Skocz do zawartości
Carno

Zestaw: Yamaha RX-V2067 + MA BX5, BX2, BX CENTER,

SUBWOOFER  

5 użytkowników zagłosowało

  1. 1. + JAKI SUBWOOFER ??? (w przedziale cenowym 2k)

    • Monitor Audio BXW-10
    • Bowers & Wilkins ASW610
      0
    • Velodyne CHT-8Q
    • Klipsch SW 450
      0
    • Dali Concept Sub
      0
    • Inny


Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie zaznaczam że nie jestem audiofilem, dużo czytałem testów czasopism jak i opinii forumowiczów. Byłem w dwóch salonach na odsłuchu Mission mx5, Wharfedale Diamond 10.6, Monitor Audio BX5 i BX6. Dodam iż zestaw który na dniach chce zapodam będzie do pokoju 20m².

Oczywiście amplituner Yamaha RX-V2067, dlatego ten gdyż w tej cenie nie ma nic innego pod względem funkcji i możliwości podpięcia, choć długo trzymałem się Denona AVR-1911 ale ostatecznie Yamaha ze względu na:

1. Gniazda HDMI kompatybilne z 1080p: 8 wejść (1 na panelu przednim) i 2 wyjścia

2. Funkcje sieci: Dostęp do Internetu (Radio/MP3/WMA) i plików muzycznych na komputerze PC lub serwerów DLNA (WAV, MP3, WMA, AAC, FLAC 96/24),

3. Kontrola z poziomu przeglądarki internetowej za pomocą komputera lub PDA

4. Menu ekranowego GUI

5. HQV wysokiej klasy procesor "VHD1900" HD / SD Vid (Wysoka jakość obrazu)

6. Skalowanie w górę analogowego sygnału video do postaci full HD 1080p

7. Port USB

8. Brzmienie: zrównoważone i żywe, oparte na swobodnym basie i dobrej analityczności w stereo, w kinie łagodniej i cieplej.

9. Certyfikat DLNA V.1.5

10 Bogate możliwości strefowe i wiele innych fajerwerków... :)

Odnośnie nagłośnienia to ogólnie 50% muzyka/ 50% filmy. Zdecydowałem się na:

1. Fronty: Monitor Audio BX5, odsłuchiwałem BX6 i odpadają, sa oki ale w moim przypadku odpadają, mocniejszy bass co wieczorem przy oglądaniu TV roznosiło by się po domu, pyzatym każdy zaleca je do pomieszczeń powyżej 20m².

2. Centralny: oczywiście z serii MA BX Center :P

3. Satelity: i tutaj nie BX1 tylko BX2, a dlaczego? ano dlatego iż porównywałem i graja znacznie lepiej co mogę je wykorzystać jako Fronty w strefie.

pozatym średnica głośnika ta sama co w podłogowym BX6, po trzecie różnica w cenie to tylko 300 zeta dopłaty.

5. SUBWOOFER: i tutaj proszę o pomoc, Monitor Audio BXW-10 to koszt 2290 PLN i każdy odradza ponieważ w tej cenie można wyrwać coś znacznie lepszego, wielu uważa ze nie wart tej kwoty. W salonie Top Hi-Fi "audiofil" :smile: zdecydowanie polecał w tej kwocie BOWERS & WILKINS ASW610, zaznaczając ze kładzie go na łopatki, wogóle nie ta klasa....

Salon Mega Hz - "audiofil" :mrgreen: "w tej cenie to zmiata jego np Velodyne CHT-8Q który w dodatku jest tańszy 3 stówki"...

Po reckach i opiniach w necie faktycznie biją go na głowę w tym przedziale cenowym.

Więc który Velodyne CHT-8Q czy BOWERS & WILKINS ASW610 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...