Skocz do zawartości
dragonfly

Moje wizje się spełniły...Cideko.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

No i to jest remedium na bolączki i niewygodę. Czas wyrzucić NTR, Popcorna, Dune, bo idzie nowa jakośc i nowe myślenie ;)Gdyby jeszcze mial na pokladzie recorder, scart i tuner. To wyrzuciłbym ntr 82 przez okno ;)Rozwiązanie klawiatury, centrum multimedialnego GENIALNE.

http://icroon.eu/aktualno%C5%9Bci/cideko.html

Edytowane przez dragonfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Odtwarzacze z Androidem zapowiadane są już od pół roku.

Kilka dodatkowych informacji

Cideko oferował sample już na Cebicie w marcu, był pierwszy.

Inni zwlekają, czekają na wyższego androida, poprawiają oprogramowanie, aplikacje.

Niebawem będą premery Tvixa A1, Ellion będzie coś miał, inne mniej znane firmy też szukują się na czerwiec. Xtreamer w swoim katalogu na 2011 także ma zapowiedź takiego sprzętu.

Przy czym producenci nie nazywają tego odtwarzaczami. Odtwarzacz to tylko jedna z aplikacji....

Od jakości tej aplikacji bardzo dużo zależy - jeżeli ktoś chce porównywać taki sprzęt z typowymi odtwarzaczami.

Z wyrzucaniem 82ki bym się wstrzymał... a przynajmniej jeszcze przez kilka miesięcy.

Edytowane przez HumanMedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

O ile nie wyrzucę 82ki wcześniej ze względu na wyjący jak helikopter wentylator ;)

Ale przyznaj HumanMedia, że pomysł z klawiaturą i aplikacjami netowymi kapitalny. W sumie logicznym sie wydaje aby wykorzystac potencjal androida, najbardziej obecnie rozwijanego i wieloplatformowego systemu a nie próbowac okiełznać BusyBoxa na kernelu z 2005 roku takiego jak w NTR 82 ;)

/ # uname -a

Linux ntr 2.6.12.6-VENUS #11 Fri Oct 1 10:24:42 KST 2010 mips unknown

/ #

heh, rozwijany firmware na NTR 82 ;)

PS. dla nie obeznanych w tematyce linuxa podpowiem, ze najnowszy kernel to: 2.6.38 ;)Ten w ntr to staruszek z 2005 roku ;)

Najnowsze dystrybucje np linux voyage mają już linie 2.6.30 ;)

Edytowane przez dragonfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Android w odtwarzaczach będzie wchodził coraz powszechniej w 2011.

Pomsył jest jak najbardziej trafiony - ale Android jest obecnie systemem mocno związanym ze sprzętem i każdy producent musi wypuszać aktualizacje dla swoich urządzeń. Robi się przez to już teraz duże zamieszanie na rynku tabletów ("czemu tablet 'A' ma aktualizacje z Androida 2.1 do 2.2, a tablet 'B' nie?")

Tak więc bardzo dużo zależy od wsparcia producentów.

Filmy o Tvix A1 można już znaleźć na YouTube. Widać tam np. że podłączony jest jakiś market aplikacji. Zapewne kontrolowany przez Tvixa, z aplikacjami, które są sprawdzone i działają na tym sprzęcie. Ellion w tej chwili też buduje market i zbiera i testuje aplikacje, także z rynków lokalnych.

Urządzenia z Androidem będą też miały bardzo rózne platformy sprzętowe. Będą urządzenia na SOC takich jak Sigma itd - gdzie odtwarzanie np. filmów HD i wielokanałowego audio będzie realizowane sprzętowo na chipie, jak obecnie. Ale będą też i procesory serii ARM urządzenia bliższe tabletom, na procesorach serii ARM, gdzie część dekodowania AV będzie robiona programowo, lub będą inne ograniczenia.

