedialnych.Kropka. Zas Cideko w obecnym ksztalcie to produkt posredni. Beda nowe, ladniejsze, lepsze.

Moze w Lodzi kuleje. U nas ma sie dobrze

dragonfly ty zaliczyles chyba jakis back to the future czy co. Najpierw nowatorska obsluga klawiatury, teraz multimedialne odtwarzacze w TV "za rok".

Nie wiem jak w Lodzi ale reszta Polski uzywa ma takich telewizorow przez ostatnie 2 lata.

Usilowalismy Ci z Kolegami to wytumaczyc. Dzisiaj telefon potrafi wiecej niz Cideko. Pudelko wielkosci pilota, bezprzewodowo odgrywa filmy z sieci lokalnej czy internetu, na TV. Smartphone'a trzymasz w reku, wybierasz na dotykowym ekranie co chcesz, a on streamuje Ci z sieci telewizje HD czy filmy. Nie wiem czy ogarniasz. Masz pilota ktory jest jednoczesnie odtwarzaczem, spelniajacym przy okazji wiele roznych innych funkcji, ktorych ani Cideko ani zaden inny mediatank nie zrobi.

Nie chodzi mi bynajmniej o to ze telefony sa w stanie zastapic kazdy odtwarzacz, albo ze stanie sie to w niedalekiej przyszlosci, bo tak sie nie stanie ( z zupelnie innych niz technicze uwarunkowan). Chodzi mi o to zebys wreszcie choc na chwile wyrwal sie z tej "Lodzi", bo wstyd sie robi przed ludzmi z innych forów, jak tu takie rzeczy wypisujesz o obsludze klawiatury w NMTankach czy multimedialnych/smart telewizorach. FYI: Dzisiaj mamy monitory, ktorymi mozesz przegladac internet bez komputera. Do Lodzi pewnie tez niebawem dotra....

Tak tak Binary, poczytałeś, zobaczyłeś, wiesz ;) Praktyk z Ciebie żaden o czym mieliśmy okazję się przekonać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie bez najmniejszego problemu przegląda sieć SMB (standardowe otoczenie windows) łącznie z możliwością logowania.

Niebawem powinny pojawić się pierwsze testy urządzenia (zostały wysłane na testy i teraz czekamy:)

Pozdrawiam

A czy trzeba coś specjalnie "robić" w komputerze żeby dało się z poziomu Cideko wejść na udostępniony katalog ?

Próbowałem dzisiaj i bez rezultatu. Udostępniłem katalog pod kontrolą systemu Windows 7 Ultimate. Cideko widzi mój komputer w otoczeniu sieciowym ale po kliknięciu w niego mam informację że "komputer nie udostępnia żadnych katalogów"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak Binary, poczytałeś, zobaczyłeś, wiesz ;) Praktyk z Ciebie żaden o czym mieliśmy okazję się przekonać ;)

No to "pojechales mi po rajtuzach mistrzu elokwencji i cietej riposty". Operuje na Androidzie od roku.

Skoro nie ma we Lodzi jeszcze Tv z obsluga dlna, to moze namow jakiegos kolege co ma telefon na androidzie i PS3 podlaczone do tv, zainstalujcie program IMedishare to moze uwierzysz jak zobaczysz.

Masz chyba jakichs kolegow, co? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj testuje Cideko.

Jak na razie szału nie ma.

Mam kilka problemów - może ktoś wie jak sobie z nimi radzić ?

1. Cideko usilnie próbuje zapisywać wszystko na kartę pamięci. Jak próbuję pobrać jakiś plik to dostaję komunikat że brakuje karty pamięci. Mam podłączony dysk zewnętrzny, Czy można go jakoś nakłonić żeby zechciał nagrywać na dysk ?

2. Nie wiem jak w przeglądarce przewijać strony internetowe w dół. W przeglądarce nie ma suwaków, na klawiaturze nie widzę klawiszy które mogły by do tego służyć.

3. Praktycznie żadne z wbudowanych aplikacji nie ma opcji "zamknij" - można tylko powrócić do menu powyżej a aplikacja dalej działa w tle. Można ją oczywiście zamknąć przy pomocy aplikacji do killowania innych aplikacji ale wg. mnie jest to duża niedoróbka.

4. Często, dotyczy to zarówno wbudowanych jak i doinstalowanych aplikacji, aplikacja się zawiesza i jest przez androida zamykana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to "pojechales mi po rajtuzach mistrzu elokwencji i cietej riposty". Operuje na Androidzie od roku.

Skoro nie ma we Lodzi jeszcze Tv z obsluga dlna, to moze namow jakiegos kolege co ma telefon na androidzie i PS3 podlaczone do tv, zainstalujcie program IMedishare to moze uwierzysz jak zobaczysz.

Masz chyba jakichs kolegow, co? ;)

Panowie - więcej uwag merytorycznych, mniej personalnych. Jeśli macie coś do siebie - na priva ale nie forum bo zaczyna się robić śmietnik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemów z Cideko ciąg dalszy :

1. Nie działa Android market - mogę sobie oczywiście wejść na stronę, ale zainstalować już coś to niekoniecznie. Przyciski są tak jakby nieaktywne, tzn, można coś tam kliknąć ale nie daje to żadnego efektu.

