Skocz do zawartości
zetec

Sagem PVR - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z tym dekoderem.

Kiedy coś oglądam na nim z dużym (10-20 minut)przesunięciem czasowym, albo ustawiam kilka programów do nagrania po normalnym wyłączeniu urządzenia nie mogę go uruchomić.

Init świeci się b. długo rzędu kilku minut i kiedy już się uruchomi pokazuje brak sygnału. Muszę wtedy wyłączyć elektrycznie dekoder i po powrocie na 95% przypadków jest OK a z resztą jest problem "niewidzenia" dysku twardego. Po ponownym restarcie jest już OK.

Czy to kwalifikuje dekoder do wymiany czy wszystkie tak mają i nie ma o co się bić.

Dzwoniłem do COK-u i jedyne co mi poradzili to reset do ustawień fabrycznych, tylko że to dało jednorazowo poprawne działanie tunera.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej problemy z dyskiem. Po prostu wymień dekoder, po co się użerać z wadliwie działającym sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z dyskiem to może sam dysk do wymiany?

Co wtedy z zapisanymi programami na nim?

Nie są widoczne na kompie więc jak je przegrać?

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z tym dekoderem.

Kiedy coś oglądam na nim z dużym (10-20 minut)przesunięciem czasowym, albo ustawiam kilka programów do nagrania po normalnym wyłączeniu urządzenia nie mogę go uruchomić.

Init świeci się b. długo rzędu kilku minut i kiedy już się uruchomi pokazuje brak sygnału. Muszę wtedy wyłączyć elektrycznie dekoder i po powrocie na 95% przypadków jest OK a z resztą jest problem "niewidzenia" dysku twardego. Po ponownym restarcie jest już OK.

Czy to kwalifikuje dekoder do wymiany czy wszystkie tak mają i nie ma o co się bić.

Dzwoniłem do COK-u i jedyne co mi poradzili to reset do ustawień fabrycznych, tylko że to dało jednorazowo poprawne działanie tunera.

Pzdr

Wymiana z punkcie jest tak ekspresowa (przynajmniej jak tak kiedyś miałem), że nie widzę powodu, żeby nie spróbować. A jak Ci szkoda nagrań na dysku to może wymień jednak sam dekoder najpierw? A jak nie to i dekoder i dysk bo jednak w dysku może też leżeć przyczyna takiego zachowania się dekodera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da się

Co się nie da ?

Jeśli ma wyjście component, to bez problemu .

Pytanie tylko, czy warte to zachodu ?

W razie MEGA potrzeby zgrania, napisz .... jakoś pomogę, choć w grę wchodziłaby przesyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne, takim tokiem myślenia to można i na nagrywarkę DVD zgrać. Ale to chyba jest oczywiste?

Miałem na myśli dysk - PC.

Jeśli z dyskiem to może sam dysk do wymiany?

Co wtedy z zapisanymi programami na nim?

Nie są widoczne na kompie więc jak je przegrać?

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana z punkcie jest tak ekspresowa (przynajmniej jak tak kiedyś miałem), że nie widzę powodu, żeby nie spróbować.

No właśnie mam sprzęt i kable poukładane, że częściowo muszę szafkę rozkręcić (wymóg mojej Pani - estetyka) i rozciąć mocowanie kabli aby dostać się do tunera :-(.

No cóż, chyba "muszem".

Pzdr

PS

Zgram sobie po niskiej tylko, że jakość pójdzie sobie... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne, takim tokiem myślenia to można i na nagrywarkę DVD zgrać. Ale to chyba jest oczywiste?

Jeśli to dla Ciebie takie proste, to pokaż" tok myślenia" aby zgrać materiał COMPONENTEM (HD i to bez widocznej utraty jakości) na nagrywarkę DVD

Nie rozumiem co oznacza znak zapytania na końcu Twojej wypowiedzi - możesz rozwinąć tą "oczywistość" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z tym dekoderem.

Kiedy coś oglądam na nim z dużym (10-20 minut)przesunięciem czasowym, albo ustawiam kilka programów do nagrania po normalnym wyłączeniu urządzenia nie mogę go uruchomić.

Init świeci się b. długo rzędu kilku minut i kiedy już się uruchomi pokazuje brak sygnału. Muszę wtedy wyłączyć elektrycznie dekoder i po powrocie na 95% przypadków jest OK a z resztą jest problem "niewidzenia" dysku twardego. Po ponownym restarcie jest już OK.

Czy to kwalifikuje dekoder do wymiany czy wszystkie tak mają i nie ma o co się bić.

Dzwoniłem do COK-u i jedyne co mi poradzili to reset do ustawień fabrycznych, tylko że to dało jednorazowo poprawne działanie tunera.

Pzdr

i co zrobiłeś m mama dokładnie taki sam problem z tym dekoderem i dyskiem, takie same zachowanie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...