Natomiast to co oferuje np. RTD1185 i najnowsze oprogramowanie Realteka, dostępne już w PlayOn!HD2/Mini2, zapowiadane w Xtreamer Prodigy, eGreat R200-II też wygląda nieźle. Do tych urządzeń także stosowane będą małe klawiatury z wbudowaną myszką - z racji przeglądarek WWW. Aplikacji tam jednak nie zainstalujemy.

Klawiatura Cideko jest OK.

Używa się jej przyjemnie, szybko można się nauczyć i operować dość precyzjnie.

Wadą sensora ruchu jest to, że działa cały czas. Jak bierzemy pilota aby w trakcie firmu zmienić głośność, ścieżkę audio, nacisnąć play itd, ruch myszką jest rejestrowany i wysyłany do urządzenia. Zużywa baterie i obciąża odtwarzacz. Także gdy wpisujemy jakiś tekst na ekranie, myszka cały czas jest w ruchu. Niby nic takiego - ale jeżeli odtwarzacz zaczyna wtedy lekko zwalniać...

Tak więc są plusy i minusy. Jako gdżet - klawiatura jest super i niektóre firmy mają ją w swojej ofercie - samą, bez odtwarzacza.

Oczywiście działa ona jako zwykła klawiatura + myszka USB, można podłączać ją do PC i innych odtwarzaczy (np. Dune!)

Edytowane przez HumanMedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No ale dzięki klawiaturze odtwarzacz multimedialny daje duże możliwosci edycji plików (zmiany nazw), korzystanie z przeglarek,youtube. To bardzo wiele, wg mnie w wygodzie uzytkowania i funkcjonowaniu odtwarzaczy krok milowy. Wady cideko (wg mnie) to brak recordera, ubóstwo portów komunikacyjnych, usb 2.0 (sic). Co z dyskiem w tym odtwarzaczu?Jaki chipset w tym siedzi?Ile ramu?Co z otoczeniem sieciowy?

Co do wyposażenia urządzeń NMT, IAAM w Linuxa, to jak wygląda firmware i jego rozwój widzimy i placzemy z bólu ;)

O Androida bym się tak nie martwił ;)

Zrozumiała rzecza jest też to, że za rok czy 2 pojawią się telewizory z wbudowana funkcjonaloscia cideko i wtedy zamiast masy gratów i kabli na połce będziemy miec jeden telewizor ;)

Strategia i rozwój tych urzadzen wynika z zapotrzebowan klientów i to powinien zrozumiec kazdy dystrybutor.

Wg mnie era Popcorna odeszla z pojawieniem sie Cideko ;)

Edytowane przez dragonfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak jak pisałem - Android nie jest obecnie systemem który można sobie swobodnie instalować jak Google wypuści nową wersję.

Z pisaniem że "O Androida bym się tak nie martwił" trzeba ostrożnie. Za pół roku będą urządzenia z Androidem 3.0 - nie będzie aktualizacji dla urządzeń które teraz mają 2.1 czy 2.2. Aktualizacje firmware dla urządzeń z Androidem zależą przede wszytskim od projektu sprzętu, na ile przwiduje na starcie instalacje wyższych wersji, no i od zaangażowania producenta w adaptacje poszczególnych wersji. System jest otwarty, ale mocno związany ze sprzętem.

Popcorn może odejdzie jak pojawią się dojrzałe urządzenia z Androidem za pół roku, może dłużej.

Cideko nie odtworzy płynnie połowy lub więcej materiałów które Popcorn odtwarza bez problemu (sprawdzane dla Cideko przez USB (!) z firmware v0.0.0.7.fw z 30 marca 2011 - a więc nie najnowszym). Jeżeli komuś zależy na odtwarzaczu - z odtwarzaniem FullHD, porządną siecią, dostępem z zewnatrz do dysków itd - dostanie to w Popcornie. Jak ktoś chce internet (bez flash), proste gry i różne aplikacje dla Androida (70% obecnie optymalizowane jest pod telefony, coraz więcej pod tablety) - to Cideko. Jak internet z flashem, grami itd, to PC MediaCenter.