2. Nie udało mi się w żaden sposób podłączyć do udostępnionego pod Windows katalogu. Komputery w otoczeniu sieciowym są raz widoczne a raz nie. Można ręcznie dodać połączenie z udostępnionym katalogiem - podaje się nazwę hosta, udostępniony katalog, użytkownika i hasło, ale przy próbie połączenia mam "odmowa dostępu"

Jeszcze kilka takich "kwiatków" wyjdzie to chyba Cideko powędruje z powrotem do sklepu (żałuję że nie kupiłem go przez internet - przynajmniej mógłbym go bez problemu oddać w przeciągu 10-ciu dni, a tak trzeba się będzie szarpać ze sklepem, który zapewne nie będzie chciał go przyjąć)

Edytowane przez danyboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Cideko Simple Box nie ma i nie będzie miał dostępu do adnroid marketu

2. Co do zamykania aplikacji to taki urok androida wszystkie uruchamiane aplikacje pracują cały czas w tle (dotyczy to zarówno telefonów, tabletów jak i dysków multimedialnych)

3. Co do sieci to osobiście sprawdzałem udostępnianie u siebie w domu komputery na WiFi Cideko na kablu. Bez najmniejszego problemu przeglądałem udostępnione katalogi na systemach: Linux (z serwerem SAMBA), Windows 7, Windows Vista.

4. Do przewijania stron należy nacisnąć lewy przycisk myszy i poruszać klawiaturą góra-dół (tak jak by się obsługiwało telefon z ekranem dotykowym)

5. Co do zamykania aplikacji to należy pilnować aby w tle nie było uruchomionych dużo aplikacji. Urządzenie ma ograniczoną ilość pamięci co może powodować problemy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Co do sieci to osobiście sprawdzałem udostępnianie u siebie w domu komputery na WiFi Cideko na kablu. Bez najmniejszego problemu przeglądałem udostępnione katalogi na systemach: Linux (z serwerem SAMBA), Windows 7, Windows Vista.

4. Do przewijania stron należy nacisnąć lewy przycisk myszy i poruszać klawiaturą góra-dół (tak jak by się obsługiwało telefon z ekranem dotykowym)

iCroon, dziękuję za konkretną odpowiedź.

Ad3 - dzisiaj wieczorem spróbuję jeszcze raz - wg. mnie od strony komputerów jest wszystko ok - dostęp do share'ów sprawdzałem z innego komputera i to działa. Może moje "Cideko" jest jakieś dziwne - pomęczę go i dam znać jakie są efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iCroon, dziękuję za konkretną odpowiedź.

Ad3 - dzisiaj wieczorem spróbuję jeszcze raz - wg. mnie od strony komputerów jest wszystko ok - dostęp do share'ów sprawdzałem z innego komputera i to działa. Może moje "Cideko" jest jakieś dziwne - pomęczę go i dam znać jakie są efekty

Mam tylko małe pytanie odnośnie dyskusji o Cideko.

Dlaczego nie założycie osobnego wątku dotyczącego tego sprzętu?

Dyskusja jest podczepiona pod wątek o Novatronie, nie mający nic wspólnego z tym sprzętem.

Jest dział "Odtwarzacze sieciowe inne" pasujący chyba bardziej lub w porozumieniu z adminem założyć dotyczący Cideko.

Edytowane przez falka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko małe pytanie odnośnie dyskusji o Cideko.

Dlaczego nie założycie osobnego wątku dotyczącego tego sprzętu?

Dyskusja jest podczepiona pod wątek o Novatronie, nie mający nic wspólnego z tym sprzętem.

Jest dział "Odtwarzacze sieciowe inne" pasujący chyba bardziej lub w porozumieniu z adminem założyć dotyczący Cideko.

Bo NTR 82/83 juz zdechł jak pies.... więc nie ma juz co pisać o NTR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko małe pytanie odnośnie dyskusji o Cideko.

Dlaczego nie założycie osobnego wątku dotyczącego tego sprzętu?

Dyskusja jest podczepiona pod wątek o Novatronie, nie mający nic wspólnego z tym sprzętem.

Jest dział "Odtwarzacze sieciowe inne" pasujący chyba bardziej lub w porozumieniu z adminem założyć dotyczący Cideko.

Popieram wniosek Kolegi falka.

Moznaby nawet pokusic sie o wyłączenie z Innych odtwarzaczy i założenie podgrupy Otwarzacze na Android OS.

Chyba można się spodziewać, wysypu takich urządzeń w niedalekiej (a może i dalszej) przyszłości. Dzięki temu bedzie i porzadek i możliwość łatwiejszego porównania cech i możliwości odtwarzaczy przez zainteresowanych użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo NTR 82/83 juz zdechł jak pies.... więc nie ma juz co pisać o NTR.

Dalej nie ma to związku z Cideko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jak widzę umarł, a w międzyczasie pojawiły się dwie aktualizacje firmware'u.

Czy poprawiły one funkcjonalność urządzenia? Niestety nigdzie nie mogę znaleźć changeloga z informacjami o zmianach... Zastanawiam się, czy kupić Cideko, czy czekać na Xtreamer Prodigy. Na mojej potrzeby wystarczyłoby w zupełności Cideko (a z klawiaturą Prodigy będzie pewnie 2x droższy), niemniej chciałbym, by Cideko działało stabilnie i intuicyjnie? Czy można na to liczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem w wątku o Cideko - nie widzę żadnej poprawy funkcjonalności. Jeżeli chodzi o wybór urządzenia - ja bym drugi raz tego czegoś nie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ja tam nic nie kupie z rzeczy ktore zachwala icroon - ntr82 i temu podobne novatrony to mial cud miod i orzeszki a wyszlo [beeep].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam pytanie odnośnie klawiatury CIDEKO AVK-02b

klawiatura położona jest na stole a kursor się przemieszcza, czy to znaczy że urządzenie jest zapsute, lub ewentualnie można to jakoś zniwelować (wykalibrować).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...