Skocz do zawartości
senz

Panasonic TX-P50G30 vs. Samsung PS50C6900

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałem się przywitać ze względu na to że jest to mój pierwszy post na tym forum.

Mam do was pytanie jak wiele podobnych - Który wybrać?

Panasonic TX-P50G30 vs. Samsung PS50C6900

ciężko znaleźć testy nie mówiąc już o porównaniu tych dwóch modeli. Pomożecie? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Fajnie że jest dostępny poza klubem.

Widzę że współpraca z sygnałem SD została opisana dość pochlebnie a tego się właśnie obawiałem po G30 że sobie z nim nie poradzi jak należy. Kolega ma G20 i narzekał na współpracę SD z jego TV.

Pytanie jest takie: Czy Warto kosztem poziomu czerni i ewentualnie gorszej współpracy z SD kupić sprzęt z obsługą 3D? Pomijam już design który w moim odczuciu przeważa na korzyść Samsunga.

Edytowane przez senz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, osobiscie uważam ze GT30 badz jesli mozesz dodac to VT30 z 3D jest wart zastanowienia. Tresci 3D bedzie coraz wiecej wiec abys nie załował bo również w 2D wyższe modele zdają się byc nieco lepsze. Samsung d8000 plazma tez w/g forów i właścicieli jest ciekawy. Różnice są niewielkie i zaden z nich nie jest oczywiscie idealny. Raz sie zyje, pomyśl nad VT30, moim zdaniem najładniejszy design z wszystkich plazm na rynku, w/g testów bardzo dobra jakosc 2D (HD i SD!), referencyjna jakosc 3D, 2 pary okularków w komplecie. Dzis wieczorem badz jutro ma byc test tej VT30 na avforums. Wazne o tyle ze to forum poruszyło jako pierwsze zeszłoroczny problem 50hz więc sam jestem ciekaw co napiszą. Jesli wyskoczy cos nie tak to bierz GT30 albo PS51D8000 samsunga.

P.S Nie wiem jak to kiki mierzył ale najlepszą czerń ma VT30, 50". W 42" moze byc słabiej ale 50" ma 0.02 więc jest tylko minimalnie gorzej niz w Kuro. http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1303892383

Pozdr, i napisz co wybraleś i najlepiej tez sam pooglądaj. Jak cos to wal smiało, pomoge na ile moge:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, osobiscie uważam ze GT30 badz jesli mozesz dodac to VT30 z 3D jest wart zastanowienia. Tresci 3D bedzie coraz wiecej wiec abys nie załował bo również w 2D wyższe modele zdają się byc nieco lepsze. Samsung d8000 plazma tez w/g forów i właścicieli jest ciekawy. Różnice są niewielkie i zaden z nich nie jest oczywiscie idealny. Raz sie zyje, pomyśl nad VT30, moim zdaniem najładniejszy design z wszystkich plazm na rynku, w/g testów bardzo dobra jakosc 2D (HD i SD!), referencyjna jakosc 3D, 2 pary okularków w komplecie. Dzis wieczorem badz jutro ma byc test tej VT30 na avforums. Wazne o tyle ze to forum poruszyło jako pierwsze zeszłoroczny problem 50hz więc sam jestem ciekaw co napiszą. Jesli wyskoczy cos nie tak to bierz GT30 albo PS51D8000 samsunga.

P.S Nie wiem jak to kiki mierzył ale najlepszą czerń ma VT30, 50". W 42" moze byc słabiej ale 50" ma 0.02 więc jest tylko minimalnie gorzej niz w Kuro. http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1303892383

Pozdr, i napisz co wybraleś i najlepiej tez sam pooglądaj. Jak cos to wal smiało, pomoge na ile moge:)

Widziałem te modele już na żywo. Ale kolega chyba poszukuje coś tańszego, osobiście uważam że są to prawdopodobnie najlepsze świecidełka jakie widziałem, i nie chodzi mi tu o 3D, ale różnice w cenie pomiędzy G30 to jest 2 tyś do GT30 i 3 tyś VT30 i osobiście uważam że nie są one warte aby tyle przepłacać. Model G30 mogę spokojnie polecić. A co do 3D to jak się już bawić to bawić się na poważnie kupując JVC-X3 :). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. G30 będzie bardzo dobrym wyborem. To też najnowsze modele plazm panasonica a kto jak kto ale ta firma zna się na tej technologii! Ale jeżeli jesteś w stanie dołożyć nieco kasy to 3d niezaszkodzi:) materiałów będzie coraz więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za pomoc.

Sprawa zakończyła się zakupem G30. Niestety ograniczała mnie cena i granicą było 4k zł z małym okładem który dopłaciłem żeby wziąć Panasonica. Być może będę za jakiś czas żałował braku 3D ale nic nie stoi na przeszkodzie jak się ta technologia jeszcze lepiej rozwinie a co ważniejsze ilość materiałów która jest obecnie na rynku się zwiększy, zmienić na GT lub VT jeżeli portfel pozwoli.

Obejrzałem sobie wczoraj te dwa TV w sklepie i niestety Samsung nie urzekł mnie jakością SD z kablówki a fakt poprawnej obsługi telewizji kablowej był dla mnie dość istotny bo trochę telewizji oglądam. Panasonic szczególnie na tych kanałach i telewizjach które podają ładny sygnał zachowuje się bardzo poprawnie, przykładem niech będzie seria kanałów TVN'u (pomijając podstawowy TVN).

Ze względu na brak materiałów na BD nie widziałem jeszcze pełni możliwości mojego telewizora ale DVD wygląda bardzo fajnie. Ściąga się właśnie ostatni Harry Potter a jutro pewnie pojadę po Avatar i Dark Kngiht'a więc jeszcze wszystko przede mną.

W obecnej chwili jako odtwarzacz służy mi komputer stacjonarny i tu mam zagwozdkę, czy kabel HDMI 1.4 o długości 5m to będzie przegięcie? W tej chwili mam trzy metrowy i jest tak napięty że prawie mi z gniazda nie wyskoczy.

Dziękuję raz jeszcze za pomoc i zapraszam do zadawania pytań jeżeli chcecie dowiedzieć się coś od użytkownika G30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu :). Z kablem 5 metrowym nie powinno być najmniejszych problemów, sam takiego używam i niczego niepokojącego nie stwierdziłem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
zapraszam do zadawania pytań jeżeli chcecie dowiedzieć się coś od użytkownika G30.

Stoję przed zakupem 50G30 i mam pytanie.

Jak jest w twoim modelu TV z buczeniem - bzyczeniem.

Czy jest głośne i przeszkadza ?

Czy coś słyszysz, zwłaszcza w nocy ?

Edytowane przez Axel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed zakupem 50G30 i mam pytanie.

Jak jest w twoim modelu TV z buczeniem - bzyczeniem.

Czy jest głośne i przeszkadza ?

Czy coś słyszysz, zwłaszcza w nocy ?

Witam. Odnośnie buczenia to ono występuje dość często, ale nie jest to tak dokuczliwe żeby bardzo przeszkadzało, mam 3 znajomych co zakupili właśnie g30 i jest różnie. Na dwóch modelach występuje ale jak napisałem nie jest to tak dokuczliwe, w jednym modelu to tylko słychać wentylatorki, jest to trochę dziwna sprawa bo nie w wszystkie modele buczą. Z tego co również wyczytałem to buczenie się lubi pojawić po kilku tygodniach użytkowania. Ale naprawdę mogę polecić ten tv w swojej klasie jest bezkonkurencyjny mimo nawet tego buczenia. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...