Te urządzenia są obecnie nieporównywalne !!!

Natomiast sprzet z Androidem dojrzeje, ale trzeba poczekać. Zabawa zaczyna się dla procesorów 900-1000Mhz z wspomaganiem 3D (w grafice, grach, nie w filmach, 3D w filmach to inna bajka) lub dla konstrukcji na procesorach znanych z odtwarzaczy.

Edytowane przez HumanMedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dragonfly czy aby Twój NTR nie obsługuje klawiatury?

Popcorn czy inne odtwarzacze robią to od lat. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dragonfly czy aby Twój NTR nie obsługuje klawiatury?

Popcorn czy inne odtwarzacze robią to od lat. ;)

NTR niestety nie obsługuje (klawiatura USB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popcorn może odejdzie jak pojawią się dojrzałe urządzenia z Androidem za pół roku, może dłużej.

Cideko nie odtworzy połowy lub więcej materiałów które Popcorn odtwarza bez problemu. Jeżeli komuś zależy na odtwarzaczu - z odtwarzaniem FullHD, porządną siecią, dostępem z zewnatrz do dysków itd - dostanie to w Popcornie. Jak ktoś chce internet (bez flash), proste gry i różne aplikacje dla Androida (70% obecnie optymalizowane jest pod telefony, coraz więcej pod tablety) - to Cideko. Jak internet z flashem, grami itd, to PC MediaCenter.

Hmmm powiem tak fajnie jest próbować wmówić przyszłemu nabywcy że sprzęt jest niedopracowany. Od kwietnia współpracujemy z firmą Cideko aby urządzenie spełniło oczekiwania użytkownika. Nie prawdą jest że nie obsługuje połowy materiałów które obsługuje popcorn ponieważ sami testowaliśmy cały zbór różnych kodeków (owszem dla wymagających dźwięku w HD Master Audio znowu ten produkt będzie nie atrakcyjny). Obsługa wszystkich popularnych kodeków video oraz napisy w formie txt z kodowaniem cp-1250 (wystarczy pobrać napisy za pomocą napiprojekt i oglądać). W kilku postach wcześniej było pisane o ciągle działającym sensorze ruchu co też jest nieprawdą ponieważ można go wyłączyć z poziomu klawiatury.

Urządzenie pojawi się do końca maja i będzie dostępne w sieciach takich jak Vobis, Komputronik czy Euro RTV-AGD.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm powiem tak fajnie jest próbować wmówić przyszłemu nabywcy że sprzęt jest niedopracowany. Od kwietnia współpracujemy z firmą Cideko aby urządzenie spełniło oczekiwania użytkownika. Nie prawdą jest że nie obsługuje połowy materiałów które obsługuje popcorn ponieważ sami testowaliśmy cały zbór różnych kodeków (owszem dla wymagających dźwięku w HD Master Audio znowu ten produkt będzie nie atrakcyjny).

Według mnie to obsługa HD MA powinna być w standardzie jeżeli chcecie konkurować z Dune/Popcornem.

Ale to jest tylko moje zdanie.

Powodzenia we współpracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to obsługa HD MA powinna być w standardzie jeżeli chcecie konkurować z Dune/Popcornem.

Ale to jest tylko moje zdanie.

Powodzenia we współpracy :)

To urządzenie raczej nie musi konkurować z Dune, Popcornem czy innym urządzeniem... ono po prostu jest inne :) a do tego jeszcze cena bardzo atrakcyjna. Wydaje mi się że platforma Google powinna wymusić na innych producentach wniesienie czegoś więcej do odtwarzaczy bo czasy się zmieniają a z nimi wymagania ;)

Sprzęt zapowiada się obiecująco a do tego klawiaturka którą można podłączyć zamiennie z PC. Na razie nie ma co pisać wyssanych z palca informacji co czyta a czego nie.

Pytanie do Oficjalnego dystrybutora icroon (według strony cideko.com) kiedy możemy zobaczyć pierwsze niezależne testy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blu ray się bardzo szybko rozwija, coraz więcej osób posiada odtwarzacz BD lub sieciowy, amplituner oraz zestaw głośników 5.1 (7.1).

Jak dla mnie obsługa DTS MA jest wręcz konieczna aby w pełni korzystać z BD.

Rozumiem że Cideko będzie "inne" i być może wymusi na innych pewne zmiany (im więcej konkurencji tym lepiej prawda ?).

Odnośnie klawiatury/myszki to już są obsługiwane przez inne urządzenia - także to żadna nowość :)

Chętnie też bym zobaczył pierwsze testy i poznał cenę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się wyłącza myszkę w pilocie do Cideko (tym dużym z klawiaturą, model AVK-02b) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Klawiatury Cideko pasują do wielu odtwarzaczy "starszej" generacji. Świetnie się spisują także w HTPC.

Edytowane przez ITS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale dzięki klawiaturze odtwarzacz multimedialny daje duże możliwosci edycji plików (zmiany nazw), korzystanie z przeglarek,youtube.

Wg mnie era Popcorna odeszla z pojawieniem sie Cideko ;)

zaraz, zaraz, przecież klawiatury Cideko dostępnę są od conajmniej roku. I działają z Popcornami i z Dune.

Klienci kupują, używają. Czemu zatem skreślasz Popcorna? :)

Klawiatury Cideko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się wyłącza myszkę w pilocie do Cideko (tym dużym z klawiaturą, model AVK-02b) ?

Zgodnie z polską instrukcją na stronie piątej:

"Naciśnij i przytrzymaj lewy Shift, a następnie naciśnij prawy przycisk myszy aby wyłączyć opcję myszy. Aby ponownie włączyć opcję myszy należy nacisnąć prawy lub lewy przycisk myszy."

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to jest duży problem aby urządzenie wypuszczało bitstream audio HD? I czy przeszkody są techniczne czy licencyjne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawnie brzmi tekst że to nie będzie sprzęt dla maniaków HD... Wiesz DivX'a to już telefony odtwarzają...Fajnie, że ma andka, ale jeśli nie radzi sobie z wysokim bitrate w plikach, nie obsługuje obrazów iso, nie obsługuje dźwięku HD to ja widzę starego Xbox'a zmodowanego a nie nowatorski sprzęt... Nie trawię marketingowej papki która pieje pod niebiosa o nowatorskich rozwiązaniach a faktycznie sprzęt nijak nie radzi sobie ze współczesnymi wymaganiami ( zaznaczam współczesnymi, a nie filmami 720p w 5.1 bo to było wiele lat temu) i bazuje na przekonaniu, że odtworzenie DivX'a tworzy mediaplayera, a za dodanie przeglądarki to powinniśmy paść na twarz...

Z drugiej strony rozumiem, że to początki, że dalej może być lepiej ale podarował bym sobie mówienie o rewolucyjności do czasu kiedy ta naprawdę nie nastąpi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

1)

iCroon, kiedy v83 firmware dla ntr82/83 zacznie odtwarzac napisy txt? Bo niestety nie odtwarza. Właśnie aktualizowałem dla pewności firmware dzisiaj.

Z napi-projekt sciaga sie napisy w roznym formacie txt:

83 nie ma problemów z odpaleniem w formacie txt:

{939}{1058}/Rok 1462. Upadek Konstantynopola.
{1119}{1263}/Turecka inwazja Europy|zagraża chrześcijaństwu.

ale ma z:

00:00:22:Przechyl tą nogę.
00:00:25:O właśnie!
00:00:29:Dobra, teraz wysuńcie rekę.

i z:

[1078][1243]NIEPOKONANI
[1272][1295]/WRZESIEŃ 1939
[1300][1350]/Hitler napada na Polskę od zachodu.

A takie właśnie formaty pokazuja sie na napi-projekt

2)przerzucanie piosenek w trakcie odtwarzania stało sie po modyfikacji przycisków next previous upierdliwe, gdyz w trakcie odtwarzania utworu zadnym przyciskiem nie mozna przesc do kolejnego utworu bez przerywania utworu ktory w danym momencie jest odtwarzany, wczesniej byly to przyciski +15 -15. Poza tym przyciski prev i next czesto nie działaja tak jak trzeba. Zróbcie tak jak było bo teraz jest totalna beznadzieja.

3) ja już się nie czepiam , że sleep nie działa, ale zróbcie cos z tym , żeby podczas wyłączania ntr nie było tego głupiego pytania o to czy chce wyłączyć sambę...bo to chyba oczywste , że chcę skoro wyłaczam NTR

4)I jeszcze jedno , jak zmodyfikować do swoich potrzeb plik obrazu firmware? W jaki sposób go instalujecie i modyfikujecie, może to przyspieszy rozwój tego firmware bo jak widać rozwija się ono wstecznie

Edytowane przez dragonfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)

iCroon, kiedy v83 firmware dla ntr82/83 zacznie odtwarzac napisy txt? Bo niestety nie odtwarza. Właśnie aktualizowałem dla pewności firmware dzisiaj.

Z napi-projekt sciaga sie napisy w roznym formacie txt:

...

2)przerzucanie piosenek w trakcie odtwarzania stało sie po modyfikacji przycisków next previous upierdliwe, gdyz w trakcie odtwarzania utworu zadnym przyciskiem nie mozna przesc do kolejnego utworu bez przerywania utworu ktory w danym momencie jest odtwarzany, wczesniej byly to przyciski +15 -15. Poza tym przyciski prev i next czesto nie działaja tak jak trzeba. Zróbcie tak jak było bo teraz jest totalna beznadzieja.

3) ja już się nie czepiam , że sleep nie działa, ale zróbcie cos z tym , żeby podczas wyłączania ntr nie było tego głupiego pytania o to czy chce wyłączyć sambę...bo to chyba oczywste , że chcę skoro wyłaczam NTR

4)I jeszcze jedno , jak zmodyfikować do swoich potrzeb plik obrazu firmware? W jaki sposób go instalujecie i modyfikujecie, może to przyspieszy rozwój tego firmware bo jak widać rozwija się ono wstecznie

Właściwie to przydała by się jakaś sensowna odpowiedź dla punktu 4, i może to by rozwiazało wszelkie problemy.

Ostatnio zabrałem 83 na wycieczkę co by pokazać jaka to tera technika,

Dramat zapomniałem pilota !!! Wyszło na to że mam coś co wyświetla domek na telewizorku - strasznie mi wstyd że mam takie coś co nawet nie robi pink pink pink ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że zapomniałeś tez przycisków w playerze - to już prawdziwy wstyd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że zapomniałeś tez przycisków w playerze - to już prawdziwy wstyd ;)

Nie do końca.Przyciskami wszystkiego się nie uruchomi.Nie ma opcji"return" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie działają.

Wady opisane w pkt 1, 2, 3, 4 są istotnymi z punktu użytkownika i nadal są nie rozwiązane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy teraz na pierwsze pozwy w zwiæzku ze spodowaniem zagrozenia dla zdrowia i zycia..

A na powaznie, to zapewne warto odnotowac, pojawienie sie odtwarzacza na Androidzie. Z pewnoscia bedzie jeszcze o czym pisac kiedy Android bedzie dostepny na innych platformach, chocby x86. A poki co IMHO nie ma sie czym podniecac, Ani mozliwosciami tego 'cudenka'( telefony potrafia dzis wiecej) ani, tym bardziej tym czego jeszcze nie moga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...